Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Hej, hej :) Cudownie jest, naprawde jest cudownie ;) Pamietacie Mamoniowa z "Rejsu" jak siedzi na lezaczku i powtarza to w kolko??? A mnie jest naprawde cudownie :) Nikt nam nie zastapi tych naszych \"naj...niejszych\" :), prawda, Margot? Co oczywiscie nie przeszkadza mi kontynuowac poszukiwan rodaczek w regionie. Czy pisalam Wam ze znalazlam kolejne dwie ? To dzieki Fasolce :) Od jednej i drugiej dzieli mnie tylko 65 km. Mysle ze spotamy sie po wakacjach !!! :) Bagatelko, ciesze sie okropnie ze znalazlas prace i ze tak szybko sie z niej wywinelas ;). To sie nazywa zbieranie doswiadczen, hihi. No i zycze dalszej wspolpracy z salonem. :) Dark Elf, gratuluje! Kolejny etap w drodze do Polski za toba. :) Bakti, witaj 🖐️ A gdzie mieszkasz? Bardzo chetnie \"poslucham\" opowiesci o zyciu we Wloszech :) Zagladaj do nas czasem !!! :) p4w31, hej! Piekna ta Twoja Andwerpia! :) Spedzilam tam ledwie jeden dzien, ale pamietam ze byla tam jakas taka przyjazna atmosfera... :) Kokus, A CO Z TOBA ? zniknales zupelnie.... wszystko ok? A moze to komputer sie na ciebie obrazil. Wracaj szybko i pamietaj o kciukach trzymanych za Jay !!! Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim :) Slonko swieci, jeszcze troche niemrawo, ale swieci :D Moze w koncu dzisiaj nie bedzie caly dzien padac :D :) Bagatelka - oslawione juz \'bagatelki\' kupilam w mojej ulubionej bydgoskiej cukiernii, wiec podejrzewam, ze niestety nie uda Ci sie ich zakupic w zadnym polskim sklepie, ale z czystym sumieniem moge Ci polecic wafelki z Jutrzenki - sa naprawde mniamusne... chyba najlepsze jakie kiedykolwiek jadlam :D Ponadto bardzo dobry jest czekoladowy torcik Wedlowski, no i mam jeszcze slabosc do kukulek :D To dobrze, ze cieszysz sie z takiego obrotu z prawy - mam tu na mysli oczywiscie Twoja niebyla juz prace! Mam nadzieje, ze uda Ci sie w najblizszym czasie znalezc takie zajecia, ktore polaczy przyjemne z pozytecznym :) ❤️ Trzymam mocno kciuki 🌻 Oto przepis na kopytka: ja robie je w bardzo prostu sposob: gotuje ziemniaki w osolonej wodzie, ugotowane rozgniatam na miazge, do ktorej nastepnie dodaje tyle maki, aby kopytka nie rozpadly sie w czasie gotowania (najlepiej jest to sprawdzic, wrzucajac jeden do gotujacej sie osolonej wody). U mnie w domu zazwyczaj jada sie kopytka ze skwarkami i cebulka, ale jadlam juz kopytka z twarogiem... a nawet jadlam kopytka na slodko a la leniwe pierogi i musze przyznac, ze bardzo mi smakowaly :) bakti - witaj serdecznie 🖐️ p4w3l - masz skomplikawany nick, ale witaj rowniez serdecznie 🖐️ Jay - jak masz okazje, to jedz do Meksyku :D A ja prawopodobnie zobacze sie we wtorek z Akara w Toruniu :D Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i zycze Wam cudownego weekendu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakti
Dzień dobry Wszystkim :) słowo się rzekło , jestem ponownie i będę zaglądać do WAS ! Gadzina pozdrawki , dokładnie z Madiolanu :D Margot dla Ciebie wielka buźka ...za kopytka hihihih nie jadłam ich już wieki całe , zapomniałam o ich istnieniu . bagatelka a dla Ciebie specjalny CMOK za tą stronkę :))) Wszystkim pogodnego weekendu i cudnownego wypoczynku przed nowym tygodniem !!! CIAO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakti
Gadzinko te pozdrawki były TAK bardzo serdeczne , że przekręciłam z wrażenia nazwę miasta ...Mediolan , tutaj pracuję , mieszkam i wspólnie z mężem małą Polskę mamy , namiastkę tego za czym oboje tęsknimy . CIAO :)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taborowy
pozdrawiam Rodaczki po swiecie rozsiane i rodaków choc to podobno forum Białogłów ale czym było BY one bez chwastów gorszego rodzaju ludzkiego :))) a co do rabaty chwasta to taborami ON sie porusza obecnie korzenie zapuscił w ITALI jeszcze raz UKŁONY dla WSZYSTKICH KOBIET i może KURDESZA dla cichaczem TU zagladajacych panów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki i chlopcy... Ja tylko na chwile, bo nie chce, zebyscie o mnie zapomnieli. ;) Tutaj nic nowego, tylko pogoda do d..y. Zawsze tak jest, ze w weekend nie ma slonca i nici z plazy,ehh straszne. Czesc bakti i taborowy 🖐️... Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Wlasnie skonczylam sleczec nad pewnym bojowym zadaniem ;) To znaczy: skonczylam sleczec w dniu dzisiejszym :D Gadzina, to cudownie, ze udalo Ci sie poznac kolejne rodaczki z regionu :) Ja caly czas mam nadzieje, ze kolejny rok w Aix zaowocuje rowniez nawiazaniem nowych polsko-polskich kontaktow :) bakti, ja teraz chwilowo rezyduje na polskiej ziemi (wiwat wakacje! :D ) i mam okazje przypomniec sobie wszystkie ukochane pachnace dziecinstwem smaki :) taborowy 🖐️ Marzeniusia, nie wiem czy Cie to pocieszy, ale tutaj tez pogoda nie jest najlepsza :o I to caly czas, nie tylko w weekend :( Pozdrowienia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich \"starych\";) i \"nowych\" ;) w tym oczywiscie plec przeciwna;)) piekna mamy tu dzis sobote. Przez ostatnie dni sie chyba wypadalo na dobre. Dzis za to od rana upal, upal i jeszcze raz upal i ani jednej chmurki. Co spowodowalo ze wstalam dzis o 6 rano , chata odsprzatana, ciasto upieczone (orzechowiec z miodzikiem;)), rodzina nakarmiona i leniwa. Wiec za chwilke laduje sie z dziecmi do baseniku na ogrodku (mam nadzieje ze sie wszyscy zmiescim;)) Jay - przyjedz do Mexyku, a stamtd do Nowego Mexyku to juz tylko rzut beretem...moze sie w koncu zobaczym;) Barb - zrobilam w zasadzie tak jak Ty pisalas ( w sumie to najrozsadniejsze wyjscie z papierow)...wyslalam na razie papierzyska o pozwolenie na prace a z SSN sie wstrzymalam. Pozdrowionka dla wszystkich i znikam sie moczyc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moi kochani!!!! No i podzielilam los Bagatelki i wczoraj stracilam prace. Jakos ten tydzien nie byl dla mnie najlepszy. W czwartek moi rodzice wyjechali do Polski na 2 lata, a na drugi dzien stracilam prace. No i teraz zaczelam poszukiwania. Najgorsze ze szukamy domu, ale jak nie mam pracy to niestety nie kupimy. I taka jestem przygnebiona, nie wiem gdzie sie mam podziec, nagle sie tak pusto zrobilo, rodzicow nie ma, siedze w domu bez pracy. Jak dzieciak pojdzie spac to pewnie bede wysylac resume. Pozdrowienia dla wszystkich!!! Witam sredecznie nowych Forumowiczow!