Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Kliknij na link wejdz w kios i przejdz do 3 strony "Tęsknota za kokardkami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie przeczytałam ten artykuł...strasznie zdesperowana ta kobieta...Rozumiem ją po części,zwłaszcza ten fragment który mówi o napiętnowywaniu matki za "rozczarowanie płcią" jako niewdzięcznicy :/ Ale widać skoro zastosowała się do wszystkich sposobów zwiększających poczęcie córeczki i mimo to urodziłą jeszcze dwóch synów....może jest jedną z tych któa może mieć dzieci jedynie jednej płci... Mam nadzieję że jeśli będę miała trzeciego synka-będę umiała się z tym pogodzić i przejść do porządku dziennego...wiem że tak jak pisała Ewcia-zawsze gdzieś głęboko w sercu będę czułą tęsknotę ale to moje ostatnie dziecko więc nie będę miałą wyjścia... Mnie głowa boli dalej,nie pomogły dwa apapy:( Porobiłam wszystko w domu,skończę jeszcze tylko pomidorową na jutro i kładę się,może przejdzie samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie się podziewacie dziewczyny? Nie wiem czy Wy też to macie,ale czasami wkurzam się na siebie samą!!!... Zawsze byłam twardą i silną dziewczyną,a nawet w pierwszej ciąży jakoś też....a teraz jak czytam,oglądam programy o chorych dzieciach,o tym ze dziewczyny tracą swoje pociechy to płaczę jak bóbr!!! :-( Czasami takie głupie myśli przychodzą do głowy że jak mój synek straciłby życie to nie umiałabym z tym żyć:-(...nie pozbierałabym się i znowu wybucham płaczem! Kurcze dlaczego są takie stany w czasie ciąży u mnie????nie wiem!!! :-( :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko ja tam nigdy twarda nie bylam i nie bede wiec ja i bez ciazy BARDZO wrazliwa jestem.... dla mnie to normalne wzruszac sie nawet i na czyjas krzywde.... a w ciazy hormony szaleja i jest sie zawsze bardziej placzliwym... widze ze i ciebie kady dopadlo... ja juz ninko nie czytam.... co bedzie to bedzie-jakos przezyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik może faktycznie u mnie te hormony szaleją jak opętane... Humory też zmieniają się jak w kalejdoskopie,ale jak jest mój M.i synuś to o niebo jestem szczęśliwsza ;-) Jak tam u ciebie,torba spakowana czy jeszcze nie do końca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torba nie spakowana ,tylko zrobilam dzis pranko jedno ciuszkow malusisich... 56-62 mam z dwie pralki...niezle sie nazbieralo... wiec naprawde kupowanie w moim przypadku zbedne jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super są takie małe ciuszki dla dzieci...No ja mam 4 duże worki (od śmieci) dla noworodków (chłopców)...wyjdzie mi więcej pralek,chyba że będzie córcia ;-) to wszystko sprzedam :-p A gdzie się podziewają wszystkie dziewczyny?? Gdzie Was wymiotło????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrj :) Ja jestem ale...walczę z bólem głowy :( Nawet zdobyłam się na tak zdesperowany krok jak tabletki...nie pomogły...jeszcze trochę i chyba oszaleję :( Zaraz zrobię sobie kompres na głowę,zjem trochę czekolady i wypiję mocno słodzoną herbatę-to są rady mojej kuzynki-pediatry ;) Fajnie macie z tymi ciuszkami,ja po chłopcach już dawno wszystko powydawałam,właśnie wtedy kiedy już myślałam że się nie uda...