Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Witajcie (czesc] Ja tylko tak szybciuko! Wlasnie moj drogi profesor z ekonomii przyslal mi 50 stron durnego testu do przeczytania - jakies kretynizmy filozoficzne! 😡 Tym samym zepsul mi weekend 😡 Cool 😡 A mialam taki fajny dzien... chyba za fajny! Ech :( Sciskam Was bardzo mocno! Trzymajcie sie cieplo i do uslyszania wkrotce! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie te zpodobaja te wyroby z Boleslawca, maja w sobie takie fajne zgrzebne cieplo :) i sa przytulne :) z wygladau oczywiscie :) Moze kiedys sobie kupie, ale najpierw musze wytluc obecne talerze, bo jestem straszna minimalistka jesli chodzi o posiadanie i jeden poczworny komplet talerzy to dla mnie maximum :D A propo historii \"zwiazkowych\", to nie chce Was zanudzac, ale skoro temat wyszedl na jaw i tak mi dobrze idzie, to dokoncze :D No i koniec koncow poznalam milosc swojego zycia, czyli ani nie POlaka, ani Amerykanina, tylko Europejczyka, z ktorym sie mi zyje w calkowitej harmonii i mamy takie same swiatopoglady, w ktorych dominuje siwecki humanizm. On jest moze bardziej metodyczny a ja bardziej sentymentalna w tym wszystkim, nie jestemy powieleniem tej drugiej osoby, ale boje jestesmy wyzwoleni od spraw tradycyjno-rodzinnych, co dla mnie gra, bo korzeni mamy w sobie, a nie w zadnych zewnetrznych sutyacjach, do ktorych po prostu wypada sie dopasowac. Nie wiem co jeszcze, jest najmilszym facetem na swiecie, mozemy godzinami gadac o sprawach socjo-politycznych, a mozemy tez godzinami czytac razem Kubusia Puchatka :D Mamy swoje wlasne tradycje i swieta oraz rzeczy, ktore lubimy robic od swieta :) Nie musze np. 14 lutego przzywac tandety niczym z taniego romansu, ani martwic sie co wszystkim kupic na preenty, ktorzy te prezenty maja gleboko w gdziesiu. A na swieta zawsze robimy sobie prezent z podrozy do jakiegos fajnego miasta, gdzie chodzimy do ZOO, muzeow, shiopingow ;) i zacnych jadlodajni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU - oczywiscie, zawsze dopoki ludzi jest dwoje beda roznice, ale wlasnie tak jak napisalas, nie w tym rzecz, by druga osobe zmieniac lub te roznice w niej zwalczac, ale by zmienic swoj wlasny stosunek do tych roznic :) Dlatego wazne jest, by zwiazek nie polegal na jednej osobie zyjacej zyciem tej drugiej, ale by kazda miala swoje wlasne zycie, a razem by sie spotylali w celu uzupelnien i wzajemnego ubogacania :) No i oczywiscie nic na sile - zmienic drugiej osoby sie nie da i jesli te roznicy sa zbyt bolesne to lepiej sie rozstac. Nie zycze nikomu tego, ani nie uwazam, ze czlowiek powinin bez konca sie rozstawac i probowac szczescia z kim innym, ale warto zawierajac nowy zwiazek wiedziec nie tylko co sie chce, ale i czego sie nie chce ... Margot - w kwestii ekonomii nie bede sie wglebiac w szczegoly, bo tutaj akurat one sa bez znaczenia :( :( :( kondolencje :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko - bardzo ladnie i madrze piszesz... przyjmij ode mnie wyrazy glebokiego szacunku i uznania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli, ze tylko marudzicie bo Wam za dobrze dziewczyny ;) a w gruncie rzeczy jest super, sa tam jakies roznice ale nie jest az tak zle zeby rwac sobie wlosy z glowy !!!! i swietnie i niech tak wiec zostanie !!!! reszta wyrobi sie w tzw. praniu ;) zycze zeby tylko bylo lepiej i zawsze razem !!! :) i nie musze dodawac, ze tez jestem szczesliwa do bolu w swoim zwiazku :D :D kiedys bylam w zwiazku