Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

nie czytalam calego topiku, wybaczcie ;) ale serdecznie pozdraviam z zimnej teraz Hiszpanii!! jest ktos moze z okolic Gigueres? g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytalam calego topiku, wybaczcie ;) ale serdecznie pozdraviam z zimnej teraz Hiszpanii!! jest ktos moze z okolic Gigueres? g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytalam calego topiku, wybaczcie ;) ale serdecznie pozdraviam z zimnej teraz Hiszpanii!! jest ktos moze z okolic Gigueres? g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze tabeleczka..ale teraz miejscami , poprawcie jak cos pomylilam.... AMBERANGELIC--------------- Arlington Hts, IL 1974 7,7 BARB-----------------------------okolice Chicago 1979 3 CYGNUS-------------------------Chicago, USA 1979 1,5 DARK ELF-----------------------Springfield, IL 1977 2 ESJA------------------------------Islandia, Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA--------------------------okolice Chicago, IL 1970 15 MARZENUSIA-------------------Okolice Chicago, IL 1984 1,6 PIWONIA------------------------Okolice Chicago, IL 1977 11 BAGATELKA--------------------Duluth, Minnesota, USA 1972 15\'3\'\' BASTA-------------------------- Bradenton, FL ? 3 m-ce ZACZARUJ MNIE*-------------Westfield, NJ 1974 2,5 FRANCI-------------------------Mahopac , NY, 1982, od 10/2004 SQUIRLEY--------------------- Tega Cay, SC 1978 3,5 KaHa----------------------------Greenville, SC 1969 4 JAY-----------------------------Charleston, SC 1975 2 SIMONA CINAMONA--------Shreveport, La 1977 2 lata IZZA----------------------------Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy CAFEE-------------------------Szwecja, Sztokholm 1977 10 m-cy CYTRUSOWA---------------- Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 NANECZKA------------------Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 GODA------------------------- Litwa 1960 od urodzenia JOASKA-----------------------Francja 1979 pol roku MARGOT--------------------- Francja 1980 2 lata z hakiem KOKUS---------------------- Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11--------------------------*Kanada * 1969 14 MAYENKA--------------------Toronto, Can 1981 1,3 Kasiuga------------------------ Stuttgart 1983 od marca 2003 KLARYSA--------------------Bruksela ? ? MALUTKA_DE---------------Bad Urach 1981 6.2002 MASHA----------------------- Austria 1972 3 lata NIKA_AU---------------------Sydney 1973 16 lat AKARA-----------------------Amsterdam 1980 10 m-cy TULIPAN--------------------- Haga 1978 2,6 WARIATKAZWARIOWANA---- Luxemburg 1984 od 9.2003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skonczylam czytac \'Cyfrowa twierdze\' Dana Browna - osobom lubiacym thrillery goraco polecam :) kokus - dosyc droga ta lampka :( Szkoda, bo raczej nie bede jej w stanie zasponsorowac babci... no chyba, ze zrobimy jakas rodzinna zrzute! Paula wodniczka 🖐️ witaj na topiku! KaHa - ja wkrotce bede miala polsko-francuskie wesele! Nasze rodzinki chyba ze soba sobie nie pogadaja... no chyba, ze po wypiciu brudzia i wypaleniu fajki pokoju przejda na jezyk miedzynarodowy ;);):D:D Kiedy siostra wychodzi za maz? Grazie - a ty nie w Francji? ;) Tutaj nikt z Hiszpanii do nas nie zaglada, moze bedziesz pierwsza?? :) Ja swego czasu mieszkalam w tym pieknym kraju... w spalonej sloncem Andaluzji, do ktorej po dzien dzisiejszy pozostal sentyment nad sentymentami! Ach... te wspomnienia :) Nic, zmykam do