Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Kasiu - no my to jak bliźniaczki :D Mnie też @ rozkulać się nie może :D To może i w jednym czasie uda się nam zmajstrowac swoje chłopaczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamimi czyli mamy podobna sytuacje, ojej taka niepenosc, @ niech sie okresli :) Mimo wszystko ja juz znalazlam Pre- Seed i L-karntyne, wiec jak tylko sie pojawi to kupuje i znowu dzialam :) L-karnityne znalazlam 500mg to chyba w jednej tabletce? jaka powinna byc jej dawka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, nie bylo mnie jakis czas a tu takie cyrki ze szkoda gadac ;) Kasia uk - rozkrecil sie ten okres? U mnie nic z tego w tym cyklu ( ale ciesze sie z tego ) bo przynajmniej wracam "do zywych" :) Dni w ktore swirowalam postanowilismy sie nie kochac, dlatego jestem pewna ze dostane okres, ale to dobrze, bo przestaje juz myslec tak czesto o dziecku i zachodzeniu w ciaze, co mam nadzieje ze mi pomoze :) Mam tylko pytanie, bo zauwazylam u siebie ( i nie wiem czy to jest mozliwe ) ze prawdopodobne dwa dni, w ktorych mogla byc owulacja bylam strasznie nerwowa ( cos jak szybki czas przedokresowy ) i do tego przez te 2 dni piekly mnie sutki. Wszystko ustalo z dniem sluzu nie plodnego - czy owulacja moze tak na nas wplywac? Poza tym odkrylam cos nowego u siebie. Juz kiedys czytalam, ze prawidlowy sluz szyjkowy dojrzewa 6 dni i wlasnie na 6sty dzien, albo dzien po nim nastepuje owulacja. "Przyczilam" moje ostatnie 3 cykle i od pierwszego dnia kiedy czulam mokro dodalam 5 dni czyli razem wychodzi 6 i w ten 6ty dzien mialam juz zanik sluzu ( sucho ) do tego te sutki i nerwy. Czy to moze wskazywac na owulacje i faktycznie dojrzewanie sluzu trwa 6 dni i na ten 6ty lub dzien po nim dochodzi do owulacji? czy ktoras z Was zwracala na to kiedys uwage???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ally
tak jest:) pisałyśmy niejednokrotnie już i wspominałam, że właśnie mój śluz dojrzewa książkowo - 6 dni;) dzięki temu mogę precyzyjnie określić dzień kolejnej @, która się pojawi:) i faktycznie dziewczyny, że z tym śluzem jest tak, że gdy poczęliśmy z mężem synka, to był rozciągliwy, przejrzysty i było go całe mnóstwo, a przy córeczkach śluz miał tylko CECHY śluzu płodnego, bo był bardziej mętny niemniej mnie, dzięki samoobserwacji udało się wcelować z płcią właśnie dzięki temu, że ten śluz dojrzewa u mnie książkowo i polegałam właśnie na śluzie przy planowaniu płci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ally, milo ze sie odezwalas. u mnie nic sie nie rozkrecilo i nawt sie na to nie zapowiada. rano (bylam pewna ze bedzie ) pojawil sie sluz z delikatnym zabarwieniem i cisza. Sluz jest bialy, czysty. Nie boli mnie brzuch, nic... kompletnie nic... ja juz swira dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally witaj :) No to ja też w tym cyklu poobserwuję swój śluz pod tym kontem. Kasiu - u mnie dokładnie tak samo ;) Już mi się wydawało że @tuż tuż a teraz małpa jakby w odwrocie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu - no własnie ja tez się zastanawiam nad tym Pre- Seed albo Conceive Plus. Co sądzisz na ich temat ? to są chłopaczkowe żele ? Araguaia miała jeszcze poczytać na ten temat w swoich bogatych źródłach :) ale pewnie nic nie znalazła albo czasu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam o tym Pre-seed juz dawno, zdania sa podzielone jak zawsze w kazdym temacie. jedno jest pewne ze rozrzedza sluz a ktory bardziej chlopaczkowy to nie wiem. ja juz zaznaczylam na ebay-u Pre-seed i czekam co sie wydarzy. jak n arazie to mam identyczna sytuacje jak u ciebie, jakis tam przeblysk podczas porannej toalety i koniec, Juz caly dzien w niepewnosci... kurcze jak mialabym test pod reka to pewnie juz bym testowala,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciezko powiedziec,wiem ze mimo bolu jajniorow miala straszna chec na przytulanko,wiec sama nie wiem...Gdyby choc jeden sex byl bez gumki to bym wiedziala mniej wiecej kiedy doszlo do zapylania..Ja jednak nie wierze,ze moglby byc chlopak...Zreszta pisalam wam ze moja kolezanka ma chlopca z 3 dni po @...