Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Witam :) kasia uk nie wiem o jaki system mierzenia temp. ci chodzi. Tempkę mierzy się raz dziennie, przed wstaniem z łóżka o tej samej porze ;) Będzie dobrze zobaczysz. Ja tez miałam już duże chwile zwątpienia ale jednak się udało :) oby skutecznie :P Tobie równiez się uda. Fikusowo juz nie mogę się doczekac kiedy nas poinformujesz o płci dzidziusia. A u mnie nadal mdłosci całodzienne. Raz mocniejsze raz słabsze i ten paskudny, gorzki smak w ustach. Nie mogę już wytrzymac kiedy minie 3 miesiąc i opuszczą mnie te niespodzianki. Strasznie mi się to ciągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje!!! Czyli mam zaczac mierzyc od 1dc, codziennie rano o tej samej porze, przed wstaniem z lozka. Dobrze, zaczne od jutra, a pozniej bede prosic o interpretacje moich tepm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia UK Jeśli mierzysz w pochwie to zacznij po krwawieniu... Ja powinnam dostać dziś lub jutro@ wiec czekam bo wiem że nic z tego w tym cyklu (bezowulacyjny,2x testy negatywne)... Fikusowo ja też jestem ciekawa kto tam się kryje w Twoim brzuszku... Eh dziewczyny ja już sie staram ponad pół roku już nie wiem, ale zaczyna brakować mi sił ...i cierpliwości...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :-) Kasiu to że cykl ci się skrócił to wcale nie jest przyczyną brania Pregnacare conception,ja brałam jeszcze 3 m-ce przed zajściem w ciążę i nie miałam takiego skrócenia....oczywiście można mieć jeden w tą lub w drugą ale nie 4 dni! Myślę,że to przez ten ciągły stres i ciągłe napiętnowanie czy zajdziesz czy nie...Wyluzuj, nie skupiaj się tylko na tym, nie stresuj bo tylko stres rodzi głębszy stres. Podejdz do tego z dystansem i lajcikiem, a zobaczysz że zanim się obejrzysz będziesz cieszyła się brzuszkiem...czego ci z całego serca życzę ;-) Jeśli chodzi o mierzenie tempki, to zaczynasz od 1dc i zawsze rano (przed wstaniem z łóżka).Tylko że czasami tempki nie są dość wyrażne i jak dla mnie dodatkowo robienie testów owulki dały pełniejszy obraz tego dnia.To wszystko zależy od ciebie :-p Obyś nie ominęła dnia owulki :-) Fikusowo ja też nie mogę się doczekać co ci powiedzą o dzidzi :-D Berniu oby ci to przeszło po 3 m-cach,trzymaj się kochana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka - rozumem Cie jak nikt chybw a tej chwili. Mysle ze obie mamy troche beznadziejny moment bo mimo ze wiemy ze sie nie udało (przynajmniej ja wiem;)) najpierw trzeba czekac na pojawienie @ a potem znowu zacząć staranka od nowa. Przytulam Cie i jednocze się z Tobą. Pamiętaj, nie jesteś sama:D🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ni_ka Dzięki troche mnie to podbudowało...wiec zaczniemy kolejny cykl razem oby owocnie...Ja staram sie już nie nastawiać i wmawiam sobie że nic z tego a negatywne testy tylko pogrążają moje myśli...Dla mnie to coś nowego ponieważ z pierwsza ciążą nie miałam problemów za 1 razem a teraz takie coś...może dlatego to tak przezywam a do tego mój syn w sierpniu skończy już 5 lat a nawet jeszcze nie jestem w ciąży :( zawsze chciałam żeby była mniejsza przerwa i jak na złość...a do tego w moim otoczeniu prawie wszystkie znajome sa w ciąży i co miesiąc dowiaduje sie o kolejnej, fajnie tylko one tych ciąż nie planowały, i gdzie tu sprawiedliwość a niektóre kobitki starają sie latami i nic... Eh sorki ale musiałam