z nie jednym amerykaninem, wlochem, a nawet i grekiem, zalecal sie do mnie rowniez irakijczyk hahaha to byly czasy ale nie do porownania z tym co mam teraz i do zycia jakie mam z moim obecnym mezem :D z innej beczki; wlasnie wrocilam z zakupow, kupilam mojemu kochanie prezent pod choinke :D mam nadzieje, ze sie ucieszy :D o wlasnie wjezdza do garazu, nic zabieram sie za lososia na obiad :) to do pozniej papa GNU, zuzia jest cudna i z opisu zachowuje sie tak jak kiedys moj maly rodzuelec hahaha obecnie leniuch do potegi ale dalej jest taki slodki i kochany, ze moglabym go zjesc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeeeeeellooooooooooooo:) widze,ze u was bardzo swiatecznie...wspominacie mile chwile,swieta z rodzina i jak to bylo kiedys.....itd.........:) milo poczytac:) mi tez brakuje polskich tradycji-staram sie jednak jak moge:) nie zawsze mi to wychodzi,tym bardziej,ze tragiczna ze mnie kucharka:-o Squrley-piszesz,ze w twoich okolicach jest sklep z polska zywnoscia.ale ci zazdroszcze:P patrzylam kilka dni temu jest jeden sklepik na necie chyba nosi nazwe,,polana,,???nie jestem pewna-ale wydaje mi sie,ze troche drogo-ptasie mleczko $6!A w PL chyba 13zl:P........ Squrley-jak bedziesz w tym sklepiku w twojej okolicy ,popatrz na ceny.... czy byla by taka mozliwosc-gdybym ci przeslala pieniadze,bys mi cos kupila.????..np..jakies czekoladowe cukierki...lub pierniczki.....moze maja pierozki lub barszcz czerwony-miala bym cos na Wigillie prosze cie bardzo skontaktuj sie ze mna-moj e-mail julissa@o2.pl bede wdzieczna:D:D u mnie za dwa dni rocznica slubu❤️-moj maz stwierdzil,ze chce wynaja pokoj w najwyzszym hotelu w miescie,pokoik na ostatnim pietrze...........:P szampan.....lozko wyslane platkami roz:) oj oj co to bedzie?????:D hej dziewczyny-zauwarzylam,ze juz nie ma Marzenki-co sie z nia stalo?????zmienila nicka czy juz nie pisze......cos sie stalo? wybaczcie zadko tu zagladam:(-wiec nie wiem. bagatelka-oj o zwiazkach to mozna pisac i pisac...nieskonczony temat...charakter sie czlowiekowi zmienia dzis lubisz lody jutro nie:P..itd... bardzo spodobala mi sie twoja wypowiedz..,przerywana,,...kiku odcinkowa:) gratuluje ci udanego zwiazku..i oby twoj TZ okazal sie tym jedynym...tym wlasciwym❤️❤️❤️ cala reszte serdecznie pozdrawiam:):):) ps:dodam jeszcze,ze dzis jestem w bolach,bo osa -wbila mi swoje zadlo....w plecy,a to wredna!!! tak!tak w plecy! jak tak mozna????😠 nawet nie moge go wyjac,bo niedosiegam:-o wiec cierpie spuchnieta i czekam na meza az wroci z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simonka: jakim cudem cie tak to paskudztwo urzadzilo??? boshe jak ja nie cierpie owadow... Co do \"polany\" to faktycznie jest strasznie droga. Jest inny sklep wysylkowy. Teaz troszke drogi, ale juz nie tak jak Polana. Nazywa sie chyba www.polstore.com nie pamietam. napisze do ciebie za chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam wam powiedziec, ze wlasnie dzis wieczorem bylam na ostatnich w mojej karierze zajeciach na uczelni. KONIEC!!!!!! Jeszcze tylko zdac egaminki i po bolu... MBA w kieszeni. Wierzyc mi sie nie chce. Jak ten czas zlecial... Koniec studiowania, czas na prace. No chyba ze kiedys mi sie zechce wrocic i zrobic PhD, co jest bardzo mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ nie korzystajcie z polkiej telewizji w internecie TvPol !!!! zakupilam sobie na jeden miesiac pazdziernik abonament za 5$, obejrzalam 2 razy i nie pasowalo mi... sporo filmow nie