Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość siwaaaa
U mnie za 2 dni skończy 2 miesiące. Ja wyjmuje jej rączki chociaż ją to w sumie uspokaja. No jak cc to Lenczewski zrobi to najlepiej wg mojej opinii. aporpos zawijania w kokon to bardzo zle wpływa na bioderka. aaaaaq - a ty rodzisz cc i Kurzątkowski robi ten zabieg czy ktoś inny, Czy ktos podpowie jak moja mała kaszle i ma koniec kataru to czy mogę już szczepić czy lepiej poczekać tym lekarzom to nie wierze do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do siwaa jedna i druga ciaze cała chodizłam do kurzatkowskiego i to on bedzie robił cc . Nie wyobrazam sobie innego lekarza. Z pierwszym synkiem miał wyjechąc jak ja miałamrodzić wiec umowilismy sie na wczesniejszy termin . Moze to głupio zabrzmi ale tylko jemu ufam Jak mała kaszle ja bym odczekała przynajmnije tydzięn . ALe mysle ze lakarka sama przesunie szczpienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Moja teściowa całe życie do Kurzątkowskiego chodzi i nie może wychwalić tylko na Legionową ma tam gabinet chyba. Widzisz każdy ma swego lekarza także najważniejszy komfort. Ona kaszle juz miesiąc z tym że juz malutko może ten tydzień jeszcze czy 2 nie zrobi róznicy, ale katarek gorszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa dokąłdnie tak jak piszesz on przyjmuje na Legionowej ( prywatnie) i ja własnie tam chodze a ostatnia wizyte mam tylko na zamenhofa i sam poród . Tak byłoz pierwsza ciaza . I teraz tez mi to zaproponowął zebym chodizła tam bo wiadomo dla niego kasa . A dla mnei to bez róznicy . szczpionka to dodatkowe bakterie i dobrze jest jak dziecko jest cąłkowicie zdrowe . JAk pojdziesz do lekarki ona dokąłdnie dzidize przebada . a gdzie macie przychodnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Dziewczyny osiwieje :( czy to mozliwe zeby u 3,5m dziecka wychodziły ząbki? Skończyły sie kolki - zaczely sie zabki?? Mały ślini sie na potege, pcha na siłę piąstki do buzi i ciagle płacze.Jak nie zgaga to teraz zeby. Nie śpię prawie wcale. aaaaaaq podziwiam, ze tak szybk zdecydowałas sie na nastepne dziecko, ja tak samo jak Siwaaaa wymiekłam i przez nast 3 lata nie planuje. Siwaaaa bylam u Szuleckiego - bioderka u nas ok poza tym dr obejrzał małego pod kontem asymetrii i tego przewalania sie na brzuszek. Powiedział, ze mam chłopa zdrowego jak dąb-nic mu nie dolega ani asymetria ani obnizone napiecie miesniowe. Pocieszyl mnie i podbudował. Powiedzial, ze mam nie brac do głowy i nie sluchac tej lekarki, a z ta rehabilitacja moge sobie dac spokój. Lepiej cwiczyc sobie w domu a nie ciagac dzieciaka po tych szpitalach w taki mroz. Dr powiedzial, ze kazde niemowlę ma swój rytm rozwoju i nie mozna kazde dziecko podciagac sztywno pod tabele i jakies widełki. Mój mały nie ma jeszcze 4 m-cy a ta juz odczytuje mi dane z tabeli dla 4 m-cznych dzieci. Porazka. Karola666 - odnośnie siusiaka. Ja raczej nie odciagam skrórki,ale przy kazdej kapieli polewam go po czubku kilka razy woda. Szkół jest kilka, jedni mówią nie odciągać, inni ze troszke nawet trzeba. Trzeba chyba samemu wyczuc. Raz na jakis czas baaardzo delikatnie odciagam i polewam mimo wszystko, panicznie boje sie tej stulejki. Moj maz ja mial w dziecinstwie (swoja droga jak popatrzylam jak tesciowa przewija wnuki - to sie nie dziwie) i byla usuwana chirurgicznie... brrrrr nUrszula86 jak Ci idzie ten contratubex? ja chyba tez zaczne. aaaaaaq - jak Ci dziecko ząbkowało? musiałaś cos podawać?jakies cenne rady proszę :) bo u nas chyba z zabkowaniem bedzie jak z kolkami - czyli jazda bez trzymanek :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
