Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

otoz w gazecie dzis czytalam ze jacys popaprancy rozlozyli sobie namiot pod targetem :-( w oczekiwaniu na wyprzedaz kompletny debilizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja cos dzisiaj marnie sie czuje! :o Nic mi sie nie chce i w ogole dobry humor mnie opuscil... Jutro powinno sie roztrzygnac gdzie jade - czy do Danii czy do Irlandii. Generalnie wolalabym jechac do Irlandii (glownie dlatego, ze moglabym tam zostac po skonczonym semestrze i popracowac), ale jest jakis problem ze strony uniwersytetu w Galway na poziomie administracyjnym i roznie moze sie to skonczyc - nawet z odmowa przyjecia nas na studia :o Z drugiej strony uniwersytet w Danii wyjadje sie mocno zmotywowany, zeby goscinnie i bezproblematycznie nas przyjac! Kursy jakie proponuje sa w kregu moich zainteresowan - jest w czym wybierac, wiec chyba w takim wypadku wole jechac do Roskilde. :) W ogole jutro nie mam ochoty jechac na zajecia - jestesmy w konflikcie (bardzo powaznym) z dyrektorem naszej magisterki i musimy konflilt rozwiazac bardzo ostroznie... Racje niewatpliwie sa po naszej stronie, ale jesli trafi to do najwyzszych wladz uniwersytetu, przez wszystkie naruszenia i nauzycia, nasza magisterka moze nawet zostac zamknieta... :o A tego oczywiscie nikt nie chce, bo studia same w sobie sa swietne... ech... A wczoraj bylismy w S. w Entrevaux - cudowne miejsce, przepiekna cytadela i co za krajobrazy!!! Podesle Wam zdjecia jak w koncu je zgram na dysk :) :) JoAska - w Aix juz jest gwiazkowo! :) Ja tez uwielbiam okres swiateczny tutaj! :) Musimy koniecznie uwowic sie na jakies pogaduszki :) Daj mi znac na gg, kiedy by Ci ewentualnie pasowalo. Ja mam wtorek i srode wolna w tym tygodniu - oczywiscie nudzic sie nie bede, ale moge sobie tak zorgnizowac czas, abysmy mogly sobie porozwmawiac. :) Trzymam kciuki za Twoje prawko i za prace! :) :) 102, :) Squirley - widze, ze juz ostro zabralyscie sie za kupowanie prezentow swiatecznych! Ja oprocz perfumu dla mamy jeszcze nic nie mam :( Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam;-) ja sie nei dalam skusic na zakupy po Thanxgiving.. w ogole staram sie miec juz kupione prezenty swiateczne przed Thanxgiving, bo pozniej jest masakra.. nie lubie okresu przedswiatecznego tutaj... zreszta jak tu czuc swieta, jak za oknem w miare cieplo i palmy na trawniku? ech.. siedze i zakuwam do swoich finals.. i do GRE.. mozg mi paruje.. Squirley> Ty juz konczysz niedlugo, prawda? jakas popijawa forumowa bedzie?;-)) Margolcia> mam nadzieje, ze wszystko pozytywnie sie zakonczy i nikt na tym nie ucierpi, no moze tylko ten, kto jest winny.. 102> wybacz, ze spoznione, ale naj, najserdeczniejsze zyczenia urodzinowe ech.. wracam do slownictwa z nieba.. pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Jay - mam nadzieje, ze to sie pozytywnie zakonczy i gosc w koncu zmieni swoja postawe! Mi tez mozg paruje... egzaminy tuz, tuz... I nauki coraz to wiecej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle przygotowan do swieta dziekczynienia, pieczenie indyka itp a tu raz dwa trzy i po wszystkim buuuuuuuuuuuuuu teraz pora na X-mas, uwielbiam Swieta, wiem wiem powtarzam sie ;) ale sie dzialo w piatek po \"indyku\" co ??? jejku u nas na kazdym skrzyzowaniu policja musiala kierowac ruchem hehehe wybralismy sie na zakupy bo mnie brzuch rosnie i szczerze powiedziawszy nie mam juz