czytania! A potem na zakupy! I jeszcze musze troche w dom uposprzatac... wczoraj byli u nas znajomi z dzieckiem i male tornadko przeszlo przez nasze wlosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaHa - Esja nie mieszka w USA, tylko na Islandii :D W ogole jesli chodzi o tabelke! Moze powinnismy wykasowac z niej osoby, ktore do nas od dawna juz nie zagladaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> no znowu u mnei zima i to przez Ciebie, tak narzekalas, narzekalas i prosze zepchalas zime i do mnie;-P siedze w pracy, zlopie herbatke i mysle nad Floryda;-) gdyby nie te 4 testy w przyszlym tygodniu, to juz siedzialabym za kierownica, aby odwiedzic kolezanke w Fort Lauderdale;-) KaHa> obracam sie wsrod wielu Latynosow, ale z Kolumbijczykami i Argentynczykami jakos tak najbardziej, nei wiem sama dlaczego tak wyszlo.. ale zawsze sie swietnie bawie na \"ichniejszych\" dzamprezach.. i to \"przez nich \" zaczelam sie uczyc hiszpanskiego, po prostu zachorowalam na ten jezyk i juz;-), choruje jeszcze na portugalski, ale uczyc sie dopiero zaczne za kilka mcy;-) a swoja droga, to Twoja siostra wybiera najszybszy i najlatwiejszy sposob uczenia sie jezyka hihihi , nie ma to jak motywujaca milosc no i prywatny nauczyciel dostepny o kazdej porze dnia i nocy hihihi Kokus> nie ma sprawy, slij, popatrze, sprawdze zadanie domowe hihi Margolcia> gratulacje;-) nei ma to jak zgubiony kilogram;-) Ewulek> ja tez mam mazde protege;-) z 2002, w ogole lubie mazdy, zastanawiam sie teraz nad mazda 3i, ale tylko sie zastanawiam, ot taka kobieca proznosc;-).. tylko moje autko jest srebrne, wiec sie nam nie pomyla hihi uciekam do pracy, pozdrowienia dla wszystkich, nowicjuszom chlebem i sola witam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> no znowu u mnei zima i to przez Ciebie, tak narzekalas, narzekalas i prosze zepchalas zime i do mnie;-P siedze w pracy, zlopie herbatke i mysle nad Floryda;-) gdyby nie te 4 testy w przyszlym tygodniu, to juz siedzialabym za kierownica, aby odwiedzic kolezanke w Fort Lauderdale;-) KaHa> obracam sie wsrod wielu Latynosow, ale z Kolumbijczykami i Argentynczykami jakos tak najbardziej, nei wiem sama dlaczego tak wyszlo.. ale zawsze sie swietnie bawie na \"ichniejszych\" dzamprezach.. i to \"przez nich \" zaczelam sie uczyc hiszpanskiego, po prostu zachorowalam na ten jezyk i juz;-), choruje jeszcze na portugalski, ale uczyc sie dopiero zaczne za kilka mcy;-) a swoja droga, to Twoja siostra wybiera najszybszy i najlatwiejszy sposob uczenia sie jezyka hihihi , nie ma to jak motywujaca milosc no i prywatny nauczyciel dostepny o kazdej porze dnia i nocy hihihi Kokus> nie ma sprawy, slij, popatrze, sprawdze zadanie domowe hihi Margolcia> gratulacje;-) nei ma to jak zgubiony kilogram;-) Ewulek> ja tez mam mazde protege;-) z 2002, w ogole lubie mazdy, zastanawiam sie teraz nad mazda 3i, ale tylko sie zastanawiam, ot taka kobieca proznosc;-).. tylko moje autko jest srebrne, wiec sie nam nie pomyla hihi uciekam do pracy, pozdrowienia dla wszystkich, nowicjuszom chlebem i sola witam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka
AMBERANGELIC--------------- Arlington Hts, IL, 1974, 7,7 BARB-----------------------------okolice Chicago, 1979, 3 CYGNUS-------------------------Chicago, USA, 1979, 1,5 DARK ELF-----------------------Springfield, IL, 1977, 2 FUNKIA--------------------------okolice Chicago, IL, 1970, 15 MARZENUSIA-------------------Okolice Chicago, IL ,1984, 1,6 PIWONIA------------------------Okolice Chicago, IL,1977, 11 BAGATELKA--------------------Duluth, Minnesota, USA, 1972, 15'3'' BASTA-------------------------- Bradenton, FL ? 3 m-ce ZACZARUJ MNIE*-------------Westfield, NJ, 1974, 2,5 FRANCI-------------------------Mahopac , NY, 1982, od 10/2004 SQUIRLEY--------------------- Tega Cay, SC, 1978, 3,5 KaHa----------------------------Greenville, SC, 1969, 4 JAY-----------------------------Charleston, SC, 1975, 2 SIMONA CINAMONA--------Shreveport, La, 1977, 2 lata IZZA----------------------------Lutsen i Grand Marais/MN, 1978, 25 m-cy CYTRUSOWA---------------- Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 NANECZKA------------------Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 KASIUGA------------------------ Stuttgart ,1983, od marca 2003 MALUTKA_DE---------------Bad Urach, 1981, 6.2002 GODA------------------------- Litwa, 1960, od urodzenia ESJA-------------------------- Islandia, 1980, 4 lata JOASKA-----------------------Francja, 1979, pol roku MARGOT--------------------- Francja, 1980, 2 lata z hakiem KOKUS---------------------- Tarnobrzeg, PL, 1963, wakacje K-11-------------------------- Kanada, 1969, 14 MAYENKA--------------------Toronto, Can, 1981, 1,3 AKARA-----------------------Amsterdam ,1980, 2 lata TULIPAN--------------------- Haga, 1978, 2,6 KLARYSA--------------------Bruksela ? ? MASHA----------------------- Austria 1972 3 lata NIKA_AU---------------------Sydney 1973 16 lat WARIATKAZWARIOWANA---- Luxemburg 1984 od 9.2003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elisabetta
Czesc, czy jest ktos kto mieszka w Italii? Ja mieszkam w Cesenatico, okolice Rimini, Ceseny Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka- sorry zmylilo mnie to IL -myslalam ze to stan USA, Moze nie wykasowywac nieobecnych ( momentalnie niepritomnych) ale zrobic tabelke od nowa?? Wielu rodakom wydaje sie ze jak jedziesz do USA to odrazu \"lapiesz\" jezyk i zbierasz dolary na ulicy. Jak juz jestes tu troche to mowia -siedzi w stanach..jak z dziewczynami wyjdziemy na lunch przed fabryke, takie brudne i zmeczone, chcemy zlapac troche powietrza i sobie siedzimy na trawce-siedzimy w stanach... Moj maz nie mowi po polsku i dopiero on zaczal mnie uczyc angielskiego, to jest takie smieszne, ale czasem sie wkurza, ze gupia jestem bo nie wiem co to jest. Ja sobie wymyslilam meza: mial byc wysoki, niebieskooki, amerykanin, wesoly, nie za stary, niepalacy, aktywny.... Teraz wiem ze powinnam lepiej sprecyzowac swoje marzenia, mam dokladnie co chcialam. Siostra wychodzi za maz 5 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilke... witam serdecznie najnowszych, szczegolnie kinka - syna kokusia. Jak ci w tych stanikach? Kaha: nie chce byc wybredna, ale szczerze mowiac tabelka alfabetyczna bardziej mi sie podobala, bo latwiej bylo znalezc ludzi, wszystko bylo jakos bardziej uporzadkowane... Czy mozemy wrocic do tamtego formatu, baaaardzo prosze... Bo teraz jest jak dawniej i sie juz gubie... A chyba wazniejsze jest zeby mozna bylo znalezc imie danej osoby, a potem dopiero skad jest, nie? Plizzzz... jakbys mogla... czy mozeby przywrocic dawny format? Mysle ze i nowym bylo by latwiej sie w ten sposob orientowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta tabelka fajna jako ciekawostka, ale ja tez wolalam ta alfabetyczna - latwiej znalesc, moze przy miescie wpisac panstwo aby bylo czarno na bialym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze zostawmy ta tabelke...
AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 7,7 AKARA Amsterdam 1980 10 m-cy BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15'3'' BASTA Bradenton, FL ? 3 m-ce CAFEE Szwecja, Sztokholm 1977 10 m-cy CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FRANCI Mahopac, NY, 1982, od 10/2004 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GODA Litwa 1960 od urodzenia IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 * Kanada * 1969 14 KaHa Greenville, SC 1969 4 Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 KLARYSA Bruksela ? ? malutka_de Bad Urach 1981 6.2002 MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja 1980 2 lata z hakiem MASHA Austria 1972 3 lata MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 NIKA_AU Sydney 1973 16 lat PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SIMONA CINAMONA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 TULIPAN Haga 1978 2,6 WARIATKAZWARIOWANA Luxemburg 1984 od 9.2003 *ZACZARUJ MNIE* Westfield, NJ 1974 2,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinek
dzieki za pozdrowienia :D a co do nudzenia sie... serio :| poza tym jakos mnie wzielo na choroby po przyjezdzie tutaj. mam nadzieje ze przynajmniej jak wroce to bede zdrowy... pozdrooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elisabetta
Podaje wiecej danych do tabelki... Ela,1965,Cesenatico,Italia,jestem tu 4 lata rodem Wroclawianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadlam tylko na chwiele. MAmy w pracy \"siwy dym\". Ale fajnie jak mam zajecie a nie siedze i sie doluje. za to za oknem zimowa bajka... Gadzinka (witaj oficjalnie znowu wsrod nas) to tak jak u Ciebie! Tony sniegu! Za to wlasnie min. lubie Monachium, ze co roku mamy chocby krotki czas, biala zime. Czasem pozno, czasem krotko, ale zawsze. Nawet jak nie ma sloneczka, to nastroj jest taki basniowy, szczegolnie wieczorem... Juz mi zly nastroj przechodzi. powoli, ale przechodzi. Jestem taka zaganiana, ze ciagle nie napisalam nowego podania o prace, ale postanowilam robic wszystko po kolei i najpierw skoncentrowac sie na przeprowadzce. Nie przeczytalam zbyt wielu Waszych wpisow, bo jak zaznaczylam mam urwanie glowy, a teraz to juz marze o pojsciu do domu! Dzisiaj wykonalam kolejne kroki, by szukac nowej pracy. Opowiedzialam kolezance, z firmy ktora mnie interesuje o moich zamiarach i ona zbada dla mnie grunt... no i pogadalam z moja przelozona, bo ona sama mnie zapytala, czy nie chcialabym robic czegos ambitniejszego w tej firmie, bo w koncu mam wyzsze kwalifikacje... no i w innych dzialach sa odpowiednio wyzsze zarobki... przyznalam jej cicho, ze troche sie bedu musiala porozgladac. Poza tym jade jutro z rana na narty. Jedziemy jednym autem z moja psiapsiolka, Czeszka - Andrea, kolega Andy´m (anglikiem - to ten, co podarowal mi kartony i dwa piekne fotele) i kolega Henrikiem (miejscowy (; ) Moja wspollokatorka, to talent organizacyjny, dla grupy znajomych i przyjaciol wynajela 60-osobowa chte w gorach, na samym stoku narciarskim! Bedziemy szalec na nartkach i bawic sie do upadlego! Michi niestety ciagle na urlopie, wczoraj dostalam wiesci z przyladka Dobrej Nadziei pt. \" To fantastyczne stac na koncu kontynentu i miec swiadomosc, ze sie jest na koncu cywilizowanego swiata\" eeeehhhhh fajnie mu! A moja psiapsiola Andrea sie zakochala! dzisiaj rano nie moglam wierzyc wlasnym oczom czytajac maile! Otoz byla 3 dni w Rumunii i nasza inna przyjaciolka, rosjanka, Julia, zorganizowala jej tam obiadowe spotkanie z jakims tam znajomym Belgiem. No i przyszla kryska na Matyska! Dzisiaj rano Julia przyslala nam jego maile: \" Hi Julia, :-) (should look like a smiley) :-) That is how I look now, with a big smile on my face. Thank you so much for what you did... I owe you big time now. B.