Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Simona rozdajesz foty? Ja tez chce! :D Amber pewnie bedzie tak jak piszesz, tylko najpierw sie musze z angielskim lepiej oswoic. ;) No wiec zaczynam juz za 6 godzin i 15 minut. Spac mi sie nie chce. Jestem przyzwyczajona do chodzenia o 1 o 2 a teraz bede wstawac o 3! Nie wiem jak przezyje. ;) No to zmykam po woli do lozka na sile. :D Buziaczki i trzymac kciuki. Napisze cos jak wroce! ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amber> no sobei wyobrazam;-) choc wcale mi te wyobraznie i fantazje pzred snem niewskazane;-) dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam Kochane Robaczki!!! :) Esja :) zazdroszcze sernika, nawet jesli to dwa kawalki :) Elfik :) KaHa :) Kokus :) to Ty geografem powinienes zostac :) albo podroznikiem :) Na Lazurowym juz byles? :) Squirley :) fryz superancki! Naneczka dzieki za maila :) Szkoda, ze nie bedzie Cie teraz we Wrocku :( A slub faktycznie ..brak slow :) Jay :) mam nadzieje, ze Cie zawozic na ten oddzial nie musieli :) Simona ja tez prosze o zdjatka!!!! :) Zycze, ze by maz jeszcze bardziej na lepsze sie zmienil!! Simona gdzie te paczki wysylalas, ze tyle Ci ich ukradli???????????????????? Margolcia mam nadzieje, ze juz lepiej i uczucie pelnego brzuszka minelo :) Jak pierwszy dzien diety?? Ewulek no to rewelacja ze zdrowkiem. Dobrze, ze nie musisz przechodzic przez to oczekiwanie na wynik biopsji!!!!!! Nie zycze nikomu, nawet wrogowi. TO bylo okropne. 😘 Amber :) Akara to nie wiem a Gadzinka miala gosci, mysle ze nie bedzie zla ze Wam to powiedzialam :D A Jasiek jest sliczny :) zwlaszcza jak sie usmiecha :) Marzenusia koniecznie napisa jak tam kolejne rozeznania przebiegna :) Zmykam, ja sie musze dzis zabezpieczyc przed wyjsciem do szkoly. Wyobrazacie sobie ze mi na dzis na Lazurowym zapowiadaja OPADY SNIEGU!!!!!!!!!!! i ujemna temperature przez najblizsze kilka dni! Papaty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Wczoraj do pozna w nocy czytalam \'Kod Leonardo da Vinci\" i dzisiaj rano nie moglam sie wybudzic :D Zaczelam juz diete... Wlasnie skonczylam jesc pierwszy posilek! Tylko zapomnialam o jednej rzeczy - zapomnialam sie zwazyc z samego rana... Ale wazylam sie w sobote, wiec waga nawet mimo wczorajszego obzarstwa (Ci Francuzi to moga jesc!) nie powinna sie zmienic! Ponadto postaram sie jutro nie zapomniec :P :) Esja - nie ma to jak male grzeszki! Zreszta znam moc sernika :D To jest jedyne ciasto, ktoremu nie moge sie oprzec! A do domu juz niedlugo pojedziesz... a potem jeszcze moze mnie odwiedzisz :D Owieczki sa za plotem jakby co ;):D :) kokus - ten wczorajszy brzuszek byl az za pelny! Ja juz sie zdarzylam objesc na samym aperitifie: byl wedzony losos, kalmary, ptysie z nadzieniem serowym i lososiowym, domowej roboty chleb z pasta z domowej roboty musem oliwkowym, kuleczki miesne, daktyle z kozim serem i wiele innych przysmakow! I dopiero potem zaserwowano glowne danie, ktore tez skladalo sie z kulku czesci... i potem byl jeszcze deser... szampan... czyli obzarstwo na calego! :) Ewulek - jak to dobrze! :) Ten miesiac na lekarstwach i hormonach szybko zleci :) A potem wypijemy razem piwko :D :) Simona - ja tez poprosze o zdjecia :) :) Marzenusia - powiodzenia! :) :) JoAska - no widzialam jaka tam pogode dzisiaj maja serwowac na Lazurowym - burze i opady sniegu! Piekna mieszanka ;):D U mnie