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam zawsze cale mnostwo sluzu :P A jeszcze w ten weekend uzywalismy lubrykantow he he ,zele durexa,zreszta zawsze uzywamy,wiec ciezko okreslic jaki byl sluz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki za odpowiedzi :) kasia, zel pree seed ( czy jakos tak ) kupilam juz 8mcy temu i uzywalismy go na poczatku jakies moze 4 cykle i odstawilismy bo, jest baaardzo wodnisty i mialam wrazenie ze wszystko z nim szybciej wyplywalo, poza tym po 4mcach aplikowania zelu i bezskutecznych staran odpuscilam. Generalnie, mozna sprobowac, ale zeby cos to bylo super extra to nie. Jest strasznie wodnisty, cieklo mi az po nodze :P wiec, kto co lubi :) A czy wierzyc w to czy pomaga? nie wiem - mi nie pomogl. Bardziej mi pomaga picie wody na sluz, bo w tym cyklu mialam piekny sluzik, taki, jakiego nawet nie mialam po wiesiolku :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ally - dzieki za odpowiedz, to juz jestem " w domu" :) ja kilka razy przy sluzie z dnia 3go (sluz rozciagliwy ) probowalam i nigdy nic sie nie dzialo, a zas dzien 4,5 i 6 gdzie sluz jest metny i jest go mniej i ma co prawda cechy plodnego ( rozciagliwosc moze na 1cm 2cm max ) juz odpuszczalam uwazajac, ze juz jest po wszystkim :) Teraz jak policzylam sobie dni, od pierwszego, w ktorym czulam choc odrobine mokrosci, wychodzi na to ze 6 dzien juz prawie go nie ma, a na 7 sucho na 8 dzien nie plodny, wiec... 6 albo 7 dzien - to moze byc to :) Tak mysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia uk - to kiedy testujesz? skoro miesiaczka sie nie rozwinela i sie nie rozwinie.... to moze tescik? :) Trzymam kciuki kochana! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i pytanko jeszcze mam do DO ( doczytalam Twoj post ) i pytanko mam :) Jak po tym sluzie liczysz kiedy dostaniesz okres? chce sobie tez policzyc, czy to sie wszystko zgadza. Moja II faza trwa 13 dni, wiec kiedy je dodaje? do 6stego dnia ze sluzem ( juz wtedy jest metny i jest go mniej, ale dalej ma cechy plodnego ) czy od 7go dnia kiedy jest juz sucho? Bede wdzieczna za wyjasnienie :) Aha, zeby bylo jasniej, pierwszy dzien ze sluzem, to byl moj 8dc a 1ze sluzem, wiec 13dc byl moj 6sty dzien ze sluzem - do tego dodac 13 dni Ii fazy i da nam 26 dni cykl, czy do dnia po sluzie, czyli da nam 27 dni cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally dziekuje za wiadomosc o tym pre-seed, musze sie powaznie zastanowic, hmmm do jednego jestesmy pewne razem w 100% czyli wiesiolka, tak wiec z kolejnym moze jest tak samo??? Co do testu to czekam, na odpowiedni moment.... :) jak mi sie udalo to obiecuje ci ze wysle ci moje wit B :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ally
u mnie zawsze jest tak, że: druga faza trwa książkowe 14 dni i liczę ją zawsze od pierwszego dnia, gdy pojawia się śluz niepłodny, czyli najpierw @, potem te 6 dni ze śluzem płodnym i potem 14 dni i pojawia się kolejna @ te obserwacje nie zawiodły mnie nigdy od kiedy się obserwuję pomimo, że cykle mam 27-31 dni, zawsze je precyzyjnie określam dzięki obserwowaniu śluzu, a mam go naprawdę sporo widocznego i być może właśnie dzięki temu, że bardzo dużo piję w ciągu dnia (minimum 3 litry i więcej) jeden raz tylko zgłupiałam, bo miałam śluz totalnie płodny aż 9 dni! ale to było po pierwszej ciąży - karmiłam wtedy jeszcze cycem już 5,5 miesiąca i nagle przyszły dni z tym śluzem:O a potem pierwsza @ po porodzie równo 6 miesięcy i 2 dni nigdy później nic takiego nie przytrafiło mi