sie troszkę wyżalić, mam nadzieje że mnie rozumiecie...ale przyjdzie i na nas nie czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moja siostra ma 3 dzieci a jak teraz zaplanowala kolejne to 5 miesiecy sie starala :( i to co miesiac w owulacje wiec nie wiem od czego to zalezy. Poprostu kazda z nas ma swoj czas. Na pewno wam sie uda :) A ja bylam dzisiaj u poloznej i slyszalam moje malutkie serduszko :) Polozna powiedziala ze to za wczesnie jeszcze ale sprobowala i po kilku minutach uslyszelismy bicie serduszka :) az sie wzruszylam :) Teraz juz odliczam do 15 na usg :) mam nadzieje ze zobaczymy kto sie tam ukrywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka - ja tez z synem strzał za pierwszym razem... a teraz 2 cykl kiedy staranka były pełna para i nici ale sie nie załamuje... w zasadzie mysle ze to bedzie kwestia czasu bo mamy juz dzieci i płodne jestesmy... mowi sie ze rok staranek to norma i nie zadne anomalie...mysle ze nas synowie rozpuscili bo pojawili sie dosc szybko i nie musielismy na nich zbyt długo czekac:P A moze jak bedą dłuzsze staranka bedzie dziewczynka?;)moj synek ma niecałe 4 latka, ja chcialam roznice 5 letnia miedzy dziecmi ale jak bedzie wieksza to sie nie potne przeciez. Myslę MYSZko ze tak jak dziewczyny mówią uda nam sie w swoim czasie:) Ja byłam u gina na przegladzie robiła mi usg i powiedziała ze nic sie nie dzieje, trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i starac po prostu. cieszę się ze mam Ciebie bo mi rażniej👄 ewelinko - bardzo sie cieszę, że słyszałas serduszko:D cudne uczucie:)pamietam jeszcze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko i ni_ka przyjdzie i czas na was ;) Ja też uważam że chłopca łatwiej i szybciej jest utrafic. Na dziewczynke trzeba kilka dni wcześniej a to powoduje, ze nie zawsze trafimy w odpowiedni moment, albo jest za daleko albo inne czynniki wpływają na to ze nie można utrafic od razu. A może niekturzy nie mogą osłabiac plemników bo nasienie jest za słabe i nie dotrwa do owulacji. U mnie się udało po barzo długim czasie ale był to jednorazowy strzał na 2,5 doby przed owulką. Gdy osłabialiśmy plemniki nie wychodziło. Mam nadzieję, ze z płcią też się uda ale to się okaże tak gdzieś myśle w maju ;) Ewelinka czemam na info odnośnie płci i trzymam kciuki za ciebie i fikusowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernia - tyle ze my z myszką juz nie celujemy za bardzo (ja od dwóch cykli) nie wiem od ilu myszka. ja to jestem pewna ze jak wczesniej raz celowałam to było zbyt długo dla plemniczków... po tym cyklu stwierdziłam ze ja nie mam na to ochoty i mnie meczy ten rygor i sobie dałam spokój;) w zaszdoe nie pasujemy z myszką do tego watku ale jakos sie zzyłam z wami wiec zaglądam:)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) No właśnie ja już od 3-4 cykle nie celuje w płeć...Żałuje tylko tego że jak byłam w Polsce nie zrobiłam badań czy wszystko ok. Ty ni_nko masz chociaż pewność że z Tobą wszystko ok ... a ja mieszkam za granica i muszę sie tu wybrać na kontrole ale wiadomo jak to jest zwłaszcza w obcym kraju, wciąż daje sobie szanse i to odkładam...Ten cykl dał mi znowu do myślenia chyba brak owulki...właśnie powiedzcie mi czy może tak być że test owulacyjny jest pozytywny a mimo to nie było owulacji ?? Do tego chyba nie było skoku albo termometr mi padł :( już sie pogubiłam.Teraz mam ostatnie