Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Jay no to super przynajmniej nie narzekasz na nude hihihi tak to juz jest ze jak pracujesz to masz mniej czasu dla siebie nie martw sie tymi zakazami jezeli 2 prace sie nie pokrywaja to jaki problem? no ale podstawa ze ci sie podoba i nie narzekasz na razie to podstawa :) pozdrowka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukgirl
czesc dziewczyny i chlopaki(jak jacys sa dzisiaj)! Bylam wczoraj w kinie na 'Calendar girls',ale super film,mowie wam.Taki lekki i zabawny az arazem gleboki i o uczuciach! Jak ktos widzial to na pewno potwierdz,a jak nie to idzcie koniecznie. A wogole to chcialam powiedziec,ze tu w Anglii to mielismy wczoraj takie wichry i ulewy jak tajfuny i cyklony! Stracilam parasolke w walce z wiatrem;-) Pozdrawiam wszystkich i nadal czekam na odzew kogos z okolic Manchester

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mialam dzisiaj koszmarny dzien - w tym kraju cos zalatwic, to jest po prostu makabra... Nikt nawet nie stara sie cie zrozumiec :-( ukgirl ---> postaram sie szybko odpisac...Jak mnie jutro nie wymeczam za bardzo na tym piekielnym uniwerku, to zasiade do pisania jutro wieczorkiem! 🌻 A parasolke tez mi sie juz tu udalo zlamac - mistral to paskudne wiatrzysko! bagatelka ---> ja tez lubie kuchnie indyjska :) Av tak w ogole to pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli-no to mieszkasz niedaleko odemnie ja Springfield illinois czy spotkalas polakow w ST Louis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich... jesiennie i deszczowo... :-) ale baaardzo serdecznie... tu sie tez pododa popsula i na lato chyba nie ma juz co liczyc... bo nawet deszcz ze sniegiem dzis z nieba pokapal... :-( Mam wielka prosbe... piszecie duzo o egzotycznych potrawach... a czy moglybyscie mi podac przyklad jakiejs ktora jest TYPOWO POLSKA? no... oprocz pierogow... ;-) ktore to zreszta tez maja swoj odpowiednik w innych kuchniach... Chodzi mi o cos takiego POLSKO_NEPOWTARZALNEGO... po prostu polsko-egzotycznego dla innych narodow... jak wiecie co to pomozcie... z gory dziekuje...:-) Ps. Haneczka? dostalas e-maila? pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia dla wszystkich z deszczowego i zimnego Hamburga :D Kiepska pogoda stala sie nawet tu rzadkoscia :) Szczegulnie gorace pozdrowionka dla starych znajomych 🖐️ 😘 Trzymajcie sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ying- Yang Typowo polskie,to moze bigos?Albo placki ziemniaczane?Nic mi innego do glowy nie przychodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ying-Yang... typowo polskie potrawy... co prawda nie lubie, ale zurek... co jeszcze - schabowy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexis_ 🖐️ 🌻 u mnie od dwoch wieje mistral - piekielne wiatrzysko, ale od razu milsze i blizsze sercu, biorac pod uwage to, ze \"rodzi\" sie gdzie w Europie Srodkowej... moze akurat gdzies w moich rodzinnych stronach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka
Witam was dziewczynki :-D Jak to milo sobie tak poczytac o tych roznych potrawach, o zawodach jakie wykonujecie, o pogodzie jaka u siebie macie (choc to ostatnie jest troche przygnebiajace.... prawie wszedzie, jak widze - mnie tez powykrecalo przedwczoraj cala parasolke na wietrze... ;-) a jeszcze pare dni temu bylo tu LATO) Niby tylko pareset kilometrow od Polski, a calkiem inny klimat... Nie wiem juz co to jest prawdziwa polska jesien, czy wiosna. Tu nie ma czegos takiego, jest tylko lato i zima ;-) Glupio troche... Lubie to lagodne przejscie z jednej pory roku na druga, zoltawe i brazowawe liscie pieknie mieniace sie w promieniach slonca i szeleszczace pod nogami.... :-) ach! rozmarzylam sie! :-D Przynajmniej o czyms ciekawym mozna tu poczytac, tak jak sobie wymarzylam na samym poczatku topiku, a nie jakies tam zbedne dyskusje za i przeciw :-D Dzielmy sie wszystkim co nas dotyczy; interesuje, martwi czy cieszy. Mysle, ze wszelkie porady, informacje i nowinki jakie sobie tu mozemy przekazywac, moge sie kiedys przydac nam na wzajem a takze innym.... a i razniej nam bedzie razem - zwlaszcza tym z nas, ktore czuja sie osamotnione i tesknia bardzo... :-) Ying-yang --> dostalam cos, ale od Y-ona ;-) czy to tez Ty? Pozdrawiam Was wszystkie goraco z deszczowego Wiednia i trzymajcie sie cieplutko! 