Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Kaya> tesknisz jeszcze za domem? wlasciwie to gdzie jest Twoj dom?;-) nie mam juz mysli o powrocie i sciaganiu walizy ze stryszku i otrzepywaniu jej z kurzu. Pewnie glupio pytam.. no bo co po 14 latach Twojej emigracji jeszcze by Cie ciaglo do \"domu\" pewnie tylko rodzina lub przyjaciele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze tesknie , ale to jest inna tesknota .Tesknilam bardzo do momentu pierwszej wizyty w Polsce .W mojej pamieci zostalo wszystko tak jak przed emigracja .Szok przezylam odwiedzajac kraj po 5 -u latach wszystko sie zmienilo doslownie wszystko .Wowczas zrozumialam ze tesknilam do swojej mlodosci i rozrabiania , zycia ,,,beztroskiego,,, ale Tam sie wszystko zmienilo .Tam czas nie zatrzymal sie w miejscu . Nie mysle o powrocie do Kraju nie mam do czego wracac mam na mysli np. mieszkanie , ani tez nie mialam bardzo dobrego zawodu .Powrot w tej chwili dla mnie bylby tym czym dla Ciebie jest przystosowanie sie do nowych warunkow zycia w Stanach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay ---> maluje oczywiscie specjalnymi farbami do szkla, ale zdarza sie, ze i zwyklymi plakatowkami, ktore najpierw mieszam z specjalnym utwardzaczem :-) heti ---> ja juz tez zdazylam obdarowac cala rodzinke i znajomych hihihi ;) I jeszcze mam pokazna kolekcje u siebie w domu :) A lepienia to naprawde juz nie moge sie doczekac - marze od tym od baaardzo dawna....... :-) Dark Elf ---> badz silna 👄 A tak w ogole to narobilyscie mi apetytu... Od kilku dni chodzi za mna sernik, a tu nie mozna kupic twarogu 😡... A Francuzi tak sie chwala tymi swoimi seram 😡 :D Ale przedwczoraj lepilam przez pol dnia pierogi z kapusta i grzybami, bo w koncu udalo mi sie kupic kapuste kiszona... Tyle wam powiem, ze wyszly mniamusne :) Pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agacia
Heja wszytskim ludziskom :) jak tam humorki u mnie piekne popoludnie i dzis wybieram sie z moim mezczyzna na ostatni nasz wspolny tdzien wakacji:) bedzie cudownie !!:) a potem troszke przerwy a moze wiecie co dobrze nam to zrobic zoabczymy na czym stio nasz zwiaek ?? to znaczy zobaczymy czy nasz milosc moze byc oczywiscie wieksza niz jest:) pozdrawiam i sciskam slodziutko rozanielona agacia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
dark..ja uwazam ze powinnas meza"czasami pomeczyc"..nie ma co tlamsic wszystkiego w sobie.. jak marza ci sie kabanosy..to moge ci je podeslac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
jay- ja mam dluzszy staz "na emigracji"..wiec sie zrobilam wygodna hihihih.. jak chcesz to ci kabanosy tez przesle hhiihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus
mieszkam w las vegas tesknie za wypadem na piwo ze znajomymi z polski kto ze na pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heti> za kabanosy dziekuje, jestem wegetarianka hihih ale moze sojowe kabanosy?;-)) no ja powoli tez sie robie wygodna, ale ejszcze mam napady na barszczyk czerwony np, ktory za cholere nie che mi wyjsc taki sam jak u mamy;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot-Muaaaaaa dzieki za wsparcie:) Heti-wiesz czasami go mecze tylko nie che tak za czesto poniewaz moze wkrotce stwierdzi ze mnie ma dosc i mnie do Polski odesle hihihi ohhhh uwielbiam kabanosy z piwkiem musze jeszce