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Co ja po 6-tej rano w niedziele robie przed komputerem??? Szczerze mowiac, czekam az mnie uspi ;) :D Bylam na porannym spacerku z psem, jestem nadal zmeczona, ale lozko mnie wprost parzy... :o Ale nie trace nadzei, ze jeszcze dzisiaj sobie pospie - potem czeka mnnie powrot do zadania bojowego... ech :) Izus 🖐️ Barb ❤️ nie martw sie! :) Jestem pewna, ze w bardzo krotkim czasie uda Ci sie znalezc nowa prace! :) Trzymaj sie i glowa do gory :) Coz, wracam do lozka :) Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i zycze Wam milej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tour de France zmodyfikowal troche nasze wczorajsze plany wycieczkowe (wszelkie drogi prowadzace od nas w Pireneje byly zapchane niewyobrazalna iloscia samochodow oficjalnych, samochodow od reklamy, samochodow od oprawy technicznej, od mediow, od... od.... niesamowite karawany !!!! Nawet hotele we Foix sa zapchane ludzmi Tour de France) ale nadrobilysmy to spacerem po okolicy :) Juz niezle opalilam sie od tych spacerow :) I to pomimo ze konsekwentnie smaruje sie grubo kremem z filtrem :) :) Barb, trzymaj sie dzielnie !!!! Takie zmiany czesto wychodza nam na dobre. Badz dobrej mysli :):):):):):):):) :) Margot, zycze szybkiego i sprawnego uporania sie z bojowym zadaniem :) Wyglada to na cos powaznego ;) :) Bakti, ale kuchnie wloska chyba lubisz, co? A moze gotujesz po polsku? Ty tez wladowalas w pieknym miejscu.... I w Alpy w sumie niedaleko.... uciekam! pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny i Taborowy.. tak, tak, reprezentuje ten brzydki rodzaj na topiku, tylko sie brzydko zaniedbalem ostatnio... Zapewniam, ze wszystko czytalem, tylko juz mi czasu albo checi brakowalo zeby pisac.. moja bogini literackiej tworczosci gdzies odplynela, ale moze wroci... Gadzinka - ciesze sie, ze znajdujesz siostrzane dusze w okolicy. a jak Fasolka? zadowolona ze spacerkow? Margot - caly czas jestes w Bydgoszczy? nie wybierasz sie gdzies w Polske? Moze na poludnie, w Bieszczady albo G. Swietokrzyskie? Barb - napewno juz za kilka dni znajdziesz cos ciekawego... trzymam kciuki w tej intencji.. Izus - dzis w Polsce jest nareszcie lato, jak wyszedlem z domu o 10-tej, to zar az mnie oslabil, ale daleko jeszcze do upalow takich jak u Ciebie.. Marzenusia - pomysl, ze dzieki temu w innych regionach jest pogoda, jest jakas rownowaga w przyrodzie... Gratuluje permitu na prawko.. trzymaj tak dalej.. Bakti, Taborowy, p4w31 - witajcie, jak sie macie... Jay - ja juz od kilku dni jem cukinie pod roznymi postaciami, nawet wczoraj u tesciow zona usmazyla kotlety - zebym sie nie odzwyczail... Faktem jest, ze nasadzilismy tego sporo, i wszystkie naraz dojrzewaja.. Ta marchewka z kopytami to swietne powiedzenie, musze je sprzedac kuzynce-wegetariance.. Kciuki moje na uslugi Twoje - ciesze sie, ze pomagaja... Piwonia - 🌼 Bagatelka -- widzisz, nie zdazylem Ci pogratulowac pracy w agencji, a juz szukasz nastepnej.. Prawie codziennie zagladam przez kamerke do Duluth - to moja pasja w ostatnim czasie, najbardziej lubie te kamerki nad Zatoka Meksykanska skierowane na plaze... Co do slodyczy to polecam krowki - najlepiej te kruche.. Papuga - odezwij sie... 