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej haneczka... mhm... tak sie sklada ze mialam adres od mojej przyjaciolki i na zmiane podpisywalysmy sie nickiem Y-ona i Ying-Yang... :-/ ( ale za obopolna wiedza ii zgoda... :-) - ktos kiedys sie podszywal pode mnie i dlatego chwilowo musialam zmienic nick. tak to ja... sava24dsl :-) Jesli masz ochote to odpisz... sorka za zamieszanie ... :-( i z gory dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka
Kochana Y..... :-) Odpisze na pewno, ale jutro, bo juz sie klade - mialam bardzo ciezki dzien... (troche problemow z moim kochanym - znalazl sie w szpitalu i jestem lekko podlamana i tez wykonczona...) Caluski i do jutra!!!!!!!!! 👄 👄 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot, do rodzinych stron mam na tyle blisko, ze moge sie z rodzina telefonicznie wymieniac prognoza pogody: w Polsce padalo i wialo przed tygodniem, wiec bylam przygotowana na koniec babiego lata:) Ale czasem jest odwrotnie i ja rodzinke przed jakims nizem albo wyzem z upalami ostrzegam :) Haneczka, nosek do gory i nie zamartwiaj sie :) Wystarczy, ze jedno z Was choruje. Tym bardziej powinnas dbac o siebie i szanowac wlasne zdrowie, rowniez duchowe:) Ja takze tesknie do zlotej Polskiej jesieni. Nie dlatego, ze tutaj jesieni brekuje,ale... nie ma tyle drzew co w moich rodzinnych stronach :) Ot wielkie miasto. Choc w porownaniu z innymi aglomeracjami naprawde nie moge narzekac, Hamburg jest piekny :D. A na chodnikach lisci tyle nie ma, zaraz przyjedzie trupa z zakladu oczyszczanie miasta i posprzata. Poszelescic mozna sobie tylko w dzikich parkach, ale tych jest niewiele. Typowe Niemcy, wszystko wysprzatane i poprzycinane :) pozdrowionka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka
Dziendoberek Wszystkim 🖐️ A ja juz od godzinki na nogach; krotka to byla noc, ale nie moglam jakos dluzej spac :-( Sporo spraw na mnie czeka i na wszystko czasu brakuje. Wiecie, nie zdawalam sobie wczesniej nigdy tak na prawde sprawy z tego, jak nagle zycie moze sie zmienic o 180°, gdy ta druga polowka zachoruje.... Niby tylko pare dni, a od razu tyle zmian. Trzeba wczesniej wstac, pozniej sie zasypia, ma sie na glowie samemu nagle caly dom, zakupy, sprawy urzedowe, dziecko, prace wlasna a moze nawet i firme partnera.... I najgorsze, ze czlowiek nie jest na to przygotowany - spada na niego to jak grom z jasnego nieba - nie ma kiedy przestawic sie emocjonalnie i psychicznie na nowe warunki zycia. Ale nie bede Wam przynudzac. Chcialam tylko napisac, ze mimo, iz widze tu same rozsadne dziewczyny, chce Wam przypomniec o jednym - nie ma wazniejszej rzeczy w zyciu niz zdrowie /no moze na rowni z miloscia :-) / Dlatego dbajcie o siebie i swoich bliskich, gdziekolwiek jestescie!! :-) Alexis_ --> dziekuje Ci bardzo 👄 bede cool :classic_cool: :-) Pozdrawiam Was serdecznie i do napisania! 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neli do bagatellki i innych
....raz mi dobrze raz nie, chyba kazdy teskni, glownie za rodzina, znajomymi. Jestem tu juz od jakis 14 lat z przerwami, przedtem byl NYC, Kalifornia...Moj maz jest Amerykaninem, poznalismy sie na studiach ..w Polsce. Jezdze do kraju co roku na dosc dlugo, nie uwazam aby tam bylo szaro etc., ktos tak wczesniej pisal...zreszta ja nie wyjechalam zeby wyjechac, to chyba roznica....jesli chodzi o samo St.Louis, to ma fatalny klimat, ale tak sie ulozylo, slubny ma tu rodzinne, choc jeden" komplet dziadkow "sie przydaje na miejscu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neli