co na tylek wlozyc, no to zadebiutowalam w sklepach z odzieza ciazowa :D nie sadzilam, ze zakupy ciazowe moga byc tak przyjemne i ze jest az tak ogromny wybor :D poza tym moj ojciec leci na 2 miesiace do Polski juz 12 grudnia wiec trzebabylo rodzince prezenty zakupic :) teraz tylko mam na glowie prezent dla meza ale pomysl jzu jest wiec polowa problemu jest z glowy ;) a ja u Was ???? ma ktoras juz snieg ?? kurde u nas ani widu ani slychu, popruszyl ale stopnial tak szybko jak spadl :( kurcze chcialabym juz ubrac choinke ale jak co roku mamy taka domowa tradycje, ze musi ona byc zywa wiec chyba lepiej jak poczekamy jeszcze troszke bo w przeciwnym wypadku w swieta bedziemy patrzec na zeschniete galezie ;) uciekam, milego dnia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Piwonia - u nas w piatek spadl snieg, ale juz prawie stopnial. Trzyma sie jedynie w wyzszych partiach gor. :) Ja tez bardzo lubie swieta, ale te pierwszy raz spedze poza domem 😭 Co prawda z rodzina mojego meza, ale nie jest to zbytnio pocieszajace, zwlaszcza, ze mam alergie na jego siostre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu Wasz zmotoryzowany lachon ze Stanikow:) Tak tak, zaczelam jezdzic:) dzis byl dzien #3. w pierwszy dizen jezdzilam w \"strugach\" sniegu na parkingu przed szkola - automatikiem tesciowej, coby obcykac kierowanie, kierunkowaskazy etc. Wczoraj jezdzilam juz na standardzie, naszym focusie - rowniez na parkingu.. A dzis wypscilam sie na normalna droge, ze stopami po drodze, a potem na autostrade, wiec musialam sie troche pobawic sprzeglem i biegami:) w 8/10 przypadkach ruszam juz pieknie z jedynki bez zabki:) super, nie? po dwoch dniach jazdy, tj po 2x godzinka:) Tu w stanikach maja strasznie duzo stopow, wiec duzo musialam sie zatrzymywac, a potem ruszac. oczywscie, poki co, czekam az bedzie dziura w ruchu, coby miec czas spokojnie wyjechac. Raz czekalam tak dlugo, ze w koncu musialam kiwnac facetowi za mna, zeby mnie ominal i jechal.. wiecie,nie chce nikogo zabic:) a potem zjezdzajac z autostrady niechcacy zredukowalam z 5 do 2.. wrrr.... ale to dlateo, ze pierwsy raz z piatki redukowalam i nie wyczulam jeszcze gdzie czworka jest. ale generalnie jest fajnie:) mezus jest ze mnie bardzo dumny:) narazie mam problemy z cofaniem na standardzie.. ale naucze sie:) musze, bo na examinie najwazniejsze jest parkowanie rownolegle, tj rownolegle do drogi.. wielu ludzi na tym oblewa. a tak poza tym, Zuzia ma sie dobrze, straszny z niej rozbojnik:) wczoraj wpadla do toalety... na szczescie tylkiem, nie glowa:) hehehe, wyprula z kibelka jak z procy:) Jutro albo pojutrze bede miala zdjecia Zuziuni, wiec Wam podesle:) Po Thanksgiving naszly mnie refleksje na temat tv w stanikach,. Na pewno slyszeliscie o tej niesczesnej paradzie w NYC, podczas ktorej balon M&M\'s zahaczuyl o latarnie, oderwala sie lampa i spadla na dwie dziewczyny.. i wiecie co? w PL pytanie w mediach byloby: czy nic sie tym dziewczynom sie stalo i jak zapobiec takim niedoszlym tragediom.. Tutaj.. pytanie w mediach brzmialo: \'WILL THEY SUE?\"... bosh.. czy to jest normalne?.. 