Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość male jest piekne
a ja mieszkam w Budapeszcie i jest mi tu dobrze. Polaczenie nowoczesnosci z zachowaniem tradycji...jak wracam do Polski to...sami wiecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris...ja znam kraje arabskie, bylam min. w kuwejcie i wiem jak tam wyglada zycie europejczykow..mam nadzieje, ze masz duzo przyjaciol ...a czy mozesz prowadzic samochod? budapeszt jest sliczny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatha-martha
Pozdrawiam z Dubaju :) Doris.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris492
Z tym samochodem to jasne moge, tylko ze dopiero robie prawko :) tu nie mam duzo znajomych , czesto z mezem wyjezdzam i za bardzo czasu nawet nie mialam , byla tu moja przyjaciolka ze Slowacji , ale niestety wyjechala ;( brakuje mi troche kogos tu z Polski ........ ...................................................................................Agatha-Martha co robisz w Dubaju i od jak dawna jestes ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatha-martha
Hej Doris :) pracuje tu... ale mieszkam w Ajman, tam firma wynajela mieszkanie :) Jestem tutaj 3 miesiace. A Ty co robisz?? Pracujesz?? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuu... ale jestem w fatalnym stanie... to moja wina....z powodu... nadmiaru ...WINA.... hehehe... wczoraj sobie urzadzilam wieczorek muzyczny, pilam pyszne wino cabernet sauvignon marki Columbia Crest... tanczylam sobie w salonie... a jak juz bylam kompletnie \"szczesliwa\" to zaczelam dzwonic do moich \"chlopakow\" hahaha.... szok... dorosla kobita a zachowania jak mloda koza... hahaha... Ale dobrze sie bawilam... A teraz mnie boli glowa... Lyknelam juz 3 excedriny xtra strength... Ok, nie wiem po co to opisuje... chyba dlatego, ze sama sie z siebie smieje... Jay: 18 czerwca przyjezdzam na tygodniowe wakacje w Folly Beach. Planuj juz jakis wieczorek spotkaniowy!!! Aha, do mojego domku wprowadzam si e2 czerwca, wiec jestes zaproszona kiedy tylko bedziesz mogla po tym dniu w odwiedziny!! teraz bede mieszkac jeszcze blizej tego polskiego sklepu jakbys chciala sie wybrac... Naneczka - ide pisac do ciebie maila. Jestem potworek i tak sie zaniedbalam... pozdrowienia i milej niedzieli wszystkim zycze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> to dalas czadu;-) a czemu na Folly jedziesz? wlasciwie to glupio pytam do downtown blisko heheh w czerwcu to ja znowu bede w szkole i znowu bede pracowac do 8.30 wieczorem, wiec ten wieczorem to bedzie musial byc naprawde wieczorowa pora ide szukac czegos na uczulenia, uzarla mnei fire ant wczoraj i oficjalnie dzis mam 2 co moj maz nazywa \"cankle\" polaczenie calf i ankle, wyglada toto jakbym sobie co najmniej kostke skrecila Fire Ant dopadla mnie w forcie Kazimierza Pulaskiego, tez nie miala kiedy mnei dorwac jak armaty strzelaly, dymu i huku co niemiara, panowie w mundurach konfederatow a ja walczylam z ... mrowka;-)) pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay: bidulko ty... moze cortizone? hhmmmm... nie znam sie za bardzo na uczuleniach... Wakacje w Folly bo tam wynajeli dom rodzice Sary, mojej przyjaciolki, a z nimi wlasnie jade. Zaprosili mnie na wakacje. Jej tato ma mnie nauczyc surfowac haha... to bedzie dopiero widok... A spotkania wieczorowa pora jak najbardziej! aha, widzialas moze nowe odcinki The bachelor? Ja nigdy tego nie ogladalam, ale obecny sezon jakos zlapal moja uwage... ogladamy to pasjami z kolezankami z pracy. I wlasnie masa panienek tam byla z Charleston!! Jedna z nich - Stephanie - dostala pierwsza roze w 1 rundzie, i potem 1 roze w 2 rundzie... Ale w koncu w 3, facet ja wycial bo byla za bardzo skanky...Wlasnie w ostatnil odcinku 3 laski z SC