co do Polakow, przepraszam czasem "czytam do tylu", to specjalnie nie mam kontaktow, dopiero niedawno, dziewczyne z krakowa, ja jestem z Wwy, mieszkamy niedaleko od siebie wiec mam nadzieje, ze znajomosc sie rozwinie, oczywiscie sa tu Polacy, jak wszedzie chyba,jest polski Kosciol, ale jestem tam tylko raz do roku ze Swieconka..., jako dziecko uczylam sie angielskiego w amerkanskiej szkole na Bliskim Wschodzie, moj ojciec tam uczyl, w sumie "lokalni " z reguly nie wyczuwaja akcentu, dziwia sie ze nie jestem amerykanka, a nie mam nawet obywatelstwa, nigdy mi specjalnie na tym nie zalezalo, teraz chyba sie tym zajme, bo obecne przepisy robia sie nieznosne dla nie obywateli...no i czasem chcialabym tu tez zaglosowac...tak ustawilam swoja ostatnia podrozz aby byc na wybory w Polsce ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
ello baby kochane..ale scie sie rozpisaly..:) ja ostatnio widzialam "under toscani sun"- strasznie kobiecy film..goraco polecam..jest nawet watek "POLSKI" hihihiih ukgirl-- mam nadzieje, ze jestes juz zdrowa dark--uszy postawione do gory i to mi sie podoba :) ying-yang..ja ci moge podac przepis na moje placki ziemniaczane..gwarantuje ze TAKICH jeszcze nie jadlas:) margot- moim skromnym zdaniem brakuje ci slonca....walnij sie na 10 minut na solarium i od razu swiat zrobi sie kolorowszy !!:) a tak poza tym potrzebuje pomocy!!!!! niedlugo bede obchodzic pierwsza rocznice slubu i chcialabym "cos wymyslic"dla mojej polowki... jakies pomysly? pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heti> Ty tez?;-) moja 1 rocznica jest 25 pazdziernika i staje na glowie teraz, na razie szukam, nic nie wymyslilam jeszcze ale rozpedzam sie po craft stores, bo chcialbym zrobic cos sama.. pytanie tylko co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukgirl
helo helo! ale ja lubie ten topik! codziennie musze zajrzec,kto nowy sie pojawil.To cieszy,ze tak sie razem trzymamy,mimo ze na odleglosc;-) Heti- juz sie wykaraskalam z grypy,witaminka C i herbatka z miodem pomogla!dzieki za zainteresowanie, neli-czy ty mieszkasz w tym springfield co rodzina Simpsonow z kreskowki? wybacz glupie moze pytanie ale jestem ich wielka fanka ;-) co do polskich potraw to na pewno kopytka i bulki na pazre!Jestem pewna ze czegos takiego nigdzie nie ma!No i racuchy!!!! aha ostatnio jak bylam w Polsce to przywiozlam sobie gofrownice,moj chlopak tak sie goframi zajadal i powiedzial ze oni czegos takiego nie maja! A wogole to jak juz tak sobie o wszystkim piszemy,to chcialam sie pochwalic ze moj ukochany ma jutro wystawe swych obrazow !!!! Juz sie doxczekac nie moge,a i stresik lekki,ale pozytywny. pozdrowienia Margot-bardzo wspolczuje,ze cie tak potraktowali jak intruza,ale sie nie lam!Ty im jeszcze pokazesz tym kwokom jednym!!!;-) zaraz odpisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunita
Witam Was,drodzy Rodacy!!!! Ja mieszkam w Niemczech, niedaleko Bremen i bardzo ubolewam na brak polskich znajomych. Mam ich naprawde niewielu, podobnie jak Haneczka (ktora goraco pozdrawiam ;-) ) zerwalam znajomosc z pewnymi osobnikami,ktorzy swym zachowaniem wyprowadzali mnie z rownowagi. Niemniej gdyby sie odezwal ktos fajny z okolic Bremen cieszylabym sie po stokroc :-) ! - pozdrawiam serdecznie wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) heti -no pewnie grunt to sie nie zalamywac heti podaj ten przepis na [placki ziemniaczane jesli mozesz ja uwielbiam ostatnio wyprobowywac nowe przepisy:) neli- u nas w Springfield tez klimat nie jest super albo jest strasznie goraco albo leje:(Ja w Springfield nie znalazlam zadnych polakow jeszcze:) Ukgirl-to ja mieszkam w Springfield i wiele osob sadzi ze to wlasnie to Springfield z Simpsonow ale niewiadomo na 100% ja tez bardzo lubie Simpsonow:) Pozdrowionka dla Was wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu milo z Wami Dziewczynki. Niby czlowiek sam na obczyznie jak na wygnaniu, a tu tylko szast-prast -- wlaczamy komputer i jakby sie bylo na jakiejs fajnej babskiej pogawedce w Polsce, czy tez