i znowu ciamka, sapie, dyszy i ryk przez sen.... :( jak narazie pomaga zimny smoczek z lodówki, wiec na bank zeby. o matko ;( ja chyba wole kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- Conctratubex stosuje,mam wrażenie, że blizna blaknie :) chociaż, może to tylko wrażenie, bo pewnie efektów nie widać tak szybko :) jako farmaceutkę zapytam Cię, jeśli można, czy podczas karmienia piersią można stosować tabletki Debridat? Mam zespół jelita drażliwego i normalnie wymiękam. Co do ząbków,moja kuzynka ma 6 miesięcznego bobasa i właśnie dwa miesiące temu wyszedł mu pierwszy ząbek. Teoretycznie pierwszy ząbek wychodzi w 5-6 miesiącu, ale równie dobrze może wyjść sporo wcześniej, jak i później, np mi pierwszy ząb wyszedł w 8 miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nURSZULA86 - powiem Ci tak - na logiczny rozum mozesz, bo debridat to nawet ja podaje mojemu bobasowi. Ale zglos sie do lekarza rodzinnego,zeby nie bylo ze ja Ci pozwalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix mój mały w wieku 5 miesięcy miał 2 zęby:) teraz ma 13 miesięcy i ma już 12 zębów;) wszystko jest możliwe:) zależy od genów mój mały chyba po tatusiu tak ma bo mój mąż w wieku 12 miesięcy miał już wszystkie zęby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Polecam na żąbki maść dentinox n . U mnie była kolka dziś w nocy boże tak mnie podrapała że tego ryku że nie nałoże dekoldu. Dobrze że to trwa tylko 40 minut falami a potem śpi jak zabita. z kupami mam nadal problem może coś wprowadzę do diety może znów herbatke na laktację. Wiesz te asymetrie i napięcia to troche wymysł żeby rodziców chyba zdołować ale super że trochę chociaz poćwiczyłaś zawsze to na plus. Ja dopiero wstałam mała śpi Mam przychodnie na pogodnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
smaruje dentinoxem N - ale zanim lek zacznie działac - zostaje automatycznie zjedzony i wyssany przez mojego syna :D dzisiaj czuje sie jak zombi - spalam moze z 1 godz i na dodatek mam mega okres. To chyba kara za ten wczesniejszy krzyk na bobasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StellamixStellamix ja na zabki plecam dentonix ( bobodent kompletnie nic nie pomaga) i niezłe sa czopki viburcol - ale dopiero drugi czopek zacyzna diząłac po pierwsyzm nie ma efektów . A z zabkowanimiem wierze ze dziecko 3,5 msc moze juz sie slinic . Jak pisałam wyrzej u nas pod koniec 3msc wysżły dwie dolne jedynki );) Na jeszcz kupilam specjalna szczoteczke i masowłąma dziasełka .. no bo nic innego juz chyba nie ma ODnosnie dr Szuleckiego podobno go chwala ( przyjmuje prywatnie w Eskulapie ) ja bylam u nego na konsultacji poniewaz moj synek miał asymetrie . Tzn przy urodzeniu nikt tego nie stwierdizł a pozniej okazało sie ze ma krecz szyjny ( czyli asymetria ułozeniowa) czesciej ukłądał główke na jedna strona .... jeju co ja sie napłakałam to tylko my wiemy . MAse problemow mielismy ..... dziesiatki rehabiltantów .... ale trafiłam w koncu na super rahabilitanke równiez prywatna . Chwala Kuchlewska !! jak dla mnie arogancka i chamska BABA !! i w DSK przyjmuje jeszce taki ordynator reh ( wyleciało mi jego nazwisko z głowy) jest beznadziejny powiedizła nam ze si enic nie dzieje ... i straciłam przez niego 2 msc !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaa ja juz tez nie wiem czy to wymysł czy nie . Bo u mnie połozna od razuz auważyła ze dziecko ma napiecie miesniowe .. ( i asymetrie) ja nie chciałam w to wierzyć . Myślac -Co ona opowiada??? -Moje dziecko jest zdrowe??? i w taki to oto sposób traciłam czas .. pozniej czekanie na wzyte , kolejki itp ... az machnełam reka i chodizłam prywatnie z małym ... a w miedyz czasie czekałam na wizyty panstwowoe . I uwier zmi ze jak w koncu trafiłam na odpowiedznia rehabilitantke ona dopiero nam pomogła , a juz chcieli mi kroic dziecko i szyjke w gips brac zeby prostowac ta asymetrie ... JA pałakałam dzięń i noc . MAz tez . A najgorzej zawiodłam sie na tej pieproznej Kuchlewskiej . Bo chodizłam na trunysy najpierw 2 razy po 10 dni a pozniej na trudus 3 msc ( codzinnie) i one kompletnie nic nie pomogły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