🌼 usciski i pyski dla Ciebie.. Dark Elf - gratuluje postepow na drodze do GC i tym samym blizszej podrozy do kraju.. Franci - jak tam Twoja praca? chyba nie wpadlas w jakis dolek z powodu swojego chlopaka? Mayenka - serdecznie pozdrawiam, sasiadko... Wiem, ze wszystko sie zmienia, zainteresowania, sytuacje, mozliwosci, ale brakuje mi Gruszenki, Haneczki, Naneczki i innych, ktore poznalem na poczatku.. Moja siostra znalazla w swoim lesie male oposy dwa, tak male ze karmila je pipeta i maja sie calkiem dobrze, ogladalem je na zdjeciach, ktore przywiozla kuzynka. Sliczne stworzenia.. W koncu bylem troche czasu w Stanach i nigdy nie udalo mi sie poznac blizej jakiegos dzikusa, oprocz wiewiorek oczywiscie.. A do siostry przychodza czasem szopy-pracze, kiedys misiu wywracal kubly na osiedlu, jakies weze mieszkaja przejsciowo pod dekiem, jakies \"czipmanki\" wyjadaja z psiej miski, jak zostanie na deku.. ok, ale sie rozpisalem, pozdrawiam wszystkich bardzo, bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taborowy
Pozdrawiam w upalna niedzielę :))) Panie pewnie wiekszość czasu poswiecom na TRADYCYJNY NIEDZIELNY POSIŁEK a może sie mylę? jesli nie to WSZYSTKIM zycze SMACZNEGO kuchnia włoska mnie smakuje ale zawsze staram sie przypomnieć ze samków w potrwach cos polskiego co zrobic niby TABORY są pochodzenia cygańskiego ale mój ciagnie KOŃ POLSKI i polskiego owsa potrzebuje :)))) do poczytanie PANIE i PANOWIE kłaniam sie nisko z wypada zakończyc moze TOASTEM " NA ZDROWIE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Nadal slecze nad bojowym zadaniem - tez sobie znalazlam zajecie na weekend :o No, ale coz - czego nie robi sie dla przyjaciol :) 🌻 Gadzina, w tym roku zostal nam oszczedzony Tour de France ;) ale w zeszlym roku trasa wyscigu przebiegala tuz pod naszymi oknami... Aha, wygrzebalam cudowna ksiazke... ksiazke z prawdziwego zdarzenia z przepisami kuchni wloskiej... :) Na pewno wyprobuje mnostwo przepisow i wtedy podam co ciekawsze na forum :) 🌻 kokus, na razie caly czas jestem w Bydgoszczy - pogoda niestety nie zacheca mnie do zadnych podrozy... ani tych blizszych ani tych dalszych. We wtorek wbieram sie do Torunia na spotkanie z Akara (jestesmy juz wstepnie umowione :-) ), potem pewnie pojade do przyjaciolki do Tucholi i do drugiej w okolice Pily na kilka dni. W dalsze podroze wybiore sie dopiero w sierpniu jak dojedzie tutaj do mnie moj kochany S. Wtedy planujemy zapuscic sie do Warszawy, Trojmiasta i jesli pogoda sie zmieni, to moze i nad morz. W Bieszczady i Gory Swietokrzyskie wybierzemy sie chyba przy okazji nastepnych wakacji. A ty? Nadal planujesz wyjazd do Prowansji? Mam nadzieje, ze tak :-) Toborowy, Marzeniusia 🖐️ Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam Wam napisac, ze wczoraj przezylam szok... ale taki z gatunku przyjemnych :D Otoz lezalam juz w lozku, prawie zasypiajac, kiedy zadzwonil telefon... Zatelefonowala do mnie z Irlandii moja przyjaciolka z dziecinstwa, z ktora w ostatnich latach rozluznily sie kontakty... Alez wspalniale nam sie rozmawialo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus> kciuki zawsze pomagaja, zrobilam tylko 2 bledy w tescie i w koncu nauczycielka od siedmiu bolesci dala mi spokoj inie powtarza co zajecia, ze skoro tak duzo pracuje powinnam