Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

hej dziweczyny z własnego doswiadczenia wiem ze dziecko powinno mardzo dużo lezeć na brzuszku . Tak jak któas z was napisąła , przyzwyczai sie . JAk nie pasuje to za 5 minut znowu połozyc itp .... Oby jak najczesciej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
U mnie do keidy leży na brzuszku gazy odchodza extra i poza tym mój lekarz od bioder powiedział że wtedy nózki leżą tak jak powinny. Nie ma ryzyka że sie zachłysnie same plusy. Neemi trzymam kciuki nie będziesz wiedziała kiedy a mały już będzie na brzuchun tylko to do ciebie zależy też. Za tydzien w środę ide na szczepienie w końcu i zważe od razu to porównam z nUrszulą86...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
W poniedziałek idziemy Siwaaa na kontrolę bioderek. Trochę się denerwuję:( Zaczynam kłaść małego na swoich kolanach na brzuchu trochę lepiej to znosi, nasz rekord to 2min bez płaczu. Może tak powoli powoli go przyzwyczaję, bo wiem jak to ważne. Czyli już zdrowe maleństwo masz Siwaaa skoro się wybierasz na szczepienie? My czekamy wciąż na zielone światło od wątrobowego profesora. Mam nadzieję że w tym tyg takie dostaniemy, choć pediatra mnie uspokajała żeby na spokojnie do tego podchodzić i się nie denerwować że jeszcze nie szczepiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
neemi - ja nie w temacie odnosnie wątroby może przybliżysz ? Moja już zdrowa tylko troche nosek zawalony ale niech zbada lekarz bo wiesz u mnie juz też będzie miała 2 miesiące i 1,5 tygodnia jak będę szczepić to tez tak juz póżno. 2 minuty to dużo moja 5 sekund nie leżała na początku. wiesz głowa cięzka jest i takiemu maluszkowi cieżko tak leżec bo nie ma jak przekładać jej ale niech ćwiczy. Ile twój mały ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Mój synek dziś skończył 14tyg, czyli 3 mce i jakiś tydzień. Z wątrobą to chodzi o to że przypadkowo w badaniach wyszło że ma podwyższone enzymy wątrobowe no i tą bilirubinę. Leczyli go Ursofalkiem i enzymy się wyrównały ale 3 tyg po skończonym leczeniu znowu poszły w górę, bilirubina ciągle spada, ostatnio było 1,4. Usg brzuszka bez zarzutu. Więc znów ursofalk, enzymy znowu spadły, w czwartek kolejna kontrola u profesora. Najgorsze że on chyba nie bardzo wie dlaczego tak się dzieje. Zobaczymy co teraz powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- zobacz nasze Maluchy w tym tygodniu skonzyły 2 miesiące :) ale ten czas szybko leci :) pamiętam jak nie mogłam doczekać się porodu, bo brzuchol było ciężko nosić hehe aaaaaaq - tym razem będzie chłopiec czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA86 - tak szybko mineło jak sen a pamietasz wywoływałam cie na forum jak rodziłaś a ja jeszcze nie. U mnie widać już poprawę z tym że nie śpi mała teraz w dzień nic dopiero o 3 lub 5 . W nocy po 3 godziny ale juz jest kontaktowa poznaje i siedzi spokojnie patrzy na świat. a ty nie możesz spać o 1 w nocy :):):):):):) neemi- jak badałas bilirubine wydaje mi sie że moja mała ma żolty nosek boje się o to że znów zółtaczka. A jakie badania robiłaś że ci wyszły te enzymy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Siwaaa nie wydaje mi się żeby wzrosła u małej Twojej bilirubina skoro już pisałaś że było 0. My początkowo badaliśmy bilirubinę na Zamenhofa tylko, ale ok 3 tyg życia małego położyli do szpitala- lek. rodzinny skierował nas na kardiologię bo mu się czynność serca nie podobała i tam wśród różnych badań wyszły podwyższone enzymy wątrobowe. Z sercem szczęśliwie wszystko dobrze a z wątrobą się bujamy cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