poszukac dokladnie w takim jednym wiekszym sklepie moze w koncu znajde:) Agus-ooooo wez mi nie mow ja tez tesknie za wypadami ze znajomymi na piwko gdybys mieszkala blizej chetnie bym sie wybrala Jay-wczoraj zdecydowalismy ze chyba wybierzemy sie do Polski w nastepnym roku musze sie najpierw tutaj do wszyskiego przyzwyczaic zeby mi sie zaczelo bardziej podobac i wtedy pojade.no to widze ze ty niezla talenciara z tymi wypiekami i gotowaniem jestes ja ostatnio bym otrula meza bo probowalam zrobic takie placki smazone z jablkami i dodalam za duzo sody do pieczenia i smierdzialy ta soda bleeeee(wczesniej w polsce dawalam tyle samo i byly dobre hihi) ale nie byly takie zle na drugi dzien:) Niedlugo sie zblizaja jego urodziny i zamierzam zrobic placek bananowy ciekawe co wyjdzie mam nadzieje ze nie sknoce znowu czegos hihihihi.teraz siedze w domciu i przed chwila ogladalismy super film Dragonfly z cevinem costnerem naprawde super polecam .pozdrawiam was wszystkie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ Ale jestem dzisiaj rozleniwiona... mmmm.... ostatnie dni moich nieco przyddlugawych wakacji :) za ktorymi pewnie juz w przyszlym tygodniu zaczne mocno tesknic... ;) Agacia ---> korzystajcie z wakacji :) Nacieszcie sie soba :) Badz optymista, a wszystko na pewno dobrze sie ulozy! :) Agus ---> tak, nie ma to jak wypad na piwo ze znajomymi z Polski :) Szkolda, ze my wszyscy emgranci mieszkamy bardzo daleko od siebie, bo moglibysmy zrobic taki maly wspolny wypad :) heti ---> 👄 Jay ---> 🌻 Dark Elf ---> mialam przez dlugi czas okresy zwatpienia, okresy kiedy nie mogla sobie dac rady przede wszystkim z sama soba... Ale teraz naladowalam sobie porzadnie akumulatory i staram sie myslec jak najbardziej pozytywnie - jest dobrze i wierze, ze bedzie dobrze :) Poztytwne myslenie to juz polowa sukcesu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka
Famfaramfa - sorry, ale nie bylo mnie jakis czas na tym topiku - jakos go pominelam... ;-) Jesli chcesz - podaj maila albo gg a odpisze Ci wiecej na Twoje pytanka :-) Wiesz, nie chce tak oficjalnie pisac na forum o mojej "drodze do sukcesu", zwlaszcza ze.......... zadnych wielkich sukcesow nie osiagnelam hihihihihi ;-) Pozdrawiam serdecznie Haneczka 👄 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka
Hej - Jay!! Kiedy bedziesz znowu na gg ?? Ostatnio w ogole Cie nie widuje... a tak przyjemnie nam sie gadu-gadowalo :-D Buzka! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukgirl
hello wszyscy zdla od Polski! ja jakas grype angielska zlapalam i mam goraczke i slabo sie czuje,wlasnie wracam z apteki z mnostwem medykamentow by sie szybo wykurowac na weekend ;-) Margot- co z emailem od ciebie?czekam i czekam;-) a sernik to mi sie tez marzy,mam taki dobry latwy przepis,ale tutaj w Anglii tez sera bialego nie maja!!!!coz za dziwni ludzie i jak tu ruskich pierogow narobic? papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukgril ---> odpisze, odpisze... zapewnie dzisiaj wieczorkiem albo jutro :) Masz to jak w banku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
