Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Madzik55

Koniec z tabletkami raz na zawsze!!!..albo i nie

Polecane posty

Gość to nie była Cosmi
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jem tabletek już drugi miesiąc. Czytając niekóre komentarze tutaj dotyczące skutków ubocznych rzucania tabletek i straszliwych objawów po odstawieniu to aż się bałam przestać je jeść. Na szczeście u mnie nic takiego nie nastąpiło:) Zadnych wypadających włosów, bolących okresów itd. Okres dostałam tylko o 1 dzień póżniej niż przy braniu tabletek. Jedyna rzecz jaką zauważyłam to może lekkie pogorszenie się cery, ale też nie wiem czy niue wydaje mi się tak dlatego że niektóre z was o tym mówiły, czasem przy braniu tabletek przed okresem bywało z nia gorzej. Zdaje sobie sprawe że niektóre z was mogły rzeczywiście mieć różne niemiłe niespodzianki, chcę tylko napisać że wcale tak nie musi być i nie jest w każdym przypadku, więc nie bójcie się robić przerw w zażywaniu i nie nastawiajcie się na skutki uboczne, bo wtedy na pewno jakieś u siebie zauważycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg84
witam wszystkie panie, które rzuciły tabletki. Ja także w poniedziałek wzięłam ostatnią, teraz krwawienie z odstawienia i będę czekać na pierwszą potabletkową miesiączkę:) mam nadzieję że będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzućcie to świństwo
Brałam co prawda tylko niecałe 4 miesiące Novynette, ale z każdym miesiącem było gorzej:(Straszne bóle i zawroty głowy na początku każdego opakowania, zero ochoty na seks, a "tam" w dodatku "pustynia":(W końcu zaczęły mnie bolec i nogi no i moja ginekolog powiedziała, ze widocznie mma skłonności do problemów z krązeniem i nie powinnam braćżadnych leków hormonalnych:(No i rzuciłam 3 miesiace temu, czuje sie lepiej, ochota wróciła, ale nadal mam wrażenie jak bym jeszcze odczuwała jakieś skutki uboczne, częściej niż kiedyś boli mnie głowa i jajniki:(Radzimy sobie teraz z gumkami i kochamy się w teoretycznie niepłodne dni, mam nadzieję, ze będzie ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczekk
Brałam tabletki przez 2 lata. LOgest, tri minulet, yasmin, Ginekolog przepisywała mi je bez zadnych wczesniejszych badań. Mineło juz ponad pół roku odokąd nie biore tabletek, ale dalej nie powróciła moja cheć na seks, mam non stop doły i depresje. Mam faceta z którym jestem juz 5 lat, kocham go, ale nie mam ochoty na jego dotyk, mam awersje gdy mysle na temat sexu. Powiedzcie mi, co robic, to nie jest normalne, moje problemy zaczeły sie gdy brałam tabletki, wczesniej byłam pelna zycia, miałam ochote na swojego faceta, czy one juz calkiem zepsuły moja psychike?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerwa w braniu tabletek
hej chcialam zrobic przerwe w branu tabletek W sobote(30 IX) byl pierwszy dzien przerwy i nie chce zaczynac kolejnego opakowania ale mam obawy bo wspolzylam w ten dzien i nie wiem czy lepiej zebym wziela jeszcze jedno opakowanie czy jak nie zaczne po przerwie to nie bedzie ryzyka z ciaza pisalam juz na innym topiku ale dostalam dwie sprzeczne inf i juz nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja wróciłam do tabl :( ale po takich najzwyklejszych microgynom czuje sie b. dobrze, zaczynam tylko się ryć tymi grzybicami:/ a i ostatnio mam bóle w dole brzucha ... ze ten topik jeszcze nie pozucony!!! brawo dla Madzika! solidna firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa :) tak sobie tutaj czasami wpadam i czytam co sie dzieje. wielki brat ma zawsze na wszyzstko oko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ineczka22222
