Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Margot 🌻 Nie zostawiaj mnie samej... Buuu... :( Jakiś czas temu zaprosiliśmy naszych \"świadków\" (oboje z Quebecku) na obiadzik do nas i też im podaliśmy ową nalewkę... Byli nia zachwyceni... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nicka
Do sportowej n............zle mnie zrozumialas.Otoz slub zawarty byl w Austrii a nastepnie zgloszony w Polsce.Poniewaz pobyt staly jest w Austrii ,rozwod odbyl sie rowniez tutaj a drugi rozwod przeprowadzono w Polsce i trwalo to okolo 4 miesiace.Nie jest konieczna obecnosc na takim rozwodzie,wystarczy pelnomocnik. Twoja sytuacja jest troszke skomplikowana ale mysle ze takie sprawy mozna zalatwic w kraju jesli masz polskie obywatelstwo. Zycze Ci cierpliwosci i powodzenia.:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot 🌻 Czy są gdzieś emikonki z lampka wina??? Bo ja takich niestety nie znam, a przydałyby się... No to chin chin... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi drodzy parafianie - ogłaszamy świętowanie!!! Hip hip hurraaaaaa!!!! Niech nam żyje topik STO LAT!!! :) ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Xana - uwielbiam \"Nalewke Babuni\" zwlaszcza wisniowa... mniam :) Naprawde zrob raz kiedys te pierogi; co prawda roboty jest niemalo z lepieniem, ale gwarantuje, ze sa tego warte! Grzyby na pewno zmiekna, jak bedziesz podlewac wystarczajaco czesto je i kapuste! I najlepiej przykrywaj co jakis czas garnek! :) Super, ze Twoj maz uczy sie polskiego! Moj zaczyna coraz wiecej rozumiec i musze uwazac, co mowie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez nicka 🌻 (tak enigmatycznie, ho ho... ;) ) Długo juz mieszkasz w Austrii? Masz tam rodzinę? Przedstaw nam się, dobrze? No i witaj u nas... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nicka
Margot................z taka BATERIA to chyba na wojne sie wybierasz;)....a tonic i sok jablkowy masz?:):):) Juz od czytania mam zawrot glowy;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot 🌻 Już dawno temu miałam się ciebie zapytac jak tam ci poszło z akcja odzwyczajania twego męża od palenia? Udało się? W tym jedynym naszym polskim sklepie znalazlam nalewkę taką samą, ale o smaku brzoswiniowym, podobno jeszcze lepsza... Jeszcze nie próbowałam... Mój mąż zna juz moje przekleństwa... :P Wczoraj musiałam sobie ulżyć... Niemoge starać się o pozwolenie na pracę, przez ten mój typ wizy... Idioci... A tym, ktorzy żebrzą na ulicy łapska poucinam... Musze kończyć... Telefon... :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nicka
Sorry.....nie mialam takiego zamiaru;) Xana.........enigmatycznie ale bezpiecznie:) Taka sobie kobitka ,czasami cospoczyta a jak cos ciekawego i :):)kliknie: Ale mi sie trafilo;) 500-na stronka wooowwwwwww.Za oknem deszcz a tu balanga.Prosze Ginz tonikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... BRAWO.... i na zdrowie czymkolwiek, co kto ma... Piekna cyfra... Duze buziaczki dla wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opowiem wam kawal, jaki przed chwila slyszalem... Czym sie rozni wrzesien od kaleson? otoz niczym... Tu koniec lata i tu koniec lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sto lat, sto lat!!!!!! Oj to 500tka nam stuknela!:):):):):):):):):):):):):):) Ja film piekny ogladalam....o drugiej wojnie swiatowej...kobiety w obozie jenieckim japonskim. Super film! Teraz nastepny leci (tez wojenny hehe)! O matko, z tymi formalnosciami to jaja niezle:D Musze pomyslec zmoim sercem nad tym terminem slubu, coby moje papiery w Polsce wczesniej zalatwic! A co po slubie, to dalej nie wiem... Musze sie doiwiedziec, czy mi sie teraz w ogole oplaca ten paszport wyrabiac, skoro niebawem zmienie nazwisko. A Xana, wiesz moze, czy po slubie moge tutaj miec jakis nowy dowod??? Bo w koncu zmiania mi sie dane.... Alez to pokickane!;) Aha, Margot, ja poprosze Martinni z lodem!;P:D:D:D Fajerwerki by sie przydaly!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