jakby ktos chcial kabanosy to chetnie wysle.... nie wiem wprawdzie czy znajde sojowe :)....jay ostatnio zrobilam placki ziemniaczane i wyszly pyyychaaaa.. --dark czy moge spytac jakiej narodowosci jest twoj maz? --margot dzieki za calusa:) --ukgirl..kuruj sie dziewczyno:)i nie daj sie angielskiej grypie dziewczyny czas zaczac lykac witaminy.sezon grypowy wlasnie sie zaczal!!! ktora z was planuje swieta w polsce? trzymajcie sie cieplo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heti ---> ja wybieram sie na swieta so Polski :) I juz nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytaja wypowiedzi Wasze, bardzo sie ciesze ze tyle Was jest poza krajem a zarazem bardzo mi przykro ze tak teskniecie. To jest chyba naturalne dla Was, ktorzy kochacie Polske i przyjaciól w niej mieszkających. To dobry jest znak,ze macie jeszcze w sobie to co Polskie. Ja mieszkam w Polsce w Wielkoplsce, bylam kilka razy w USA w N.J. Znam te teskonote i ból za bliskimi. Pozdrawiam wszytskich serdecznie i bardzo milo. Chciałabym Wam zaspiewac piosenke:\'Polskie kwiaty\" ale i tak mnie nie usłyszycie. Ale obiecam Wam codzienna pamieć w modlitwie,dzieki której bedziecie jeszcze silniejsze na tej obczyznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytaja wypowiedzi Wasze, bardzo sie ciesze ze tyle Was jest poza krajem a zarazem bardzo mi przykro ze tak teskniecie. To jest chyba naturalne dla Was, ktorzy kochacie Polske i przyjaciól w niej mieszkających. To dobry jest znak,ze macie jeszcze w sobie to co Polskie. Ja mieszkam w Polsce w Wielkoplsce, bylam kilka razy w USA w N.J. Znam te teskonote i ból za bliskimi. Pozdrawiam wszytskich serdecznie i bardzo milo. Chciałabym Wam zaspiewac piosenke:\'Polskie kwiaty\" ale i tak mnie nie usłyszycie. Ale obiecam Wam codzienna pamieć w modlitwie,dzieki której bedziecie jeszcze silniejsze na tej obczyznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukgirl
dzien dobry wszystkim! heti - ja sie do Polski wybieram na nowy rok!!!!hurrahhh szkoda,ze nie na swieta,bo to bedzie pierwsze moje Bozenarodzenie zdala od domu;-( ale jak wiadomo nie mozna miec wszystkiego,wiec chociaz Nowy Roczek przywitam w rodzinnym gronie. a co do grypy,to juz mi lepiej,wczorajsza noc byla tragiczna,ale to byl chyba przelom w mym organizmie(walka zlych bakteri z dobrymi)i wstalam zdatna do zycia. A z witaminami to swieta racja!Ja biore witaminke C,polecam,chroni przed przeziebieniem(szkoda ze tak pozno na to wpadlam,ha ha) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukgril ---> wygrzej sie koniecznie w lozeczku! I w ogole trzymaj sie cieplutko! :) Beatka - pozdrawiam serdecznie z dalekiej i bliskiej Francji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margoto dziekuje, badz silna i mezna na tej obczyznie. Na przeziebienie też dobrze robi Calcium lub Rutinoscorbin. Dobrego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot tak masz racje nie ma jak pozytywne myslenie:)Kiedy sie mysli negatywnie mozna sobie zaszkodzic podswiadomie przyciagajac zle rzeczy do siebie. Heti-moj maz jest amerykaninem poznalismy sie przez internet,wlasnie mielismy 1 rocznice slubu w sierpniu:) Ja dzisiaj obolala jestem dziewczyny mialam wyrywane trzy zeby madrosci wczoraj ale nic nie bolalo uspili mnie i nic nie czulam i polowy dnia nie pamietam tylko teraz troche mnie boli i musze przykladac lod. U mnie jesienna pogoda buuuuu jak ja lubie lato i zazdroscze Jay ze moze sie wylegiwac jeszcze na plazy:) pozdrowionka dla Was wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princessin_H.
