Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość lada moment mama
Witam dziewczyny... za kilka dni będę mieć cc na Zamenhofa i tu pytanie mam...czy po cc da się uzyskać zwolnienie na opiekę nade mną dla męża? Czy wiecie coś na ten temat?:). Nie ma z tym problemu u Arciszewskich? Pozdrawiam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
lada moment mama- hej a kto ci robi cc? napisz jak to przebiegało jak juz będzie po bo mnie tez to czeka. myślę że w recepcji ci powiedzą z tym zaświadczeniem u arciszewskich najpewniejsze informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Nie ma najmniejszego problemu z takim zwolnieniem. Mój mąż dostał bez problemu. Trzeba tylko zgłosić że jest potrzeba takiego dok. Mąż musi mieć ważna leg ubezpiecz. i swój nr NIP. Zwolnienie wypisuje się w dniu wypisu. Jeżeli wypis przypada w niedzielę to zwolnienie wypiszą w poniedziałek. Maksymalnie można wziąć 2 tyg. Trzeba tylko się upomnieć w dniu wypisu. Podpisuje lekarz który akurat jest dostępny. Nie musi to być ten prowadzący ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lada moment mama
Dzięki:):):). A cc będzie wykonywać dr Nowak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lada moment mama
Siwaaaa a Tobie kto będzie wykonywać cięcie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lada moment mama
Już doczytałam, że dr Lenczewski- to nie masz się co obawiać - to bardzo dobry specjalista ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Tak Lenczewski właśnie , nic się nie boję o przebieg wogóle, myślałam że ty też to miałabym relację na gorąco chociaż wolę nie myśleć tak już mam dość lekarzy i przychodni i szpitali i pielegniarek..... Nowak słyszałam rewelacyjny jeśli chodzi o porody naturalne sporo moich znajomych do niego chodziło i chodzi mimo małego doświadczenia. On jeszcze nie jest taki wypalony ma dużo energii dla nas bab w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lada moment mama
A jeśli chodzi o cc to coś z Nim nie tak ?;). Na kiedy masz zaplanowane cc?? Masz wskazania czy poprostu tak wolałaś?:). Ja mam cc już pojutrze i trzęsę się jak galareta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
dziewczyny, naprawde nie ma co sie bac cc :) odbywa sie to szybko, sprawnie i bezbolesnie. W ciagu kilkunastu minut, nawet nie wiadomo kiedy lezysz w łożku na sali ze swoim bobasem. Najwazniejsze zeby przezyc to co bedzie po - jak odejdzie znieczulenie. Wy nic nie czujecie, nie widzicie. Juz bardziej moze bolec znieczulenie w kregosłup i cewnikowanie :D chociaz i to sprawnie robia, ze mozna nawet nie zauważyć kiedy. Zbierajcie teraz sily i moja rada: wysypiajcie sie i odpoczywajcie!!! ile mozecie hehehe bo prawdziwa jazda zacznie sie po powrocie do domu z malym ufoludkiem :) ja np. spalam dzisiaj ok 1,5 godz - cala noc i dzien walczyłam z kolką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lada moment mama
Właśnie próbuję spać na zapas, hahaha. A powiedz...w jaką koszulę ubierają do cc? Tyłek chociaż zakrywa ;)?. Wiem, że moje pytania są absurdalne ;). Ehh...nie mogę uwierzyć, że moja Kruszynka już pojutrze będzie koło mnie leżeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
jezeli jestes umówiona na cc ( tak jak ja byłam) - przyjezdzasz godz wczesniej do kliniki. prowadza Cie na sale, gdzie bedziesz potem lezala z dzidzią. Rozpakowujesz się i przebierasz sie w specjalna "sexi" jednorazowa koszule - która pomimo, że zakrywa tylek, to trochę prześwituje ;) dlatego polecam, zeby wziac ze sobą jakis szlafrok, zeby mieć w czym przejsc po korytarzu i zjechac windą. Zanim pójdziesz na poród podłączą Cie do ktg, wkłują wenflon i podłączą do kroplówki. Po ktg i kroplówce, polozna prowadzi do sali operac. Razem z Toba idzie osoba towarzysząca- jezeli takowa jest :) Osoba tow. nie wchodzi na sale , tylko czeka w specjalnym pomieszczeniu , co s w rodz przedsionka. Mozna miec ze soba aparat fot. zeby porobic zdjecia dla bobasa jak mierzą i ważą zaraz po wyjęciu z brzuszka :) Na sali operac - anestezjolog podaje znieczulenie - wkłucie w kręgosłup, polożna cewnikuje, odlatują nogi :) smarują, dezynfekują brzuch. Wchodzi Twoj lekarz i po paru min. slyszysz płacz, a raczej ryk swojego dziecka :) ja plakalam jak bóbr hihihi. Dzidzię ogladasz przez chwilke i zabieraja do zbadania, zmierzenia i ważenia. Potem jak Cie zszywają znowu przynosza dziecko juz umyte i ubrane w becik, zebys mogla je pocalowac np. w nosek :) Po wszystkim wiozą Cie na salę, gdzie czekają juz na Ciebie Twoje dziecko i osoba tow. Po jakims czasie polozne pomagaja sie przebrac w swoja koszule nocna. Podczas odchodzenia znieczulenia najpierw jest zmino, trzesie wrecz calym cialem, mozna poprosic o dodatkowy koc, a potem jest mega gorąco jak w tropikach :) a dalej to juz kazdy inaczej przechodzi. jednych boli, innych nie - trzeba przekonac sie samemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lada moment mama