Spatzek - znam ten film, tez mi sie bardzo podoba.. Fajerwerki piekne byly na koncercie J.M. Jarre w Gdansku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze i ja sie jeszcze zalapie na 500-tna ;) Zdrowko i prost! za nasze :D Triskell fotki dostalam, bardzo ladne i ciekawe, dziekuje! :) P.S. Czytam Was, ale ostatnio podobnie jak bagatelka nie mam cos weny do pisania ;) Pozdrawiam wszystkich i przesylam buziaczki! 😘 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze i ja sie jeszcze zalapie na 500-tna ;) Zdrowko i prost! za nasze :D Triskell fotki dostalam, bardzo ladne i ciekawe, dziekuje! :) P.S. Czytam Was, ale ostatnio podobnie jak bagatelka nie mam cos weny do pisania ;) Pozdrawiam wszystkich i przesylam buziaczki! 😘 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow! Prawie 2 bite godziny pogadałam sobie z moja psiapsiółą, no nareszcie! ;) I\'m happy, really happy... :) W ogóle zapomniałam o tym koncercie.... Cały tydzień o tym myśle, a teraz załapałam się już na końcówke w Trójeczce... Przynajmniej to... Kokuś 🌻 Super żart, hehe, sprzedałam dalej mojej psiapióle... :) Spatzek 🌻 Nie wiem, czy ty dostaniesz inne dokumenty, tz. jakieś niemieckie, sądze, że chyba nie... Po prostu wlepią ci wizę (chyba na rok najpierw) i pozwolenie na pracę. Idż kochanie do tego urzędu i poinformuj się co i jak, bo oni i tak będą lepiej wiedzieć ode mnie... ;) W końcu ja w tym nie pracuję ... :P Ślub radziłabym wam wziąść wcześniej, dla ciebie na pewno będzie lepiej, bo będziesz miała jakąś możliwość dalszego rozwoju, prawda? Praca itd. Poza tym , jeśli chcesz wystąpić kiedyś o obywatelstwo niemieckie, to będzie ci się do niego liczył czas dopiero od daty prawowitego zameldowania w Niemczech! I pamiętaj, że załatwianie papierków może trochę potrwać, więc jeśli chcecie w lutym lecieć na Kubę, to lepiej, jeśli ślub weźmiecie jeszcze w tym roku... Ja zdaje się, że na nowy polski paszport czekałam chyba z 6 tygodni, a i tak miałam szczęście, bo moja rodzinad do 3 miesięcy... Załatwialiśmy wprawdzie przez ambasadę w Kolonii, ale nawet będąc w Polsce, będzie ten proces trwał trochę, bo teraz wszystkie dokumenty przechodzą przez Warszawę.... Tak nam mówiono... Weź ślub i dopiero po nim zmień paszport, jeśli zamierzasz zmienić nazwisko... Ja mojego nie zmieniałam, bo dobrze mi z nim... :P Zresztą moje nazwisko nie jest zbyt powszechne w Polsce, a węc z nikim nie będę się mylić... :P Wiecie jak się nazywa jedyna w Polsce pustynia? No właśnie... :) :P :P A ja nie lubię wojennych filmów, mam do nich uraz jeszcze z Polski... Zbyt często musiałam zwiedzać Majdanek w Lublinie... I żadna guła wtedy nie pomyślała, że to nie miejsce dla dzieci... Oki doki, zmykam korzystać z dnia... :P Ach, jaka fajna muzyczka... Mama nadzieję, że ten koncert jeszcze powtórzą... :) Dobranoc Europie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haneczko 🌻 Stuknę się jeszcze z toba, aby nie było, ześ teraz taka sama... Prost! :) Papatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pieknie taaaka impreza, a mi wszystko przeszlo kolo nosa;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez sie na troche zniknelo - maz wrocil do domu, trzeba bylo sie nim zajac ;):D Zrobilismy sobie nawet maly aperitif przy czerwonym martini :D A propos zmiany nazwiska, to ja w sumie jestem bardzo zadowolona, bo nie musialam sie decydowac na zaden wariant - moge byc albo Xsinska, albo Ygrkowska, albo tym i tym w zaleznosci od sytuacji ;) We wszystkich formalnych dokumentach zawsze musze wpisywac dwa nazwiska a na codzien jak mi sie podoba ;) Jak sie pokloce ze Starym ;);)P (zawsze mnie smieszylo jak babcia nazywala tak dziadka, kiedy na niego byla zla :D ), to wtedy zostane przy swoim, a jak bedzie dobrze sie dzialo to przy jego ;);):D:D Chyba martini szuki mi w glowie ;):P:D :) haneczka - na zdrowko 👄 :) Spatzek - martini i dla Ciebie :D :) Xana - masz jeszcze ochote pic? ;) :) kokus - oj, ja bym sobie bardzo chetnie poszla na taki koncert Jarre\'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xana>>> Z ta wiza to cos mi sie nie zdaje, bo teraz tez jestem