dni cyklu a moja tempka rośnie 32 dc-36,5 33dc zapomniałam zmierzyć 34dc-36,7 a dzisiaj 35dc-36,8 a w całym cyklu 36,3 a nawet 35 i coś co nigdy tak nie miałam dlatego przestałam mierzyć bo myślałam ze mi termometr padł, dzisiaj wieczorem lub jutro powinien byc @.... już nic nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka moze tak byc, ze test pokaże owulacje a ona faktycznie się nie pojawi. Ja tak raz miałam. Test pokazał 2 kreski i nawet za kilka dni byłam u gina do kontroli i na usg wyszło ze pęcherzyk jeszcze dojrzewa i nie pękł. Byłam bardzo zdziwiona bo owulke zawsze mam ok 13dc i wtedy też w 12 dc test był pozytywny ale po kilku dniach u gina okazało się ze owulki jeszcze nie było. Widocznie coś się pochrzaniło że ten pecherzyk nie dojrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernia a czy pamiętasz ile dni trwał Twój cykl bezowulacyjny bo ja wyczytałam że takie cykle są krótsze i trwają zwykle krócej zwykle 23 dni a ja mam dzisiaj 35 dc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko faktycznie. Poszukałam ten cykl i był bardzo krótki. zazwyczaj miałam cykle 23-24 dniowe a ten bez owulacji był 16 dniowy. Może ty wcale nie miałaś teco cyklu bez owulacji tylko tak ci się wydaje. Czasem tempki fiksują z jakiegoś powodu i pokazuja skoku temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikusowo fajne ujęcie dzidzi ;) Ja jednak się nie wypowiem bo się nie znam na tym kompletnie ale skoro dziewczyny piszą że to księżniczka to pewnie tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Ni_ko i Myszko pewnie że przyjdzie na was czas..a może on jeszcze nie nadszedł...spokojnie,jesteśmy z Wami i mocno kibicujemy ;-) Faktycznie czasami plemniki są dość słabe żeby wytrwać te 4,3 dni (tak było u mnie) i tak jak się w około słyszy czasami strzał w owulkę lub dzień po niej może zaowocować córcią.Może nie warto tak się stresować :-p Berniu trzymam kciuki za upragnioną dziewczynkę ;-) Fikusowo ,niestety ja nie pomogę...nic tam nie widzę,sorki :-( ale jak ci mówią niektóre (doświadczone) babki że to córka to chyba jest...czego Ci z całego serduszka także życzę!!! :-D A co u mnie...otóż coraz bardziej dobija mnie ten ból w podbrzuszu,najbardziej jest jak podnoszę nogę i zakładam spodnie...kurcze sama nie wiem co to i b.mnie to martwi :-( Ewik a jak u ciebie ,jakoś te bóle przeszły??? Dziewczyny czy macie coś podobnego,bo wcześniej w poprzedniej ciąży tego nie miałam...otóż sutki zrobiły mi się ciemne (nie otoczki) jak u murzynki i strasznie bolesne :-( Macie bądz miałyście coś takiego?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikusowo - na jak dla mnie to panienka jak nic:) Kiedy nastepne usg? A lekarz tym razem nic Ci nie powiedział? Ninko - a to podbrzusze Cie boli czy w pachwinach bardziej? Bo u mnie pachwiny, przy podnoszeniu nogi tez, buty wlozyc coraz trudniej:( Przypomnij mi, ktory to tydzien u Ciebie? Jesli to kwestia rozchodzenia kosci jak u mnie to ja niestety nie nastawiam sie na jakas poprawe szybka, jak juz to po porodzie:( Jesli Cie to martwi to ja poszlabym na Twoim miejscu do lekarza zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kaddy,ale to raczej nie są u mnie ból pachwin...chyba że się rozchodzi,hmm U mnie jakby ta kość mnie boli niziutko pod podbrzuszem...nie wiem ja najdokładniej wytłumaczyć :-( To jest 16tc...w przyszłym tygodniu mam wizytę i z pewnością zapytam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz lekarz nie byl pewien bo to za wczesnie. zdjecie mi dal, bo chcialam. I to nie byl dudarewicz hehe pozostaje chyba czekac do polowkowego w 20t bo ja tez sie nie znam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam podobnie