się, na szczęście;) z tego co napisałaś o swoim cyklu mnie wyszedłby cykl 26-dniowy, bo 14 dc jest pierwszym dniem bez śluzu o cechach płodnych, czyli pierwszym drugiej fazy, a od tego dnia liczysz 13 dni II fazy i na 14 dzień przychodzi @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Kasiu, oby to bylo to, co myslisz - z calego serca Ci tego zycze. A co do witaminek, to naprawde nie trzeba, ale dziekuje bardzo - moze to jakies szczesliwe sa :P :) Moze to przez te kawaleczki szkla... w tamtych, przeznaczenie? mialas nie brac tamtych - tylko te nowe! I moze sie udalo :D Jak cos, to z checia przyjme te szczesliwe opakowanie po Tobie :) a jak chcesz, ja Ci moge wyslac moj zel - jest czysty, bo do aplikacji niego masz takie strzykaweczki - ich juz nie mam :P ale zel mam - ponad pol tubki - jak chcesz sprobowac i zobaczyc co to jest, zanim kupisz ( o ile bedzie Ci to jeszcze potrzebne ) moge Ci wyslac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO - dziekuje za objasnienia, zatem trzeba czekac i zobaczymy ile dni bedzie mial cykl i czy sie zgadza. Jesli sie zgadza, to chyba odkrylam ameryke! :D plodny sluz zaczal sie 8 dnia cyklu i trwal do 13 ( juz resztki ) a 14 sucho/nie plodny - takie juz pomieszanie. 15dc totalnie nie plodny :) wiec, jesli liczymy 14 plus 13 wyjdzie 26 jak w morde strzelil :) No to czekamy. Dzieki za rady i pomoc. Jestescie kochane :* I sorki, ze tak malo tu jestem, ale probuje sie odizolowac, wybaczcie, ale staram sie byc raz na tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! mamuśkamimi i Kasiu, trzymam za Was mocno kciuki!!! Kasiu, najlepiej jakby Twój M łykał 1000-2000 mg L-karnityny dziennie. mamuśkamimi, co do tych lubrykantów to bardziej przy staraniach o chłopca polecany jest Pre-Seed. Oba maja pH około 7,5 a zalecane pH śluzu przy staraniach o chłopca to 7,5-9 ...tak więc to jest tak na pograniczu, może przydadzą się dla tych, które naturalne pH w okolicy owulki mają niższe. Podobno najszybciej można podbić pH stosując napój sodowy, warto go zatem wypijać w okolicy staranek. Znalazłam jeszcze taką informacje odnośnie pasków pH, otóż jeśli cały czas pokazują taką samą, niezmienną wartość to oznacza to, że prawdopodobnie w śluzie występuje "low ionic strength" - oznacza to z kolei, że paskowe testy nie będą działać i należy używać tylko elektronicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Araguaia za informację :) A dlaczego ten Pre-Seed jest bardziej polecany ze względu na skład czy z innego powodu ? Sorki że tak cie męczę pytaniami ale jestem ciemna w temacie lubrykantów ;) A poza tym jak się czujesz ? a co twoja ginka na te bóle podbrzusza przy schodzeniu ze schodów o których wspominałaś bo zapomniałam cie pytać ? Kasiu - i jak tam ? u mnie nic się nie zmieniło. Ale zupełnie nie mam objawów ciążowych, tempka też na poziomie 36,7 więc na pewno nie ciążowa. Może to jakieś zaburzenia hormonalne kurcze :( Ale za ciebie trzymam kciuki !!! ally - ja zgodnie z twoją sugestią też zaczynam pić więcej płynów, może rzeczywiście u mnie też to jest jedna z przyczyn niedoboru śluzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśkamimi, pojęcia nie mam ale w e-Booku Tamary (największy spec w planowaniu płci na in-gender, kobieta wie dosłownie wszystko, zgłębiła całą wiedzę i sama prowadziła badania w tym temacie) polecany jest właśnie Pre-Seed, z tego co się jednak zorientowałam to te lubrykanty w niewielkim stopniu zwiększają szanse (najbardziej zalecane jest pH śluzu od 8 w górę a one mają poniżej). Z tego co wyczytałam przed chwilą to podobno dużo lepsze rezultaty daje (uwaga :) ) irygacja z białek jajek (powinny one mieć pH 9-9,9). Dwa tygodnie przed staraniami należy umyć jajka wodą i mydłem, następnie należy je umieścić w szklanej (nie plastikowej) misce na 2 tygodnie. Białka stworzą