Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość mayenka
Jay-G1 to jest prawko I stopnia w Kanadzie, tzn po napisaniu testu teoretycznego dostane G1 i moge jezdzic z kims u boku. Po 8 miesiacach moge zdawac na G2 - zdaje sie jazde i wtedy moge juz sama jezdzic. A pozniej moge zdawac na G i to jest glownie po to potrzebne, ze jak sie ma G to mozna wypic jedno piwo i prowadzic.;-) Bagatelka - z Szekspira sie musialam wypisac bo mi kolidowal z innym kursem. A propos- mozesz mi wyslac zdjecia? Jeszcze nie dostalam :-) Wyslij na adres: marzenka7@go2.pl Jay-do ciebie ta sama prosba i do Gruszenki tez. Dzieki! Ja tez chce lody i gofry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mayenka> zdjecia beda, obiecuje ale w przyszlym tygodniu, w srode mam ostatni egzamin z hiszpanskiego i bede miala 2 tyg przerwy, tzn teoretycznie, bo matma wciaz ladnym normalnym tokiem bedzie sie toczyc hihihih, ale matma to pikus;-)) a potem znowu wykluczy mnie z zycia hiszpanski na 5 tygodni;-)) 8 mcy? z kierowca u boku? ja w ciagu 6 myslalam, ze oszaleje;-) nie wyobrazam sobie juz siebie bez swojego autka.. zupelnie inna kobieta ze mnie.. z rozwianym wlosem z francuska muza dudniaca z glosnikow hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baby za kierownica gora !!!!!!!! :D jejku, wiecie co, u mnie juz 19-ta a ja ciagle czyms zajeta i konca nie widac buuuuuuuuuuuu to wszystko przez moja dosyc dluga przerwe w ciagu dnia, teraz musze nadrobic :( dobrze, ze mezus sobie dzisiaj pojechal poplywac bo wieje odpowiednio, wiec nie musze sie czuc zle, ze nie poswiecam mu czasu :) wogole to od niedzieli jestem pod wrazeniem wyscigow samochodowych \"Formuly jeden\" i zdolnosci Michael Schumacher\'a :D w tym roku po raz pierwszy zobaczylam to na zywo !!!!!!! ogladac wyscigi tego typu na zywo jest niesamowitym przezyciem, poczuc zapach gumy, benzyny i uslyszec silniki pedzacych ponad 300km na godzine samochodow to jest cos czego nie da sie opisac, to trzeba zobaczyc na zywo :D !!!! mam kilka zdiec jakie sobie pstryknelam na pamiatke :) dziki tlum i flaga Ferrari http://www.album.com.pl/prosze_bardzo_nie_linkowac_fotek_do_innych_stron_www_dziekuje_ciekawe_czy_zrozumieszzrozumialas/65079.jpg zbiorowa modlitwa przed rozpoczeciem wyscigow:D http://www.album.com.pl/prosze_bardzo_nie_linkowac_fotek_do_innych_stron_www_dziekuje_ciekawe_czy_zrozumieszzrozumialas/65070.jpg no i wyscig rozpoczety http://www.album.com.pl/prosze_bardzo_nie_linkowac_fotek_do_innych_stron_www_dziekuje_ciekawe_czy_zrozumieszzrozumialas/65072.jpg wypadkow tez nie brakowalo http://www.album.com.pl/prosze_bardzo_nie_linkowac_fotek_do_innych_stron_www_dziekuje_ciekawe_czy_zrozumieszzrozumialas/65076.jpg to juz 73-cie okrazenie i nasz zwyciezca Michael Schumacher http://www.album.com.pl/prosze_bardzo_nie_linkowac_fotek_do_innych_stron_www_dziekuje_ciekawe_czy_zrozumieszzrozumialas/65074.jpg http://www.album.com.pl/prosze_bardzo_nie_linkowac_fotek_do_innych_stron_www_dziekuje_ciekawe_czy_zrozumieszzrozumialas/65075.jpg Bylo fantastycznie !! a jak nas opalilo, szok :D ! w ten weekend robie sobie odpoczynek, koniec imprez, wyjazdow i wszelakich atrakcji, bede lezec tylkiem do gory :D o ile wytrzymam, bo jak znam zycie pewno cos wymysle :D no dobra robaczki, pozdrowionka dla kazdego z osobna !