Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lorry

TORBIEL JAJNIKA LECZONY GRAVISTATEM 250????????

Polecane posty

HEJ kobitki ma male pytanko, dzisiaj stwierdzono u mnie torbiel jajnika polecialam do lekarza bo nie przychodzila miesiaczka, lekarz przepisal mi gravistat 250, tyle tylko ze ja slyszalam ze zanim zacznie sie leczyc farmakologicznie powinno sie zrobic badanie CA 125, oczywiscie prywatnie, i nie wiem co robic czy mam odrazu wziasc te tabletki czy isc zrobic to badanie na własną reke???????? czy to ze rozpoczne juz brac tabletki moze zle wplynac na wynik takiego badania????????? Prosze pomożcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiołek45
Badanie Ca 125 jest badaniem na obecnośc komórek rakowych jajników. Jeśli będą komórki rakowe to ani leczenie nie pomoże, tylko należy operacyjnie usunąć torbiele. Czasami leczenie Gravistatem nie pomaga, jest odwrotnie, powiększają sie a nie zanikają, Wszystko zależy od wieku kobiety. Czasami lekarz musi zmienić tabletki. Tak było w moim przypadku. Mam torbiele po leczeniu ale nie są to komórki rakowe, ani się nie powiększają są minimalnej wielkości. Musisz być pod stałym nadzorem lekarskim. Nikt Ci tutaj nie da odpowiedzi konkretnej. Każdy organizm jest inny.Zyczę powodzenia. I nie martw się. Z torbielami można życ i 100 lat, oby tylko nie były złośliwe, Musisz zrobić badania Ca 125. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U.S. Preventive Services Task Force (USPSTF) nie zaleca wykonywania rutynowych badań przesiewowych w kierunku raka jajnika (zalecenie stopnia D). USPSTF zebrała przekonujące dowody na to, że wykonywanie przesiewowych badań antygenu CA-125 lub badania USG pozwala na wykrycie raka jajnika we wcześniejszych stadiach niż byłoby to możliwe w przypadku nieprowadzenia takich badań. Z drugiej strony USPSTF znalazła również przekonujące dowody na to, że wcześniejsze wykrycie raka jajnika ma co najwyżej niewielki wpływ na śmiertelność związaną z tym nowotworem. Ponieważ częstość występowania raka jajnika jest mała, a postępowanie diagnostyczne po uzyskaniu dodatniego wyniku badania przesiewowego - inwazyjne, należy stwierdzić, że badanie to może prowadzić do istotnych następstw niepożądanych. USPSTF konkluduje więc, że potencjalne niekorzystne następstwa badań przesiewowych przeważają nad związanymi z nimi korzyściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cj
ja tez mialam taki problem i przepisano mi gravistat 250 na pocztatek, a po jakis 2 m-cach bralam juz gravistat 125 no i przeszlo,na usg wychodzi czysciutko:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 22 lata i chce miec za kilka lat dzieci a torbiel moze to utrudnic,wiadomosc ze cos tam jest w moim ciele niepozadanego poprostu mnie przerazila, i teraz juz nie wiem czy mam robic to badanie czy nie!!!! fiolek pisze ze musze a ktostam ze (USPSTF) nie zaleca wykonywania rutynowych badań przesiewowych w kierunku raka jajnika (zalecenie stopnia D):( I co tu robic😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>cj dzieki za słowa otuchy moze u mnie tez tak przejdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sQllyah
No,widze,że chociaż nie jestem sama!:)U mnie również wykryto tego syfa i zalecono jak najszybciej zrobic badanie CA-125(płatne),nie wspominając o Gravistacie(może ze względu na wiek..?Mam 19lat)... Eh..."Nie chcem ale muszem":(:(Grunt,by wszystko TYM RAZEM skończylo sie pomyslnie,czego i Wam zyczę...:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj
dziewczymy, czy Gravistat to pigułki antykonvepcyjne ?? Bo ja na torbiel dostałam Microgynon a to pigułki. Jest jakaś różnica ??? I dlaczego Gravistat 250 a potem 125, czym konkretnie się różnią w składzie? pozdr. PS. mój ginekolog nawet nie wspomniał o jakichś badaniach, jedynie przepisał hormony i tyle. Nawet nie wiedziałam że trzeba robić badania. Gdzie się takie coś wykonuje (w zwykłym laboratorium można?) i czy w niewielkich miejscowościach też się takie badania robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj
aha ile kosztuje takie badanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie polecam gravistatu na te problemy jesli nie pasuja do waszego profilu.. skutki takiego leczenia przy niedopasowanych tabletkach ot prosze z wlasnego podworka: - okresy tragedia, istny potop - piersi wrazliwe jak cholera - cera lepiej nie mowic etc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYSA
Ja też mam ten problem. Już mam za sobą trzy operacje właśnie na torbiele jajnika. Obecnie grozi mi czwarta. Ale nie stosowałam Gravistatu tylko był cilest . Bez rezultatu. Czytam o skutecznych zestosowaniach ziół oraz głodówek. Mój rozmiar / oczywiście torby/ to 7x7 i to od ponad 6 miesięcy. Operacja już za miesiąc. Co robić ? To jest mój ostatni jajnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam torbiel wykryty przy badaniu usg wielkości 5 na 4.Dostalam Gravistat 250 i już w pierwszym miesiacu torbiel mi pękł. Brałam jeszcze te tabletki przez 2,albo 3 miesiace,potem strasznie bolała mnie glowa i musiałam je odstawić.Małe torbiele ponoć leczy się tabletkami,a te duże operacyjnie. Potem robiłam badanie CA 125 w szpitalu onkologicznym.Zapłaciłam 37 zł.Wynik mialam dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cj
gravistat to tabl anty:)mi lekarz powiedzial ze zorbila mi sie cysta z powodu zle dobranych tabl(bralam cilest wczesniej),no ale teraz mialam kontrole i nic juz nie mam,a ten caly gravistat 250 i 125 rozni sie dawka hormonow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazzerina
Napiszcie coś jeszcze na temat leczenia, jak to u was było, bo ja od 5 dni biorę Gravistat 125, krwawienie przeszło, ale teraz czekam co sie stanie dalej... Lekarz chce mnie zobaczyc dopiero za miesiąc, a ja wciąż "wsłuchuję" albo raczej "wczuwam " się w mój organizm, i mam nadzieje że torbielka się wchłonie, ale chciałabym wiedzieć jakie będą objawy ewentualnego pęknięcia (krwawienie, ból podbrzusza, inne). Mam 27, torbiel 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunrise_
hej. Widze, ze nie jestem sama. Ja o swoim "intruzie "dowiedzialam sie z 3 tygodnie temu.. tyle, ze mi lekarz przepisal Stediril 30.. i powiedzial, ze te badania, o ktorych piszecie nie sa zbyt dobre, i ich mi nie poleca. Na czym polega roznica miedzy Stediril 30 , a Gravistatem 250 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazzerina
Stediril 30 ( Ethinylestradiolum + Levonorgestrelum) Wyeth Pharma GmbH Niemcy Gravistat 125 (Ethinylestradiolum + Levonorgestrelum) Schering AG Niemcy To samo, czyli róznia sie producentem. Polecam stronę: http://www.antykoncepcja.com.pl/ceny_oc.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazzerina
AHA, przy czym, tak jak któraś z dziewczyn pisała wcześniej to 250 są troche mocniejsze od 125. Mój doktorek powiedział, że pisze mi 125 bo torbielka nie jest duża... Hmmm nie duża, dla mnie to kolos: 4x4.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ameba
hej, ja też mam torbiel. Lekarz wykrył ją poczas ostatniego badania. Zrobił mi usg dopochwowe. Przepisał mi Diane 35, czopki Diclac i tabletki Piroxicam. Za miesiąc na kontrol. A tą torbiel wykrył przypadkowo. Bo powiedziałam mu że przestałam brać Cilest bo podczas okresu i tak boli mnie brzuch. I wtedy pani doktor zrobiła usg. Mam prawie 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kysa
A ja teraz zaczynam kurację ziołami. Jeżeli to kogoś interesuje to służę recepturką do irygacji i do picia. Bardzo wierzę w te ziółka.Mam nadzieję że w końcu go pokonam i mój ostatni okrojony jajniczek zostanie uratowany. Wspirajmy się !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazzerina
Ten link co podałam to działa, tylko trzeba skopiować do paska na górze i wcisknąć enter.... Można tam porównać składowe różnych leków anty. Do Ameby: Ja brałam wcześniej zastrzyki Depo Provera, ale miałam plamienia i nie brałam więcej i wtedy zrobiła sie torbiel. Doktorek stwierdził, że u dziewczyn, które biorą regulanie środki antykoncepcyjne takie rzeczy się nie zdarzają, natomiast po odstawieniu organizm (który dostąd miał sztucznie regulowaną gosodarkę hormonalną) nie radzi sobie z jajeczkowaniem, pęcherzyk nie pęka i stąd torbielka. Podona styacja wydaje się wystapiła u ciebie. Pozdrawiam, życząc szybkiego powtrotu do zdrowia. Paula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gamowa