że więcej dzieci mieć nie będę.. :/ i tak dzisiaj mam wyłącznie kaftanik,śpioszki,czpeczkę i skarpetki-taką wyprawkę w której przyniosłam obu chłopców ze szpitala :) tylko że...wszystko to jest oprawione w ramkę i zdobi ścianę w pokoiku Olego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja też mam trochę ciuszków po chłopcach. Co prawda dałam te małe szwagierce ale pewnie mi odda te co się nie zniszczą. Wózka też nie mam bo ten co miałam jest już zniszczony. Wanienkę i przewijaki też muszę kupić. Na szczęście mam łóżeczko i pościel też. Dokupię tylko nowy wystrój, choć ten stary jest też dobry, firmowy i ładny ale mi się znudził, no i jest granatowo-biały dla chłopców a przecież teraz musi być dziewczynka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny-ratujcie!! Wyskoczyło mi zimno :( :( a właściwie dwa i to nie na samych ustach a ok.0,5 i 1cm poniżej-na brodzie :( Mam plastry compeed i maść cynkową tylko teraz się boję...powiedzcie czy to może zaszkodzić dzidziusiowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok-spokojnie, nie denerwuj sie. Na twarzy nie zaszkodzi dzidziusiowi. Gorzej gdyby to była opryszczka na narządach rodnych... Fajny pomysł z tymi ciuszkami w ramce:) tez kiedys o tym myślałam...ale jakos uleciało. Może jak będziemy mieli dom-to zrobię tak w pokoikach dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Kibicko 👄 Naczytałam się w necie i porządnie wystraszyłam,zdania są mocno podzielone ale przewaga jest takich jak piszesz....mam nadzieję że nie przeniosę jej na narządy płciowe....boję się,łykam rutinoscorbin i piję tran,natarłam czosnkiem i zakleiłam plastrem,na noc posmaruję maścią cynkową....nawet nie mogę skonsultować tego z moim lekarzem bo do 15 marca jest na urlopie :( Ja uwielbiam bawić się w pamiątki,każdy z chłopców ma swoje "memory box" gdzie mamy kikuty pępowiny,pierwszy ząbek,kępkę włosów z pierwszego strzyżenia,odciski stópek i rączek...itp Ponadto kupiłam każdemu złoty medalik z pierwszą literką imienia a na odwrocie wygrawerowałam: " dnia... (tu data urodzenia dziecka) doświadczyliśmy cudu-Rodzice" Jak będą mieli 18 urodziny dokupimy łańcuszek i damy im w prezencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok!!! TWoja inwencja mnie urzekla - super pomysly! dla dzieci to bedzie super pamiatka!!! :) Ja tez mam problem prosze o rady:) W nocy obudzilam sie z atakiem bolu pecherza. Boli i kluje, przy robieniu siku tez boli. Nie wiem co robic. Narazie biore Urosept i wit C, sok z czarnej poreczki domowy i nasiadowke zrobilam ale nie wiem czy dobrze. Mysle czy nie wziac Furaginu???;/ Czy miala ktoras z Was taki problem? Czy to jest szkodliwe dla dziecka jestem w 15t6d ciazy. Co mam robic???????? Moja gin na NFZ dzis nie przyjmuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo na ulotce Furaginu pisze aby poradzic sie lekarza bo nie maja danych dotyczacych szkodliwego działania na zarodek lub płód i nie należy go stosować w 1 trymestrze ciąży. Później tez trzeba uważać i konsultować zażywanie z lekarzem bo jest ryzyko spowodowania niedokrwistosci u płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok mnie również urzekłaś tymi pomysami, wspaniale, naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ;-) Fajnie mieć jakieś pamiątki po malutkich dzieciach a potem one mogą sobie zobaczyć... Moja mama ma moje pierwszy kosmyk włosków,pierwszy zabek i odciski stóp...fajna pamiatka Ja także mam po Nikusiu posmyk włosów, pępek z klamerką,odciski stópek w masie wiszą na ścianie w małego pokoiku,złoty łańcuszek z chrztu, pierwsze rysunki kredkami i farbami,no i to co wybrał jak zaczął chodzić...u mnie wybrał pieniążek,czyli będzie w przyszłości miał kasę,hee Aganiok i Fikusowo,przykro mi ale wam nie pomogę bo nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny,polecam do tego typu pamiątek,naprawdę :) Bernia,jeśli chodzi o usta czy kwiatek to musisz po prostu wpisać w nawiasie zamiast trzykropka np "usta" lub "kwiatek" bądź "serce" :) Fikusowo,ja myślę że furagin ci nie zaszkodzi ale faktycznie dobrze byłoby skonsultować diahnozę z lekarzem...może masz chociaż jakąś położną do której mogłabyś zadzwonić? Ja właśnie dzisiaj tak zrobiłam,z tą opryszczką-uspokoiła