dzialalo, i takie tam historie... przy zapisie wykupilam JEDEN miesiac. a te $^%*^%&^%* pobrali mi abonament za listopad takze!!! tak sobie sami sciagneli z karty :-( dobrze ze sprawdzilam wydatki na karte, bo inaczej w zyciu bym sie nie doliczyla ze brakuje mi 5$. juz wyslalam im gniewnego maila, i czekam na odpowiedz. ale zla jestem!!!kurcze... no i jestem gotowa z paczkami do Polski- zwariowalam 4 duze paki, zbankrutuje przez moja liczna rodzine ;-) pozdrawiam i napisze jak sie sytuacja rozwija ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze przestac tak sobie figlowac na internecie w pracy, bo jeszcze sie okaze, ze gdzies tam jest ktos, kto sprawdza poczynania pracownikow na komputerach i dopiero by byla draka :D Ale dzis przyszlam pare minut wczesniej, to czuje sie sama przed soba usprawiedliwiona ;) Piwonia - pomarudzic zawsze mozna, czlowiek miewa rozne nastroje ;), ale NIE moze byc ZA DOBRZE tak samo jak NIE mozna kogos ZA BARDZO kochac. Pisze to, bo czasem ludzie tak sobie rzucaja te slowa beztosko ;) No dobra, ale tak naprawde to sie chcialam Ciebi cos zapytac o aparaty fotograficzne ... tylko teraz sie nie moge rozpisac, bom w pracy ... :) cynamonka - ho, ho, lozko uslane platkami roz :) nawet wole nie myslec, co to bedzie ;) masz racje, ludzie sie zmieniaja, dlatego czsem nawet tak smutna rzecz, jak koniec czegos, co mialo byc na zawsze trzeba przyjac, choc z zalem, ale bez rozpaczy ... Squirley - :D niech zyje wolnosc :D kokus - wycierpalo sie swoje, to teraz mozna pisac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odwazylam sie na kolejna mala przerwe, jedzac przy tym kanapke z jajem ... Piwonio, chodzilo mi o to, ze jak robisz swoje profesjonalne/artystyczne zdjecia, to uzywasz aparatu na klisze, nie cyfrowego, tak? Przynajmniej tak wywnioskowalam z kilku Twoich wypowiedzi o wywolywaniu, slajdach itp. Czy masz ku temu jakis inny powod, czy to, ze jakosc \"kliszowa\" bedzie zawsze lepiej oddawala prawde niz \"cyfrowa\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelko - ja robie na dwa sposoby, mam sprzet nie tylko analogowy ale i cyfrowy, ktory rowniez zdaje swietnie egzamin bo aktualnie aparaty cyfrowe z wyzszej polki sa tak dobre, ze nie odroznisz ktore zdiecie bylo robione na kliszy a ktore jest cyfrowe :) poza tym robienie zdiec cyfra nalezy do najmniej stresujacych, czuje sie spokojniejsza kiedy widze, ze zdiecia wychodza i nie musze czekac i martwic sie jak przebiega ich wywolanie w labolatorium jak to jest w przypadku kliszy. Jedynie w przypadku zdiec czarno-bialych, poniewaz jestem milosniczka tradycyjnej ciemni czarno-bialej, nie mam serca wrecz aby zastapic tradycyjna klisze czarno-biaa technika cyfrowa !!! a to w ktorym momencie siegne po cyfre zalezy zupelnie ode mnie i jak mi jest wygodniej :) jesli wiem, ze bedzie to latwa sesja bez wpadek czy problemow ze strony osoby fotografujacej sie to biore klisze ale jesli mam przed soba dzieci brojace, skaczace, rozbrykane to wole cyfre ze wzgledu na mnijsze ryzyko, ze wiele z kadrow zostanie niestety stracona a szkoda paprac klisze i narazac sie na dosyc wysokie koszty jesli ma z niej wyjsc raptem jedno zdiecie !!! mowie tutaj o typowych sesjach ze zwyklymi ludzmi nie jakies sesje dla firm, ktore placa kolosalne pieniadze za zlecenie bo wowczas wszystkie koszty sa pokryte co do centa !!! wiec to jest zupelnie moje osobiste podejscie do sprawy jakim aparatem jest mi lepiej robic i jakie ujecia :) powiem szczerze, ze