zrezygnowac z tej klasy argh... a propos krecacych sie tu zwierzat, to ja nie narzekam, szopy przylaza, kolibry przylatuja do misek z cukrem, wiewiory caly czas sie kreca, w te to z checia z procy bym strzelala obzartuchy wstretne, zolwie i aligatory na porzadku dziennym;-) Moja kolezanka ma w ogrodku odwiedzacza, malego aligatora, ma jakies 5 stop (1,5m) ale nie mozna z dziadem nic zrobic, do Wild Life mozna zadzwonic jak toto ma ponad 10 stop i stanowi zagrozenie a ten \"maluch\" na kazdy dzwiek zmyka do pobliskiego stawu;-) taborowy> jaki obiad? jak jeszcze by mi przyszlo i w niedziele stac w kuchni to meza wywalilabym za drzwi, on siedzi dzisiaj w kuchni i gotuje, mam nadzieje, ze zjadliwe hihihih Ostatnimi czasy u mnie temperatury powyzej 100F, ostatnio nawet zahaczylismy o 110F dzieki wilgotnosci powietrza, az sie z domu nie chce wychodzic, chyba ze nad ocean.. teraz wiem, dlaczego ludzie na poludniu tacy rozlaznieci;-) pojecie bycia na czas nie istnieje no chyba ze w biznesie.. a ja wczoraj znow wyladowalam na latynoskim party, cichaczem, cichaczem wymknelam sie tylnymi drzwiami;-) cudowna kultura, cudowni ludzie, tylko ja juz chyba odzwyczailam sie od balowania a oni do bialego rana;-) Margolcia> szalej mocno;-) bo muisz sie i za mnei wyszalec;-) moja mala siostra obiecala, ze w przyszlym roku do mnei przyleci... mam nadzieje,z e dostanie wize, bo jeszcze niestety maluch nie orientuje sie w politycznych labiryntach i wydaje jej sie, ze skoro ma paszport to buch wsiada w samolocio i leci... Uciekam sie uczyc, jutro 2 testy buu buu pozdrowienia dla \"starych\" i \"nowych\" jeszcze blyszczacych i swiezutkich hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obudzil mnie dzisiaj telefon od przyjaciolki wiec zwleklam sie z lozka, pogadalam chwilke, zalogowalam sie do internetu i wlazlam zgadnijcie gdzie ?? :D ano tutaj !!!!!!! :D slonecznie dzisiaj mamy, maz krzyczy z gory co dzisiaj robimy, moze a jezioro odpoczac troche albo gdziekolwiek byle by na relax :) Barb bardzo mi przykro, ze tak sie sprawy powiklaly niekorzystnie, ale glowa do gory, nie martw sie, znajdziesz cos na pewno, ruszylo ostatnio z praca w Stanach po tym calym zastoju wiec na pewno cos znajdziesz :) na pocieszenie dodam, ze moja kumpela, szuka od jakiegos czasu nowej pracy jako niania i od tygodnia jakby sie wszyscy zmowili, dzwonia do niej dzien i noc z ofertami, a zglaszala sie i roznosila swoje ulotki jeszcze w marcu :) tak wiec ona ma nadzieje, ze z tych wszystkich ofert trafi jej sie cos fajnego :) ale zanim zacznie prace w nowym miejscu planujemy razem wypad na tydzien do Californii :D Barb jesli potrzebujesz zmienic dzien naszego spotkania na inny, to daj znac, bo na razie z Marzenka umowilysmy sie na czwartek :) Margot, no mam nadzieje, ze maz zda ten egzamin, chociaz jak na razie go wcale nie rusza, a 6-ty sierpnia juz tuz tuz, ja zdawalam kupe lat temu ale mialam w glowie jeszcze konstytucje Stanow z High School chociaz ja mimo wszystko sie denerwowalam, a egzamin okazal sie taki prosty jak konstrukcja cepa :D ok, zmykam taki piekny dzien, ze nie chce zmarnowac ani jednej minutki siedzeniem w domku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam:) Jayka- pani