tu legalnie. Juz wiz nie potzrebujemy. moge sie tu aufhalten jak dlugo chce. Nawet w urzedach pracy urzednicy czasem tego nie wiedza:o Po zameldowaniu sie w styczniu dostalam od miasta Lubeki list o Freizugigkeit. Tylko pracowac mi nie wolno:( Zreszta juz sama nie wiem kuzwa. Mam dosc tego wszytskiego. Sama nie wiem, jako kto ja tu w ogole zyje!:o Na slub musimy jeszcze poczekac ze wzgledow obiektywnych. Szacuje jednak ze w lutym sie pobierzemy. Tez zalezy mi na czasie. Wreszcie bede tu traktowana jak czlowiek! Jak juz wroce z Polski w pazdz. po zalatwieniu roznych spraw zabiore sie za szukanie pracy. Moze sie uda i tak.... Pobrac sie i tak chcemy, wiec moge sprobowac!:) Trza zeby zacisnac i durch!;) Jakos sie powoli wszystko ulozy. Na razie mi sie oczy kleja na maxa 😴.... Juz nie wiem, co mysle;) Dobranoc kochani Kafeterowicze!:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no GRATULUJE!!!!!!!!!!!!!!! 500- ŁADNY WYNIK... no i moje panie- zła wiadomosc- huragan Katrina postanowil nas odwiedzic ;-( wariaci jestesmy ale zostajemy, z tak prostej przyczyny ze jestesmy spłukani i nie stac nas na kolejne wakacje wariactwo sie zaczyna w sklepach i na stacjach benzynowych, zeby juz bylo po wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ladnie!!! mnie tez przeszlo kolo nosa... Ale jeszcze zalapie na pamietna strone 500. Skonczylam ogladac 2 weeks notice. Byl ok. Nic szczegolnego. Nie lubie Hugh Granta. A teraz zaczelam Serendipity. Chce sobie jeszcze obejrzec ten nowy film z Debra Messing o wynajeciu faceta na weselna randke. Xana: my zawsze ogladamy takie ambitne filmy ze juz mi uszami wylaza... Moj gustuje w bardzo mrocznych dramatach o zawilosciam ludzkiej psychiki. Ale jak dla mnie to po calym tygodniu w piatek wieczorem cos takiego nie lezy... Ja chce sie posmiac i zrelaksowac. Poza tym postanowilam, ze bede regularnie teraz ogladac sobie babskie filmy i komedie. Jestem w koncu babka i mam do tego prawo!! Aha i stwierdzilam, ze bardzo lubie Jennifer Garner. Nie widzialam ani jednego odcinka tego jej serialu Alias, ale w tym filmie byla super. GNU: czy to ty pytalas o paszport? Otoz zeby wyrobic nowy paszport za granica musisz miec ten akt slubu z polskiego urzedu. Nie wiem jak jest w polsce. Pewnie nie jest potrzebny jak masz dowod osobisty z nowym nazwiskiem. Kto tam o pierogach nawija??!! Robie sie glodna!! A na dodatek musze przystopowac z zapychaniem. Wczroaj zaczelismy zajecia z nowa klasa EMBA i juz sie zaczely te genialne dekadenckie desery... Zle ze mna... Gdzie jest Amber? Musi mi skopac tylek! Ok. Ide spac. Papatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc czesc czesc:) Ciekawe czy sie jeszzce na 500 zalapie :-P :-D Squirley, dzieki za info:) lece teraz do Makro zakupic kielbaski i inne gadgety, gdyz robie dzis pozegnalnego grilla. ostatni weeked w polszy.. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :):):)🌼 Dzien Dobry wszystkim!!!:):):) 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Wszyscy na weekendzie, a ja jak zwykle nie mam weekendu:P No ale jeszcze tylko i jutro i juz!:):D GNU>>>> Udanego grillowania!!!:):) Wypij za Twoja przyslosc w Stanikach!:) Jak masz jakis fotki z Twoja now krotka fryzurka, to podeslij! ??? ?? Jak to sie robi??😠???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xana, Margot 😘 wczoraj juz nie zajrzalam, bo wypad do knajpki mialam :) Spatzek [ kiss ] albo [ usta ] oczywiscie bez spacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Kochane robaczki!! :D No takiej przyjemnoisci to sobie nie moglam odmowic :) Na 500-tke musialam nasrobac choc troszke :) Niestety nie mam teraz czasu zeby poczytac co tam wczesniej sie dzialo. Z moja praca niestey kicha. Urzadzili mnie jak nic. Nie przyjela mnie ta druga dyrektor z gimnazjum i teraz juz pozno zeby cos wogole gdzies znalezc. Ale moze jeszcze cos sie zmieni. Nic to. POwodzenia i szczescia mi zyczcie :) POzdrowionka dla wszsytkich. Sto lat zalegle dla Naneczki i dla Spatzka!!!!! 🌻 🌻 Pa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×