zostaly wykopane... I dobze bo wszystkie byly strasznie tepe... Az wstyd ze ja tez jestem z SC... hehehe.... Czy ktos jeszcze to oglada? Ja trzymam ksciuki za Bevin. Mam nadzieje, ze on wlasnie wybierze Bevin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka: ok, juz mi sie 3 razy wrocil mail wyslany do ciebie.. podaj mi slonko dobry adres mailowy bo nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie jestem na etapie zaczynania zycia \"na nowo\" chce/musze wyjechac z Polski.Mam 25l,skonczone studia ekonomiczne i brak pomyslu na zycie:( Gdzie wg was warto wyjechac, gdzie jest szansa na normalne zycie, mili ludzie itp. Jesli ktos bylby tak mily,mial troche czasu i cos doradzil to bylabym bardzo wdzieczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co sadzicie o Emiratach Arabskich? Ciezko mi sie czegokolwiek dowiedziec z netu, jak wyglada sprawa pozwolen na prace i czy jest duza szansa na jej znalezienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatha-martha
DARK LADY - witaj, mieszkam i pracuje w Emiratach od 3 miesiecy. I mysle, ze nalezy gleboko przemyslec decyzje o wyjezdzie tutaj. NIe chce przez to powiedziec, ze jest tu zle. Nie jest, ale jest to kompletnie inny kraj niz jakkikolwiek z krajow europejskich. I czasem jest ciezko. Ja jestem tu z dwiema kolezankami i dziekuje za to Bogu, bo sama rozpoczac tu zycia bym nie chciala. Jesli chodzi o prace, to bywa roznie, potrzebuja inzynierow, ale czy ekonomistow? Tego juz nie wiem, musialabys zbadac rynek pracy co nieco :)No i niezbedny jest angielski. I radze miec wszystko zalatwione i sprawdzone zanim tu przyjedziesz. Jesli znajdziesz prace przed przyjazdem ( a mysle ze tak byloby najlepiej), to Twoj pracodawca powinien zaltwic Ci wize i zakwaterowanie. Jesli masz jeszcze jakies pytania to smialo. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helolka Witam u koncowki weekendu. Jesli chodzi o Szymborska to TAK bardzo, ale to bardzo ja lubie :D Wiec zazdroszcze spotkania z nia :) Koniecznie opowiedz jak bylo :D Opowiem Wam troszku o moim weekendzie. Niby nic specjalnego, ale jednak byl bardzo udany :). Wiecie ze przeprowadzilam sie do innego miasta - Woking pod Londynem. Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni moj standard zycia podniosl sie kilku krotnie... i nie mowie o sprawach materialnych. Miasto jak miasto - wszedzie mieszka sie podobnie. Za to brak jest tu tego calego zgielku, ktory w Londynie towarzyszyl mi na codzien a ktorego brak zauwazylam dopiero po przeprowadzce tutaj. I tak n a parwde to nie wiem czy ja sie starzeje czy cos innego sie ze mna dzieje, ale ostatnio bardziej cenie sobie wieczory i weekendy spedzane w gronie rodzinnym (maz :) ) i przyjaciol niz np wyjscie na dyskoteke. ale wracajac do tematu weekendu... Mianowicie tutaj w Surrey (cos w rodzaju wojewodztwa) znajduje sie mnostwo parkow, pomnikow przyrody i zabytkow do ktorych prowadza sciezki rowerowe. W zwiazku z tym w sobote postanowilismy kupic sobie rowery i wyb rac sie na taka wycieczke. Niewiele myslac weszlismy do pierwszego skepu i jeszcze tego samego dnia wybralismy sie na mala wycieczke rowerowa po okolicy. Przez przypadek dotarlismy do Basingstoke canal. Jest to kanal wodny utworzony w XVIII wieku przez pewna rodzine. Przez prawie 2 stulecia sluzyl on jako srodek transportowy (jako ze koleji nie bylo - a potem kiedy zostala uruchomiona byla bardzo droga) i komunikacyjny. Dzieki niemu okolica znacznie sie wzbogacila. TYm kanalem mozna rowniez bylo dotrzec az do samego Londynu - takze byl to srodek komunikacyjny niemlaze niezastapiony. Nieco pozniej, kiedy kolej rozwinela sie i ceny produktow spadly na tyle ze nie oplacalo sie przewozic ich na barkach wodnych kanal podupadl i zarosl. Dopiero