Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Ja to sie juz na nic nie nastawiam, staram sie nie myslec o tym. Ta wizyta u ginekologa tylko mi namieszala w glowie. Co ma byc to bedzie. Pewnie okres przyjdzie i tez sie bede cieszyc, bo chodze teraz na takie cwiczenia i jestem na diecie, wiec bede mogla to dalej ciagnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny-jestem z wami ale sie nie udzielam, bo u mnie nic nowego. Mam pytanie , czy ktoras ma z was cykle 21 dniowe. Moja siostra zaliczyla wpadke jest juz w 6 miesiacu i najprawdopodobniej chlopak ,ale to nie ma dla niej znaczenia bo ma 2 corki i syna. Ale zastanawia mnie taki fakt .Ma cykle 21 dniowe kochali sie bez zab. tylko 5 dnia . Ona nie wie kiedy miala dokladnie owulacje. Ale ma byc chlopak -szok.To ja juz nie wierze ze przed owulka sa dziewczynki , bo u niej te meskie musialy przezyc chyba z 5 dni,.Bo kiedy mogla miec owulacje ???jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olma mama owlacja jest dokładnie 14 dni od dnia miesiączki następnej, czyli 21-14=7, więć ok 2 dni albo może 1,5 dnia, więc to specjalnie na dziewczynkę nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;-) Olma mama,widocznie musialy prztrwac 5 dni,bo przeciez moga nawet do 7 dni!!! ale nie u wszystkich.Jesli miala tak krociotkie cykle to owulacja moglabyc miedzy 10dc z 12dc,wiec jesli plemniki jej meza sa silne to spokojnie mogly sobie poczekac te 5 dni...:-p U mnie jakos leci,choc brzucho coraz ciezszy i jak za dlugo stoje to juz mi ciazy i w dodatku kregoslup daje popalic :-( Wmawiam sobie ze juz niedlugo do rozwiazania...i warto sie troche pomeczyc aby zobaczyc dzieciatko :-) Jak patrze na przybywajace akcesoria,wyposazenie pokoiku i zabawki to juz chcialabym niunke miec juz przy sobie...ale trzeba jeszcze przezyc porod,ufff Pozdrawiam i trzymam kciuki za staraczki...nie zalamujcie rak,widocznie to jeszcze nie czas... P.s Berniu na kiedy masz umowiona wizyte ??? Ja mam jeszcze jedno usg pod koniec czerwca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8kika8, niestety tez sie nie moge z Toba zgodzic ze owulacja wypada na 14 dni przed kolejna miesiaczka. To zalezy ile u kogo trwa faza lutealna, ktora, zeby bylo smieszniej, moze tez czasami byc ruchoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny co tu taka cisza? piszcie co u was............... Berniu kochana co Toba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co kochane, bylam teraz w toalecie i jakos dziwnie luszczy mi sie skora na podbrzuszu, doslownie nad wlosami lonowymi takie szczepki suchej skory i tylko tam... co to sie dzieje? Ja kiedys mialam problem suchej skory na nogach, ale odkad dorwalam super balsam i sie nim smaruje po kazdej kapieli problemu juz nie mialam. a tu teraz patrze podbrzusze jakies suche. Dotknelam reka i tak lekko jakbym podrapala i sie posypala sucha skora... hm :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally,a może to po prostu od bielizny? Nakremuj tą partię skóry na noc czymś tłustym,np oliwką i jutro zobaczysz czy zeszło. Berniu,czy Ty dzisiaj czasem nie miałaś iść do ginka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Gonia między moimi synkami jest 4 lata różnicy i uważamy z mężem ,że to zbyt duża różnica - dlatego zdecydowaliśmy się teraz na kolejny skarb. Kika ja cały czas biorę lacibios femina i od czasu do czasu feminella vagi c, trzymam się tego zakwaszania bo uważam ,że bardzo kwaśne środowisko pochwy sprzyja X o czym pisałam wcześniej. Piję też codziennie kefir bo on też ponoć zakwasza. Ktoś pewnie pomyśli, że oszalałam. ha, ha. Jeśli chodzi o fazę lutealną to faktycznie nie zawsze jest to 14 dni. Ale skoro ta dziewczyna ma cykle 21 dni to owulacja mogła być nawet 8 lub 9 dc ( ja raz miałam cykl 25 dni i owulację w 10dc ). Jest jeszcze jedno czy ten dzień współżycia to był 5 dzień od zakończenia @ , czy od rozpoczęcia bo to radykalna różnica!