Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Piwonia,Barb,Marzenka- dziekuje :)bardzo mi milo ze sie wszystkie spotkamy,bardzo sie ciesze,Piwonia juz widze masz konkretne plany co do zwiedzania,extra w sumie nie wiedzialam jeszcze Chicago jedyne gdzie bylam to w aquarium nad jeziorem michigan i widzilam kawalek Michigan Ave (moja ulubiona ulica :)) pozdrawiam wszystkich:) widzialm the village - nie polecam film sredni daje 3 gwiazdki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf hahahaha poniosla mnie troche wyobraznia, ale wszystko zalezy oczywiscie od nas wszystkich i od Ciebie jak sie bedziesz czula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia> tak z otwartymi recami i chlebem i sola witasz w Chicago, to ja tez chce;-))) do Chicago hehe Elfik> mam nadzieje, ze odciagasz meza sprzed kompa na nauke jazdy... Witam wszystkich nowo przybylych, mam nadzieje, ze zagoscicie na dluzej;-) Margolcia> prezent z Francji juz dojechal? caly i zdrowy? uciekam do nauki, tak mi sie cholerniscie nie chce, a jutro mam 2 testy buuu buu .. jeszcze tylko poltora tygodnia i 4 egzaminy duze i juz po wszystkim, tydzien wakacji, hmm no przynajmniej wakacji szkolnych, bo nie wakacji w pracy. Marzenusia> mam nadzieje, ze dobrze sie bawisz, a zolwiami sie nie przejmuj, przyjedziesz do mnie, zabiore Was do Cypress Gardens, tam zolwi od groma i troche .. i aligatorow tez;-) uciekam do ksiazek.. wlasciwie to chyba potrzebuje duzego kopa, aby sie ruszyc sprzed komputera;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia- cos mi dzis poczta nie dziala, nie moge jej otworzyc. Ja jestem dostepna caly czas, bo na razie nie mam pracy i nie zapowiada sie zebym miala w najblizszym czasie wiec DArk Elf- przyjezdzaj, bedziemy chodzic po Chicago, pojdziemy nad jezioro, do polskiego sklepu, itd. Napewno bedziemy sie dobrze bawic. Oczywiscie bary odpadaja bo Marzenka nie ma 21 lat, ale i tak jest duzo innych ciekawych rzeczy do roboty. Jade w przyszly weekend do Wisconsin Dells na 3 dni- 6,7,8, a potem juz bede w domu. Buziaczki dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc !!!!! To ja, to ja.... Bawie sie super :D Troche sie spieklam w niektorych miejscach jak tylek hihih, a to prze z Frania, bo mnie zle nasmarowal :D Na razie uzywam 4 i jest ok, a na twarz 30 i tez super. Nie wylegujemy sie za dlugo na sloncu, wiecej siedzimy w oceanie. Franek sie dzis bawil jak dziecko falami, az go jedna olbrzymia nie przewrocila. Do teraz biedak siedzi z papierem w nocie hihiihihi. Ogolnie nam sie podoba. Jeszcze nie widzialam ani jednego zolwia Jay :D Teraz sie wybieramy do Aquarium podziwiac rozne stworzonka wodne, miedzy innymi rekiny. Pogoda super. Dzis strasznie goraco. Jay raczej nie chcialabym tutaj mieszkac. Mysle, ze starczy mi ten tydzine na dlugo :D Buziaki dla Was robaczki. Zmykam :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to dlaczego nie chcialabys tu mieszkac? juz wybrzydzasz??? normalnie cholera jasna jak przeloze przez kolano i nastzrelam na ten spieczony tylek to zobaczysz.. siedzisz w miejscowosci turystycznej, ktora tak naprawde nic nie oferuje;-) ot Las Vegas na plazy hihihi i jeczysz.. cisza mi tam, bo mi tu odpowiada i juz;-) pewnie ze nie widzialas zolwia, bo zolwie dziela sie na 2 kategorie wodne i ladowe;-) jak wyplyniesz ponurkowac na Florydzie to kto wie moze i znajdziesz takiego.. tutaj jest milion zolwi, siedza w swamps, jak tak dalej bedziesz wybrzydzac to Ci dam w prezencie snapping turtle i Ci odgryzie lapki;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - bo my tu goscinni jestesmy :D a z drugiej strony jak mi pisze dziewczyna, ze jest spragniona polskiej mowy, towarzystwa, ludzi to niby czemu jej tego chociaz na jeden dzien nie umozliwic ? i bardzo chetnie spotkamy sie nawet i z Toba jak bys byla zainteresowana kiedykolwiek wizyta w Chicago i