Kysa czy możesz powiedzieć coś bliżej o tych ziółkach??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz przepisał Mercinol i wszystkie się super same wchłonęły, nie trzeba żadnej operacji, bo to i tak sie odnawia, trzeba je zaleczać. Na torbiele lekarz zalecał zajść w ciążę (4 mi to poleciło) nie jest to proste , może oni tak myśleli. Ale Mercionol pomaga , to oczywiście też antykoncepcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazzerina
Hmmmm, zajść w ciążę... Trochę to dziwne. Ja akurat jestem pół roku po porodzie i na razie dziękuję za następną ciążę. A z moim torielem to (chyba) się wyjaśniło - po około dwóch tygodniach brania gravistatu zaczęły sie bóle w okolicy jajnika i był taki dzień, że dosłownie czułam pulsującą kulkę w moim brzuchu, ale nie trwało to długo, bo wieczorem zauważyłam niewielkie plamienie a ból ustapił. Na kontrolę mam się zgłosić za trzy tygodnie, więc trzymajcie kciuki. Jeśli bedzie ok, to zostaję przy tym gravistacie, a o ewentualnej ciąży pomyśle za jakieś dwa lata. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunrise_
no jestem z Wami juz ponad miesiac. W ciahu tego czasu moj torbiel sie zmniejszyl okolo 40 %. Musze przyznac, ze moj lekarz powiedzial rowniez, ze najlepszym lekarwstwem na torbiel jest ciaza. Zaluje, ze wczesniej nie poszlam do niego, bo ostatnio naprawde zaczelam planowac ciaze, ale moj poprzedni lekarz nawet o tym nie wspomnial i przepisal mi tabletk. A przeciez hormony dostarczone przez te tabletki sa rowniez wytwarzane przez nasz organizm w czasie ciazy- prawda? Juz sie nie moge doczekac kiedy torbiel ziknie calkowicie.. jesli nie zniknie w ciagu nastepnych 2-3 miesiecy to czeka na mnie stol operacyjny :((.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabryś
Kysa ja też zaczęłam kurecję ziółkami aby wyleczyć torbiel. Ciekawa jestem co popijasz?? Jak zajrzysz tu jeszcze to skontaktuj się ze mną. GG 6762769 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erina30
ja miałam dużo małych torbielek na obu jajnikach. dowiedziałam sie o nich gdy zatrzymał mi sie okres i lekarz wysłał mnie na usg. dostałam na długo orgametril, potem stediril 30 , a oprócz tego lekarz wysłał mnie do dusznik zdroju na kuracje borowinową w sanatorium. po 3 tygodniach zniknęły wszystkie. po 2 latach znów sie pojawiły - oczywiście mniej i mniejsze, ale też potraktowałam je borowiną. efekt natychmiastowy. teraz minęło 3 lata - byłam na usg - czysto. A poza tym borowinka jest super przyjemna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabeee
Mam male zapytanie:/czy po gravistacie 250 mozna przybrac na wadze???chcialabym wiedziec!!ja mam dwa torbiele na lewym i prawym jajniku i tez sa dosyc duze 3x3, 2,7x3:///masakra://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazzerina
No sorry... co jest dla Ciebie ważniejsze? Wyleczenie czy plus parę kilo? Hormony jak to hormony różnie działają na organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoska
Mam od ponad 4 lat problemy z torbielami jajników. Teraz mam dwie na prawym i jedną na lewym. Mam 17-miesięczne dziecko i tez mi obiecywali, że po ciąży sprawa się uspokoi. G...uzik. Ostatnio dostałam Diane-35, bo Provera, którą brałam przez 2 cykle nic nie pomogła, a wręcz przeciwnie podkręciła jeszcze produkcję cyst, bo miałam miesiąc temu jedną 3,5x2,5. Teraz są dwie 3,5x4 i jedna 2,5x3. Miałam już dwie laparoskopie i nic nie wykazały. Histopatologia też. Ca-125 mam ok. Ginka zaleciła badania TARCZYCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AVSel
ja na torbiel (3,5cm) miałam przepisaną Luteinę 50 przez 5 dni, a później Gravistat. Wcześniej miałam jajnik prawie 10cm, który pękł i trzeba było szybko operować, doszła do tego resekcja jajnika, po trzech latach na tym samym jajniku pojawił się kolejny torbiel. Na razie nie wiem jakie są skutki leczenie, ponieważ niedawno zaczęłam kurację. Wiem tylko jedno: NIE mam przez te leki: *większych problemów z cerą *problemów z wagą *problemów z miesiączką (a wręcz przeciwnie, ostatnia trwała tylko 3 dni, a nie 7 jak zawsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×