\" Odpowiedz Julii: Hallo, B. it does look like a smile :-)) and I\'m very very happy to hear that since I guess there is another person having a big smile on her beautiful face too today (I\'ll check it tomorrow evening). to be honest I was hoping something like that since I had the impression that you would fit great together. she is wonderful, and sweet, and smart, and knows what she wants, and have a great sense of humor - i\'m really crossing fingers for you guys. any plans now? will you come over to Munich for a WE or something? Cheers, Julia\" i kolejny od B.: \"Hi Julia, Life is full of surprises. I was thinking of having dinner with a very serious Czech/German lady, discussing about real estate and about the evolution of the Romanian market, inflation, heteroscedasticity, linear regression with similar markets. I think we addressed that topic for at least 5 minutes, because I was drowning in her wonderful eyes and smile. She is a wonderful lady and I am happy and have fallen madly in love with Andrea. Thank you again. B.\" A oto co napisala do nas Andrea: \"hi, just to let you know that i was out of country for 3,5 days and found new love. Julia gave me her business contact in Bukarest. We met for business dinner.(...) He is from belgium, 35, smart, charming, very cute, attractive, beautiful eyes, humor ETC. Do I need to comment more? Nice tale/story isnt it? I wish it could last for few more days...\" Czyz nie sa slodzcy? Milosc jest wokol nas! mimo ciezkiej zimy rodza sie juz wiosenne uczucia! Sorry, ze Was zameczam milosnymi historiami moich znajomych, ale Andrea pasowaly by tutaj do nas, jest co prawda czeszka, ale z Liberec, czyli spod polskiej granicy. Fajna, bardzo madra i charyzmatyczna dziewczyna. Miala dotychczas pecha z mezczyznami, moze teraz jej sie poszczesci? No i te wiadomosci tak mnie ucieszyly, ze az musialam sie tym z Wami podzielic. Czyz nie fajnie i otwarcie pisze do Julii ten jej Belgijczyk???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihih....kolega zaklada zespol hip-hop i ide na przesluchanie do chorku...... czuje sie jakby mnie przepuscili przez wyzymaczke...ziolka ziolka..... tekst piosenki...SUMARSYKUR HEY SĆTI VILTU LEIKA-U JÁ HVAĐ HEITIR ŢÚ? HVAĐ GERIR ŢIG SVO HEITAN-ŢÍNN FINI FELDUR FRÚ HVERSU HEITUR ERT ŢÚ AH-O ŢÚ ERT SVO SĆT ALLTAF Ú ÉG VIL FARA NÚNA -OK NÚ LEGGJUM VIĐ AF STAĐ Ú ŢÚ VEIST HVAĐ GERIST NÚNA -JÁ ÉG VEIT HVAĐ ŢÚ ÁTT VIĐ ÉG GERI MIG FYRST UNDIRBÚNA -Ó ÉG ER PARTIĐ ´Á!!!! i wszyscy rapuja...SUMARBLIĐA ,STELPUR STRIĐA HEIGULL HALTUR ,REYNDI AFTUR:):):) A TERAZ SPADAM DO GAUKUR Á STÖNG na impreze piwno -pozegnalna Svanhvit:P ppapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja,uwazaj na siebie! jezyk a nie zlam! Mnie zabolalo, jak probowalam to, co napisalas wymowic... no i na dodatek dostalam oczoplasu! ale moze hip hop wyrwie Cie z Deprechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martaga