w latach 70 XXwieku miejscowa ludnosc postanowila cos z tym zrobic. Wowczas wladze regionu wykupily ten kanal i odremontowaly - brzegi zostaly uregulowane i wzdluz jego brzegow powstaly sciezki rowerowe. No i wlasnie wzluz tego kanalu wybralismy sie dzisiaj na wycieczke. ten kanal ciagnie sie kilometrami i zdolalismy przejechac dzisiaj tylko niwelka jego dlugosc, ale warto bylo. Przyroda jest piekna. Tyle starych drzew obrosnietych dzikim bluszczem, rozne gatunki kaczek i innych stworzen. PO prostu pieknie :D No i do tego dochodza jeszcze rozne historyczne ciekawostki jak liczne sluzy czy mosty z XVIII/XIX wieku - pieknie :) Ok nie zanudzam. Dodam tylko tyle ze pokiereszowani jestesmy niemalo (tak, tak przez ostatne 2-3 lata nie uprawialismy za wiele sportu) ale i tak postanowilismy ze teraz w kazdy weekend, ktory bedziemy miec wolny wybierzemy sie na jakas krajoznawcza wycieczke. Moze jeszcze uda nam sie wrocic do formy :) ;) Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej witam przy niedzieli;-) mialam do was napisac troche wczesniej, ale Tiger wladowal sie na kolana i wypiescic musialam za caly dzien;-) juz jestem po raz pierwszy prosto z plazy... wooow... sezon rozpoczety!! kolory wody cudowne- od niebieskiej po zielona i wszystkie dostepne odcienie, pogoda cudowna 90* czyste niebo, na plazy delikatny wiaterek chlodzi cie tak wspaniale ze nie czujesz goraca...woda zimna- ale i tak juz plywalam. w wodzie ja sie wyglupiam jak male dziecko, zolnierz stwierdzil ze mnie tam zostawi bo sie zachowuje jak retard;-)no ale..dojechalismy ok 11 wygramolilismy sie ok 3 z powrotem, zatrzymalismy sie zjesc w tihuana flat- wieki tam nie jadlam! ciekawostka- maja wlasne sosy salsy itp, sosy nazywaja sie smack my butt&call me sally, zaznaczam ze sa w czterech odmianach smakowych- sissy;-), medium:-I,hot ze znaczkiem placzacego i deadly z trupia czaszka. oczywiscie jak hojrak zaczelam od najpikantniejszego... wooow...dobrze ze mialam large napoj;-)a potem wrobilam w ten sos zolnierza;-) hi hi tak nawet calkiem sporo sprobowal;-)nawet ciezko ten smak chili zagryzc czymskolwiek;-) no i w domu niespodzianka;-) piekna opalenizna ,oczywiscie stopy!! spalone, aj aj aloesem sie kuruje teraz;-) bagatelka- musisz nasz odwiedzic na tych pieknych florydzkich plazach pozdrawiam wszystkich, szczegolnie Emiraty;-) tak egzotycznie mam nadzieje ze wszyscy naladowali akumulatory na caly dlugasny tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktora miala problem z poprawianiem bledow?? mi tez poprawilo hojraka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu... pewne slowa znaczy sie trzeba omijac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franci vel francesca
witam wszystkich! bagatelko dziekuje za pozdrowienia:classic_cool:😘 minelo juz trzy lata od kiedy po raz pierwszy zagladnelam do naszego forum..nie nie zgubilam sie..hehehe..ale od tego czasu duzo w moim zyciu sie zmienilo,wlasciwie cale moje zycie sie zmienilo wiec nie mialam czasu aby regularnie zagladac do Was i moc sledzic kazde wydarzenie z Waszego zycia czego zaluje no ale tak juz jest..zauwazylam wiele nowych osob wszystkich witam serdecznie🖐️,ale powniewaz nasze forum ma juz ponad 700stron omg!..to jest niesamowite!!!-wiec trudno mi byloby odnalesc poszczegolne osoby..nadal jestem w usa..chwilowo nie pracuje-poniewaz nie mialam sily juz wiecej harowac tak jak reszta polek [trzy lata fizycznej pracy non stop budzenie sie o 5.30 rano i praca po 11 godzin bez mozliwosci czasami zjedzenia lanchu-to bylo za wiele]..staram sie o papiery wiec mysle ze za niedlugo bede pracowac juz w mojej profesji-bynajmniej nie uzywajac sily fizycznej...jak tylko warunki beda mi na to pozwalaly bede zagladac czesciej:)pozdrawiam serdecznie tych co pamietam sprzed lat-bagatelka,margocik,jay,kokus..czy haneczka nas odwiedza czy sie gdzies zapodziala?buzka😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franci vel francesca