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim :) piekny dzien dzis u nas, ale znajac angielska pogode, za pol godziny moze lac ;) Kokus, strasznie dziekuje za zdjecia :) bardzo to mile ze o mnie pamietales :) Piszecie babochy o prawie jazdy, jak dobrze ze ja tu nie musze zdawac zadnego egzaminu, tylko wymienie polskie na brytyjskie za cale £38, ale z highway code musialam sie zapoznac calym, sa pewne rzeczy ktore sie roznia tu i w Polsce ;) wlasnie samochodu szukamy, tylko uzywanego , mowie wam auta sa tu naprawde taniutenkie, tylko gorzej z utrzymaniem pozniej, ubezpieczenie placi sie co miesiac, mniej wiecej tyle ile ja w Polsce placilam raz na pol roku ;) dam znac co wykombinujemy :) a w piatek i sobote jest u nas festiwal piwa i cidera. Bilety juz mamy, za bilet dostanie sie szklanke i mozna pic ile sie chce ;) z tej okazjii gosci bedziemy miec w weekend, koledzy mojego meza ze studiow, bedzie wesolo ;) a nastepne spotkanie z nimi to bedzie festiwal chilli w Chichester - swietna impreza :) to na razie tyle, ja ide prasowac (jak Gadzinka wczoraj) bo mam przedpoludnie wolne ... acha, jak ktos chce jakiegos mojego zdjecia to chetnie wygrzebie i przysle :) usciski i pyski dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce Twoje zdjecie! Ja! Chce Cie zobaczyc :) Ja tez tylko wymienilam prawko na francuskie, jedynym \"dodatkowym\" warunkiem bylo pozwolenie na pobyt (tzw. wieczne). Glowa mi dzisiaj marudzi cos... to pewnie przez ta pogode... musi byc bardz niskie cisnienie. :) Papugo, czy wy macie dzieci? :) Gruszenko, to prawda, ze Haagen-Dazs sa drogie, nawet podwojnie, ale ja wole je jesc rzadziej i naprawde cieszyc sie ulubionym smakiem niz... no wlasnie... raz kupilam lody o identycznym smaku z Nestle, nie smakowaly mi wcale i w koncu jeszcze tego samego dnia wrocilam do Haagen-Dazs :) a skoro juz przy tym jestesmy... ide zjesc reszte z wczoraj kupionego pudelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 21
Polacy z okolic LUXEMBURGA dajcie znac.Calusy aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) witaj Aga21 :) Gadzinko wyslalam Ci 2 zdjecia, takie smieszne troche ;) hmmm.... dalas mi do myslenia z tymi lodami, chyba dzis zakupie. Jesli chodzi o zamiane prawka tutaj to wystarczy ze jestem zameldowana na stale, place council tax. Wiem ze to zameldowanie jest wazne jak nie wiem, przez to obcokrajowcy maja tu wiele problemow bo ani konta w banku nie da sie bez tego zalozyc, ani u lekarza zarejestrowac, ani NI number sie nie dostanie tak llatwo. usciski i pyski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Papuga, dzieki piekne za zdjecia, obejrze jak tylko wroce, bo teraz wpadlam tu przelotem pomiedzy jednymi zakupami a drugimi :) - a te zdjeia z tlenowej skrzynki strasznie dlugo sie otwieraja :) Co do tej zamiany prawa jazdy, to chyba troche tak jak tutaj, bo zeby tutaj miec karte stalego pobytu, to trzeba miec staly adres, dowod ze placi sie podatki itp. czyli to co ty nazywasz zamelowaniem :) A czy Ty masz angielskie obywatelstwo? A jezeli nie, to co jest Twoim dokumentem tozsamosci? Masz jakies pozwolenie na pobyt, czy jak to w ogole dziala w Anglii? musze uciekac, ale niedlugo znowu zajrze, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
!Hej!!! Papuga-ja tez chce zdjecia!!!!!!!!!!!!!!! marzenka7@go2.pl Ja tez wcinam lody(nas sniadanie:-)) tyle ze Reese. Mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Hej Marzenka- wlasnie ide nawyprzedaz ciuchow, wiec moj umysl jest na razie tym zoaabsorbowany. Nauka jako tako wczoraj szla a dzis mam nadzieje pojdzie lepiej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenucha
Ja teraz sprzatam a potem bede sie znowu uczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga21