hej dziecwyzny!ja bralam 6 mcy cilest i rzucilam bo zaczelam sie zle czuc:mdlosci itd czekam na okres i na razie nic:/dzis mija 30 dzien ,wiem ze okres po odtsaiwnu sie spoznia ale ile..:(:((wogole to po odstawieniuu mialam duzo sluzu gestego i bialego ..:/ tez tak mialyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze się przedłużyc, u mnie pojawił sie jak w zegarku -28dzień..ale z tego co wiem moze wystapić znacznie pozniej..inne dzieczyny tak miały. a z tym śluzem..to też wydaje mi sie w porządku.. jezeli nie odczuwasz zadnych dolegliwości..pieczenia, swędzenia itp.jezeli jednak jest w tym coś niepokojącego radzę wybrać sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ineczka22222
Madzik55 bardzo ci dziekuje uspokoilas mnie:) zadnych niepokojachych objawowo nie mialam..tylko najgorsze jest to czekanie-mam takiego stresa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam tutaj do was tak z ciekawości - może coś się dowiem ciekawego ;) Ja brałam przed ciążą Mercilon kilka lat i czułam się rewelacyjnie, nie miałam też żadnych skutków ubocznych, po odstawieniu od piersi maluszka od maja znów wróciłam do tabsów. Tym razem lekarz przepisał mi Novynette (ten sam skład co Mercilon). Na początku było OK, ale od około 2 miesięcy zaczęłam przybierać na wadze, choć ograniczyłam jedzenie, często boli mnie głowa, miewam zawroty głowy i wahania nastroju. Z początku nie przyszło mi do głowy podejrzewać pigułki, ale to dziwne, że akurat tak zaczęłam się czuć. Najbardziej mnie zastanawiały te mocne bóle głowy i przybieranie na wadze:(, choć teoretycznie nie ma z czego. W poniedziałek byłam u gina na kontroli i opisałam mu to wszystko. Stwierdził, że wygląda to na efekt uboczny pigułek. Na razie bardzo mi zależy na zabezpieczeniu, a przed spiralą mam jakoś opory. Podobno czasem po ciąży zmienia się gospodarka hormonalna i kobieta, która dobrze tolerowała hormony może czuć się po ich fatalnie. Dlatego przepisał mi inne (Yasmin) i jeśli po nich to nie przejdzie zdecydowałam, że rzucę tabletki w diałby :P Chciałabym bardzo wrócić do poprzedniej wagi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej prosze co mam robic
W sobote(30 IX) byl pierwszy dzien przerwy i nie chce zaczynac kolejnego opakowania ale mam obawy bo wspolzylam w ten dzien i nie wiem czy lepiej zebym wziela jeszcze jedno opakowanie czy jak nie zaczne po przerwie to nie bedzie ryzyka z ciaza pisalam juz na innym topiku ale dostalam dwie sprzeczne inf i juz nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim...
nie masz sie czym martwic z ogolu 2/3 dni jestes zabezpieczona bo tak samo jakbys np wziela po 7 dniach a plemniki zyja do 72 wiec nie ma obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia 1975
kobietki a co z nadmiernym owłosieniem - depiluje nogi i reszte ciała ale jak sobie nieraz odpuszcze i włoski odrosną to wydaje mi sie ze jest ich zbyt wiele (widziałam facetów którzy mają mmniej owłosione nogi :-)), czy sa tabletki anty które mogą zmniejszyc ilość owłosienia, pytam bo nigdy nie brałam żadnych tabletek anty, czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj raczej nie... przynajmniej ja niesłyszałam.. nietypowe owłosienie u kobiet faktycznie leczy się hormonalnie..ale czy należą do nich tabletki anty..? tego nie wiem..najlepiej zapytać lekarza on napewno coś mądrego powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg84
dostałam pierwszy okres po odstawieniu (spóźnił się 1 dzień), ale nie jest obfity. mam nadzieję że wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyzka 7