jak Ty Myszko.Okazało się, że jajeczko rosło, ale nie pękło.Ja mam cykle 28 dniowe i test nie wykazał owulacji w 14, 15 dniu.Pękł dopiero w 22 dniu i wtedy zaczęła rosnąć temperatura.Okres miałam opóźniony, ale tylko o 3 dni.Tak czasami bywa.Brałam przez 3 miesiące Luteinę i Castagnus. Teraz tak jak Wy staram się o dziecko 3 cykl i na razie nie zaskoczyło.Może to wiek, jestem po trzydziestce.Z dwójką chłopaków nie było kłopotu.Poza tym planowanie, myślenie tylko o tym powoduje, że jeszcze trudniej zajść w ciąże.Słowa mojego lekarza.A płeć- każdy chciałby móc wybierać, ale teraz wierzę, że jest nam przeznaczona.Najważniejsze to jest zdrowe dziecko. W dużej mierze do pomiarów temp. testów owulacyjnych przekonała mnie Ewik, która super wytłumaczyła wszystkie zawiłości.Dzięki.Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo - Mi rowniez twoja dzidzia wyglada na dziewczynke :) Ogladalam Twoj filmik z moim synkiem i powiedzial mamusiu jaka fajna dzidzia :) Ostatnio wlaczylam swoja plytke z poprzedniej ciazy i tam ewidentnie siusiak odstaje ( 22 tydzien ) zycze Ci zeby do tego czsu nic tam nie wyroslo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie 10 dc , do 12 wieczor dzialam w poniedzialek ide do ginekologa wiec zobacze co sie dzieje. W sumie jakos w tym cyklu uspokoilam sie i nie podchodze tak nerwowo jak w poprzednim do planowania, a co bedzie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak jak Wy z chlopcami nie mialam zadnych problemow, a teraz to drugi cykl sie zaczął, narazie zapowiada sie oj, tzn sluz jest narazie niepłodny, wiec mam nadzieję że nic sie nie poprzestawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikusowo-jeśli tam niżej to strzałka-to są to trochę napuchnięte wargi sromowe. Coś dziwne,ze lekarz nic nie powiedział...a gdzie byłaś? Dziewczyny-ja też mam takie bóle w pachwinach, cos jakby kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam podobnie Tak tylko że ja miałam test owulacyjny pozytywny w 19 dc ale brak śluzu płodnego i szyjka była zamknięta a 28dc jakby śluz płodny ale test owulacyjny niepewne tzn też druga kreska widoczna ale słabiej od kontrolnej najciemniejsza była tego 19 dc no i ta tempka marna, tak mi sie wydaje że teraz wróciła do normy przed @ czyli 36,8 i jutro już wszystko sie wyjaśni oby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka - moim zdaniem mogła Ci sie owulka przesunąc i mozesz miec dłuzszy troszke cykl... ja bym powiedziała ze to był cykl owulacyjny po tym co piszesz:) takze głowka do góry bo mogło się udać;) poki nie ma @ jest nadzieja przeciez:) ja wiem ze sie raczej nie udało bo mi sie lekkie plamienie zaczeło takie tuz przedokresowe wiec sobie nadzei nie robię... spokojnie czekam na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kibicko ja nie widze zadnej strzlki, wiec nie wiem o co Ci dokladnie chodzi na tym zdjeciu:/ No coz pozostaje mi czekac, bo naprawde nic a nic sie nie znam:/ A nie wiesz mniej wiecej kiedy to zdjecie wrzucalas? Bo tak to duzo szukania ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×