hmmm... wieczorku towarzyskim :) Co do typowo polskich dan, to troche trudno powiedziec, bo kuchnia polska jest dosyc przemieszana z ogolnie pojmowana kuchnia centralno-europejska, a i wschodnio. Takze nietrudno znalezc w niej bardzo podobne potrawy, jak np. w niemieckiej, czy wegierskiej. Kluski na parze maja tez Czesi, wiec nic z tego :( A moze czernina (tylko, ze to takie fuj!) bedzie typowo polska? A moze kanapki ze szczypoiorkiem, pomidorkiem i rzodkiewka? Albo chleb ze smalcem? Hmmmm ... same smakolyki. No, niezdrowe, bo niezdrowe, ale niech mi ktos powie, ze domowej roboty smalczyk ze skwrkami nie jest pyszny, no! Odnosnie przepisow, to bardzo polecam serwis Czarna Oliwka (tez na Tlenie). Jest tam pysznych roznosci co nie miara, wiadomosci ogolne, przepisy. Osoba zawiadujaca Czarna Oliwka to przemila Qchcik Qba (okazalo sie, ze to pani, nie pan, mimo, ze Kuba), ktora tak gdzies raz na miesiac dawkuje bardzo ciekawe i przede wszystkim logicznie opisane przepisy. Jest tam tez mnostwo przepisow od czytelnikow, ale niestety wiele z nich to szmelc opierajacy sie na wegecie, majonezie i konserwach. Tzn, nie chce nikogo obrazic, ale osobiscie uwazam, ze jak juz gotowac, to zeby to bylo jeszcze choc troche wartosciowe odzywczo i przyprawione prawdziwymi przyprawami, a nie glutamianem sodu z wegety. Sorry, ze ja znowu o jedzeniu, ale ja po prostu kocham jesc :) Zycze samych dobrych mysli wszystkim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki (ostatnio cos tu chlopcow-radarowcow na tym naszym topiku nie widac ;)) 🖐️ Pod dwoch fatalnych dniach w koncu zdarzyl mi sie je jeden lepszy - ukgirl - wielkie dzieki za wsparcie ❤️. Udalo mi sie dzisiaj w koncu pozalatwiac czesc waznych spraw i tak jakos od razu zrobilo sie weselej! :-) heti ---> ja tutaj na brak slonca nie narzekam :) Statystycznie w moim departamencie mamy srednio 300 slonecznych dni w roku! Zupelnie wiec niezle! :-) A jak bedziesz wysylac przepis na te swoje slawne placki ziemniaczane, to ja tez sie na niego pisze! :-) Lutina, neli ---> witajcie w naszym malym polonijnym gronie! 🌻 bagatelka ---> ja tez kocham jedzenie! :) Jesli mialabys ochote powymieniac sie jakimis interesujacymi przepisami, jestem na to jak na lato :D, czyt. bardzo chetna :) ukgirl ---> ale narobilas mi smaku z tymi gorfami! :) Trzymam kciuki za jutrzejsza wystawe! :) Na pewno wyszystko bedzie super! :) A my w sobote mamy 2-rocznice \"chodzenia\" ze soba :D:D:D Zlecialo to! :D heti, Jay ---> nie wiem, co wam moge zaproponowac na wasze rocznice (juz gratuluje!!!!!!!)... ale pomysle nad tym intensywnie! Ja na moja druga rocznice chce przygotowac tort w ksztalcie serca z dedykacja - czeka mnie sporo zabawy, ale moje kochanie jest lasuchem, wiec na pewno bedzie sie cieszyl! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanko! Nie chce mi się czytać wszystkich wypowiedzi, bo za parę minut wychodzę. Jest ktoś moze z Niemiec. Dokładniej z Westfalen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - ja sie zdecydowanie pisze na te przepisy :) Ale jeszcze raz namawiam do Czarnej Oliwki rowniez. Zobacz, na gorze ekranu, w tej samej linijce, co Kafeteria masz \"Bon Appetit\" - to jest wlasnie ten serwis kulinarny. A tam, jak juz wejdziesz, to pierwsze co musze Ci polecic potrawe nastepujaca (Tobie, jak rowniez wszystkim innym zainteresowanym pysznym jedzonkiem): kliknij na \"ryby\" i tam gdzies bedzie sola z ziolami. Bardzo proste i niesamowicie pyszne danie. Mozna umrzec z rozkoszy (podniebienia). Gratuluje 2 rocznicy. Ja z moim milusinskim juz sie mecze (z reguly naslodko) ponad 3 latka. Ma szczescie nalezy on do osob znajacych sie na dobrym jedzeniu, wiec moje starania kulinarne nie ida na marne. Pa-pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka --->znam ta stronke doskonale. Czesto biore z niej przepisy na jakies ciekawe danka :) Przez zoladek do serce - czy to nie jest swieta prawda??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×