oczywiscie moc pozdrowien dla nowych bywalcow🖐️..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franci - haneczka sie zapodziala ;) ale moze sie jeszcze odnajdzie :) Powodzenia z papierami, pracami i tymi wszsytkimi zyciowymi udrekami, na pewno dobrze zrobilas, zeby sie nie zabijac praca, bo w koncu pracujemy by zyc, nie na odwrot ;) 102 - ale mi smaka narobilas :D Ja torche zmienilam plany, tzn. doszlam do wniosku, ze nie bedziemy jechac do Mobilu zanim sie tam faktycznie przeprowadzimy na ogledziny, bo bilety sa tak niesamowicie drogie, ze normalnie na egzotycznie wakacje moznaby pojechac ... po prostu szukam apartamentow na internecie i w ten sposob sprawe zalatwie, a potem bedziemy sie rozgladac co i jak, gdzie sa jakies fajne miejskie zaulki na ew. zakup mieszkania na dluzsza mete. Mi tez bledy poprawiali, zobacz na ostatniej stronie, i tez z h o j r a k i e m :D :D Dziewczyny z Emiratow - pozdrowienia 🖐️ Napiszcie cos o Waszym zyciu tamze, w tak egzotycznych i tajemniczych stronach :) Caluseczki dla wszystkich wposowiczow 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulena - ale slicznie tam musi byc z tego, co opisujesz :) Fajnie, ze udalo Ci sie zmienic styl zycia na stosowniejszy do obecnych potrzeb, oby teraz bylo tylko coraz lepiej :) Squirley - zaszalalas widze :D Zajbardziej spodobal mi sie motyw z dwonieniem do \"swoich chlopakow\", tez w zyciu miewalam takie upojne natchnienia ; A byli chociaz w domu? Na kaca tez zalecaja sok pomidorowy, cytrynowy, w ogole wit. C i picie duzo wody, ale napewno to wiesz ;) Jay - na to ugryzienie to jedyne co mi przychodzi do lba to benadryl, albo homeopatycznie czarnuszka. Benadryl doustny dla mnie jest nieznosny, czuje sie wtedy jak pijana, ale na trzezwo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franci vel francesca
dziekuje i miejmy taka nadzieje ze odnajda sie zguby;)..ahaha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polak z urodzenia
25 lat w usa, sram na polske i polakow, dlaczego mam to ukrywac i mowic ze jest inaczej, te smutne geby, te jeki i zawodzenia, powszechna glupota chamstwo i zwykly prymityw, ludzie ja przed wami ucieklem, nie przed komuna ktora mi latala, ucieklem przed zbydlecona nacja chlopo robotnikow i zarozumialych "inteligentow" , zyje w normalnym kraju, gdzie przepisy sa jasne i czytelne, gdzie kobieta ma prawo do przerywania ciazy, gdzie ksieza nie gebuja o polityce, nie mowiac o rwaniu sie do wladzy, gdzie blogoslawi sie boga ale ksieza nie maja wstepu do szkol, gdzie nie istnieje l2 czyli zwolnienie od lekarza ktorym mozna oszukac pracodawce i wymigac sie od kary sadowej, gdzie kodeks karny i cywilny dziala i to szybko, gdzie samochod zle zaparkowany odholowuje sie w ciagu godziny, gdzie nie ma meldunku, mieszkasz tam gdzie chcesz, bez tlumaczenia sie urzednikom i podpisywania papierow. gdzie zalozenie firmy trwa 10 minut, wypelniasz podanie placisz 20 dolarow i masz firme zarejestrwana, gdzie egzamin an prawo jazdy trwa 20 minut, wypelniasz test wsiadasz do samochodu, jedziesz zmieniasz pasy cofasz, parkujesz, i dostajesz prawko od reki. gdzie nie sprawdza sie stanu technicznego pojazdu, tylko ilosc spalin, gdzie mandat policyjny jest egzekwowany i nie mozna sie wymigac, gdzie nikt nie zalatwia bo to znajomy posla, a on zna komendanta a ten sedziego. gdzie rownouprawnienie jest gwarantowane w konstytucji i rownosc traktowania jest przestrzegana przez wszytkich i wpajana od malego , gdzie na szefa mowi sie po imieniu, jednak bez spoufalenia, gdzie szef