Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Ciesze sie, ze u Was wszystko ok, bo u mnie wszystko do d...!!!! Bylam u dentysty ale moj zamkniety, zadzwonilam do kolejnych i co zamkniete, masakra. Pozostalo mi jechac do sklepu i szukac szalwi. Wygladam juz jak swinka, choc moj M twierdzi ze nareszcie przytylam na buzi, a dla mnie to nic do smiechu. Cora ma kolezanki z klasy, wiec sie bawia i aby kazdej dogodzic to robie na obiad spaghetti, ale aby pech mnie przypadkiem dzis nie ominal to nie wiem jakim sposobem spalilam makaron!!!! Masakra, mam ochote zamkanc sie miec wszystko w nosie i wiecie co mimo ze nie jestem zbyt atrakcyjna dzis to chyba odpuszcze te wszystkie testy i zrobie to na co mam ochote, a mam duza.... moze to mi pomoze..... musialam to napisac i juz mi lzej, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik,ja proponuję ignorować te zaczepki,po prostu nie reagować,im własnie o to chodzi-żeby sprowokować. Dziewczyny...boli mnie gardło,głowa...mam nadzieję że się nic nie rozkręci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia,współczuję,a nie będą mieli w aptece odpowiednika dentoseptu? Mój synek niedawno miał też problem z ząbkiem i to akurat w nocy,ten lek pomógł mu dotrwać do wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganiok11, dziekuje za podopwiedz ale ja juz bylam w tutejszej aptece i pani powiedziala ze tylko lekarz moze mi przepisac antybiotyk a ona proponuje Paracetamol. To sa debile i na wszystko daja Paracetamol mimo iz mnie nie boli, a dla dzieci to Calpol i Nurofen. Tak wiec czekam az M pojawi sie w domku i jade do polskiego sklepu po szalwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, strasznie tu cicho dzisiaj. Ja dziś tak wstępnie z mężem ustaliłam, że będziemy się starać po wakacjach o 3 bejbika...narazie robię testy owu. obserwuję cykle. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! Wrocilam od dentysty, rozwiercil mi zabka, gdyz mam infekcje i dostalam antybiotyk - Amoxycyline, jeszcze jej nie bralam, gdyz mam nadzieje ze teraz opuchlizna szybko zejdzie a jutro jade do mojego dentysty. nie chce brac antybiotyku bo ja przeciez planuje chlopca. o godz 16 robie test, bo to dzis 13dc. Czy kroras wie czy moge brac ten antybiotyk i jednoczesnie starac sie o dziecko? Ja zapomnialam zapytac, bo moim jedynym zmartwieniem bylo dostac sie do dentysty i zrobic cos abym widziala swoje oko, bo ta opuchlizna w nocy zrobila sie okropna, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki Waszym wspanialym podpowiedzia i brania wiesiolku dzis zobaczylam sluz, ktory ciagnie sie jak nitki, jejku jak ja juz dawno czegos takiego nie mialam, super! Jeszcze tylko testy... Mam pytanie jak pojawil sie taki sluz to pewnio moglabym to zrobic dzis, co wy na to? Prosze napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu,a są jeszcze jakieś symptomy oznaczające owulację poza śluzem? Bo jeśli tak to nie zastanawiałabym się :) Tylko co będzie jeśli antybiotyk jednak okaze się niezbędny? Chociaż nie sądzę żeby zaszkodził dzidzi,nawet wypowiadałą sie tu jedna dziewczyna która nie pamiętam z jakiej przyczyny brała antybiotyk na początku ciąży nie wiedząc nawet że spodziewała sie dzidziusia i wszystko skończyło się dobrze,nie odbiło sie to na zdrowiu maleństwa :) Z drugiej strony ostrożności nigdy za wiele,sama nie wiem co ci poradzić...? Może inne dziewczyny wyrażą swoje zdanie chociaż mam wrazenie że na weekendy wszystkie robią sobie wolne od cafe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do antybiotyku to wiem ze jest z grupy A i można nawet go brac w ciąży. Lepiej wylecz tego zęba żeby nie było gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) A u mnie wszystkie plagi egipskie.... Otóż wczoraj dość żle się czułam,jakieś mdłości ale tym razem nie wieczorem a popołudniu, od godz.15stej do 2giej w nocy straszny ból głowy (nie chciałam leczyć się tabletkami,więc zaczęłam stosować naturalne