Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

czesc dziewczyny... Rozumiem, ze jeszcze nie dzoszlyscie do siebie po szalenstwach sylwestrowej nocy.. a tymczasem zaczal sie nowy rok.. Pogoda wyszla naprzeciw ludziom pognebionym podwyzkami cen gazu i en. elektrycznej i sfolgowala na +2 st. C... lideczka - witaj na topiku.. pewnie zadomowilas sie zupelnie w kraju nisko polozonym.. Cassandra - a u Ciebie lato w pelni... Jaka jest roznica czasu do Polski? Pozdrowienia dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszyscy w Nowy Roku 2006! :) Ja niestety po staremu ucze sie do egzaminow :o Zaczynam w srode :o Prosze trzymajcie za mnie kciuki, zwlaszcza Ty, kokusiu! :) A za tydzien mnie juz tu nie bedzie :o Najpierw trzy dni w Belgii, potem witaj Irlandio! Dzwinie sie czuje :o Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Margot - my też wybieramy się do... Galway :D Świat jest jednak mały.... Cieszę sie bardzo, wolę mieszkać tam niż np. w Dublinie. Kiedy wybierasz się do Irlandii? Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla tego Topiku! :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Margot - my też wybieramy się do... Galway :D Świat jest jednak mały.... Cieszę sie bardzo, wolę mieszkać tam niż np. w Dublinie. Kiedy wybierasz się do Irlandii? Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla tego Topiku! :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Margot - my też wybieramy się do... Galway :D Świat jest jednak mały.... Cieszę sie bardzo, wolę mieszkać tam niż np. w Dublinie. Kiedy wybierasz się do Irlandii? Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla tego Topiku! :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Margot - my też wybieramy się do... Galway :D Świat jest jednak mały.... Cieszę sie bardzo, wolę mieszkać tam niż np. w Dublinie. Kiedy wybierasz się do Irlandii? Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla tego Topiku! :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Margot - my też wybieramy się do... Galway :D Świat jest jednak mały.... Cieszę sie bardzo, wolę mieszkać tam niż np. w Dublinie. Kiedy wybierasz się do Irlandii? Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla tego Topiku! :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Meluzyna - ale super! :D Swiat jest faktycznie maly! :D Ja ruszam 11-ego z Brukseli! Jade tam w ramach studiow na 5 miesiecy, potem wracam do Francji! Jesli kiedys nadarzy sie okazja moglybysmy wyskoczyc razem na kawe! Moj adres jest jakby co pod nickiem! :) Czy masz tam juz zarezerwowane jakies mieszkanie? A jesli tak, czy ciezko jest cos znalezc w przystepnych cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - przepraszam, coś mi sie plyta zaciela :D Lecę pod koniec stycznia razem z synkiem, a maż już pojechał - pracę już ma, tylko potrzeba czasu na wynajęcie domu i zorganizowanie samochodu. Przylatujemy z synkiem już na gotowe, przynajmniej mam taką nadzieję :) Chętnie się z Tobą spotkam, jasne :) Czy masz już jakieś mieszkanko na oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Meluzyna - no to jestesmy juz prawie umowione na kawe!:D Jesli chodzi zas o mieszkanie, to w tym sek, ze uniwersytet nie zapewnia zadnego lokum :o Bede szukac na miejscu... a na pierwsze noce zatrzymam sie u kolezanki, ktora mieszka 1,5 godziny od Galway! :) Mam nadzieje, ze nie bedzie problemu ze znalezieniem czegos niedrogiego na te kilka miesiecy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Meluzyna - widze, ze nie ma pod Twoim nickiem zadnego adresu. Pod moim znajdziesz jednak moj, wiec odezwij sie do mnie jakby co! Pozdrawiam serdecznie cala brac forumowa! Moglibyscie sie odezwac no! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze nikogo nie ma! Zycze Wiec Wam dobrej nocy i mowie do jutra 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus--->jeszcze sie nie zadomowilam chociaz bardzo bym juz chciala, pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathrin 2006