mimo iz zawsze zaskakuje mniejakos zdiec cyfrowych jakie wykonuje a mowie, ze jest czasami lepsza i barwnejsza od kliszy to mimo wszystko z przyzwyczajenia siegam po analoga :) na moje osobiste podroze zabieram tylko przezrocza i na takich uwieczniam interesujace dla mnie momenty :) jest jeszcze wiele spraw i jakich nie wspomnialam wtej kwestii ale nie chce Ci juz mieszac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam we wloszech,kolo Perugi.wyszlam za wlocha i to jest tragedia.czy jest ktos w podobnej sytuacji-piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia - dzieki ogromne :) wlasnie o to mi chodzilo :) Co prawda mialam sie o to Ciebie zapytac juz dawno, bo teraz to juz musztarda po obiedzie ;) Tzn. niedawno kupowalam sobie nowy aparat (nie taki prawdziwy, jak np. Ty uzywaz, tylko zwykly idiot-kamera ;) ), bo poprzedni mi skradziono wraz z samochodem. I poniewaz nie mam porzadnego komputera i nie bylam nigdy zachwycona jakoscia wywolanych (lub raczej wydrukowanych na papierze zdjeciowym) zdjec cyfrowych oraz nie stac mnie na aparat z wyzszej polki, zrobilam cos, za co mnie pewnie wszyscy wysmieja - kupilam sobie aparat kliszowy :D Ale za to taki najlepszy ze zwyklakow :) Ma strasznie dlugi dziob :D Bede uzywac, tak jak zawsze, filmow Fuji 800, zdjecia i tak bede miala na CD, wiec niech licho pali cyfry :D Mam juz jedna, taka stara byle jaka, ale od biedy jak na gwalt bede potrzebowac zrobic zdjecia cyfrowe to mam. Ot i co :) Do jutra 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivana - bywaly tu osoby z Wloch, nie wiem, czy w podobnie tragicznych sytuacjach, ale tak czy inaczej pisz, to Cie moze jakos pocieszymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reign of light 🌻 to chyba o mnie chodzi. kotka byla adoptowana z Pennsylvania S.P.C.A. Wellsboro Shelter. www.pspcawellsboro.org A moge zapytac skad Twoje pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reign of light 🌻 to chyba o mnie chodzi. kotka byla adoptowana z Pennsylvania S.P.C.A. Wellsboro Shelter. www.pspcawellsboro.org A moge zapytac skad Twoje pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz,bagatelko,bo tak naprawde to nie wierzylam,ze ktos sie odezwie.mam 36 lat i 2 synow -15 i 9 lat.to sa dzieci z mojego pierwszego malzenstwa.moj obecny maz jest dla nich niedobry,czasami wrecz okrutny.jak ich bronie to sama obrywam.mysle o powrocie do Polski ale boje sie ze nie znajde pracy.jestem zrozpaczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje,to najrozsadniejsze wyjscie,ale z czego bedziemy zyc---czuje sie staro nie mam na nic ochoty,jak tu logicznie myslec.tu dzieci maja lepsze perspektywy ,ale jak tu zyc z wariatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim! :) Wpadlam na chwilke - jestem dopiero od trzech kwadransow w domu i padam na dziob :o Ale nic, pisze, bo dzisiaj znowu przekonalam sie jaki swiat jest maly! Otoz jestem obecnie na roku z kolezanka GNU i Mayenki! :D Jakos dzisiaj sie zgadalysmy... ona opowiadala mi o swoich studiach i o Opolu... Nic, zmykam do wanny! Odezwe sie jutro 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reign of Light - w Stanach jest mnostwo schronisk dla zwierzat. Poszukaj sobie na Google - gwarantuje ze znajdziesz w swojej okolicy. Ja tez mam dwa futrzaki urwisy ze schroniska - jeszcze nigdy nie spotkalam bardziej kochajacych i tolerancyjnych zwierzatek :D Ivana - witaj! To bardzo przykre co piszesz - nawet nie wiem jak Cie pocieszyc. Czy