Dziękuję za odpowiedz:). Czyli mężuś może być cały czas ze mną oprócz czasu odbycia samego cc...??a ta koszula jakiej długości? Hahaha, ja mam grubaśne nogi stąd te głupie pytania... A jak z karmieniem? Skoro dzidzia jest odrazu na sali ze mną? Trzeba wzywać kogoś kiedy dzidzia płacze...?Czy sami chętni do pomocy?? Warto brać ze sobą laktator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
lada moment mama - Twoje pytania nie sa absurdalne, kazda z nas to przechodziła lub bedzie przechodzic. Przed nieznanym człowiek zawsze ma mase pytan. Mogę Cie zapewnic, ze w klinice dbają o Twoja intymność i dyskrecję. W zadnym wypadku nie mozesz czuc sie skrepowana ani zawstydzona. :) po to przeciez placisz, zeby potraktowali Cie jak człowieka a nie jak kolejna sztuke miesa do posiekania jak ma to miejsce w naszej panstw. słuzbie zdrowia. W klinice mozesz pytac do woli i zawsze prosic o pomoc. Korzystaj z tego. Mozesz nawet teraz sobie przygotowac jakies pytania do poloznej, pediatry czy neonatologa. Mi to np. pomoglo, bo z emocji mozna o wszystkim zapomniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lada moment mama
Aha i jeszcz jedno pytanie...w jakim stopniu mam się ogolić? Na zero?? Czy podbrzusze tylko i spojenie łonowe czy niżej też ;)? Czy robiłaś lewatywę dzień wcześniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
z tego co pamietam , to długosc taka do kolan :) Nie przejmuj sie nogami, założysz szlafrok :) Nikt na nie patrzec nie bedzie, wszyscy skupią uwagę na brzuchu ;) Po CC - z karmieniem tzn z pokarmem jest rożnie, ale jak od razu bedziesz chciala przystawiac do piersi, to pomoze Ci w tym bez problemu polozna. Przy łożkach są specjalne przyciski do wezwania pomocy. W przeciwienstwie do szpitala panstwoweo, tutaj nie musisz sie obawiac, ze przyjdzie naburmuszona pani ze slowem" czego?!" na ustach. Kiedy potrzebujesz pomocy, przychodza usmiechniete i zawsze gotowe do pomocy w kilka sek. pielęgniarki.Jezeli chcesz mozesz wziac ze soba laktator. Ja mialam reczny - ale nie zdal egzaminu. Jezeli dzidzia placze to wzywasz pomoc jezeli sama nie jestes w stanie sobie pomoc. Przy dziecku zrobia wszystko, a Ty jak chcesz mozesz lezec i nabierac sil. Polecam z tego skorzystac bo po powrocie do domu moze byc roznie :) Ja gdybym mogla, to na pierwsze noce, zabrałabym sobie do domu taką jedną miłą położną do pomocy :) strasznie mi ich brakowało. Od Ciebie tez zalezy, czy przywioza Ci dziecko do karmienia w nocy czy nie. Ogolic trzeba podbrzusze nad spojeniem, ale ja ogolilam tyle ile dalam rady najwiecej, czyli spojenie tez, a przy moim wielkim brzuchu mialam z tym nie lada problem. Dlatego do dzisiaj dziekuje poloznej, która kazala mi juz na kilka dni wczesniej golic sie stopniowo po kawalku :D Lewatywy nie robilam. Do cc nie trzeba, ale jak masz taka potrzebe to zrob, bo po cc mozesz miec problem z wyproznieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lada moment mama
Serdecznie dzięki :):):). Hehe, no właśnie nie jest takie to proste z goleniem, hehehehe:). Fajnie czytać taką budującą opinię.... Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ja wczesniej miałam jedna operacje w sumie taką ratującą życie anestezjolog był do dupy, początek operacji czułam jak mnie tną ( na 30 cm ) i ciagną i szarpią jak w śnie normalnie nie mogłam się obudzić i powiedzieć że ja wszystko czuję !!!! Każdy mi tłumaczy że teraz to będzie inaczej , ale mózgu się nie oszuka. lada moment mama- ja miałam wskazania ze względu na oczy i tarczyce - graves do cc. ale chyba żebym nie miała to też wolałabym cc. Po tamtej operacji super doszłam do siebie ale myslę żo co 20 lat to nie 30 i teraz juz tak szybko nie bedzie ale niestety juz nie ucieknę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stellammix- nie wiesz czy mogę nie wyrazić zgody na cewnik, podczas tamtej operacji nie miałam a trwała 4 godziny i 3 dni po dopiero się wysikałam także tu przez pare godzin chyba nic sie nie stanie jak sie nie wysikam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