metody-leżenie z nogami w górze i masowanie skroni (lekka ulga)).Położyłam się do łóżka z takim bólem że hoho i jakoś zasnęłam... Dzięki Bogu ból odszedł,ale za to rano po przebudzeniu zobaczyłam moje oczy i górne powieki spuchnięte jak balony!!! Raczej to nie jest od kosmetyków bo obecnie używam tego samego tuszu i nic poza tym. Nie wiem czym to jest spowodowane???...nadal opuchlizna jest ale nie taka duża ale jest,hmmm Na dodatek dostałam pełno nowych syfków na twarzy,które zasuszam a i tak nowe wychodzą!!! Dziewczyny czy któraś przeżyła coś podobnego????? Jakoś ta ciąża chyba mi nie służy.... Normalnie plagi egipskie a to dopiero początek ciąży!!!Pomóżcie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka...pojęcia nie mam co to może być...?? ja mam ogromny problem z syfkami ale jestem prawie pewna że to od brania duphastonu... Może lepiej skonsultuj się z lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok tak jak piszą dziewczyny,ze tutaj w UK nic innego jak paracetamol....Wiem ,że mi tu nic nie powiedzą i każą tylko czekać! Kurcze to wszystko mnie wykańcza,bo coraz gorzej się czuję i wyglądam ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu lepiej wziac antybiotyk ni dopuscic do tego zeby przez zeba wdalo sie jakies zakazenie, wiadomo poza tym ze bol jest czasami bardziej toksyczny niz srodek ktory go usuwa. Ja jak bylam w ciazy pierwszym razem to bylam chora (prawie zapalenie pluc) i tez nie obeszlo sie bez antybiotyku, przed ktorym na poczatku tez sie bronilam.:) Ninka, jak mnie bardzo boli glowa, albo gdy juz sama czuje ze bol nie przejdzie tylko sie wzmaga to biore apap. Glownie z ztego samego powodu - ze bol jest bardziej toksyczny niz tabletka. Wiadomo ze trzeba uwazac ale sa przeciez rozne sytuacje, ze trzeba i nie ma co myslec. Ja uwazam ze ta opuchlizna to moze miec przyczyne od tego bolu glowy - taka reakcja organimzu. Ale expertem nie jestem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia sam sluz to malo by dziealac,tak jak dziewczynki pisza to tylko jeden z oznak zblizajacej sie owulacji!!! a ona zazwyczaj wystepuje gdy sluz juz sie zaczyna zmieniac na gorszy!...ja bym czekala do pozytywnego testu owulacyjnego!!! bo mozesz byc jeszcze pare dni pzrzed owulka!!! szczegolnie ze jest wymuszony dodatkowo wiesiolkiem,to widzisz go szybko.... cykle masz 28dniowe to owulacja 14dc moze byc- jesli jest ksiazkowo ...wiesz kiedy miewalas owulki -w ktorym dniu cyklu zazwyczaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny za wasze odpowiedzi! Antybiotyku jednak jeszcze nie bralam mimo iz lezy, a jutro zobacze co dalej. Tak jak kiedys pisalam, jesli zaczynam cos planowac to mam zawsze "pod gorke"! Zrobilam test, dalej brak buzki, a kreska jest bardzo, bardzo jasniutka.Mam uczucie, ze czuje prawy jajnik no ale to moze dzialac moja wyobraznia. Ja dopiero od wdoch m-cy mam uregulowany cykl, tak wiec w poprzednim byla okolo 14, tak mi sie wydaje bo pobolewal mnie jajnik a sluzu to ja nie mialam. Tak jak juz pisalam to jest moj pierwszy cykl od dawna, dawna gdzie dzieki sztucznemu wywolaniu dzieki wiesiolkowi pojawil sie. Jeszcze raz Wielkie dzieki dziewczyny :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Długo mnie nie było, ale niestety nie miałam dostępu do internetu a mialam dość długi wyjazd, widze, że dużo zmian tematów i w ogóle:) ja ostatnio tak myślalam, żeby się nie starać jakoś specjalnie na dziewczynkę, ale moj M. powiedział, że będziemy wszystko robić;p a miałam nadzieję, że powie że idziemy na żywioł:) tak się zastanawiam, co z tym osłabianiem plemników i współżyciem do 2 dób przed owulką. Kaddy pisała, że słyszala, że na dziewczynkę jest zalecana tygodniowa wstrzemięźliwość? Co Wy o tym sądzicie? Ja twardo biorę suplementy i szykuję sie do zakupu pasków Ph i owu:) rozumiem, że testy owulacyjne działają tak, że jeżeli pojawią się wyraźne 2 kreski to do 36 godz wystąpi owulacja? I ostatnio tak myślalam