Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość AnKaK. CT
Czesc, nazywam sie Anka i do U.S.A przeprowadzilam sie 1,5 roku temu. Tesknie strasznie ale tez staram sie zaklimatyzowac akceptujac pobyt na zeslaniu. ;( Mieszkam z poznanym w Polsce zamerykanizowanym Polakiem, ktory niespelna .5 roku temu zostal moim mezem. Jak narazie chce do Polski aczkolwiek gdzie Kajus tam i ja Kaja i nie mam nic do gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, heej.. jutro ostatni dzien 2008 roku.. Zycze wszystkim, zeby ten Nowy 2009 Rok byl lepszy od mijajacego 2008.. Niech Wam sie spelniaja wszystkie marzenia, zyczenia, zwlaszcza te dotyczace nocy sylwestrowej.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pakuje sie do domu pomalu;-(( zostaly mi tylko 2 dni a tu jeszcze trzeba obskoczyc torche sklepiow, jutro wiadomo nic nie bedzie otwarte a 2 stycznia o 7 rano wylatujemy do USA. Odpoczelam za wszystkie czasy;-) najadlam sie tez za wszystkie czasy, ale mi teraz wolno;-)) i to nie tylko dlatego, ze jestem w domu, ale dlatego, ze brzuchu rosnie maly ktosik i juz ladnie kopie, wiec potrzeba mu/jej polskich bulek z maslem;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pakuje sie do domu pomalu;-(( zostaly mi tylko 2 dni a tu jeszcze trzeba obskoczyc torche sklepiow, jutro wiadomo nic nie bedzie otwarte a 2 stycznia o 7 rano wylatujemy do USA. Odpoczelam za wszystkie czasy;-) najadlam sie tez za wszystkie czasy, ale mi teraz wolno;-)) i to nie tylko dlatego, ze jestem w domu, ale dlatego, ze brzuchu rosnie maly ktosik i juz ladnie kopie, wiec potrzeba mu/jej polskich bulek z maslem;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - wieeeelkie gratulacje.. i bardzo sie ciesze... bedzie kolejny kafeteryjny Maluszek... i gratulacje dla meza.. Rosnijcie zdrowo... AnKaK. CT - witaj na topiku i zajrzyj jeszcze.. Czy to CT to znaczy Connecticut? Co robicie dzisiaj wieczorem? bo ja siedze w domu, o polnocy wypijemy szampana z zona, wyjde strzelic fajerwerki i do domu, do lozeczka... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUGURI DI BUON ANNO NUOVO !!! jay--gratulacje, kokus tylko postaraj sie z tymi fajerwerkami, zebym ja tez je zobaczyla!!! zycze szampanskich humorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey!!! Najlepsze zyczenia na Nowy Rok!!! Kokus musial niezle strzelac, bo latalo cos kolorowego po moim niebie :)))))) Zostancie wszyscy z ciepleku, bo zimnica za oknam.....do wiosny jeszcze tylko 3 miesiace!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay!! Ojejejej!!! Ale super nowina!! Gratulacje sewrdeczne!!! Daj znac jak sie czujesz!! Calusy dla wszystkich! Depresja mi przechodzi powoli a to dlatego, ze postanwilam od przyszlego roku juz jezdzic do PL na swieta I sie nie cykac z niczym.. Pracuje ciezko wiec mam prawo uzyc na to kase... Po drugie, juz we wtorek ostatnia czesc egzaminu, wiec odzyskam moje normalne zycie po prawie roku katorgi. Nie wiem czy na stale, bo wynikow nie bede miec do marca, ale przynajmniej na chwile. Aha, kokus, moje konto na o2.pl mi sie skasowalo jakis czas temu bo go nie uzywalam za dlugo :(( buu... Mialam je jeszcze od czasow studiow I kicha. Napisze ci na NK jaki teraz uzywam adres emailowy. Calusy dla was I wszystkiego naj naj w Nowym Roku! Wierzyc sie nie chce ze to juz ostatni rok tej dekady... Pamietacie szalenstwo roku 2000 kiedy wszyscy bzikowali, ze bedzie koniec swiata I komputery zwariuja? Hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!! :):):) :) Jay - gratulacje!!!!! Co za wspaniala wiadomosc!!! Strasznie sie ciesze :):):) Jedz duzo i nie zaluj sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello z ciekawosci zajrzalam :D ciesze sie ze jestescie :) Weronika grayulacje... znasz juz plec malenstwa? A jesli juz urodzilas to wyslij mi jakies zdjecia na meila Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello z ciekawosci zajrzalam :D ciesze sie ze jestescie :) Weronika grayulacje... znasz juz plec malenstwa? A jesli juz urodzilas to wyslij mi jakies zdjecia na meila Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - gratulacje 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 :D Ja rowniez po 2 tyg byczenia sie w Polsce jestem z powrotem na swoich smieciach... Urlop udal sie wysmienicie... posiedzielismy u moich rodzicow, poobjadalismy sie pierogami i ciastami, pospiewalismy koledy przy akompaniamencie pianina i trzasku kominka i z pelnymi brzuchami spalismy codziennie do 11... tak to moglabym sobie zyc :) A nastepnie pojechalismy na pare dni do Zakopca i wiecie co? zjechalam z Kasprowego do samych Kuznic... przyznam sie ze troche stracha mialam, ale okazalo sie ze traasa jest calkiem przyzwoita (7km)... na samej gorze jest dosc stromo ale potem taki zjazd to sama przyjemnosc zwlaszcza jak juz sie zjezdza z hali Goryczkowej do Kuznic... piekna i dluga droga przez las... i te osniezone drzewa ... cudnie... Powrot do Warszawy okazal sie mniej przyjemny... podroz do Krakowa trwala prawie 5 godzin i kolejnych 5 godzin mielismy jeszcze do Wawy ... i jeszcze na sam koniec zlapala nas burza sniezna wiec wspomnien z pobytu w Pl mamy coniemara :D Niestety wszystko co piekne musi sie skonczyc i dzisiaj z wielkim bolem pomaszerwoalam do pracy :) No nic wszytskiego dobrego w Nowym Roku !!! 