W środę na szczepieniu zobaczę co tam z wagą, z katarem i ogólnie niech zbada lekarz. Te szelki juz mnie tak wku... że normalnie szok !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Wytrwałości Siwaaa i cierpliwości. A jak malutka Twoja to znosi? Bo to chyba tak cały czas ma te szelki tak? Pewnie tylko do przewijania i kąpieli możesz to zdjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
neemi- Wiem wiem daje radę. Moja mała na razie myślę że nie bardzo wie co sie dzieje. w sumie to jest jej naturalny układ nóżek także jest ok. Wkurza mnie że nie widze jej w całości stópek nie widzę jak rośnie nie moge ładnych ubrań jej nakładać. Szeli ma non sto do kąpania jedynie zdejmuje a przewijam bez odpinania chyba że kupa i muszę ją obmyć to wtedy odpinam. Ona ma inne zajęcie wycie cały dzień więc szelki dla niej to pikuś. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Dziewczyny chce zmienić mleko z tego nutramigenu na ten bebilon pepti bo uważam że mała nie ma alergii na mleko krowie a poza tym mała bardzo rzadko robi kupy i są zielone to tez chyba nie bardzo. Któras używa tego mleka prócz stellammix? Ja w sumei tylko dokarmiam sztucznym ale troche tego zjada dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Ja karmiłam małego nutramigenem ale zmieniłam na bebilon pepi bo po 1 jest refundowane po 2 jeszcze z małym u alegrologa nie byliśmy. Nie powinnaś sie przejmować tym ile robi kup , w jakim kolorze -też tak miałam ale to sie zmienia jak w kalejdoskopie i nie koniecznie zalezy to od mleka ,bynajmiej ja mam takie doświadczenia.Jedna kupa na 8 dni pożniej 6 kup jednego dnia. Ale i tak na Twoim miejscu zmieniłabym mleko skoro i tak tylko nim dokarmiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
karola666- no u mnie albo nawał kup albo 3 dni nic pewnie się ustabilizuje ale zmienie tez dlatego że jest refundowane pepti . A ile płacisz bo chyba teraz juz wszytskie apteki maja te same ceny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Płace ok 7zł za puszke,tylko juz zaczynaja robić problemy w przychodni i chca zaświadczenia od gastrologa a mi nawet spierowania nie dali hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa moj mały jechał tylko na bebilonie pepti ( własnie dlatego ze było tańsze) mimo ze nie był alergikiem nam pediatra go wypisywala . Ale mogła tylko do roku bo pozniej trzeba miec skierowanie od alergologa . Ogólnie uwazam ze to mleko jest dobre karolaaaaa moj codzinnie robił kupki .... podobno moze dziecko rzadzije sie załatwiać . Ale 8 dni ???? ( sama sie tyle nie załatwiaj) to ciekawe czy brzuszko ciebie nie ebdzie bolało . Moja pediatra mowiłą ze do 6 dni max dziecko moze sie nei zalatwiać ... ( podawaj wode przegotowana do picia) to tez duzo pomaga na trawienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola gdzie kupowałaś tak tanio mleko ???? Ja w aptece sw MArka płaciłam po 9 zł . ( ale dobrze wiedziec na przysżłośc gdzie jest takie tanie mleko) Ja bym juz sie denerwowowała gdyby dziecko sienie załtwiło na 3 dzień .... bo wiadomo cały czas dostaje pokarm a nie wydala nic ... Ale kazdy odbeira to inaczej . Ja tez sporo płynó podawałam i nie było z wypróznianiem problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