na szczescie spokojnie - nieobo ma byc zachmurzone, ale bez opadow! I kiedy wybierasz sie do Polski? :) Naneczka - dziekuje za zdjecia! Na slubie wygladalas jak bogini!!! Cudnie!!! :) :) Jay 👄 :) Bagatelka, :) kokus - podam wam przepis na ciasto domowej roboty do tarty! Ja jestem leniwa i zawsze kupuje gotowe ciasto, bo tutaj mozna kupic swieze, nie tylko mrozone! :) :) Amber - Akara jest chyba na malym odwyku od Kafeterii! :) Zajrze pozniej na Twpj topik :) A dzisiaj mam zamiar sobie zaszalec i zmienic lekko kolor wlosow! Ostatnio przez wiele miesiecy bylam wierna naturalnemu, bo lubie go i dobrze sie w nim czuje! Ale przyszla pora na mala zmiane! Kupilam odzywke ziolowa koloryzujaca i bede sie dzisiaj papkowac :D I jeszcze czeka mnie dzisiaj sprzatanie, bo dom wyglada jakby przetoczylo sie przez niego tornado :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Wczoraj do pozna w nocy czytalam \'Kod Leonardo da Vinci\" i dzisiaj rano nie moglam sie wybudzic :D Zaczelam juz diete... Wlasnie skonczylam jesc pierwszy posilek! Tylko zapomnialam o jednej rzeczy - zapomnialam sie zwazyc z samego rana... Ale wazylam sie w sobote, wiec waga nawet mimo wczorajszego obzarstwa (Ci Francuzi to moga jesc!) nie powinna sie zmienic! Ponadto postaram sie jutro nie zapomniec :P :) Esja - nie ma to jak male grzeszki! Zreszta znam moc sernika :D To jest jedyne ciasto, ktoremu nie moge sie oprzec! A do domu juz niedlugo pojedziesz... a potem jeszcze moze mnie odwiedzisz :D Owieczki sa za plotem jakby co ;):D :) kokus - ten wczorajszy brzuszek byl az za pelny! Ja juz sie zdarzylam objesc na samym aperitifie: byl wedzony losos, kalmary, ptysie z nadzieniem serowym i lososiowym, domowej roboty chleb z pasta z domowej roboty musem oliwkowym, kuleczki miesne, daktyle z kozim serem i wiele innych przysmakow! I dopiero potem zaserwowano glowne danie, ktore tez skladalo sie z kulku czesci... i potem byl jeszcze deser... szampan... czyli obzarstwo na calego! :) Ewulek - jak to dobrze! :) Ten miesiac na lekarstwach i hormonach szybko zleci :) A potem wypijemy razem piwko :D :) Simona - ja tez poprosze o zdjecia :) :) Marzenusia - powiodzenia! :) :) JoAska - no widzialam jaka tam pogode dzisiaj maja serwowac na Lazurowym - burze i opady sniegu! Piekna mieszanka ;):D U mnie na szczescie spokojnie - nieobo ma byc zachmurzone, ale bez opadow! I kiedy wybierasz sie do Polski? :) Naneczka - dziekuje za zdjecia! Na slubie wygladalas jak bogini!!! Cudnie!!! :) :) Jay 👄 :) Bagatelka, :) kokus - podam wam przepis na ciasto domowej roboty do tarty! Ja jestem leniwa i zawsze kupuje gotowe ciasto, bo tutaj mozna kupic swieze, nie tylko mrozone! :) :) Amber - Akara jest chyba na malym odwyku od Kafeterii! :) Zajrze pozniej na Twpj topik :) A dzisiaj mam zamiar sobie zaszalec i zmienic lekko kolor wlosow! Ostatnio przez wiele miesiecy bylam wierna naturalnemu, bo lubie go i dobrze sie w nim czuje! Ale przyszla pora na mala zmiane! Kupilam odzywke ziolowa koloryzujaca i bede sie dzisiaj papkowac :D I jeszcze czeka mnie dzisiaj sprzatanie, bo dom wyglada jakby przetoczylo sie przez niego tornado :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nas dzisiaj w nocy zasypalo! Rano zostalam skonfrontowana z najlepszym przykladem, ze nasza \"Wspolnota Mieszkaniowa\" funkcjonuje doskonale. Björn wstal jak gdyby nigdy nic godzine wczesniej i ... pobiegl nic nikomu nie mowiac odsniezac! Wysprzatal nie tylko nasza drozke do domu i do szopy na rowery, ale tez chodnik naokolo plotu! Fajnie. Rano szukalam tez pod sniegiem mojego auteczka (cudenko mowie wam) i zanim zabralam sie za odsniezanie, upewnilam sie, czy to oby na pewno moje...