aaaaaaq wspołczuje... u nas kreczu szyjnego dzieki Bogu nie bylo. Mały tylko w pierwszym tyg zycia zaczal ukladadac w lit C na prawą strone. Glowa tez ciagle w prawa str. ja sama zauwazylam , ze chyba jest cos nie tak. pediatra mi to potwierdzila, wykluczyla krecz szyjny i dala od razu skier do poradni rehabilitacyjnej w dsk. Ale zanim doszlo do wizyty (wiadomo koljki) pojezdzilam z nim po specjalistach na konsultacje. Zaczelam cwiczyc w domu i zanim doszlo do wizyty w dsk, asymetria zaczela ustepowac i coraz rzadziej sie pojawiac. Dr Wnuczko sam powiedzial ze do 3 m-ca samo mu przejdzie i faktycznie dziecko mi sie wyprostowalo, glówka zaczela luzno chodzic na wszystkie str i jest dobrze. W dsk tylko wymyslaja, bo jak to stwierdzil inny lekarz ze zdrowym podejsciem do zycia - oni pracowac musza, a teraz modna rehabilitacja jest na wszystko. Nie polecam rehabilitacji metoda Vojta - jezeli wasze dziecko nie ma przykurczy miesniowych nigdy na to badziewie sie nie zgadzajcie. Zreszta to jest bardzo kontrowersyjna metoda i nie wszyscy lekarze to popieraja. Mój mały i ja przezylismy traume. Bardzo fajna za to jest metoda NDT BOBATH - mój Ufoludek czerpie z tego sama przyjemnosc, bawi sie przy tym jak nigdy. po kilku zajeciach z Vojty - wkurzyłam sie i przestałam chodzic. poprosilam o inna metode. Na NDT Bobath - moje dziecko tak sie bawiło i tak mu bylo dobrze - ze az łzy mi ze szczescia poplynely. Po tej vojcie mialam tylko doła i wyrzuty sumienia, ze go w ogóle tam prowadzałam - taki był nieszczesliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
aaaaaaq a mozesz zdradzic co to za rehabilitantka, która Wam tak pomogła? Dac do niej namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaaa
aaaaaaq = u mni w sumie mała na początku miała spore napięcie odginała się w banan i była napięta jak struna straszne to było nie podnosiła głowy wogóle nie mówiąc o leżeniu na brzuchu. Tez w jedna stronę tylko głowę trzymała teraz juz w dwie odwraca. a twój mały w druga strone wogole nie odwraca łgłowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa moj synuś jak sie urodizł odwracał główke na jedna i na druga strone z tym ze na lewa go bardziej ciagneło .. i delikatnie przechylał główke na lewa strone . Po msc głowa ciagneła go coraz mocniej wiec zacyznał patrzec tylko na prawa i na wprost .. a na brzuchu kompletnie sie nie podnosił . MAsakre mielismy . Na szczescie proplem mamyz a soba i dziekuje Bogu ze nie dałam go operowac . W domu tez z nim duzo cwiczyłam . Ta rehabiltantka to Kasia ( ma gabinet na żelaznej od razu jak sie wychodzi z DSK ) ona cwiczy tylko metoda NDT ( z tym ze nam od razu powiedizłą ze nasz synek jest juz za duzy i ta metoda bedzie dla niego nie skuteczna a najszybsze rezultaty przyniesie własnie Voita . My bylismy w takiej desperacji ze chodizlismy codiznnie raz na Voit raz na NDT ... i tak przez 6 msc . dopieor od 2 msc nie chodzimy ( ale tylko dlatego ze mi jest juz ciezko - ciaza) a od 4 msc chodizłam raz w tygodniu . Takze u nas pierwszy cały rok 12 msc praktycznie dzień w dizęń były reh . Stad tak pozno zdecydowąłam