Witam wszystkich! Cieszy fakt,ze czlowiek nie jest osamotniony na obcym.Pozdrawiam z Kuwejtu,mieszkam tu od roku z przerwami.Maz Arab,Muzulmanin z europejskim podejsciem.Jestem szczesliwa choc strasznie tesknie za Polska,rodzina znajomymi i piwem.W Kuwejcie obowiazuje prohibicja,nawet napic sie mozna bo nie ma gdzie kupic,a jesli juz jakos sie zdabedzie to mozna powedrowac za kratki jesli jest sie pijanym! Na swieta odrobie ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wlasnie wrocilam z lekcji jazdy samochodem - tak, tak ucze sie jezdzic, tzn. przypominam sobie ;), bo prawo jazdy mam juz od pieciu lat, ale doswiadczenia zadnego, bo nie jezdzilam wlasciwie od dnia zdania egzaminu :-( Dark Elf ---> biedactwo, tyle zebow ci wywali!!! Masz tu 👄, zeby ci latwiej bylo przebolec to strate! ;) Princessin_H. ---> witamy, witamy w naszym malym polobnijnym gronie! :) Na przywitanie masz u mnie piwo... bezalholowe! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wlasnie wrocilam z lekcji jazdy samochodem - tak, tak ucze sie jezdzic, tzn. przypominam sobie ;), bo prawo jazdy mam juz od pieciu lat, ale doswiadczenia zadnego, bo nie jezdzilam wlasciwie od dnia zdania egzaminu :-( Dark Elf ---> biedactwo, tyle zebow ci wywali!!! Masz tu 👄, zeby ci latwiej bylo przebolec to strate! ;) Princessin_H. ---> witamy, witamy w naszym malym polobnijnym gronie! :) Na przywitanie masz u mnie piwo... bezalholowe! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princessin_H.
Margot- piwa bezalkoholowego to ja mam pod dostatkiem,ale dzieki za zaroszenie,licza sie checi! Pozdr ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dzisiaj mysli szare, zwiedle i chore, jak kwiaty na grobie (nie dziw, ze akurat ten wiersz przyszedl mi do glowy). Sama jestem chora i pograzylam sie w straszliwej nostalgii. A jak jeszcze uslyszalam Beatke spiewajaca \"Polskie kwiaty\", to mnie w ogole rozwalilo. Myslalam, ze juz mi tesknota zobojetniala, ale jednak nie. Dzieki, ze piszecie na moim topiku. Codziennie tu prawie zagladam i czytam o tych Waszych losach tulaczych. Fajnie, ze macie z reguly nosy do gory, ja tez sie staram, ale dzis mnie jakos zwalilo z nog. Tesknie do dziecinstwa, kiedy zawsze moglam w bolu znalezc jakies ukojenie. Akurat przez przypadek bylo to w Polsce. Duze buziaki dla wszysktkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
ja planuje wypad na swieta i nowy rok- oczywiscie juz w tym momencie sa ogromne problemy z biletami....a ceny z kosmosu!!!!!!! ---dark po pierwsze gratuluje pierwszej rocznicy :) mam nadzieje, ze malzonek "zaszalal" i czyms cie zaskoczyl.. po drugie- "jedziemy" na tym samym wozku...na poczatku wariowalam z tesknoty za polska..nie chcialam mezowi nawijac tego samego na uszy, ze tesknie, ze jestem tutaj sama, ze zostawilam wszystko co znalam... to maz nalegal zebym z nim o tym rozmawiala i powiem szczerze, ze takie "wygadanie" bardzo mi pomoglo.zdaje sobie sprawe z tego, ze nie zawsze moj malzonek jest w stanie mnie zrozumiec...ale sam fakt, ze usiadzie i mnie wyslucha..taka sama sytuacje mam ze swoimi tesciami- strasznie ich lubie..bo nie probuja zastapic mi moich rodzicow..tylko sie ze mna zaprzyjaznic.. dark uszy do gory..zacznij "gadac".:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×