No 8 dni to za dużo u mnie 3 dni raz nie robiła to czopek był glicerynowy . Tyle z niej wyszło wtedy z 4 , 5 pieluch. Byłam na szcepieniu czekam na skutki uboczne :(:(:( Nie chciała mi suka wypisać bebilonu piepszyła coś o tym że nie może bo refundowane że był wcześniej nutramigen i nie może. Muszę iść do alergologa czy ktoś ma jakieś namiary? Ale jak pójde to wrócę i jej dam to zaświadczenie. Zle trafiłam bo nie bylo mego lekarza tylko jakaś młoda ambitna. Niby mają przykazanie żeby nie zmieniać na pepti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaq - karola666 pisała wcześniej, że bebilon pepti kupuje tak tanio w innym mieście :) siwaaaa- na co szczepiłaś? u mnie po szczepionce mała była jak aniołek, przespała prawie cały dzień, nie gorączkowała, była to naprawdę miła odmiana :) Też nastawiłam się, że może być różnie, ale całe szczęście był ok, ciekawe jak będzie po następnej szczepionce, idę za 3 tygodnie. NIby przy karmieniu naturalnym nie powinno się dopajać, ale ja swojej Małej też daję czasem przegotowaną wodę, więc może faktycznie spróbuj tak jak radzi aaaaaaq ją troszkę podopajać, może pomoże z tymi kupkami, ewentualnie spróbuj zmodyfikować trochę swoją dietę, wzbogacając ją w produkty bogatoresztkowe, jak zjadłam kiedyś kilka śliwek kalifornijskich to moja robiła kupy jak opętana :). Mam jeszcze pytanie apropo pieluch, ile dziennie zużywacie? Ja obliczyłam, że idzie mi dziennie +/- 15 pieluch. Wydaje mi się, że to strasznie dużo. Moja mała sika jak opętana, po jedzeniu przed zaśnięciem potrafi zsikać się jakieś 3 razy. Masakra jakaś, zastanawiam się czy nie wypróbować jakiś tańszych pieluch niż Pampersy, bo niedługo chyba zbankrutuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA 86 - Ja swojej małej zmieniam często bardzo i kupiłam happy po 17 zł na internecie ale to były jedynki bo co założe to musze zmieniać i w sumie na 15 20 minut to co róznica czy pampers czy happy. Fakt na noc jak dłużej spala zakładałam pampersy bo też miałam. Mi idzie wiecej jak 15 :):):) Ale zmieniaj bo to dziewczynka i musi mieć suchutko. Ja kupiłam huggies na dzień i pampers biały na noc bo zielone. Ja ja dopajam ciąge rumiankiem to wtedy kupy są super ale to od tego mleka takie słabe kupy są. Teraz jest codziennie jedna albo dwie. Poza tym zagęszczacz robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
hej siwaaaa :) dzisiaj w koncu przespalam noc. Zabki na - chwile pewnie,ale sie uspokoiły. Mialam koszmarne dni, ze o nocach nie wspomne, zreszta pytam JAKIE NOCE? ;] Teraz mały póki co spokojny, ale to moze cisza przed burza bo wczoraj go szczepiłam. Ale ptfu ptfu nie wywoływać wilka z lasu. Mój słodki ciężar waży juz prawie 8 kg!! ale jest tez bardzo długi, wiec cos za cos tylko mój kręgosłup nie nadąża. Bąbel zaczął się rozwijac od pupy str bo zamiast najpierw w pleców przewalać się na boczki czy tam brzuszek - to on przewala sie z brzucha na plecy :D Siwaaaa ja jestem zadowolona z bebilon pepti, dopiero po tym mleku kupy mialy normalną konsystencje. Jezeli chodzi o kupy to pamietasz? my mielismy straszny problem...a teraz dziewczyny!! mam kupe 2 x dziennie :D na poczatku nie wiedzialam czy mam sie martwic czy cieszyc. Pediatra powiedziala, ze najczesciej tak sie dzieje, do 3-ciego 4-tego m-ca dzieci zazwyczaj sie nastawiaja z tymi kupami i u nas sie sprawdzilo. Mysle, ze nam duzo pomogla tez ta rehabilitacja, która rozruszała te kiszki i leki na refluks, które pobudzaja perystaltyke jelit. Dziewczyny teraz leki refundowane maja sztywne ceny do jakiej apteki nie zajdziecie. Przynajmniej tak powinno byc. W grudniu jeszcze za bebilon pepti placilo sie ok 9 za puszke teraz jest taniej ok 7 zl - jeszcze nie kupywałam bo mam zapasy, ale juz sie dowiadywalam. A propo pieluch, ja w zwiazku z tym, ze musze