Witajcie wszyscy, a w szczególności Ty, Elisabetto!!!!!!!! Jestem tu pierwszy raz i już chciałam pytać czy to możliwe, że nie ma tu nikogo z Italii!!!! Ale to świadczy tylko i potwierdza tutejszą rzeczywistość-zero kontaktów . Jest jakaś Polonia ale -pożal się Boże- ja mieszkałam na pięknym turystycznym zadupiu przez 8 lat, od roku wreszcie w "mieście", za Polską tęsknię cholernie-jestem we Włoszcech 10 lat-i dzieci też uczę płynnego polskiego-jest to mój punkt honoru. Starszy nie ma żadnych naleciałości, mówi jak rodowity POlak, młodsza-jeszcze nie mówi żadnym językiem, tzn.zaczyna. Szkoda, że dopiero teraz powstają takie strony , bo jakie piekło przeszłam przez tamte lata w całkowitej samotności to nie da się tego opisać. Elisabeth...daj znać-ja mieszkam po drugiej stronie-Grosseto.Jestem z 1966......Całusy dla wszystkich porozrzucanych po świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie martaga i eslisabetta! Poczujcie sie u nas jak u siebie! chetnie przyjmiemy europejskie wsparcie (; ;) Ja mieszkam w Monachium, ale to w koncu nie tak daleko do wloch! pozdrowionka! lece pakowac walize na juzrzejsze narty! papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie martaga i eslisabetta! Poczujcie sie u nas jak u siebie! chetnie przyjmiemy europejskie wsparcie (; ;) Ja mieszkam w Monachium, ale to w koncu nie tak daleko do wloch! pozdrowionka! lece pakowac walize na juzrzejsze narty! papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaga
Naneczko droga, dzięki za powitanie, cieszę się, że jedziesz poszaleć-w moim rejonie nigdy nie ma śniegu, ale w tym roku już po 60 km w głąb lądu jest!(bo mieszkam nad morzem niestety)i zabrałam wczoraj dzieciaki i chciałam zrobić im frajdę i zrobiłam temu starszemu, bo wiatr wiał przeraźliwy a jemu to nie przeszkadzało by wariować w śniegu!!!! Mnie go brak- masz rację.Patrzenie na biały świat i mnie dźwigało w zyłch chwilach. Mieszkałam na 7-mym piętrze w Polsce i kochałam wiedzorami siadać w oknie i patrzeć na lampy uliczne, spod których padał śnieg. Mogłam tak godzinami. A jak nie było wiatru to w nocy wychodziłam z kimś znajomym na spacer w tej ciszy - jak w bajce!!!!!! I to bym chciała dać także moim dzieciom- ale nie ma niestety. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja podziwiam Cie za ten jezyk. ;) Ewulek super. Graulacje nowego autka. Zycze Ci rowniez duzo zdrowia. :) Kinek witaj w Hameryce. ;) Ja tez sie na poczatku nudzilam i trwalo to do prawie tygodnia temu. Dostalam prace, chodze do szkoly i jak sie okazalo, to brakuje mi czasu na "nudy". ;) Korzystaj dopoki to mozliwe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihih to macie wiecej..... HVERJU ÉG ER AĐ TAPA LIFIĐ MITT GLATAĐ SAMT HELD MÉR ENNŢÁ Í VON UM BETRA LÍF ŢÓTT ÉG VITI VÉL AĐ ÉG ER VONLAUS ÉG Á MÉR ENGA FRAMTIĐ HLAUPANDI UPP OG NIĐUR GÖTUNAR OSKRANDI ÉG HATA LÖGGURNAR SKÓLINN ÉG MĆTI ALDREI KEM ALDREI HEIM VIĐ GRAS ÉG SEGI ALDREI NEI ALVEG SKÍTSAMA ŢÓTT ÉG DEYJ ŢESS VEGNA ER ÉG ALLTAF FREĐINN SUMIR SEGJA AĐ ÉG SÉ VÉL GEFINN EKKI ALVEG VISS HVORT AĐ ŢAĐ SÉ SATT DAGARNIR FARA FRAMHJÁ SVO HRATT AĐ ÉG ER AĐ ELDAST MEĐ HVERJUM DEGI TRÚÍĐ MÉR ŢEGAR ÉG SEGI SAMA HVAĐ SKEĐUR MUN ÉG ALLTAF HALDA HÖFĐINU MIN HÁTT.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez alfabetyczna tabelka sie bardziej podoba, druga zrobilam ot tak. Squirley, pozazdroscilam Ci wlosow i dzis kupilam sobie podobne, zaloze je na slub. Oczywiscie wszyscy musieli przymierzac, splakalam sie ze smiechu! Spedzilam pol dnia w sklepach z takimi duperelami i dobrze mi to zrobilo. Poradzcie co kupic w prezencie slubnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squriley, wybacz ze tak pozno, ale juz Ci pisze co zrobic zeby sobie kompa zabezpieczyc. Porady sa dla Ciebie, bo specyficznie o to prosilas, ale mam nadzieje ze pomoga innym tez :) 1. Program anywirusowy: Ja polecam Norton SystemWorks (www.symantec.com , ok $40) ale sa tez inne calkiem dobre (np. McAfee). Bez wzgledu na to co sobie zainstalujesz, bo wazne jest jak ustawisz. Chodzi o to zeby program chodzil non-stop i zeby raz na jakis czas (np. raz w tygodniu w nocy kiedy nie pracujesz na kompie) robil kompletny przeglad wszystkich plikow. Wazne tez jest zebys nastawila sciaganie definicji antywirusowych na automatyczne, tak zebys ciagle byla zabezpieczona. Od czasu do czasu, sciagnij nowe definicje recznie - aby sie upewnic ze wszystko dziala. 