(; Dzieki za dodanie motywacji jesli chodzi o moje docelowe 65 ...wiecie o co chodzi... ale to na razie tyle, bo lece ne Lunch! Papatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nas dzisiaj w nocy zasypalo! Rano zostalam skonfrontowana z najlepszym przykladem, ze nasza \"Wspolnota Mieszkaniowa\" funkcjonuje doskonale. Björn wstal jak gdyby nigdy nic godzine wczesniej i ... pobiegl nic nikomu nie mowiac odsniezac! Wysprzatal nie tylko nasza drozke do domu i do szopy na rowery, ale tez chodnik naokolo plotu! Fajnie. Rano szukalam tez pod sniegiem mojego auteczka (cudenko mowie wam) i zanim zabralam sie za odsniezanie, upewnilam sie, czy to oby na pewno moje...(; Dzieki za dodanie motywacji jesli chodzi o moje docelowe 65 ...wiecie o co chodzi... ale to na razie tyle, bo lece ne Lunch! Papatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellou pipou!!!! wstalam dopiero co.... musze isc grac ,bo jutro pianinko a ja zaniedbalam ,,I will survive,, i bedzie wstyd jak sie pomyle. potem zajrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brrrrrrr!!!! ale zimnica!!!! Dzis rano bylo 12 F, czyli jakies minus 8 C... masakra... Nie pamietam takiej temperatury z Polski, a tu poludnie... I na dodatek polecialam o 6:00 na silownie... o malo nie zamarzlam... Ale przynajmniej sniegu nie ma. Bo tu polnocno- wschodnie stany zasypane po uszy... Jak tam u was w Szikago? Zasypane? naneczka: dojechalas do pracy bez przygod? aha, zapomnialam powiedziec, ze ja jezdze tu VW Jetta.... Widujesz tam takie na ulicy czy moze wersja europejska sie inaczej nazywa? Zawsze mnie to ciekawilo. wczoraj za porada mojej stylistki zakupilam pierwsza w zyciu lokowke. Zawsze prostowalam wlosy prostownica, nigdy nie mialam lokowki, ale teraz te moje fikusne koncowki musze podkrecac... hihihi... kobietki we Francji: mam nadzieje, ze was za bardzo tam nie zasypie. Aha, jak macie jakies wiesci o maluszku Gardziny to please podajcie dalej. esjaL 🖐️ 🌻 graj moja droga graj!! kokus: co do jeziora, to mysle, ze to moze jakas pomylka. Rzeka Catawba owszem jest, bo jest tu rezerwac Indian Catawba. A elektrownia stoi tu chyba juz od kilku dekad. Sasiednie jezioro (na polnoc od nas) nazywa sie Norman Lake wiec nie wiem co jest. Ale nie wazne. To jest sliczne malownicze miejsce i jak tylko znajde chwilke czasu to opisze... Moze nawet popstrykam zdjecia, bo z zalozeniem Tega Cay wiaze sie swietna historia... Amberek: no wiec jak bylo na balu? Marzenusia: koniecznie daj znac jak praca!! Elfik: 🖐️ Ewulek: 🖐️ jak nowe autko? pozdrawiam wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAREK-SZWECJA
jestem polakem zamieszkalym w szwecj .... szukam pracy poza szwecja ,,,,, znudzila mi sie szwecja zimny kraj mam 36 lat 190 cm ,,,, pomuscie znalesc jakas prace bede wdzieczny caly swiat ???? pozdrawiam darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAREK-SZWECJA
jestem polakem zamieszkalym w szwecj .... szukam pracy poza szwecja ,,,,, znudzila mi sie szwecja zimny kraj mam 36 lat 190 cm ,,,, pomuscie znalesc jakas prace bede wdzieczny caly swiat ???? pozdrawiam darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAREK-SZWECJA