okolicach :D Dark Elf - umowimy sie jak juz Marzenka wroci, i wowczas stwierdzimy wspolnie ktory termin nam najbardziej odpowiada :) dobrze wiedziec, ze w tygodniu masz tez wolne, bo weekendy u mnie to tak na bakier ;) Pozdrowionka wszystkim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia> kurna ja tez spragniona polskiej mowy i swietnego towarzystwa, tylko to Chicago tak cholernie daleko;-( no i teraz jestem w takim a nie innym punkcie swojego zycia, ze nie nadaje sie do towarzystwa niestety;-( a Elfa namawiam na przyjazd do siebie juz ponad rok hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenko- a gdzie ty kupowalas stroje kapielowe? Fajnie ze sie dobrze bawisz. Tak trzymac!!! My dzis spanikowalysmy ze jedziemy w piatek do Wisconsin i nie mamy strojow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amerykanka
pozdrawiam z chicago.:) nie jestem jedyna z chicago, prawda ;)? wreszcie lato!! i nie pada! i nie grzmi! jest moze ciut za goraco teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia- swietnie mi sie z Toba gadalo na gg dzisiaj:)Czekam na termin spotkania ktory wszystkim bedzie pasowac:) Jay- z Toba tez sie fajnie gadalo:)kurde teraz juz musze to prawo jazdy zrobic w dwa miesiace bo obiecalam:) hihihi Marzenka- ale Ci dobrze:)Ja bym mogla mieszkac nad oceanem uwielbiam goraco:) Barb:) fajnie nie bylam jeszce w polskim sklepie bylam tylko w barze i bardzo mi sie podobalo:) Pozdrawiam Was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerykanka, wiecej o sobie prosze :D to moze dolaczysz do spotkania ? ;) Dark Elf - jak moglam zapomniec i nie podziekowac za rozmowe na gg, bylo mi bardzo milo i mam nadzieje, ze w realu bedzie jeszcze bardziej sympatyczniej :D Jay - a w pociag w pociag... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amerykanka
piwonia, nie jestem jeszcze w temacie, dzis pierwszy raz na forum. waszych pseudo jeszce nie znam, kto sie z kim spotyka?? i gdzie? w chicago? nawet nie wiem czemu jestem pomaranczowa??? gdzie moge znalezc info o was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia> no co Ty.. najwiekszemu wrogowi bym pociaga nie proponowala hihihihi ze mna tez musisz kiedys na gg pogadac, wszyscy tak Cie chwala;-) amerykanka> wejdz w preferencje to sie zaczernisz jak zahaslujesz nicka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - no to prosze na priva mi swoj numerek gg podeslac :D ja sie po prostu daje lubic, ze tak skromnie powiem ;) hahahaha a pociagi w USA to nie to samo co w Polsce, Amtrak toz to luxus pierwsza klasa i chyba takim sobie Elfik do nas podjedzie :D az bym sie z nia zamienila :D....zartuje wole moj samochodzik :D amerykanka - tak jest nas tutaj aktywne trzy z Chicago tj, z bliskich okolic bo zadna z nas w samym Chicago nie mieszka, jestem Ja, jest Barb i wakacyjna Marzenka :D w sierpniu planujemy spotkanie z Dark Elf, ktora mieszka na konuc swiata ale w ILLinois :D :D :D bidulka potrzebuje towarzystwa Polskiego :D teraz ty :D ... opowiadaj o sobie co by zaciekawic nasz babska ciekawosc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, buziaczki dla wszystkich!!! Amerykanka- ja jestem z okolic Chicago, tzn z Rosemont. A ty w jakiej okolicy mieszkasz? Ile juz tu jestes? Napisz cos o sobie. Jesli chodzi o spotkanie to narazie siedze w domu, nie pracuje wiec mi wszystko jedno kiedy, dopasuje sie. Rzuccie jakis termin ( za wyjatkiem najblizszego weekendu bo jedziemy na wakacje do Wisconsin Dells). Pozdrowienia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze inaczej Jay: Moglabym tu mieszkac pod warunkiem, ze nie pracowalabym hihihi :) , tylko siedziala od rana do nocy na oceanem :) W sumie moze tak stwierdzam, bo nigdy nie czulam takiego upalu na sobie no i ta wilgoc. Ok juz nie wybrzydzam ;) Mam nadzieje, ze pokazesz mi u siebie zolwie, jak tu nie znajde :) A co do polskiej mowy, to