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki Lucynko piszesz o srodowisku kwasnym a na syna to zasadowe ? mysle ze ja mam wlasnie kwasne chociaz nie wiem a co zrobic aby bylo na chlopca -aby bardziej przyjazne Y?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny. Sorki, ze dopiero teraz piszę ale zupełnie nie miałam czasu. Wczoraj byłam u gina. Robił mi wszystkie pomiary dzidziusia i trochę się zestresowałam. Płec oczywiście potwierdzona - będzie chłopczyk. Jajeczka jak malowane było widac. Robił mi też 4D i widziałam jak niunius ziewał i mam sliczne zdjęcie buziuni. Cieszę się że dzidzia zdrowa i mózg i serduszko rozwija się prawidłowo. Jednak zmartwił mnie lekarz tym cukrem w moczu i kazał powtórzyc badania. Dzisiaj je robiłam i tez długo mi zeszło. Teraz czekam z niecierpliwością na wyniki. Robiłam jeszcze raz badasnie moczu, krzywą cukrową z 75g glukozy a takrze Hemoglobinę glukemiczną HBA1C. Trzy razy mnie kuli ale przeżyłam. Lekarz powiedział ze dzidziuś jest większy o tydzień i 2 dni i że ma troszkę za duży brzuszek jak na 23 tc. Martwię się aby to nie było nic groźnego i aby ta cukrzyca się do mnie nie przypałętała. Dziś mam pokazac jeszcze raz wyniki i wówczas się zdecyduje co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u mnie dzis 23dc czyli 10 dni po owulacji i 3-4 dni do okresu. z ciekawosci rano zrobilam test o czulosci 10 - negatywny. Cala noc i dzis od rana boli mnie brzuch jak na okres - strasznie boli! wiec czekam juz z niecierpliwoscia :) A skore posmarowalam i dzis to samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally84 nie mam pojęcia co to może byc, ale jeśli wcześniej miałaś problem ze skórą to może trzeba isc do dermatologa. Spróbuj zastosowac jakies mazidło z oilatum lub balneum. To jest bardzo pomocne przy suchej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę wreszcie uzupełnic tabelkę :) STARACZKI: nick................wiek ......cykl starań.......@.........pl anowana płeć: ni_ka.................31............6...........4.05.11.. ....dziewczynka Kasia uk..............32...........5......... 17.05.11 ......chłopiec AneczkaK............30...........1..........16.04.11..... ..dziewczynka nunia.................28...........2 ............................dziewczynka monico................................................... ........dziewczynka LUCYNKA30.........30............1........................ ....dziewczynka 8kika8...............26............3..........27.04.11... ....dziewczynka Madziii22............22...........4..........28.04.11.... ...chłopiec BRZUCHATKI : nick................wiek........m-c porodu.....planowana płeć/płeć z usg 1)Ewinka_...........33.........................dziewczynk a/dziewczynka 2)Kate83.............27..............V..........chłopiec SZCZĘŚLIWE 3)Ewelina29.........30.........................dziewczynk a/Nicolas 4)Kubolinka..........31............VII.........chłopiec< br /> 5)Fikusowo..........26.........................dziewczynk a/dziewczynka 6)Aganiok........................................dziewczy nka/dziewczynka 7)Ninka ..............27.............VIII.......dziewczynka/dziewczy nka 8)Bernia.............35...............X........dziewczyn ka/chłopczyk :) 9)Kaddy..........................................dziewczy nka/dziewczynka 10)Mama3synusiów..29...........X...........dziewczynka/< br /> 11)Myszka281.......23...........XII..........dziewczynka/ 12)Megi31...........................XII.........dziewczyn ka 13)mama2chłopców............................dziewczynka /dziewczynka MAMUSIE : nick.................wiek......data urodzenia..........płeć 1)Mamunia30.......30.................................chł opiec 2)HopeU.............?...........04.02.2011..........chło piec 3)Ewik78............32.........04.04.2011..........chłop iec 4)kibicka_35...........................................dz iewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! Zauwazylam ze do kazdej z nas cos sie wiecznie musi przyplatac, ja z jednej strony uradowana ze sie @pojawila a z drugiej to totalna porazka. Wczoraj mialam wizyte w przychodni, przyplataly mi sie hemoroidy i nawet nie mam pojecia skad i dlaczego. Pani doktor uznala iz to przez zbyt dlugie stanie a ja juz sama nie wiem. Dostalam czopki, masc no i czekam na rezultat. Nie mam zadnego krwawienia z odbytu tylko wyszedl maly guzek i jak to madra matka polka sprawdzilam na jakims tam forum, ze to nowotwor, dziewczyny myslalam ze nie wytrzymam do 5, ale udalo sie. Czopki mam do soboty, czyli juz wkrotce koniec a mas profilaktycznie. Masakra a ja tak bardzo chcialam dzialac. Co myslicie czy dzialac czy odpuscic? Dzieki za jakakolwiek odpowiedz bo ja nie wiem co robic. Buziaki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI: nick................wiek ......cykl starań.......@.........pl anowana płeć: ni_ka.................31............6...........4.05.11.. ....dziewczynka Kasia uk..............32.................... ...14.06.11 ......chłopiec AneczkaK............30...........1..........16.04.11..... ..dziewczynka nunia.................28...........2 ............................dziewczynka monico................................................... ........dziewczynka LUCYNKA30.........30............1........................ ....dziewczynka 8kika8...............26............3..........27.04.11... ....dziewczynka Madziii22............22...........4..........28.04.11.... ...chłopiec BRZUCHATKI : nick................wiek........m-c porodu.....planowana płeć/płeć z usg 1)Ewinka_...........33.........................dziewczynk a/dziewczynka 2)Kate83.............27..............V..........chłopiec SZCZĘŚLIWE 3)Ewelina29.........30.........................dziewczynk a/Nicolas 4)Kubolinka..........31............VII.........chłopiec< br /> 5)Fikusowo..........26.........................dziewczynk a/dziewczynka 6)Aganiok........................................dziewczy nka/dziewczynka 7)Ninka ..............27.............VIII.......dziewczynka/dziewczy nka 8)Bernia.............35...............X........dziewczyn ka/chłopczyk 9)Kaddy..........................................dziewczy nka/dziewczynka 10)Mama3synusiów..29...........X...........dziewczynka/< br /> 11)Myszka281.......23...........XII..........dziewczynka/ 12)Megi31...........................XII.........dziewczyn ka 13)mama2chłopców............................dziewczynka /dziewczynka MAMUSIE : nick.................wiek......data urodzenia..........płeć 1)Mamunia30.......30.................................chł opiec 2)HopeU.............?...........04.02.2011..........chło piec 3)Ewik78............32.........04.04.2011..........chłop iec 4)kibicka_35...........................................dz iewczynka [http://www.suwaczek.pl/cache/cb3eaf67f0.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynko oczywiscie ze 5 dzien nowego cyklu. Siostra mowila ,ze 4 dni miala okresu potem dzien przerwy i w szostym znowu krwawienie, dlatego mysleli ze z tego 5 dnia nie powinno nic sie wykluc- i tak bylo do czasu.Ja pomimo ze niedawno bylam w ciazy to zazdroszcze jej tego brzuszka- ciaza to naprawde magiczny czas w zyciu kobiety. Nie moge sie doczekac kiedy ja bede znowu czula malenstwo pod sercem dziewczyny jakie testy owulacyjne polecacie?, i czy ktoras uzywala paskow do ph , ktore sa dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olma mama ja paskow ph nie uzywalam, dlatego nie pomoge, natomiast co do testow owulacyjnych polecam z buzka. sa wygodne i nie trzeba porownywac paseczkow. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia ja środowisko pochwy sprawdzam specjalnym papierkiem do badania ph pochwy. PH od 3,5 do 4,5 to kwaśne, a powyżej 4,5 to właśnie zasadowe czyli dobre na Y. W książce Shettlesa znalazłam jeszcze coś takiego cyt: "... We własnej praktyce dr Shettles podaje jodek potasowy kobietom, które chcą mieć syna, ale u których z jakichś przyczyn wydzieliny są niezwykle kwaśne. ( Niektóre postaci leków zawierających jodek potasowy były w przeszłości dostępne bez recepty i być może są w aptekach jeszcze dzisiaj , ale nie powinno się używać tej substancji bez wyraźnego zalecenia lekarza ). Gwajafenyzyna również może być skuteczna w zwalczaniu kwaśności środowiska dróg rodnych....." Natomiast Wójcik w swojej książce pisze: " Kobiety, które cierpią na nadkwasotę żołądka lub posiadające tylko córki, mogą mieć bardzo kwaśne wydzieliny w pochwie cały czas. Aby zwiększyć zasadowość sprzyjającym plemnikom męskim, należałoby przed stosunkiem przeprowadzić irygacje z sody oczyszczonej. Oczywiście tylko w przypadkach wyżej wymienionych, w pozostałych bardzo dobrze zwiększa ilość śluzu i poprawia odczyn pochwy prosty lek, syrop wykrztuśny, w którym substancją czynną jest gwajafenyzyna bez dodatków. Są to Robitussin lub Guajazyl, stosuje się go doustnie przez 3-4 dni przed owulacją, po łyżce stołowej trzy razy dziennie." Bernia to duży facet tam rośnie u ciebie a cukier ja też miałam wysoki podczas ciąży i potem wszystko wróciło do normy, głowa do góry będzie dobrze!!!! Ally to może jakaś grzybica się przyplątała i dlatego skóra schodzi, zgadzam się z Bernią najlepiej skonsultować to z dermatologiem. Ally a może jednak nie przyjedzie do ciebie @!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olma no to szkoda, że siostra nie wie kiedy owulacja mogła być. Zakładając , że była np dość wcześnie czyli (bo te cykle bardzo krótkie ) 8 , 9dc to wyszło by 3 dni przed. Jeżeli to był tylko jeden stosunek i potem nie było już nic no to jest jeszcze kwestia kwaśności środowiska pochwy i śluzu jaki wtedy miała. Jeśli był już przejrzysty rozciągliwy to właśnie dobry na chłopca. Można by tak rozważać godzinami a natura i tak zrobiła swoje!! ha,ha A odnośnie tych pasków do ph to polecam firmy merc inne ( tańsze ) to lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff dziewczynki chyba mam dobre wyniki. Właśnie wydrukowałam je z netu. 1 Glukoza (Po 1h po 75 g glukozy) 125 mg/dl 1 Glukoza (Po 120 min po 75 g glukozy) 107 mg/dl 1 Glukoza 80 mg/dl NORMA : 74 106 W moczu też cukru nie ma więc nie wiem co to było ostatnio? Czyżby wyniki pomylili? Jeszcze czekam na jeden wynik i pędze do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufffff to dobrze Berniu :) Lucynko caly czas sie borykam z nadkwasota zoladka wiec pewnie i tam mam kwasny odczyn moje kolezanka rodzi na dniach czwartego syna:) a tak chciala coreczke , nie zna sie na planowaniu wiec sie nie dziwie , ale wspominala ze zaszla przed okresem , krotka przed czyli jak myslicie przesunela jej sie owu? mozna zajsc w dwa dni przed okresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berniu urodzis zmi tez synka?:)))) zartowalam oczywiscie ale tak Ci zazdroszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu żeby to było możliwe to chętnie bym ci urodziła ;) A ty mi córeczkę, też ci zazdroszczę. Czy nie mogłoby to byc jakoś dla kazdego po trochę? Goniu próbuj może akurat ci się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Berniu ciesze sie ze ze syneczkiem wszystko ok...a na wynikach to sie znam ,ale dobrze ze tez jest ok :-) Goniu...czwarty syn upss... to to ma caly dom facetow ;-) Dzisiaj taki senny dzien,ze spie na stojco,a polozyc sie nie moge bo do 21-szej maz pracuje,a synus juz bardzo dawno nie na popoludniowych drzemek...No trudno trzeba sie jeszcze pomeczyc 3h i wezme dluga kapiel w wannie,mmmmmm :-p Pozdrawiam dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooooooooooo czwarty syn, jak zaszla mila nadzieje ze bedzie dziewczynka :) dziewczyny powiedzcie czy mozna zajsc w ciaze dwa dni przed okresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×