102 🌻 Sto latek!!!!!! ❤️ Naneczka 🌻 dzieki za rady. zuzia karana jest, tak jak pisalas, tylko w momencie wykroczenia.. ale np trudno mi ja wyciagnac spod biurka kiedy gryzie kabelki, bo biurko jest narozne i wszytskie kabelki w rogu wisza.. i oczywiscie, nagminne wchodzenie Zuzi na stol tez jest problemem.. chyba kupie spryskiwacz, moze to zadziala. Tak czytam sobie o Twojej kolezance.. i czasem sobie mysle, bo mam wiele pod nosem wlasnym podobnych przykladow.. faceci to czasem takie swinie, ze az slow brak.. Margolcia 🌻 no to gratulacje!! super! Moja kolezanka studiowala w Aalborgu, podobno fajne miasto. w Danii w ogole, jak w Niderlandach, rowerek jest glownym srodkiem przemieszczania sie po miescie. A rowerki uzywane mozesz kupic za bezcen wszedzie. Kiedy wyjezdzasz? I jak Twoj maz zniesie rozstanie? zmykam do ukochanego. Milego wieczoru:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianek
hej calusy dla ziomkow z izraela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianek
ciesze sie ze inni tez tesknia -to robi moj smutek mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomki
z Polski rowniez pozdrawiają. Wpadnij w ciągu dnia, wtedy jest więcej dziewczyn!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU: porady na temat zmiany biegow. Zaobserwuj w aucie, ze w neutralnej pozycji drazek zmiany biegow znajduje sie w samum srodku, miedzy trojka i czworka. Jak wypuscisz wajche z jakiegokolwiek biegu to wroci do samego srodka. To znaczy, ze redukujac z 5 na 4 nie musisz wykonywac zadnych manewrow. Po prostu wypusc drazek z piatki, a potem tylko pchnij do tylu. Podobnie ze zmiana z dwojki na trojke: wypusc wajche z dwojki, a potem pchnij do przodu. Proste jak drut. Wsiadz do auta i pobaw sie tym jak mi nie wierzysz. W miare nabywania doswiadczenia bedziesz to robic coraz szybciej i niezauwazalnie.\\ Ale sie madrze, co? Taki juz ze mnie maniak motoryzacji. mam sportowa Jette z manualna skrzynia biegow i jezdze jak rajdowiec. A co do parady w NY to moje pierwsze pytanie tez brzmialo: Will they sue. No i okazalo sie, ze nie. Powiedzieli, ze to nie byla niczyja wina. W Polsce by sie nikt na ten temat nie zastanawial, bo nasze sady sa do dupy i nie ma co sie dochodzic swoich praw bo i tak sie niczego nie osiagnie. I bardzo watpie czy ktokolwiek by sie nimi przejal. Juz predzej ludzie by sie z nich smiali i powiedzieli ze glupie byly, ze poszly na parade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlam tylko na chwileczke, zeby Wam powiedziec, ze kocham Was jak Irlandie ;):D Ca y est - jade na 5 miesiecy do Galway :D Buziaki dla wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot ja to jestem do tylu, no a co z ta Dania ???? super, ze masz okazje tam podrozowac i laczyc przyjemne z pozytecznym :) Podroze RULES :D trzymaj sie !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karamelek
Pozdrowienia z Norwegii. Wcale nie tesknie za krajem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Piwonia - to dluga historia... wielkie zamieszanie z rozdzialem miejsc! Akcje pod haslem \"Dania\" zaczelam troche na wlasna reke z pomoca mojej profesor z departamentu geografii, ale koniec koncow przy podziale miejsc przypadl mi uniwersytet w Galway! :) Jestem zadowolona z takiego obrotu sprawy, bo chociaz zajecia w Danii proponowane przez tamtejszy uniwerstet sa - moim zdaniem - sporo ciekawsze, to jednak Dania jest bardzo drogim krajem... jak cala Skandynawia! :( Ponadto do Roskilde jechalabym sama... a do Irlandii oprocz mnie jada jeszcze dwie dziewczyny z roku! Zawsze razniej jest jechac z kims! No i jest to jednak kraj anglojezyczny... :) Zmykam do wanny sie wygrzac! Potem napisze wiecej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Piwonia - maz zostaje we Francji, bo tutaj ma prace! Ale przyjedzie do mnie na 3-4 tygodnie! :) To tylko 5 miesiecy - da sie przezyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GREEN SMILE