pytala sie o szczegoly przylotu do usa na jakim lotnisku itp trzy razy udala ze sie pomyslila z datami odnosnie slubu urodzin i przylotu no i wogole zaczelo sie od tego ze nie mialam id z adresem zamieszkania bo nie mam prawka jazdy tylko pozwolenie na prace i wtedy zaczela te szczegolowe pytania zadawac no ale potem jak zobaczyla ze posiadamy dom razem i mamy wspolne konto to nie chciala nawet naszych zdjec ogladac:) Bagatelka- jak nie podobalo ci sie w tej pracy to chyba lepiej sie stalo ze juz tam nie pracujesz mam nadzieje ze zglosza sie do ciebie z tego salonu samochodowego szybko:) Margot- ohhh jak ja tesknie za smakami i zapachami dziecinstwa:) Barb- nie martw sie prace na pewno znajdziesz jestem tego pewna w 100 %.Jezeli chodzi o rodzicow to rozumiem:(Ja tez za moja mama tesknie:( Marzeniusia- gratulacje z powodu zdania prawka,ja tez juz chce miec parwko jak najszybciej chce byc niezalezna:) Piwonia:) Kokus:) Gadzina:) Bakti:) taborowy:) Izus:) pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Q-Q Milusinscy ❤️ bakti - witaj :) i dziel sie z nami jak najczesciej swymi wloskimi przygodami ora sloneczkiem Italii 🌻 p4w31 - witaj i Ty, tajemnicza z lekka, osobo ;) Jay - ach widzisz, glodnemu chleb na mysli ;), Ty o kopytach, a ja o kopytkach :D Ale z tym moim malutkim ESL-ikiem to sie chyba wiele nie rozkreci, bo tu po prostu nie ma emigrantow, procz paru studentow na krzyz moze - ot ciupkie miasteczko i dosc hermetyczne. A na Twoj makaron z riccota i duszone cukinie, to sama nbym sie chetnie zalapala ;) Ostanio odkrylam bardzo pyszne pierozki ravioli z trzema rodzajami serka w srodku, mrozone, w supermarketach sa, firma nosi nazwe Italian Village i sa rzekomo calkowicie naturalne ;) polecam bo pyszne :D Gadzina - ale Ci musi byc milutko, az tchnie z Twych postow dobrym humorkiem :) No i popatrz, Fasolka jeszcze sobie milo odpoczywa w Twoim brzuszku, a juz dziala, przyczyniajac sie do Twych nowych znajomosci :) Margot - ach, czyli te bagatelki, to wyrob prywatny ... no coz ;) Natomiast wafelkow Jutrzenki nie omieszkam przetestowac ;) torcik wedlowski zaiste znam, oj znam ;), tudziez kukulki :) No i dzieki za kopytka, faktycznie wyglada to na calkiem proste przedsiewziecie i niezla sposobnosc na np. wykorzystanie ziemniaczkow, ktore zostaly po obiadkq na nastepny dzien 👄 taborowy - :) witaj w naszym slicznym damskim gronie (gdybys widzial zdjecia naszych uczesniczek, zrazu bys zmiarkowal, ze nie jestem goloslowna ;) ) U mnie dzisiejszy niedzielny posilek zwal sie bedzie \'przeglad tygodnia\', skoro juz o tym nadmieniles, a niedziela w moim zyciu wyglada w sumie identycznie jak kazdy inny dzien, co zapewne sie zmieni, gdy juz nie bede bezrobotna :) Marzenusia - dziekuje za cudne zdjecia 👄 i zycze ladniejszej pogody :) Izus - u Ciebie znowu cieplutko, ale poniewaz mieszkasz w pustynnych okolicach, to przynajmniej nie neka Was (chyba?) wilgotnosc, co jest dla mnie przynajmniej najbardziej ohydna strona upalow. No i orzechowiec z miodzikiem mowisz upichcialas z tego goraca ;) hmmmm, to brzmi niebiansko :D Barb - no to podaj lape :( :) Mam nadzieje i zycze Ci tego z calego serca, zeby jak najpredzej