o tym, że kawa jest na chłopca a herbata ma teinę i ona też wypłukuje magnez? to by działała na chlopczyka?Tyle mam pytań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noemi,z tą herbatą to prawda,wypłukuje magnez ale myślę że jeśli pijesz ją w jakichś większych ilościach... Co do staranek na dziewczynkę to ja się nie wypowiadam,nie ma doświadczenia,jeszcze nie wiem co rośnie pod moim serduszkiem,dużą wiedzę na ten temat posiada nasza Ewcia,no i bajaderka na pewno poradziłaby ci w sprawie testów owu jeśli zajrzy do nas niebawem :) A ja chora :( Źle spałam,boli gardło,w kościach łamie i ten okropny katar.... Pojęcia nie mam jak się ratować domowymi sposobami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. aganiok ma racje ze w umiarkowanych ilosciach herbata nie wyplucze az tak magnezu...ale kawa i herbata zawieraja takie substancje ktore pobudzaja i wyplukuja magnez!! facet jak pije duzo kawy to moze miec sprawniejsze meskie! no i kasi maz np .moze pic kawe i brac witamine c.... w ogole witaminy- one tez pobudzaja plemniki! co z oslabianiem pytasz?? no zrodla podaja zeby oslabiac... ze meskie potrzebuja z 48h by dojrzec w jadrach ,ale tez slyszalam ze ktos pisal ze przez czeste stosunki jaest wiecej tych meskich plemnikow,wiec nie wiem co bym teraz zrobil...pewnie miala niezly metlik... chcialabym by znalezdz jakas regole...byscie mogly dobrze trafic ,ale obawiam sie ze jesli ma nie byc tej corki czy synka to przy zachowaniu wszystkich regol to i tak jej czy jego nie bedzie... z reszta same mamy tu przyklady...ze sa staranka z ktorych ewidentnie wieksze prawdopodobienstwo jest urodzic np.synka a udaje sie corka.... i odwrotnie... wiec ja juz zadnej regoly nie mam na to! napewno trzymac sie z daleka od owulki jesli ktos juz ma wiecej jak jednego syna! wiecej jak 2dni od owulki...bo jesli facet ma zywotne plemniki i to te meskie to trzeba wiecej czasu by popadaly tak mi sie narazie wydaje choc sa dziewczynki ze majac 3synkow zachodza pozniej na 2-3dni z corkami ... np. kibicka nasza !!! wiec jak juz ma sie jakas teorie to ona zaraz jest obalana.... moze jeszcze wiek kobiety i mezszczyzny ma znaczenie czasem.... im starsi tym wieksze szanse na corke ale i w tym temacie mozna polemizowac!eh... strasznie to trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) To faktycznie temat morze...jednej się uda w 2 dni przed owulką mieć córkę,a inna dziewczyna może mieć już totalne szczęście i mieć stosunek w owulkę i mieć tę córkę (przykład mojej kumpelki :-)). Także na to chyba nie ma regół i zasad...a szkoda,bo człowiek nie męczył by się tak z planowaniem... Oczywiście można próbować,ale wiecie jak to jest... U mnie już trochę lepiej,opuchlizna na powiekach jeszcze jest ale chyba już tylko dla mnie widoczna.Nadal przychodzą i odchodzą wieczorne mdłości.Dobrze że głowa przestała boleć,bo jak głowa boli to nie da się nic robić,nic myśleć... Cieszę się że jest tu tyle dziewczyn które jakoś gdybają i doszukują się doskonałych metod...tylko najgorsze będzie to rozczarowanie ze się zrobiło wszystko co w naszej mocy a i tak nic to nie dało.Mimo co trzeba nastawić się na jedną jak i drugą płeć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! Mialam dzis wizyte u mojego dentysty, tak jak pisalyscie, mam brac antybiotyk i dopiero zobaczymy sie za tydzien aby cokolwiek mogl mi zrobic. Zrobil sie maly problem, gdyz powiedzialam ze planuje dziecko i tu zrobila sie panika, ze nie moze mi zrobic zdjecia bo to zaszkodzi, jejku jedno zdjecie to pewnie nie zaszkodzi a ja nawet nie wiem czy zaskocze!!! U mnie 14dc test nadal negatywny ale zmienil sie sluz, nie mam juz rozciagajacych nitek tylko jakis taki nito bialy, nito przezroczysty ale nie grudkowaty. I napisze wam, ze wczoraj juz przestalam myslec o tych testach i wzielam sie za mojego M. Jest tez mozliwosc ze nie bedzie owulki w tym miesiacu a tak czekac i czekac i wypatrywac w te testy to juz mnie ... Nie