mnie też,kazała dbać o higienę intymną,unikać dotykania opryszczki i często myć ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganiok11 - rewelacyjny pomysł z tym medalikiem. Az mi się łezka zakręciła. To doskonały pomysł na chrzcinki dzidziusia i jednocześnie prezent dla starszaczka. Ja mam kronikę synka, którą starałam się prowadzić systematycznie. Faktycznie, po czasie zapomina się wiele drobiazgów. Często ją przeglądam z wielkim zainteresowanie (i zawsze z emocjami jak za pierwszym razem) Pisz więcej o swoich pomysłach bo kreatywna z Ciebie dziewczynka :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak aganiok wszystkie pomysly sa super!!! extra! mnie glowa tez bardzo bolala po 12 tc tez czasem tabletki nie dzialaly!! Ninko nasiadowek cieplych to nie rob raczej!! mozesz isc do zwyklego lekarza przeciez nie musisz do gina! musisz zrobic badanie moczu bo moze masz cos w nim i trzeba to leczyc!!! sprawdz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czy inaczej,bez konsultacji z lekarzem lepiej nie brać,czasem trzeba,zwykle jeśli dolegliwość może zaszkodzić dzidziusiowi albo zagrozić ciąży-wtedy lekarz wybiera "lepsze zło". Ja na własną rękę brałam jedynie rutinoscorbin,wit.K i piłam wapno,ale to leki z zupełnie innej grupy... Jak się czujesz fikusowo? Co postanowiłaś? Ja walczę z opryszczką,jak już wspomniałam mam w dwóch miejscach na brodzie,swędzi nieprzeciętnie....z trudem się hamuje żeby tego świństwa nie wydrapać...grrrrr :( Na szczęście głowa przestała boleć bo to było znacznie gorsze...aż się boję co będzie dalej...ojjj,coś czuję że da mi ta ciąża popalić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za radę! Narazie nie wzięłam furaginu. Zamiast niego biore urosept, vit C i pije duzo wody z cytryna oraz soku porzeczkowego. Troche lepiej, ale nie do konca. Jesli mi nie minie bede zmuszona go wziac. Moja kolezanka w ciazy brala furagin - wolala to niz meczyc sie z pecherzem. A tu na dodatek jeszcze trzeba sie ciagle dzieckiem zajmowac, od rana do nocy..... Ewik a czemu nasiadowek nie wolno w 16 tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo - Widzisz co lekarz to inna opinia, mi zabronila tego leku ! Z pecherzem jest o tyle problem ze tak lekko sie nie da infekcji pozbyc, to wymaga czasu. Jak sie nie polepszy to idz na pogotowie, wtedy bedzesz miala 100% jasnosc co do lekow :) Ja dzisiaj w nocy mialam malo snu a od rana 4 godz w konsulacie spedzilam :( bylam tak padnieta ze dopiero wstalam... Ja tez mam duzo pamiatek mojego mlodszego synka ( album do 5 roku zycia, odlewy z gipsu,ramke z odciskiem nozki i raczki i duzo duzo innych ) popatrzcie na allegro, tego jest pelno. A do chrztu to juz w ogole sa rozne coda :) My ostatnio kupilismy znajomym buciki swarowskiego http://allegro.pl/buciki-swarovski-rozowe-i-niebieskie-grawer-i1460680790.html poszly w obiek na cala sale takie byly sliczne :) My mamy lyzeczke srebrna, smoczek srebrny i ramke z aniolkiem srebrna, wszystko z grawerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze cos takiego tylko bez ramki http://cgi.ebay.co.uk/New-baby-casting-kit-gift-plaster-cast-hand-foot-silver-/390285092394?pt=New_Baby_Christening_RL&hash=item5adecde62a Napiszcie baby casting kit, jest tego sporo na ebayu. Powiem wam ze to super sprawa i wychodzi tych odlewow sporo wiec mozna dac najblizszym w prezencie :) My tak zrobilismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o cieple czy gorace nasiadowki!!! kompieli tez nie bierze sie goracych... by nie poronic!! tych nasiadowek nie robilam na zapalenie pecherza wiec w jakiej temp sie je robi to nie wiem.... moze oklady mozna zamiast nasiadowki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×