we Wloszech sa jakies instytucje do ktorych moglabys sie zglosic i poprosic o opieke? Moze by Ci pomogli z uwolnieniem sie od meza i znalezieniem pracy? Trzymaj sie!!! Bagatelka - bardzo ladnie napisals... :) Margot - no popatrz jak swiat maly. Ja ostatnio poznalam dziewczyne w sklepie (wlasciwie to Starszak "uwiodl" jej tate) z ktora chodzilam do liceum i ktora przez wiele lat mieszkala na tej samej ulicy co ja!!! Wlasnie urodzila sliczna dziewczynke ktora mam nadziej poznac w ten weekend :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot-No nie moge, niedlugo sie okaze ze caly nasz rok sie spotka na kafeterii :-D Pozdrow Kasie ode mnie,bo pewnie o nia chodzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny🖐️ IVANA-zaraz pisze do ciebie E-mailasa:P mam podobna sytuacje....podobna:-o kiedys byla tragiczna...marudzilam na tym topiku ile wejdzie:) pamietacie?????????????? mam nadzieje,ze juz nie!!:D dzis juz jest lepiej!! nauczylam sie ,ze maz to ,,czlowiek,,-wiem moze brzydko to zabrzmialo,ale to prawda....bo czesto jest nazywany przez kobitki-,,facet swinia,,...itd.... wiec staram sie jak moge z calego serca❤️i umyslu:P! rozmowy i placze nic nie pomogly!! na litosc nie warto nikogo brac,bo to chyba zadko zdaje rezultaty.. teraz to ,,manipulacja,, troszke psychologi...:P przeciez wiadomo,ze my kobiety jestesmy wspanialo~ myslne i jak cos bardzo chcemy......to mozemy:) wiec ,,gatka-szmatka,,...jakos go podejdz..... mocno wierze,ze sytuacja sie ureguluje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh ale jestem wsciekla:(😠😡 przeszukalam cala szafe....nie ma mojej swiatecznej koszuli:-o cholera!😠...gdzie ona sie podziala?????? jutro parada SW.Mikolaja......... a ja nie mam mojej bluzki!!-jest okropna: biala w czerwone paski wygladam jak cukierek:P ale pod kurtke jeansowa w sam raz..... no nic wystapie w bialej:) oj ..oj...gdzie moja bluzeczka:-o????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, mayenka, popatrz swiat taki maly, hehehehe:) Margot 🌻 Kaska czy Aneta? przypuszczam, ze raczej kaska B. uscisnij ja ode mnie tez:) moze by keidys tez na kafe wpadla do nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam odpisali z telewizji!! oddali pieniadze i odlaczyli mnie- tyle dobrego jupi!! ale wkurzyli mnie bo napisali \"przykro nam ze Pani nie doczytala...\" pytam -co nie doczytalam, ze sobie sami samowolnie pieniadze pobiora?? tego nie bylo w regulaminie...no ale dobrze sie skonczylo i nigdy wiecej!!! pozdrawiam cieplutko ;-) Ivana- jestem z toba myslami i przesylam troszke pozytywnych uczuc ;-) My kobiety jestesmy silne i nawet nie wiemy ile bolu i przeciwnosci losu mozemy zniesc... prawda dziewczyny?? ;-) pozdrawiam i odzywaj sie do nas ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za cieple slowa Rodaczki.juz mi troche lzej na sercu.Tu jest opieka spoleczna i oni pomagaja,ale to ja musze podjac decyzje.A wlasnie z tym najtrudniej.Ciagle sie ludze ze on sie zmieni,ze zrozumie,ze chociaz dzieci nie sa jego,to mozna je pokochac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVANA-...witaj z rana:)🖐️ ja bluzeczki niestety nie znalazlam:( parada o 9 rano-dlaczego tak wczesnie?z rana dosc zimno! juz lepiej by bylo ok 12 IVANA-trzymaj sie i badz silna:)mocno wierze,ze wszystko sie ulozy:) 102-swieta prawda: MY KOBIETKI jestesmy silne-IVANA dolacz do nas zawsze w grupie razniej!!!🌼🌼szczegolnie takiej grupce emigrantek:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×