jestem polakem zamieszkalym w szwecj .... szukam pracy poza szwecja ,,,,, znudzila mi sie szwecja zimny kraj mam 36 lat 190 cm ,,,, pomuscie znalesc jakas prace bede wdzieczny caly swiat ???? pozdrawiam darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nic nie bedzie dzisiaj z mojej diety! S. dostal podwyzke i dzisiaj wieczorem szampan bedzie sie lac! :D Mam co prawda zamiar jesc do konca dnia dietetycznie, ale dopiero od jutro juz na dobre przestaje grzeszyc ;):P Naneczka - Polska tez jest podobno zasypana! Mam nadzieje, ze dotarlas bezpiecznie do pracy :) Esja - wczesnie dzisiaj wstalas :P I cwicz dzisiaj, cwicz :D Squirley - podeslalam Ci mailika :) Aha, zrobilam sobie juz wlosy! Nawet ciekawy kolor mi wyszedl! Szczegolnie w sloncu pokazuja sie fajne czerwonawe refleksy! :D Musze koniecznie porobic jakies zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amber - poczynilam juz wpis na Twoim topiku stopkowym! :) Jutro sie waze i do dziela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAREK-SZWECJA
KTO MORZE MI UDZIELIC WIADOMISCI JAK SIE DOSTAC DO PRACY NA FRACUSKIEJ RYWIEZE ALE JKA MACIE JAKAS INNA PRACE DLAMNIE GDZIESZ W EUROPIE MILE SKORZYSTAM ,,MAM 36 LAT ,190 CM ,, CZY KTOS WIE POLSKIE KLUBY LUB ZWIAZKI POLONIJNE W ,,,FRACIA POZDRAWIAM ,DAREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAREK-SZWECJA
KTO MORZE MI UDZIELIC WIADOMISCI JAK SIE DOSTAC DO PRACY NA FRACUSKIEJ RYWIEZE ALE JKA MACIE JAKAS INNA PRACE DLAMNIE GDZIESZ W EUROPIE MILE SKORZYSTAM ,,MAM 36 LAT ,190 CM ,, CZY KTOS WIE POLSKIE KLUBY LUB ZWIAZKI POLONIJNE W ,,,FRACIA POZDRAWIAM ,DAREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witam🌼-hm..amber-dziekuje,ze podalas ten adres!:Psquirley widze,ze dotarly zdjecia-jakie sa?pewnie bardzo malutkie i nie ciekawe kolorystycznie,ale to tylko zdjecia z tel.pewnie dlatego sa takie dziwaczne.poza tym w pokoju man dosyc ciemno.wyslalam chyba ze cztery ile ci doszlo?napisz cos o nich to wysle innym a jesli sa nieciekawe to niestety musicie troche poczekac-wciaz sie doksztalcam w tych sprawach.:)pozdrawiam was serdecznie. ps:margot napisz cos o tej ksiazce?ja bardzo lubie ,,leo,,da vinci.🌼musze sobie tez kupic te ksiazke!koniecznie,pewnie bardzo tajemnicza i fascynujaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witam🌼-hm..amber-dziekuje,ze podalas ten adres!:Psquirley widze,ze dotarly zdjecia-jakie sa?pewnie bardzo malutkie i nie ciekawe kolorystycznie,ale to tylko zdjecia z tel.pewnie dlatego sa takie dziwaczne.poza tym w pokoju man dosyc ciemno.wyslalam chyba ze cztery ile ci doszlo?napisz cos o nich to wysle innym a jesli sa nieciekawe to niestety musicie troche poczekac-wciaz sie doksztalcam w tych sprawach.:)pozdrawiam was serdecznie. ps:margot napisz cos o tej ksiazce?ja bardzo lubie ,,leo,,da vinci.🌼musze sobie tez kupic te ksiazke!koniecznie,pewnie bardzo tajemnicza i fascynujaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos pytal o paczki-wiec wszystkie zaginely w ciagu jednego roku!:(jak wysylalam dla corki do wloch!jestem wscieka!!!