widze ze temat to prawko.Ja musze od nowa zaczynac bo dlugo nie jezdzilam.Umnie Luxie takie same zasady jak od razu nie zamienisz to przepada. Chyba fajnie w tej anglii bo u mnie to dziura nawet polacy nie przyjezdzaja bo nie ma pracy a zycie drogie. juz jestem tu 7 lat i chce mi sie do domu.zagranica jest dobra na zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!! Papuga i Gruszenka- ja tez chce zdjecia!!!!! Odwdziecze sie tym samym!!! basiaok@yahoo.com Marzenko- tak, musisz zdac pisemny zeby dostac permit. A testy sa takie same zawsze, wiec jak masz gotowy zestaw to wystarczy sie go nauczyc. Ja zapytam sie moich rodzicow moze oni maja, bo robili rok temu. Dam ci znac. Buziaczki dla wszyskich!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!! Papuga i Gruszenka- ja tez chce zdjecia!!!!! Odwdziecze sie tym samym!!! basiaok@yahoo.com Marzenko- tak, musisz zdac pisemny zeby dostac permit. A testy sa takie same zawsze, wiec jak masz gotowy zestaw to wystarczy sie go nauczyc. Ja zapytam sie moich rodzicow moze oni maja, bo robili rok temu. Dam ci znac. Buziaczki dla wszyskich!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlam z wieczornymi pozdrowieniami 🖐️ Dzisiaj wyplywalam sie za wszystkie czasy... alez mi bylo blogo i cuuuuudownie :D Ja rowniez pisze sie na zdjecia: margotk@tlen.pl Na pewno sie zrewanzuje! :) Kokus, dziekuje za przesylke! :) 🌻 Niestety pierwszego i drugiego zdjecia nie moge otworzyc. :( Czy moglbys mi je przeslac jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam:) Dzisiaj bylismy z klasa na wycieczce w domu Abrahama Lincolna ale byla ladna pogoda:)Zrobilam Troche zdjec do czesci juz wyslalam druga tura pozniej:) Margot ale bym sobie poplywala :)u nas najblizsza plaza oddalona jest o 2 godziny jazdy samochodem buuuu chcialam sie zapisac na basen ale trzeba wykupic membership chyba za 80 dolcow i w tym jest basen i rozne inne bajery fitness itp a ja chce tylko basen musze sie jeszcze popytac w innych miejscach Marzeniusia:) Jay- wyslalam Ci emaila na Ejza:) Barb:)Co nowego u Ciebie? Kokus-dzieki za zdjecia w moim ogrodzie na razie jeszce nic nie rosnie oprocz trawy ale nie ma juz chwastow i dziur w ziemi :) pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie tak nie bawie, poza kokusiem i Marzenusia nikt mi zdiec nie przysyla, co jest ? :( ja chce zdiecia !!!!!!!!!!!!! :D dobra ide juz, ale jak wroce mam miec zdiecia w swojej skrzynce ;) buziaczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie Piwonia, ja tez nic jeszcze nie dostalam. Cos nasza PAPUGA mi podpada ;) ;) ;) :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Czesc! A ja wlasnie wrocilam z albanskiego baru, gdzie przez 6 godzin serwowalam alkohol. Poszlam dzis na probe. Mysle ze nie bylo najgorzej. Przynajmniej nikt nie zamawial drinkow, tylko piwo. Nie mam pojecia jak robic drinki:-( Ja zazwyczaj zamawiam shoty lub coolers wiec nie wiem co jak sie robi. Najgorzej bedzie w sobote, bo bede sama i ma byc muzyka na zywo i pewnie bedzie duzo ludzi i jak zaczna zamawiac drinki to chyba sie zalamie. Bede im serwowac drinki ala Marzena ;-) Jejku juz nie moge sie doczekac tego SINa. Powinnam juz niedlugo dostac approval in principal ale od dostania do SINa bedzie jeszcze jakies 50 dni wiec zanosi sie ze dopiero we wrzesniu bede mogla legalnie pracowac a wtedy zaczyna mi sie szkola od nowa wiec nie wiem czy na prace bedzie czas:-( Ale to wszystko pochrzanione no i czemu tak dlugo musi trwac? Mam nadzieje ze za przyszly rok akademicki bede mogla placic jako domestic student bo za ten placilam jako international student.Nawet nie wiecie ile mnie to kasy kosztowalo, a wlasciwie moich rodzicow:-( ok spadam juz Papatusie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×