HEJ RODACY!!! ODKAD JESTEM W USA ZAWSZE SLEDZE NOWINKI NA TYM TOPIKU NO I GDZIE TU SZUKAC PORAD JAK NIE TUTAJ WSROD NAJBLIZSZYCH.... A WIEC ......DOSTALAM UPRAGNIONA ZIELONA KARTE MOJA PROBLEM JEST TAKI ...NIE MA ZIELONEGO POJECIA JAK SIE TO ODBYWA MOJA MAZ MA OBYWATELSTWO AMERYKANSKIE I POLSKIE JESTESMY MALZENSTWEM I DOSTALAM WLASNIE ZIELONA KARTE TERAZ PLANUJE WYJAZD DO POLSKI TAK:ZIELONA KARTE MAM WYSTAWIONA NA NAZWISKO MEZA A POLSKI PASZPRT KTORY OCZYWISCIE WYROBONY JEST W POLSCE I MA JESZCZE KILKA LAT WAZNOSCI ALE OCZYWISCIE Z NAZWISKIEM PANIENSKIM ALE W NIM MAM WSZYSTKIE STEPELKI NP.WIZA,NO I OSTATNIA PIECZATKA ZE MOGE JUZ PODROZOWAC DO POLSKI W OCZEKIWANIU JAK DOSLA MI GREEN CARD NIE WIEM JAKS IE TO ODBYWA NA LOTNISKU CZY PASZPRT JEST POTRZEBNY CZY TYLKO GREEN CARD JEST MOIM DOKUMENTEM????? CZY NA ZWISKO W PASZPORCIE NIC NIE ZMIENIA JESLI MA ZIELONA KARTE I BILET TEZ BEDZIE NA NOWE NAZWISKO???? BO PRZECIEZ JUZ MOGLAM PODROZOWAC BEZ DOSLANEJ KARTY TYLKO DZIEKI TEJ PIECZATCE A OFICER Z BIURA WIDZIAL MOJE DANE W PASZPORCIE I MIMO TEGO WBIL PIECZATKE MOI DRODZY POMOZCIE BO NIE WIEM CO ROBIC A ZALEZY MI NA CZASIE ......NIE WIIDZIALAM SIE Z RODZINKA JUZ 2 LATA ACHA JESZCZE JEDNO MOJEMU MEZOWI SKONCZYLA SIE DATA WANOSCI PSZPORTU POLSKIEGO CZY MOZE DO POLSKI JECHAC TYLKO NA AMERYKANSKIM BO COS WSPOMINAL ZE COS SIE PALCI JESLI MA TYLKO 1 PASZPORT????WYJAZD NA JAKIES 1,5 MIESIAVCA WIEC MOZE COS SIE PLACI JESLI PRZEBYWA SIE DLUZEJ NICZ 3 MIESIACE??? Z GORY WIELKIE DZIEKI I POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! :) W koncu mam dluzsza chwilke, zeby do Was napisac! Wczesniej po prostu musialam zrelaksowac sie w wannie o obdzwonic wszystkich z informacja, ze klamka zapadla i jade do Irlandii :D Wyslalam smsa do znajomej z dziecinstwa, ze wkrotce ja nawiedze (mieszka od dwoch lat w hrabstwie Galway :D ) i juz zostalam zaproszona na prawdziwe irlandzkie piwo :D Bomba :D Jutro musze wiecej poszperac po stronie mojej nowej uczelni. Musze wyszukac kursy, na ktore moglabym chodzic i napisac maila do mojego koordynatora z kilkoma pytaniami! Voilà :) :) GNU - super, ze uczysz sie jezdzic! Ja naprawde polubilam ta \"zabawe\"! Szkoda, ze na 5 miesiecy bede musiala ja odlozyc! Do Irlandii nie sprowadze mojego kochanego Peugeocika... Zreszta oni tam jezdza po swojemu, wiec moze to i lepiej ;) Pozdrawiam wszystkich nowych i starych oczywiscie rowniez! Zmykam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GREEN SMILE
moze ktos z Was byl juz w polsce po otrzymaniu karty i wiec cos na temat pozdrozy do polski???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GREEN SMILE
moze ktos z Was byl juz w polsce po otrzymaniu karty i wiec cos na temat pozdrozy do polski???