okazuje ci respekt i szacunek, bo swoja praca pomnazasz jego majatek, gdzie minimum placy $7 na godzine jest zagwarantowane prawnie, i bezczelny wyzysk jest zamierzchla przeszloscia, gdzie ludzie nie zyja na pokaz, tylko tak jak chca, okreslenie "bo co ludzie powiedza" nie istnieje, gdzie elektryk nie ma szans na zostanie prezydentem a swiniopas na zostanie premierem. mam nadzieje ze usa nie zniesie wiz dla polakow, ja naprawde nie che was tu widziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie uwazasz ze Polacy wyjechali mniej wiecej z tego samego powodu co ty? a poza tym Usa to wolny kraj wiec moze przyjezdzac kto chce wiec nie szaroges sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i po co zagladasz na forum przeciez sam tytul topiku powinien cie \"zniesmaczyc\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrowionka dla wszystkich ze slonecznej ale wietrznej Anglii...(zabiegana jestem, czasu nie mam zeby usiasc i cos sensownego napisac)...poprawie sie :-) >> polak z urodzenia - a jak ty sie tam dostales - przeplynales Atlantyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w poniedzialkowy poranek. Ostro nam sie tydzien zaczal ;) ????? :D:D:D:D Mysle ze takie niepochlebne wypowiedzi jak tego pana powyzej wyglaszaja tylko ludzie, ktorzy sa niedowartosciowani i poprzez negacje kraju z ktorego pochodza probuja to nadrobic. Ale tak sie nie da. Niezaleznie od tego gdzie by sie nie znalezli na zawsze pozostana Polakami- i czy chca tego czy nie wplyw polskiej kultury i wychowania pozostanie nieodlaczna ich czescia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polak z urodzenia> czytam i czytam i te ustawowe $7 na godzine mi nie pasuje.. jesli mieszkasz w USA to najwyrazniej mieszkasz w innym stanie niz ja, gdzie $5.45 jest ustawowe i jesli tego nie nazwiesz wyzyskiem, to ja nie wiem jaka late przykleic takiej placy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay,agaa, kasiulena,arnusia,102, bagatelka....ciao squirley---ale z ciebie baletnica...no, no,.... kasiulena, ok, jesli chodzi o szymborska..to, w zaleznosci od sytuacji, albo zrobie duzo zdjec, albo \"nazbieram \"dla was autografow.....jestes druga na liscie. Bardzo ciekawe , to co napisalas o tym kanale..ja lubie taka dzika przyrode...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franci vel francesca
czytam i czytam te wypowiedzi i smiac mi sie zachcialo..mieszkam juz troche w usa i nie wydaje mi sie ze jest tak kolorowo jak "polak z pochodzenia"napisal...wcale 7 $ za godzine nie jest gwarantowane nigdzie-z tego co ja wiem to jest bardzo dobra stawka bynajmniej dla "poczatkujacych" no teraz bynajmniej w stanie NY mozna otrzymac 8$ na wstepie ale na podwyzke nie licz-chyba ze masz naprawde bardzo dobrego szefa!..poza tym-Polak Polakowi nigdy tutaj nie pomoze(bynajmniej gdzie ja mieszkam i w okolicach..)-chyba ze to rodzina..jezeli przebywasz w srodowisku Polakow mozesz sie spotkac z obrzydliwa zazdroscia,historiami typu-"ja ja ja jestem lepszy","ja ja ja mam wiecej..","ja ja ja sie nie narobie"...a w rzeczywistosci jest na odwrot-bardzo dlugo mieszkalam wsrod polakow i niestety mialam juz tego dosyc..zyli moim zyciem,ukladali historie o ktorych ja nawet nie wiedzialam,do kosciola tez nie chodzilam bo to byla nie msza tylko rewia mody i pokaz samochodowy..teraz jestem z samymi Amerykaninami-jest mi nie latwiej ale bynajmniej nie musze przechodzic przez to co przeszlam...zycie w usa nie jest wcale latwiejsze-to prawda zarabia sie wiecej niz w naszym kraju ale placisz przewaznie wlasnym zdrowiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..i wydaje mi sie ze Polacy nigdy sie nie zmiena czy beda w Ameryce czy w Polsce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×