nastepna praca sie znalazla 🌻 kokus - kamerki mowisz weszly Ci w krew ;) A czy widzisz przez nie ludzi, czy tylko taki ogolny zarys krajobrazu ? Uwielbiam cukinie, dzisiaj w ramach przegladu tygodnia zuzyje ostania cukinie z lodowki, ktora chyba przysmaze z cebulka i moze pokrojona kielbaska w malej ilosci, a to wszystko ciepne na odgrzane pierozki ravioli z serkiem :D Mi tez ich barkuje (Haneczki, Naneczki, Gruszenki :0) No na razie Slodkie Istotki i caluski 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, dopiero teraz sie okazalo, ze jest juz nowa strona :D Tak wiec jeszcze dla DarkElfa i Piwonii po calusie, a Jay Tobie zasylam wirtualny wachlarz :D Oby to byla prawwda, ze z praca ise cos ruszylo ... :) Ja tam do listopada wole nie sprzedawac skory na baranie ;) Oby do listopada (mam nadzieje...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziekuje wszystkim za pocieszenia, kochani jestescie. Wiec od jutra zaczynam wedrowke po agencjach pracy, dzwonienie, zachaczylam tez juz o pare restauracji, moze cos dla mnie sie znajdzie. Bagatelka- mam nadzieje ze ty tez wkrotce cos znajdziesz. Margot- fajnie ci ze mozesz posiedziecchwile w Polsce. Moi rodzice wrocilli do Polski w czwartek i moja mama nie mogla uwierzyc ze ceny artykulow spozywczych tak poszlay do gory po wejsciu do Unii, byla w szoku jak poszla do sklepu. A tylko rok jej w Polsce nie bylo i tak sie pozmienialo. Ty tez to zauwazylas? Kokus- witaj po dluzszej nieobecnosci. Juz sie zastanawialam co sie z toba dzieje. Pozdrawiam wszystkich!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka> to jak juz wachlarz wysylasz to ja rowniez poprosze osobe wachlujaca;-) juz mi sie w glowie kreci od polynomials i trinomials, jeszcze tylko jeden rozdzial i wracam do levantarse i lavarse .. ze tez mi sie to jeszcze wszystko nie miesza, kurcze chyba nie powinnam mowic glosno takich rzeczy, bo sie pomiesza;-)) wychylilam niedawno nosa do ogrodka, a tam? temperatura iscie wiosenna.. na moje nieduzo ponad 80F ale pzregapilam burzysko bo wszystko w ogrodku plywa, taka zafascynowana bylam dzialaniami matematycznymi, ze nawet nie slyszalam jak leje hihihih taaa torcik wedlowski i kukuelczki to ja chyba w snach predzej ujrze;-) musze jakas liste stworzyc i do domu poslac, bo juz czas, aby sie rodzina zrzucila;-)) Margolcia> co sie z bagatelka jakimis tajemniczymi magicznymi kopytkami dzielisz?;-) poczekaj Harry\'ego Pottera na Ciebie nasle.. o matyldo co ja wygaduje, czas na kaftanik z dlugimi rekawkami :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barb - bedzie dobrze, najwazniejsze, ze mieszkasz w duzej metropolii, wiec (przynajmniej teoretycznie) powinno byc duzo mozliwosci i zapotrzebowania na rece do pracy :) Przepraszam, ze zmienie temat, ale czy lubicie kapuste? Ja uwielbiam :D Moja ulubiona ostatnio kapusta to kapusta uduszona na oliwie (bez wody) i na koncu dodaje troche maselka, przyprawy curry, soli i DUZO koperku swiezego :) Byc moze juz tu o tym pisalam, ale jesli nie, to pisze taraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - :D osobe wachlujaca rowniez wysysylam, wedle upodoban prosze wyszczegolnic cechy rozpoznawcze ;) Margolciowe kopytka sa na