środowisko podobne do śluzu co jest bezpieczne dla plemników. Potem należy wyjąć jajka i przechować przez godzinę poza lodówką by osiągnęły temperaturę pokojową. Przed staraniami należy rozbić jajka, oddzielić białka od żółtek i sprawdzić pH białka. Jeśli jest odpowiednie to należy je sobie zaaplikować. Uwaga, jajka muszą być pasteryzowane (podobno w internecie są opisane metody samodzielnej pasteryzacji jajek, wówczas nie trzeba się martwić o ewentualne bakterie)! Jest jeszcze sposób na zwiększenie pH Pre-Seed. Lubrykant ten ma pH 7 a do planowania chłopca wymagane jest minimum 8. Należy umieścić Pre-Seed w papierowym kubeczku, następnie należy dodać 4 szczypty sody i wymieszać. Pre-Seed może zmienić kolor na biały ale powinien zachować tą samą konsystencję. Na końcu należy sprawdzić czy pH wynosi 8 i z powrotem umieścić lubrykant w pojemniku. Dzięki, że pytasz o samopoczucie :) ....a o bóle jakoś z tych wszystkich emocji zapomniałam zapytać, ale skoro z ciążą wszystko OK (dzidzia zdrowa, łożysko ładnie wykształcone, szyjka długa i zamknięta) to chyba nie mam się co martwić :) Ja też w obu ciążach tak do 6 tygodnia nie miałam żadnych objawów ciążowych więc kciuki zaciśnięte! :) ...tylko ta tempka trochę niska, a jaka masz temperaturę w fazie folikularnej? Podobno olej lniany no i wspomniany Guajazyl rozrzedzają śluz, próbowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co piszą to białka stwarzają środowisko podobne do śluzu, jest to bezpieczne dla plemników a nawet pomaga im w dotarciu do celu, podobno jest to strasznie skuteczna metoda w zaplanowaniu chłopca. Uciekam spać, kolorowych snów dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! ja popijam kawke, ktoras ma ochote dolaczyc? Pozdrowionka i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, Widzę, że coś się święci, Kasia uk-no,no, czy to już po terminie @? Mamuśkamimi- u Ciebie też budująco, oby tak dalej! U mnie niestety @ przylazła, cykl dziwny, bo tylko 24 dni, ale będę brać b-kompleks 100 przez cały cykl i zobaczymy... Mamuśkamimi, nie sprawdzimy metody 0+12... A ciekawe, co piszecie, o tym śluzie, że dojrzewa 6 dni, czyli można założyć, że po 6 dniach od tego śluzu, będzie owulacja? Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj gall No tak, ja juz niby po terminie, normalnie zawsze 27-28dni, od kiedy zaczelam brac wiesiolek to sie wszystko skrocilo na 24-25dni. ostatni cykl to 24dni a dzis juz jest 27 i cisza. M am nadzieje ze uregulowaly mi cykl wit B complex, ja nie lykam ich zbyt dlugo bo dzis to 9dzien z wit B. Albo cykl bedzie ksiazkowy albo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Kasiu, trzymam mocno kciuki, strasznie bym chciała by Ci się udało! A który to dzień po owulacji? Może by tak teścik 10 mIU/ml (wykrywa już ciążę 2-3 dni po zagnieżdżeniu)? :) Mi w 12 dpo test wyszedł pozytywny ale to zależy od tego kiedy zagnieździł się zarodek, znam przypadki gdzie test wyszedł pozytywny już w 6 dpo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kasiu, wedlug testu owul to owulacja bylaby 15dc, (ja tak mysle) Test pozytywny w 14dc, natomiast 15dc juz blada kreska, tylko ze ja nie miala zadnego z opisywanych przez was sluzow, brak bolu owul i nie mam pojecia co sie teraz dzieje. Ja jestem pewna ze to wit B ktore mi doradzilas szaleja w moiom organizmie i naprawiaja szkody po wiesiolku. Teraz tez nie mam zadnych objawow, kilka dni temu nie moglam dotknac piersi, bol cholerny i sa duze... ale ja tak zawsze mam przed@. Zalozylam sobie ze jesli do jutra sie nie pojawi to wtedy kupie test, mam testy owul i wiem, ze nie ktore dziewczyny pisza na forach iz moge sprobowac ale..... czekam wciaz na rozwoj sytuacji. Dziwne jest dla mnie ze mam bardzo duzo sluzu, a nigdy tak nie mialam, ja juz fiksuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×