😠poczta twierdzi,ze dotarly na miejsce,a na pewno do milano,potem to juz dziwna sprawa..........bo slad zanika!moze ktos na poczcie?moze facet z portiernii??nie wiem?wiem jedno paczki byly pelne pieknych zabawek i firmowych ciuszkow to pewnie ktos mial radosc z tego!tylko kto?a jak wy wysylacie np:do polski to nigdy nie gina?czy je potwierdzacie i ubezpieczacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simona: doszly dwa... czekaj za chwile sprawdze czy jeszcze cos dostalam. sa malutkie, ale i tak cos widac, wiec jest ok. ja tez robie czsto zdjecia moim telefonem. sliczne masz dzieciatko!! napisalas, ze to drugie zdjecie to twoja mlodsza. A to pierwsze to tez ona czy to moze starsza coreczka? wyslij innym koniecznie. sliczne masz malenstwa. ja czesto robie tak: robie zdjecie telefonem, wysylam sobie samej na maila, a potem sciagam na komputer i rozsylam innym w zalaczniku. Moze tak sprobuj? oszczedzi ci to czasu. ciumaski dla was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squirley> jak wychodze rano z domu to zamieniam sie w sopel lodu, rekawice, szalik i plaszcz za kolana obowiazkowe, dzisiaj nawet nalozylam czape na uszy;-( Simona> ja zawsze ubezpieczam paczki jak je wysylam do POlski, przynosza je mojej mamie pod same drzwi i musi pokwitowac, ze nie ma zadnych rozdarac, tasma nie odklejona i takie tam.. w koncu to ubezpieczenia takiej 8 funtowej paki to jakies 2 dodatkowe dolce tlyko zmykam do pracy, pzodrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - nie dawalo mi to spokoju i dogrzebalem sie wreszcie. nie wiem tylko dlaczego wydawnictwo atlasu uzywalo starej nazwy nieaktualnej od 35 lat (do momentu wydania): \\\"Duke Power History, October 3, 1960, New Catawba Hydro Station and Catawba Lake (constructed in 1925) are renamed Lake Wylie and Wylie Hydro Station in honor of Dr. Walker Gill Wylie (1848-1923).\\\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAREK-SZWECJA
niemoge znalesc odpowiedzi na kafeice jak cos to wyslijcie e-mail domnie volvo142@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny - przywitam sie grzecznie, bo przedtem bylem zbyt podekscytowany wynikami sledztwa w sprawie Catawba Lake. Odkrylem dzis rano ciekawy programik do tlumaczenia stron internetowych na polski z angielskiego i odwrotnie. Nie jest to rewelacja dla mieszkajacych w Stanach, ale wobec mojej znajomosci angielskiego to jak przesiasc sie z Fiata 126p na Mercedesa. Rano pracowalem nad tlumaczeniem na polski historii Magnolia Plantation, o ktorej wspominalem wczoraj (Jay!), poniewaz komputerowe tlumaczenie jest zbyt surowe i smieszne wrecz, trzeba przestawic wyrazy, dobrac odpowiednie sformulowania i okreslenia. Ale juz takie surowe tlumaczenie podnosi moje rozumienie tekstu z 20 do 90 % - tak bardzo brakuje mi znajomosci slowek. I zupelnie nie potrzebuje papierowego slownika, no moze czasem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam:) Jesli chodzi o paczki to ja wysylam zawsze zwyczajnie przez poczte bez ubezpieczenia,dochodza w trzy dni:)z paczkami chociaz nie mam pecha:)Wczesniej wysylalam w paczkach rzeczy a teraz kupuje wielkie koperty z babelkami i tam wsadzam wszystko,zazwyczaj wysylam ciuchy i kosmetyki dla siostr(taniej wychodzi). Simona- dzieki za zdjecia,prosze o wiecej.Sliczny bobas:)I mama tez:) Margot:) przyslij zdjecia nowej fryzury:) Squirley:) bardzo mi sie podobasz w krotkich wlosach:) Siedze w domu i sie trzese z zimna znowu nam heater wysiadl,mam nadzieje ze przyjda niedlugo naprawic:) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAREK-SZWECJA