2. Personal firewall (nie wiem jak to sie po polsku nazywa, musze sprawdzic). Polecam ZoneAlarm (www.zonealarm.com , ok $50, darmowa wersja, nieco okrojna, jest tez na stronie PC Magazine - link ponizej w #3) Ten program zabezpieczy Twoj komputer przed intruzami: programami czy tez autentycznymi wlamywaczami (tzw. hackerami). Ten program to podstawa dla kazdego posiadacza kompa z Windows. Moj tesciu zorientowal sie ze ktos probowal wlamac sie do jego komputera juz w 5 minut po zainstalowaniu tego programu. Wiekszosc ludzi nie ma pojecia ze komputer podlaczony do sieci jest gwarantowanym obiektem atakow hackerskich. 3. Programy antyszpiegowskie. Ja polecam Ad-Aware i Spybot Search&Destroy. Darmowe wersje tych programow mozna sciagnac ze strony PC Magazine (www.pcmagazine.com, nastepnie wybierzcie DOWNLOADS, a nastepnie MOST POPULAR UTILITIES)(bezposredni link: www.pcworld.com/downloads/collection/0,collid,1247,00.asp) Te programy blokuja mnostwo natretnych reklam jak i samoinstalujace sie programy ktore sledza Twoje dzialania na kompie i przekazuja sponsorom tychze programow. Na tej stronie dwowiesz sie tez szczegolowo przed czym sie zabezpieczasz i dlaczego. 4. Powiedz nie dla gadu-gadu i innych tego typu programow. Pomimo swojej niezwyklej uzytecznosci w zyciu towarzyskim, gg i inne komunikatory tego typu sa niezwykle niebezpieczne. Dzieje sie tak dlatego ze te programy BARDZO ulatwiaja potencjalnym wlamywaczom dojscie do naszego komputera. Wg. magazynu Hakin9 (to polski magazyn ds zabezpieczen systemow), gg jest jednym z najgorszych, chociaz nie podali najlepszego. Z ich rankingu, Jabber, tlen i MSN sa w miare OK ale nie na 100%. Jesli sie ich uzywa, to trzeba szczegolnie uwazac - np. nastawic program antywirusowy na gruntowny przeglad wszystkich plikow codziennie (patrz #1). 5. Ogolna Ostroznosc: - nigdy nie klikaj na tzw. pop-up okienka - wiekszosc zaprowadzi Cie gdzie nie chcesz/nie powinnas isc - jesli kupujesz cos na internecie to 1) upewnij sie ze strona jest bezpieczna (powinna miec na poczatku adresu HTTPS, a nie HTTP i pokazywac malutka zamknieta klodeczke w prawym dolnym rogu), 2) jesli Twoja karta kredytowa ma ta opcje, to zamow sobie jednorazowy numer - do zuzycia tylko jeden raz na okreslona sume - zwykle mozna to zrobic szybciutko na stronie karty. - nie uzywac Internet Explorer. Wiekszosc programow hackerskich jest napisana do IE poniewaz najwiecej ludzi to uzywa. Swietnym darmowych programem jest FireFox, ktory mozna sciagnac ze strony www.mozilla.com Dziala tak jak IE, w ogole nie czuje sie roznicy. Jesli ktos ma jakies dodatkowe pytania, lub tez zgubilam Was tymi wywodami, to prosze pytac! Pozdrawiam, papa uciekam spac bo dzisiaj bylam na silowni i 4 mile przebieglam :D Zycze bezpiecznego internatutowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze jedna sprawa. Jesli ktos wlasnie rozwaza kupienie kompa, to zastanowcie sie nad Mac-kiem. Wlasnie wprowadzili na rynek najnowsza wersje, najtansza jak dotychczas - do ktorej mozna podlaczyc monitor i klawiature od PC. Mac sam w sobie jest duzo bardziej odporny na wirusy, robaki (worms) i intruzow z tego powodu ze nie jest produkowany na tak wielka skale jak kompy do Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×