Hej jak się ciesze , że znalzałam tą strone - szukałam informacji na temat zachowania organizmu po odstawieniu tabletek . przez 2 lata brałam diane - ale po wizycie u endykronologa (broblemy z tarczycą) przeraziłam się informacjami jakie mi przkazał tzn. powiedział , że bez miojej pisemnej zgodny nie przpuisałby mi diany , że jeździ po różnych sympozjach na których głośno mów się o dużej szkodliwości diany m.in bardzo złym wpływie na wątrobe, układ krążenia itd. Więc je odstawiłam i od 1,5 miesiąca brałam YASMIN , brałam ponieważ już od 2 dni nie biorę - strasznie się po nim czułam , ogromne bóle głowy , stsny depresyjne , brak chęci na sex i wiele innych, podwyższony puls - czasami miałam wrażenie , że serce mi wyskoczy. Dlatego nawet nie czekałm, żeby dokonćzyć 2 -gie opakowanie i odstawiłam je po połowie . Mam tylko nadziej , że wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyti
czesc dziewczyny.Fajny topik.bralam mikrogrinom przez 1 rok.postanowilam odpoczac ok.2 m-ce , ale 2 tygodnie nie biore zaledwie a czuje sie koszmarnie, mam bole glowy i brzucha, jestem rozdrazniona, placze z byle powodu.nie wiem co sie dzieje ze mna. mysle,ze gdybym wiedziala to bym nie przestawala,ponioewaz mam dobre wyniki badan.CZY KTOS MIAL PODOBNE OBJAWY JAK PRZESTAL BRAC TABSY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyzka 7
Ja odstawiłam yasmin , nie biorę 2 dzień i ustały bóle głowy . Niedawno na jakimś forum czytałam , że yasmin jest bardzo szkodliwy podawano przykłady powolując się na jakiś film dokumentalny , który wyświetlany był w holandi , gdzie po zarzywaniu tych tabletek stwierdzono ofiary śmirertelne. Nie wiem czy wycofano go z produkcji ,a le widaomym jest , że firma farmeceutyczna ma nieprzyjemności w postaci procesów sądowych. Może wiecie coś na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyzka 7
do Ladyti- ja też postanowiłam odstawić tabletki , jestem 2 dzien bez , nie wiem jak moj orgaznim będzie reagował , jak narazie to mam jakieś brunatene upławy - wiedziałam , że nie będzie kolorowo. Ale postanowiłam zerwać z tym raz na zawsze , mam 28 lat dlatego nawet jak się COŚ:)zdarzy to nie będę rozpaczać . Podczas brania tabletek i diany i yasminu miałam napady gniewu , bezusasadnionego śmiechu , bóle głowy, jakieś nastroje depresyjne - myśle , że po ich odstawieniu nie będzie już gorzej - i kto by pomyślał , że będę się tak męczyć ponad 2 lata, ale jak to mówią lepiej poźno niż wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyti
Dziewczyny mysle,ze to kwestia dobrania odpowiednich tabletek, ja na leczenie torbieli bralam Grawistat 25 , czulam sie zle, piersi mi urosly jak balony, ale tam byla duza ilosc hormonow, ba dobrze.ze mi pomogly leczniczo. Jak bralam microginom to lepiej sie czulam, a teraz czuje sie okropnie.na dodatek stres ; bedzie okres czy nie.po gumkach mam uczulenie, daja jakis plyn na nie i mnie swedzi jak diabli. spirala nie wchodzi w gre i badz tu madry czlowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyzka 7
Wczoraj wieczorem po odstwieniu pigułek wypróbował z moim chłopakiem patentex-oval :) śmiechu co niemiara , myślałam , że ubijamy piane - do jet do niczego cały nastrój i chęć na małe co nie co mineła - nie mogłam się skupić na tym co robimy tylko z niedowierzaniem patrzyłam ile piany i bąbelków się ze mnie wydobywa:)haha , aż brzuchy ze śmiechu nas bolały , dawno się tak nie uśmieliśmy :) i teraz jestem w kropce - odstwiłam pigułki, na lakex ma uczulenie , patenex -oval też odpada , może polecicie mi coś innego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała255
Hej dziewczyny! Moim zdaniem i tak najlepsze są prezerwatywy. Męczycie się z tymi tabletkami, a może raczej ze skutkami jakie one i ich odstawienie powodują, a ja od ponad dwóch lat bez przerwy stosuję tylko gumeczki i jest super. Nie wiem czego wy się obawiacie i jakie przykrości mogą być z nimi związane (jak któraś z dziewczyn pisała), bo dobrze założona prezerwatywa, kupiona w aptece, dobrej firmy (polecam Unimil:)) nie może zawieść. Dodatkowo chroni przed chorobami. Przyznam, że seks bez prezerwatywy jest przyjemniejszy, ale...na coś trzeba się zdecydować. Zabezpieczając się z ten sposób przynajmniej nie trace ochoty na łóżkowe igraszki i zawsze jest przyjemnie :D. Co prawda kiedyś brałam tabletki i żadnych złych objawów nie było, może dlatego, że tylko przez 2 miesiące, a może i dlatego, że znajduje się w nich stosunkowo mała ilość hormonów w porównaniu z niektórymi innymi tabletkami. To był Harmonet. Spróbujcie jeśli już musicie je brać. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała255