bardzo czesto zmieniac pampersy (mój synek taka delikatna panienka) uzywalam zawsze pampers premium care - na noc, wyjscia i drzemki bo najbardziej chlonne, suche i miekkie, ale na zmiane z jakimis tanszymi. ostatnio kupilam z polecenia znajomych pieluchy z biedronki DADA premium. No bylam w milym szoku. Paczka kosztuje niecale 29 zl i do zludzenia przypomina pemium care pampersy. Tylko troszke mniej chlonne - no ale nie oczekujmy od takich pieluch ze dorównaja pampersom. Naprawde polecam, jezeli komus pasuja pampersy to i DADA powinny sie sprawdzic. Miekkie, cienkie i bezzapachowe i bardzo ladne wzorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
karola666 mam pytanie ile Twój maluch zjada na dobe? bo mój ok 1000 ml i tak sie zastanawiam czy nie za duzo :| Siwaaaa jako alergologa moge polecic dr Cudowską - z opinii znajomych slyszałam , ze dobra. Przede wszystkim na co dzien pracuje w szpitalu i ma doswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA86 - moja mała waży 5600 więc przybrała 1850 ale długa jest 65 cm czyli 11 cm urosła. Zaszczepiłam na wszystko na rotawirusy i pneumokoki też mam nadzieję że po takiej dawce nie bedzie skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaa wcale sie tobie nei dziwie ze sie wkurzyłaś . Ja alergologa nie polece bo 2 razy chodizłam prywatnie i raz w DSK i kompletnie nie trafili na leki .... urszula dzieki za odpowiedz ;);) PEwne mnie jeszce nie było jak pisała o tym mleczku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Stellamix-mój krasnal od początku jadał 1200-1300ml i tak mu sie utrzymuje do teraz,efektem tego jest ze tydzien temu ważył 8kg a miał niecałe 3 msc,wiec mysle ze Twoj maluch zjada w normie. Mam nadzieje ze przestanie tak przybierać bo nie wyrabiam ,uzywamy juz pampersłów 4,bo 3 sciskały uda. A co do pampersów DADA to zgadzam ze sa dobre ,sama jeszcze okazji nie miałam sprawdzic bo korzystam z tych ''prezentowych'' ale wiele osób chwaliło. Zgodnie z nowa ustawa to kazda apteka ma takie same ceny na leki na recepte wiec w kazdej aptece mleczko po 7zl. aaaaaaq-odnośnie kupek,nie to ze jestem jakaś wyrodna matka i zostawiłam dziecko same sobie ,czytałam ,pytałam siostry ktora 2 wychowała ,rozmawiałam z lekarzem i wszedzie wnioski takie same.W pierwszych miesiacach zycia dziecka takie zastoje moga wystepowac i odwrotnie nawał kupek.Bo Ty chyba 15 kup dziennie nie robisz?tak wiec mozna na to patrzec z dwóch stron.Mojemu małemu nic nie dolegało ,po prostu tak miał kilka razy -raz 8 dni przerwy ,pozniej kupa tak wielka ze z mezem łapaliśmy ja czym tylko mogliśmy,nie brałam sobie tego do głowy.Teraz mam super zawsze kupka rano ,kupka wieczorem. Dla mnie tez było to szokujące do mometu jak poczytałam na kilkunastu forach i ja wyjatkiem nie byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
karola666 - a ja myslałam że moja mała waży dużo bo ma 2 mc i 1,5 tygodnia a juz 5,5 kg a tu patrze sa lepsi ale to dobrze fajne takie bobaski , moja to widac że tłuściutka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Moja mała je do 90 ml wieksze ilości ulewa i przybiera normalnie a wręcz jest tłuścioszkiem tak wizualnie. Fakt że wczesniej jadla więcej rzucała sie na jedzenie a teraz już jej sie normuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Mój mały strasznie ulewał , ciągle dodaje zagęszczacz to i tak czasem mu sie zdarzy.Jeszcze tydzien temu jadał po 15 razy 60 ml i róznie to bywało ,teraz go przetrzymuje i co 2,5h do 3h zjada od 90do 120ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×