mozemy sobie poszczekac juz w sobote hihihh Dark Elf to juz nad ocean :D Barb stroje kupowalam w www.venusswimwear.com :) Bardzo duze znizki byly :) Za jeden zaplacilam okolo 30 $ (moze mniej, ne pamietam) a normalnie zaplacisz za gore ponad 30 :) Pozdrawiam wszystkich goraco i slonecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja laski siedze w pracy, wiec za duzo nie napisze. Jestem w USA od ponad 2och lat. Mieszkalam w roznych miejscach w Chicagoland do tej pory, suburbs, polska dzielnica, downtown, a teraz meksykansko-polska dzielnica. i tu mi sie teraz podoba i sie nie wyprowadzam na razie. Pracuje 5 dni w tyg od 9-10 do 5-6. Praca spoko. Jezdze konno, to moje niedawno odkryte hobby. W okolicach Wis Dells jest fajna stadnina, polecam, niedroga. Broszurke mam w domu, nie pamietam nazwy tej miescowosci, MAUSTON??? Jak jedziecie do wis dells, odwiedzcie KONIECZNIE Devil\'s Lake State Park. Jeziorko jest bajecznie polozone, mozna sie wybrac na hiking na caly dzien wokol jeziora. Oby pogoda wam dopisala, jak ja tam jade zawsze leje. wracam do roby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerykanka - w Davil\'s to ja na nartach jezdze :D a jesli tak lubisz konno sobie pochasac to zapraszam na south side do Palos Park, gdzie jest pieknych wiele stadnijn konnych i mozna pojedzcic, ja polecam jedna na 127th St and La Grange Rd. :) fajnie, ze do nas trafilas :D a ja kochani dzisiaj mam kolorowy zawrot glowy albo raczej czarno-bialy, alez mam duzo pracy, pomoccccyyyyyyyyyy !!!!! nie zagadma dzisiaj dluzej :( duza buzia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwonia czy w tej stadninie mozna wypozyczyc konia na trail ride?? albo czy mozna chociaz jechac z guide na trail ride?? nudzi mnei jazda po arenie, wole galopowac po sciezkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piownia
amerykanka tak dokladnie, wsiadasz na konia i albo sama albo z trenerem jedziecie sobie w las, a tych lasow Ci u nas jest pod dostatkiem, piekna okolica, duzo bagien, albo jakis innych zalewow, lasy, parki, polecam :) Horseback Riding Fitzjoy Farm 12211 South LaGrange Road Palos Park, IL 60464 (708) 361-7977 Hours: 7:00 AM to 10:00 PM Facilities: Barn; Indoor Arena; Indoor Heated Arena; Outdoor Arena; Turnout Paddocks; Clubhouse; Viewing Area; Outdoor Wash Rack; Tack Room; Lights for Night Riding; Security System; Trails (miles: 45+) chyba najbardziej zadowoli Cie to ostatnie czyli Trails (miles: 45+) :D pieknie, prawda ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piownia
amerykanka tak dokladnie, wsiadasz na konia i albo sama albo z trenerem jedziecie sobie w las, a tych lasow Ci u nas jest pod dostatkiem, piekna okolica, duzo bagien, albo jakis innych zalewow, lasy, parki, polecam :) Horseback Riding Fitzjoy Farm 12211 South LaGrange Road Palos Park, IL 60464 (708) 361-7977 Hours: 7:00 AM to 10:00 PM Facilities: Barn; Indoor Arena; Indoor Heated Arena; Outdoor Arena; Turnout Paddocks; Clubhouse; Viewing Area; Outdoor Wash Rack; Tack Room; Lights for Night Riding; Security System; Trails (miles: 45+) chyba najbardziej zadowoli Cie to ostatnie czyli Trails (miles: 45+) :D pieknie, prawda ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerykanka> masz cos wpolnego z medycyna? jesli tak to ja chetnie zadam Ci milion pytan hehe nie wiem tylko czy chetnie na nie odpowiesz;-) Piwonia> z checia pogadam;-) uciekam uczyc, trafila mi sie grupa 20 Rosjan;-) bedzie wesolo hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwonia??> dzieki za wskazowki, jezdzilam na pln suburbs ale pozamykali:( i teraz jezdze do delevan, za lake geneva, co tydzien do palos troche blizej :D zadzwonie tam jutro, ciekawe czy mozna galopowac :/ jay>> nie, nie mam do czynienia z medycyna za duzo, pracuje z naukowcami i lekarzami, that\'s it

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×