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green Smile> mozesz wyjechac na paszport polski tylko zabierz ze soba akt zawarcia slubu.. przynajmniej tak nam powiedziano w INS i potwierdzil to celnik na lotnisku. A paszport postaraj wyrobic w Polsce, taniej, szybciej, ja wciaz czekam na paszport, zmienialam tylko nazwisko, w dalszym ciagu jest wazny i czekam juz 5 miesiac;-(( co do paszportu meza nie mam zielonego pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka: Agais,1978, Islandia od 1999, Baran AMBERANGELIC, Arlington Hts, IL 1974 od 03.96 Strzelec AKARA, Amsterdam, 1980, od grudnia 2002, Wodnik BARB, okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA, Duluth, Minnesota, 1972 w USA od 08.89; Strzelec BRITTA, Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS, Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA, Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF, Springfield, IL 1977 2 Elisabetta, Italia, Cesenatico, 1965, 4 lata ESJA, Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK, Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA, okolice Chicago, IL 1970 15 GAPA, Mary Esther FL, 1975, od wrzesnia 2004, Strzelec G*O*S*I*K, Toronto, Canada 1977, 2 lata GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 panna (22.09) IZZA, Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY, Charleston, SC 1975 2 lata JOASKA, Francja, 1979, od lipca 2004 KOKUS, Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje czasem, Bliznieta K-11, Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa, Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga, Stuttgart 1983 od marca 2003 Leela, Jersey Channel Islands od grudnia 2002 RAK MAGARTA, Italia, 1966 10 lat malutka_de, Bad Urach 1981 5.2002 SKORPION MAYENKA, Toronto, Can 1981 2 lata, Baranek MARGOT, Francja, 1980, od sierpnia 2002, LEW (od 01.2006 - Galway, Irlandia) MARZENUSIA, Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA, Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW NESOXOCHI, UK, Cambridge, Cambridgeshire od marzec 2004. PIWONIA, Okolice Chicago, IL 1977 11 SAN ANTONIO, TX, 1970, 7 m-cy SIMONKA CINAMONKA, Shreveport, La 1977 2 lata SIOBHAN, Canterbury, Anglia od 13 kwietnia 2005 SPATZEK, Niemcy (Lubeka) od 01.2005, RAK (18.07.1979) SQUIRLEY, Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak SZILVA, nizina węgierska, Hungary,1963, 18 lat VERTE_INGA, okolice Paris, 7 miesiecy, Panna XANA, Seattle, WA 1974, od 7.04.05 (15 lat Niemcy), WAGA (11.10) ZOLA, Fort Lauderdale FL,1975, 3 m-ce, Bliznieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka: AGAIS,1978, Islandia od 1999, Baran AMBERANGELIC, Arlington Hts, IL 1974 od 03.96 Strzelec AKARA, Amsterdam, 1980, od grudnia 2002, Wodnik BAGATELKA, Duluth, Minnesota, 1972 w USA od 08.89; Strzelec DARK ELF, Springfield, IL 1977 2 ESJA, Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK, Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA, okolice Chicago, IL 1970 15 GAPA, Mary Esther FL, 1975, od wrzesnia 2004, Strzelec GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 panna (22.09) JAY, Charleston, SC 1975 2 lata JOASKA, Francja, 1979, od lipca 2004 KOKUS, Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje czasem, Bliznieta K-11, Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa, Greenville, SC 1969 4...........wodnik Leela, Jersey Channel Islands od grudnia 2002 RAK malutka_de, Bad Urach 1981 5.2002 SKORPION MAYENKA, Toronto, Can 1981 2 lata, Baranek MARGOT, Francja, 1980, od sierpnia 2002, LEW (od 01.2006 - Galway, Irlandia) MARZENUSIA, Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA, Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW NESOXOCHI, UK, Cambridge, Cambridgeshire od marzec 2004. PIWONIA, Okolice Chicago, IL 1977 11 SIMONKA CINAMONKA, Shreveport, La 1977 2 lata SPATZEK, Niemcy (Lubeka) od 01.2005, RAK (18.07.1979) SQUIRLEY, Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak XANA, Seattle, WA 1974, od 7.04.05 (15 lat Niemcy), WAGA (11.10) Wykasowalam osoby, ktore nie pojawiaja sie na topiku od dawna! W ogole trzeba by bylo dosyc mocno uaktualnic tabelke! Wpisujcie sie zatem i dopisujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielka
HOLA jestem w hiszpani.czy moze jest jeszcze ktos?zyje tu 9 lat i tesknie za swietami w polsce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Danielka - niestety nie ma tutaj nikogo z Hiszpanii! Ja sama spedziam w tym kraju wspaniale pol roku, w Cordobie! :) Ach, bylo cudownie! :) Napisz cos wiecej o sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay: mozna jechac z paszportem na stare nazwisko i tylko pokazac akt slubu???? Czemu mi nikt o tym wczesniej nie powiedzial????? Ja mam na moim paszporcie jeszcze z 5 lat wiec sobie spokojnie moge podrozowac i nie musz sie przejmowac!!! Jay, czy to prawda?? Czy moze to sie tylko odnosi do tego tymczasowego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> w ubieglym roku, kiedy maz mi kupil bilet lotniczy na moje nowe nazwisko, a w paszporcie panienskie prawie sie uryczalam po same pachy, no bo jak wyjade skoro nie mam paszportu? Na to moj maz za telefon do INS, potem na lotnisko tutaj i potwierdzono, ze na wazny paszport ze starym nazwiskiem mozna podrozowac, jesli wezmiesz ze soba akt zawarcia zwiazku, zielona na nowe nazwisko, no i jeszcze nowy jakis dokument na nowe, czyli np prawo jazdy. Niestety nie mialam okazji wyprobowac, bo dostalam paszport tymczasowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley Wydaje mi sie ze Jay ma racje - jesli paszport jest wazny, to wystarczy miec akt slubu zeby sluzby celne skumaly kto jest kim :) Ja mam o tyle latwiej ze mam podwojne nazwisko ;) Green Smile - nawet jesli masz zielona karte to i tak musisz miec paszport przy sobie. Bez paszportu nigdzie nie dojedziesz - a wedle prawa nadal jestes obywatelem polskim. Margot - to wspaniala wiadomosc. Ja uwielbiam Irlandie :D. Bylam tam juz dwa razy - i mam nadzieje pojechac jeszcze! Wlasnie w Irlandii dowiedzialam sie ze jestem w ciazy z Malenstwem ;) Moja mama ktora podrozowac nie lubi, stwierdzila ze Irlandia jest najprzyjemniejszym krajem w jakim byla (a zaliczyla ich calkiem sporo) Gnu - powodzenia w nauce! A Twoja Zuzia to zupelny lobuziak!!! Moje koty robia sie stare (maja po 6 lat) i zaczynam troche tesknic do wybrykow z ich "mlodosci" :) Piwonia - my tez bedziemy mieli prawdziwa choinke. Kiedy kupujesz? A propos niezlego sklepu z ubraniami ciazowymi to zajdz sobie do Marshall Fields - tego w Oak Brook. Maja niezly wybor, chociaz ceny sa najlepsze na wyprzedazy ;) ale co najwazniejsze, mozna robic zwroty do 3 miesiecy. W innych sklepach co najwyzej mozesz dostac kredyt. Calusy dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREEN SMILE 🌻wydaje mi sie, ze Jay ma racje. Ale jesli chcesz sie upewnic, zadzwon do USCIS. numer na pewno znasz.. ale na wszelki wypadek: 1-800-375-5283. nie poddawaj sie, jesli beda Cie trzymac na linii 20-40min, zanim odbierze zywy czlowiek. Ja bede miala podobny problem, tyle ze jeszcze zielonej nie mam i do PL bede jechac na Advance Parole.. ale paszport tez mam na panienskie nazwisko.. na szczescie, tak jak Funkia, mam podwojne, wiec latwiej chyba im bedzie skumac o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×