poprzedniej stronie :) Takie kopytak by musialy byc dobre z sosem grzybowym mniam :D Albo z marchewka omaselkowana :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos kapusty odkad zanioslam bigos na jedno z przyjec, juz nawet nie pamietam ktore;-) to osoby, ktore ani me ani be po polsku, umieja powiedziec dobry bigos albo dobra kapusta.. Stephanie juz reprezentuje poziom zaawansowany mowiac \"bigosapusta\" w wolnym tlumaczeniu bigos z kapusty;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, bigosik, a jak urzadzasz bigosik w wersji wegetarianskiej? Czy dajesz cos zamiast misiwa, czy po prostu je pomijasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka> pomijam;-) ale ja gotuje bigos z taka iloscia miecha, ze to chyba powinno sie nazywac mieso z dodatkiem kapusty;-) mezowi gotuje miesne rzeczy, tylko po prostu ich nie probuje i po kilku wpadkach z przesoleniem nie wyglupiam sie juz i on sam potem na sam koniec wszystko doprawia sobie. odnosnie kulinarnych dziwactw, to ostatnio jadlam arbuzika z okienkiem, w arbuziku wycina sie okienko i wlewa w niego wodke, potem do lodowy na troszke.. pociac na kawaleczki i smakuje jak wodka z dodatkiem arbuzika hihihih a kopyteczka w sosie grzybowym och pojadlabym, szkoda, ze mamunci nie mozna teleportowac;-) bo mamuncia to dopiero potrafi sosiki z grzybkami ach... wiesz, ja jak wpisalam w google ESL i California to mna rzucilo na kolana, bo pojawily sie miliony prac a tutuaj u mnie posucha, nawet na Florydzie juz duzo jest, tlyko oczywiscie trzeba tez hiszpanski w jakims tam stopniu znac i sie dzielnie nim poslugiwac.. moj poziom na razie starcza mi do plotkowania w czasie terazniejszym hihihi czyli ubogo, ubogusnie zaczelo grzmiec potworniscie, zaraz pewnei lunie znowu, a ja takie plany oceaniczne mialam, nic to, pobiegam z krabami za tydzien..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim :) Wlasnie w telewizji mowia o mojej Cordobie... ach, rozmarzylam sie :D Jay, szaleje, szaleje... zupelnie tak jakbym \'szaleju\' sie najadala ;):D A Twoja siostra na pewno zawojuje tych wszystkich, ktorzy wizy przyznaja -mnie juz jej slawne teksty zawojowaly :D Dark Elf, bardzo chcialabym przeslac Ci troszke tych smaczkow i zapaszkow z dziecinstwa... moze telepatycznie sie uda? :) Bagatelka, kopytka to naprawde prosta sprawa. Zreszta jesli zrobisz ich wiecej, to mozesz je zamrozic i miec nawet na kilka obiadow (przed zamrozeniem nalepiej je jednak kolejno troszeczke podmrozic, zeby nie zbily sie w kulke). :) Ostatnio jadlam pasztet z kartofli... z pysznymi sosami! :) Nie moglam sie wprost najesc! Jak znajde dluzsza chwilke w najblizszych dniach, to podam przepis, ktory udalo mi sie zdobyc :) Barb, to prawda - ceny artykulow spozywczych w Polsce wyraznie wzrosly w ostatnim czasie, szczegolnie miesa, wedlin, cukru, ryzu, pieczywa... Roznice cen naprawde rzucaja sie w oczy... :( Powodzenia w szukaniu pracy :) No coz, bede maszerwac pod prysznic! Pozdrawiam wszystkich i zycze milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - kofam sysko co ma w sobie kartofel :D A tak w ogole, to Dzien Dobry wszystkim i milego poniedzialku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×