ludzie piscie domnie e- mail nie widze odpowiedzi wiec mile widze e- mail papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Simona - oto streszczenie ksiazki: \"Ofiara popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Sauniere. Wezwany przez policję francuską Langdon odkrywa na miejscu zbrodni szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki - niezwykłej tajemnicy sięgającej korzeniami początków chrześcijaństwa. Langdom podejrzewa, że zamordowany był członkiem Zakonu Syjonu, powstałego w 1099 roku tajnego stowarzyszenia strzegącego miejsca ukrycia bezcennej, zaginionej przed wiekami relikwii Kościoła - Świętego Graala. Do organizacji należeli m.in. Leonardo Da Vinci i Isaac Newton. Kustosz poświęcił życie, by strzeżony przez zakon sekret nie dostał się w niepowołane ręce. Teraz pozostały jedynie 24 godziny na rozwikłanie precyzyjnie skonstruowanej łamigłówki pozostawionej przez Saunier\'a - inaczej tajemnicę na zawsze skryją mroki historii. Kluczowe elementy zagadki kryją się w najsłynniejszych obrazach mistrza Renesansu - \"Mona Lizie\" i \"Ostatniej wieczerzy\". Czy ścigany przez policje i bezlitosnego zabójcę Langdon zdoła ujść pogoni i dotrzeć do szokującej prawdy? Jego jedynym sprzymierzeńcem jest piękna Sophie Neveu, agentka policji, specjalistka od tajnych kodów i szyfrów, wnuczka Sauniere\'a...\" i poprosze bardzo o zdjecia :) :) Dark Elf - fryzura nie taka nowa! Wlosy juz mi odrosly (rosna mi bardzo szybko) i za jakies dwa tygodnie znowu wybieram sie do fryziera! Ale i tak porobie jakies nowe fotki... moze nawet jutro :) Wspolczuje Wam tego zimna! U nas na razie temperatury sa dosyc wysokie, ale ochlodzenie tez ma nadejsc na dniach... mam nadzieje, ze meteorolodzy sie myla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Simona - oto streszczenie ksiazki: \"Ofiara popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Sauniere. Wezwany przez policję francuską Langdon odkrywa na miejscu zbrodni szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki - niezwykłej tajemnicy sięgającej korzeniami początków chrześcijaństwa. Langdom podejrzewa, że zamordowany był członkiem Zakonu Syjonu, powstałego w 1099 roku tajnego stowarzyszenia strzegącego miejsca ukrycia bezcennej, zaginionej przed wiekami relikwii Kościoła - Świętego Graala. Do organizacji należeli m.in. Leonardo Da Vinci i Isaac Newton. Kustosz poświęcił życie, by strzeżony przez zakon sekret nie dostał się w niepowołane ręce. Teraz pozostały jedynie 24 godziny na rozwikłanie precyzyjnie skonstruowanej łamigłówki pozostawionej przez Saunier\'a - inaczej tajemnicę na zawsze skryją mroki historii. Kluczowe elementy zagadki kryją się w najsłynniejszych obrazach mistrza Renesansu - \"Mona Lizie\" i \"Ostatniej wieczerzy\". Czy ścigany przez policje i bezlitosnego zabójcę Langdon zdoła ujść pogoni i dotrzeć do szokującej prawdy? Jego jedynym sprzymierzeńcem jest piękna Sophie Neveu, agentka policji, specjalistka od tajnych kodów i szyfrów, wnuczka Sauniere\'a...\" i poprosze bardzo o zdjecia :) :) Dark Elf - fryzura nie taka nowa! Wlosy juz mi odrosly (rosna mi bardzo szybko) i za jakies dwa tygodnie znowu wybieram sie do fryziera! Ale i tak porobie jakies nowe fotki... moze nawet jutro :) Wspolczuje Wam tego zimna! U nas na razie temperatury sa dosyc wysokie, ale ochlodzenie tez ma nadejsc na dniach... mam nadzieje, ze meteorolodzy sie myla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×