witajcie!mieszkam w niemczech,chcialabym zlozyc wszystkim zyczenia szczesliwego nowego 2006 roku! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - na pewno coś znajdziesz, interesuje Cię pokój przy rodzinie czy mieszkanie? Z tego co wiem, to tam mieszkania schodzą bardzo szybko, wszak trwa najazd Polaków na Irlandię (podobno mieszka nas tam już 130 tys., a co miesiąc wyjeżdża coś ponad 10 tys.), a właściciele najchętniej wynajmują tak na pół roku-rok, ale pewnie znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, wybór jest spory. Wieść gminna niesie, że najpiękniejsza dzielnica to Salthill - tuż przy oceanie i wielkiej promenadzie, ale to, szczerze mówiąc, nie bardzo mi się uśmiecha, ze względu na ceny oraz wieczną wilgoć - tak a propos to na to właśnie trzeba zwracać uwagę w Galway przy wynajmowaniu lokum - wilgoć, wilgoć, wilgoć... No pewnie, ze czuję się umówiona :) Twój wyjazd już wkrótce... Jak sądzę, nie masz problemów z angielskim? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Meluzyna - szukam raczej mieszkania ze studentami! Czegos takiego! Ewentualnie malego mieszkania, ale sama chcialabym mieszkac zdecydowanie w ostatecznosci! O wilgoci juz slyszalam, wiec na pewno bede zwracac na nia uwage! A jesli chodzi o moj angielski, to kiedys byl calkiem niezly, ale teraz to zupelnie inna bajka. :( Rozumiec, rozumiem nadal wszystko bez problemu, ale nie mowie juz tak plynnie jak kiedys i zdarza mi sie wtracac slowka po francusku! O zdrozo! A to dlatego, ze od kiedy jestem we Francji rozmawiam wlasciwie tylko i wylacznie po francusku... nawet po polsku bardzo rzadko, bo mam zaledwie jedna polska kolezanke... Wlasnie ze wzgledu na jezyk, ktory chcialabym podszlifowac, wybralam stypendium w Irlandii, a nie w Danii czy Finlandii. A jak tam Twoj angielski? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie.. Margot i Meluzyna - fajnie, ze bedziecie mialy mozliwosc spotkania sie.. Katrin - witaj na topiku... dla Ciebie rowniez wszystkiego najlepszego.. Lideczka - faktycznie, czas najwyzszy.. tyle lat.. tak sobie mysle, ze wiekszosc z was wsrod noworocznych postanowien miala leczenie od uzaleznien, zwlaszcza od internetu.. czy tak? Zartuje o czywiscie i mam nadzieje, ze wkrotce bedzie nas wiecej na topiku.. :D serdecznie pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka - WAZNE PYTANIE.. czy Twoj adres zaczynajacy sie od naneczka@ jest aktualny czy wykasowac go z listy.. bo mam dwa adresy do Ciebie.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra2006
witam ja obecnie mieszkam W Irlandii nie daleko Dublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) kokus - to chyba ponoworoczny odwyk ;) :) Sandra2006 - witamy kolejna osobke z Irlandii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - dobry pomysł z tym odświeżeniem języka, on faktycznie po latach \"nieużywania\" po prostu kołowacieje. A ja znam angielski o tyle o ile można się tego nauczyć w kraju. Czyli - bierny lepszy, czynny gorszy. Liczę właśnie na ten wyjazd, ze wreszcie nabiorę płynności. Mam też problem z odmianami angielskiego - przez lata uczyłam się w szkole brytyjskiego, potem miałam przez dwa lata zajęcia z Amerykanami, potem byłam pół roku w Stanach, a teraz ta Irlandia... He he, podobno mówię takim miksem, co mnie wcale nie cieszy :o A Ty Margot dwa języki, super, francuski zawsze mi się podobał i na studiach miałam go przez dwa lata, ale już teraz nic prawie nie pamiętam i umiem się tylko przedstawić i opowiedzieć o mojej rodzinie :D Sandra - witamy :) Opowiadaj dziewczyno, jak długo tam mieszkasz i jakie wrażenia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathrin 2006
mam pytanko:czy moze mi ktos podac namiary na jakies forum dla matek przebywajacych za granica,bo moja wyszukiwarka znalazla tylko beebomanie a tam nie ma nic aktualne.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Meluzyna - ja tez sie uczylam wszelkich odmian angielskiego, a teraz podobno zaciagam akcentem francuskim na kilometr ;) Moi koledzy z roku jednoglosnie stwierdzili, ze nikt mnie tam nie wiezmie za Polke jak usyszy moj akcent hihi... Mam nadzieje, ze w Irlandii sie podszkole niezle z angielskiego i przestane \"francuzyc\"! Ponadto chcialabym tez po polsku sobie w koncu pogadac, bo bardzo brakuje mi wszelkich gatek-szmatek w rodzim jezyku! A do Irlandii wybieracie sie na dlugo? :) kathrin 2006 - slyszalam tylko o bebemanii... Sama nie jestem mama wiec nigdy nie interesowal mnie ten temat, ale na forum jest sporo osob z Niemiec, wiec moze ktos sie odezwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie chce mi sie uczyc :o Nic nowego, wiem ;) W sumie nie powinno byc zle... przynajmniej mam taka nadzieje! Ide obejrzec jeden odcinek \"Przystanku Alaska\" (mam cala kolekcje - taki maly spadek!) a potem wracam do czytania moich notatek :o Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×