Acha, a dla tych dziewczyn, które mają uczulenie od gumek to mam radę, żeby wybierać te bez środka nawilżającego i ewentualnie samemu nakładać jakiś inny lubrykant jeśli jest taka potrzeba. Np. są pudrowane albo hypoalergiczne, ale te to chyba sporo kosztują. Trzeba się rozejrzeć albo poszukać w necie. Ja nie mam z tym problemu, wiec nie orientuję się za bardzo w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnica *-*
czytam i czytam i stanelam na 10tej stronie, wiec juz nie czytam :) mam tylko male pytanie i zeby nie bylo, ze 'to juz bylo', odpowiedz moze byc tez krotka :) ja oczywiscie po 2 latach brania tabsow odstawilam je, uzgodnilam to jakby co z moja gin, jestem teraz na rok w niemczech i stwierzdilismy z moim facetem, ze nie ma sensu, zebym je beda tutaj brala, odpoczne sobie- taaa, tylko jak ito byl stres jak wrocilam na pare dni do domu :(:( no dobra, no i na okres czekam i czekam i sie doczekac nie moge... 3 tyg temu pwoinnam dostac okres a tu nic:( czyli juz jakies 50 dni trwa cykl :/ no i kurka najgorsze ejst to, ze w koncu bede musiala isc do lekarza, ale nie chce, bo boje sie, ze sie z nim tu nie dogadam :( wiec mam pytanie, jesli ktoras z Was poszla w koncu do lekarza, to po jakims czasie? w ciazy raczej nie ejstem, jak bylam w domu to raz zaczelismy sie kcohac z gumka, ale nawet nie skonczylismy, ja tak panikowalam :( wiec to odpada, na wszelki wypadek zrobie sobie test:) no wiec ile najdluzej czekalyscie? dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie gumek nie są to srodki dla wszystkich niestety. Moja siostra ma uczulenia na gumy.. nie chodzi o gumy w sensie prezerwatywy..ale o gumy wszelkiego typu.. tych w stanikach, w majktach, nawet w skarpetkach...pojawia się od razu reakcja alergiczna. Dla takich osób są prezerwatywy poliuretanowe..z tego co wiem to produkuje je wyłącznie Durex ale skutkiem tego monopolu jest obłędna cena. Uczulenia co prawda nie ma ..ale istnieje kłopot z ich nabyciem..trudno spotkać je w skelpie zamawiać tylko przez internet można. pyzka! Co do Pantexu owal zdecydowanie nie polecam! sama widzisz ze sex zamienia sie w jakies zajęcia kulinarne..a skuteczność marna!! Trudna sprawa...u Ciebie..przez pewien czas miałam tak samo..odstawione tabletki.. najlepszym wyjsciem sa gumki.. te drogie.. ruletki papieskiej ( kalendarzyk) nie polecam -dzięki niemu mam olę.. Powróciłam do tabletek po długie przerwie, tak mnie zmusiła do tego sytacja zyciowa.. przez ten okres odstawienia.. umierałam ze strachu przed kazdym okresem i maiałam ciązowe schizy.. moze plaster?.. nic lepszego nie przychodzi mi do głowy..tylko to i te gumki bez lateksu. a najlepiej wstrzęmięźliwość ;) do gumek nie mam przekonania.. lubię adrenalinę..ale to przekracza moją wytrzymałość. Totalny brak przyjemności..nie cieprpię zapachu palonej gumy.Nakładanie gumy -ujmuje nastrojowi sporo temperatury :) .. no i ten stes ze pęknie.. kiedyś pod rząd pekły nam 3 gumy durexa extra safe! :D zakładane były wzorowo ale pękły.. przypuszczam ze to typowe kinder niespodzianki ktoś zrobił.. wiele moich znajomych używa gumek i przez lata sie nic nie stało..ale ja nie mam przekonania.. przedwczesna ciąża sprawiła że jak dla mnie wskaxnik Pearla musi być prawie równy zeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×