nastawiam sie ze moglo cos zaskoczyc ale kto wie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty dopiero zaczynasz kasiu a juz niecierpliwa jestes ze hoho.... czasem takie celowanie bardzo dlugo trwa niestety i jesli mocno sie czegos pragnie to trzeba byc cierpliwym.... no i gdybys mierzyla tempke to byloby duzo wiecej wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) dzięki za informację, ale tak naprawdę to mam metlik w głowie z tym planowaniem, bo faktycznie jak się dobrze zastanowić to nie ma żadnej metody. od dziś nie daję mojemu M. wit.C dawalam mu magnez, wapno i C, ale od dziś koniec;p Ja piję dość dużo herbaty czerwonej i zielonej bardzo je lubię:( mój M. lubi piwko, a tak myślę że alkohol możw sprzyjać płci żenskiej bo osłabia plemniki, tak mi się wydaje. Mi zostały tylko testy owulacyjne bo mam te nieszczęsne nieregularne miesiączki;/ a tak dziewczyny co tam jeszcze u Was? Ja jestem strasznie zabiegana....obserwuję swoj śluz, ale czasami wydaje mi się, że jest już plodny za chwilę już nie i potem znów płodny....ohhhh powiem Wam, że czasami chcialabym "wpaść"i mieć z glowy planowanie, ale my takie świadome jesteśmy:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noemi,ja wpadłam w zasadzie,w cyklu który spisałam na straty i mam niedosyt...nie będę mogła z czystym sumieniem powiedzieć sobie że "przynajmniej zrobiłam wszystko" ale widocznie tak miało być,skoro z całym tym moim planowaniem i częstotliwością wyjazdów męża a co za tym idzie niemożność współżycia we wskazane dni,nie mogłam zaskoczyć dobre trzy lata...a to chwila zapomnienia i bach!-ciąża :) Jak to kiedyś trafnie ujęła Baba piaskowa-psychika się odblokowała chyba. U mnie choroby ciąg dalszy,bolą mnie wszystkie obszary "zatokowe" z uszami włącznie...i do tego ten katar i kaszel...odstawię tylko młodego do przedszkola i wskakuje do wyrka... Miłego wtorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny!!! Ja tak szybciutko wpadlam sie z Wami przywitac, bo czas goni aby do szkoly sie szykowac :( aganiok11 bardzo Ci wspolczuje z tym przeziebieniem, sprobuj Oil Bas, moze on ci pomoze jako inhalacje na ten katar albo herbatka lipowa z miodem i sokiem malinowym. Ja mojej malej stosuje lekarstwo babci: pol szklanki cieplej wody, lyzka miodu, lyzka soku z cytryny, lyzka soku malinowego i pol lyzeczki alkoholu, wtedy taka miksture musi wypic ciepla i do wyrka. Pozdrawiam i zycze aby to chorobsko szybko od ciebie ucieklo, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naomi wystarczy ze zalwazysz jeden raz dziennie troche plodnego sluzu to znaczy ze tam w srodku to dopiero jest plodny wiec jest oki!!! z reszta dziewczynki pisaly ze im mniej go tym lepiej..... odrobinke zalwazysz to zaznaczaj plodny ...pozniej sie juz nie mecz tego samego dnia i nie szukaj go...jak juz byl raz to znaczy ze jest! a ze malo to i lepiej! nastepnego dnia to samo,zalwazysz raz i jest oki !!!! buziaczki! czy sie planuje czy nie a wychodzi nie po naszej mysli to i tak sie zastanawia co sie zrobilo zle.... aganiok jak sie wpada to tez oznacza ze tak mialo byc i juz!!!! wiec co by nie bylo to bedzie tak jak Pan Bog chcial! ty bys tego nie poprawila i tak...wiec glowka do gory.... i kto to pisze hehe ta co twarda jest hehe.... ale co moge -i tak kochamy nasze dzieci bez wzgledu na plec!!! moj synek juz po nocach mi sie sni jak go tule i doczeac sie nie moge ,no i w ciagu dnia choc bedzie sie cos dzialo!! maz w pracy dzieci w szkole do 15-tu zawsze tak dlugo jest szkola 6h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz sie doczekac nie moge nastepnego wtorku, bede miala usg genetyczne i moze juz cos tam wstepnie wypatrze :) bedzie to 13 tydzien a sprzet maja super ... Nastepne mam 15 marca do bedzie juz 19 tydzien, jak myslicie czy wtedy juz poznam plec ? U mnie poki co mdlosci troche ustapily do wieczora, bo wieczorami mnie nadal mecza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×