sie na drugiego dzidizusia .. bo chiałam miec rok po roku Stella ty piszesz dr Wnuczko .Czy ona przypadkiem nie przyjmuje obok piasta( fuck wyleciała mi z głowy ta ulica) słonimskiej??Bo ja znam Magde wnuczko i nie wiem cyz to jej córka , a ona jest reh jej matka nie lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stellamix jak trzeba bedzie to dam numer tel . Dziewcyzna jest swietna w tym co robi .. widać ze z powołania i ma podejscie do dzieci . Ona jako jedyna nam pomogła ( razem z kolezanka rzecz jasna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
dr Krzysztof Wnuczko to neonatolog pracujący na zamenhofa i w szpitalu psk na oddziale noworodkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do stellmix to nie ta sama ospba o któerj ja myslalam :P:P:P:P Te same nazwisko ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA 86 - IALE TWOJA MAŁA JE NA 1 KARMIENIE bo mojej to 120 ml mało ciągle głodna ja żeby nie przekarmiać to nie zwiękaszam ale dzis dałam wiecej i usneła jak aniołek jak nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- moja mała je 6-7 razy dziennie po 120 ml, ale ona urodziła się z wagą 2580g, więc myślę, że to ma związek z tym jakie porcje je. Stellamix- skonsultowałam się z gastrologiem i debridatu lepiej nie używać, bo nie wiadomo czy nie przenika do pokarmu, ale można brać duspatalon :) aaaaaaq - a tym razem bedzie chłopiec czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stellamix - i jak śpisz juz troche więcej czy nadal chodzisz w dzień jak cień. Ja dzis od 3 nie spie i sie nie zapowiada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stellamix - i jak śpisz juz troche więcej czy nadal chodzisz w dzień jak cień. Ja dzis od 3 nie spie i sie nie zapowiada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Byłam u pediatry z tymi zmianami skórnymi o których wspominałam- szczęśliwie nic nie mówiła o skazie (a już myślałam że wyjdę z receptą na mleko, a mojemu krasnalowi nie bardzo się podoba butelka). Mówiła tylko że trzeba go obserwować bo być może rośnie mały alergik. Jedyne do czego się przyczepiła to do trzymania głowy- mały chciał już spać i absolutnie nie chciał współpracować. Lekarka powiedziała żeby go jak najczęściej kłaść na brzuchu- a co ja mam z nim zrobić jak on nie lubi? najczęściej po kilku sekundach zaczyna krzyczeć i ani zabawki ani śpiewanie, zagadywanie nie pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
neemi - u mnie mała na początku wogóle nie chciała leżec na brzuchu był taki płacz jakby matkę jej zabrali. 2,5 tygodnia mi zajęło przyzwyczajenie jej , wybierałam takie momenty żeby była spokojna. Podczas kąpieli też obracam ją żeby glowę podnosiła jak myje jej plecy. W pewnym momencie myslałam że nigdy jej nie przekręce. Spróbuj do snu położyć na brzuszek. Teraz mam gorszy problem bo na plecach nie chce spać nic tylko na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
oto chodzi że on już nieźle trzymał główkę a teraz jakby mniej. Fakt ż e bardziej pokazuje że nie lubi tak leżeć więc i mnie zniechęca do prób więc trochę to zaniedbałam. A o położeniu spać na brzuchu nie ma mowy- nawet na chwilę jej nie odłoży na boku tylko krzyczy okropnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
neemi - niestety musisz kłaść na brzuszek już bądż cierpliwa mi sie udało nawet nie wiem kiedy. Napewno jest taki moment że jest spokojny. Ja już wymiękam z niektórymi rzeczami ale widzisz taka to robota z tymi niemowlakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
neemi - kiedy idziesz na bioderka na kontrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×