siwaaaa nie wiem, czy można, ale tutaj chyba nie ma innego wyjscia. Znieczulenie paralizuje Cie od pasa w dół i nic kompletnie nie czujesz. Mocz wtedy moze leciec bezwiednie. Zreszta po takiej ciazy organizm oczyszcza sie z nagromadzonych plynów i lepiej zeby tego nie przetrzymywac, bo mozna spuchnac jak bania :) Ja po cc przez kilka dni bylam bardziej spuchnieta niz w ciazy. To tzw opuchlizna limfatyczna, organizm sie oczyszcza. Po cewnikowaniu tez mialam problem z wysiusianiem sie, ale to szybko mija.Prawie kazda kobieta nezaleznie od rodz porodu ma z tym problem i trzeba troche postekac :) Musisz porozmiawiac z lekarzem co on na to powie, ale wydaje mi sie, ze nie ma takiej opcji. Jezeli chodzi o anastezjologa, to maja chyba dwóch i obaj są nieźli :) Prawie nic nie czulam jak sie wkuwal, a potem mialam jeszcze ogólne wziewne. Jak sie obudzialm, to nawet glowa mnie nie bolala. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Jeszcze moja rada dziewczyny. Zaopatrzcie sie teraz przed porodem w bawełniane majtki z wysokim stanem prawie do pepeka. Jak znalazl potem przy bliźnie po cc. Rana oddycha i szybko sie goi. Po tych jednorazowych mialam wrazenie ze cialo nie oddycha, a przy figach gumka sie zsuwała i podrażniała ranę. Polecam zwykle bawelniane gacie tzw "antyglawty" :D . ja kupilam w auchan po 4zl sztuka i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
kobity na wizyte kontrolną po cc moge udać sie szybciej niz po tych 6 tyg połogu?chciałabym sie wyrobic w tym bezpłatnym miesiącu po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666 z tego co wiem, to możesz bez problemu szybciej niż 6 tyg. moja koleżanka (tez po cc) mówiła , że była po ok 6,5 tyg i też nie było problemu :) jak się czujesz? i jak Synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
a Twoj lekarz kiedy kazal i przyjsc? Bo ja musialam po 4 tyg. od porodu. A jestem po cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
nURSZULA86: to super bo i odrazu USG bioderek małego bym zrobiła za jednym razem.Czuje sie super,mysle ze odnalazłam sie w nowej roli. Przez te 11 dni zdążyłam juz poznać mojego brzdąca.Myślałam ze bedzie wiecej zamieszania a tu sen ,pielucha,butla,laktator noi czasem cyc ale to juz na zasadzie usypiania małego. Stellamix:niestety nie mialam przyjemnosci widziec sie ze swoim lekarzem przy wypisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666, z tym, że moja koleżanka do Młodzianowskiej chodziła, więc ewentualnie zadzwoń do Karwowskiego i go dopytaj co i jak z tą wizytą, bo nie chciałabym wprowadzić Cię w błąd. chyba, że wypowie się ktoś jeszcze na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Czytałam na ich stronie ze miesieczna opieka tez dotyczy wizyty kontrolnej wiec luzik;)zadzwonie co by sie tylko umowic ale to jeszcze czasu kupa;) A jak sie kobietki czujecie?Zaraz na Was przyjdzie pora;) Juz Wam zazdroszcze tych emocji jak usłyszycie płacz malucha-mogłabym to codziennie przeżywac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po wizycie kontrolnej :) i czekam aż coś się zadzieje, narazie tylko skurcze przepowiadające, oby tylko nie skończyło się wywoływaniem, bo tego boję się najbardziej... nie sądziłam, że ta końcówka ciąży jest taka męcząca. karola666 bioderka robisz w ramach wizyty kontrolnej dla noworodka czy płatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Niestety płatnie ,juz pytałam to nie jest w''pakiecie'' koszt nieduży 80zł ale wole to niż stać w kolejkach w poradni ,zreszto wiadomo... Na pewno wszystko bedzie dobrze i obedzie sie bez wywoływania;) Pamietam jak mi pod koniec było ciezko wielki brzuch i nic zrobic nie mozna ale pocieszajace jest to ze zaraz koniec;) Mi z wagi spadło juz 13kg.Szybko wraca sie do siebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
karola666 - na wypisie jest napisane kiedy trzeba zgłosić sie na wizyte kontrolna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666- super, gratuluję spadku wagi ii szybkiego powrotu do formy :) jak widać po cc można dojść do siebie równie szybko jak po sn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×