😘 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello z ciekawosci zajrzalam :D ciesze sie ze jestescie :) Weronika grayulacje... znasz juz plec malenstwa? A jesli juz urodzilas to wyslij mi jakies zdjecia na meila Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus, Squirley> dziekuje ze gratulacje;-) Squirley> co za depresja??? masz racje na swieta tylko do mamy na pierogi.. ja w zyciu tyle szczawiowej nie zjadlam co w domu;-) szczawiowa gotowana jest na moje zyczenie .. no a o pierogach nie wspomne.. tak pieknei lezaly na talerzu pzrez chwilke zeby za chwile utknac w czelusciach mojego zoladka;-) kiedy u ciebie IKEA bedzie otwarta? bo mi stolu potrzeba?;-) no i zawsze na pogaduchy mozemy sie umowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulena, Margolcia> dziekuje za gratulacje;-)) Margolcia> jem, jem.. niedlugo bede wygladac jak slonica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay - wg oficjalnych ogloszen 18 lutego otwieraja... wyslalam ci zaproszenie do eventu na facebook :P ja tam chyba zaloze obozowisko przed drzwiami... ale lepiej to chyba sie bede tam wybierac jedynie pod warunkiem zostawienia portfela w domu... hehe.. Ja sobie musze kupic taki niski jakby kredens to mojego living roomu bo nie mam gdzie przechowywac tuzinow moich eleganckich talerzy haaa... Jay, przyjezdzaj, polecimy na zakupy, pokaze ci moja chate, poplotkujemy. Wtedy juz bede miec nowe podlogi na dole wiec bedzie co pokazywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay- dopiero przeczytalam!!! gratulacje!!!pochwal sie ile juz no i zdawaj relacje na biezaco...jak sie juz jest mamusia to w takich sytuacjach jest sie bardziej podekscytowanym niz sama mamusia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. baaardzo sie ciesze, ze wracacie na topik... zima scisnela Polske ze heej... u mnie we wtorek nad ranem bylo minus 18 stopni, o piatej rano.. okropnosc.. Po poludniu, po powrocie z pracy rozpalilem w kominku. Wprawdzie w centralnym caly czas sie pali, ale okazuje sie, ze to za malo. Jak zapalilem w kominku, to zona od razu zostawila mi kompa i przeniosla sie tamze, na kanapke.. Od kilku juz dni ogladam pasjami YouTube.. zawdzieczam to poniekad Esji oraz Bagatelce (misiaki Vaclava Chaloupek\'a), bo wczesniej jakos nie mialem przekonania do tej formy prezentacji.. ale co ogladam i slucham? wszystko co wiaze sie z tematami irish dance, danse bretonne, muzyka celtycka i podobna.. odkrywam jak pieknie spiewa Enya w filmie Titanic, celtyckie dziewczyny jak Orla Fallon i Lisa Kelly.. i jeszcze ludowa i wzorowana na ludowej muzyke mojej ukochanej Bretanii... kilka propozycji, jesli już o tym piszę... http://pl.youtube.com/watch?v=jWk8TwaqXBI http://pl.youtube.com/watch?v=7WlV2z1dWcI a tak jak w tym filmie tanczylem w Bretanii: http://pl.youtube.com/watch?v=UjTZ13zRNPw i tu: http://pl.youtube.com/watch?v=lDOgzC3uEyE i jeszcze zespol, ktory mam nadzieje zobaczyc w tym roku w Lublinie: http://pl.youtube.com/watch?v=NnTq52YXXzc Squirley - kliknij do mnie na NK, obiecalas mi swoj email :) Jay - jeszcze raz.. bardzo sie ciesze... chyba na stare lata zaczynam lubic male dzieci :) Kasiulena - Zakopianka jest slynna z tych korkow.. ale i tak uwazam, ze Slowacy maja lepszy kawalek Tatr, dzieki innemu uksztaltowaniu terenu jest latwy dostep do kazdej gory, zbocza i tras narciarskich.. to tak jak z grzebieniem - Slowacy maja grzbiet a Polacy zeby tego grzebienia.. GNU - nareszcie sie odezwalas.. jak sobie dajecie rade? snieg was nie zasypal w tych gorach?... Pozdrawiam was wszystkie, rowniez te ktore czytaja a nie pisza.. jest taka dziewczyna co przeczytala topik od samego poczatku.. wyobrazacie to sobie? niesamowite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kociaki! no i juz po egzaminie. Teraz czekanie do marca na wyniki.. tak tak, dwa miesiace na wyniki testu komputerowego... paranoja... Kasiulena dzieki za zyczenia z FB :) Kokus, zaraz pisze. Aha, pytales jak z praca w bankach i firmach finansowych. Moja firma na szczescie nikogo nie zwolnila i nie ma zamiaru. 3 pozostale Accounting Firms (KPMG, EY i Deloitte) podobno pozwalnialy po 10% ludnosci. Co do bankow to w niektorych sie posypaly glowy. Szczegolnie w tych ktore upadly luby byly wykupione przez inne banki np. Wachovia. To byl posredni powod zwolnien w firmach audytorskich - bo np. skoro KPMG stracilo Wachovie jako klienta to nie potrzebna im juz ta cala grupa, ktora pracowala na audycie Wachovii... Moja firma, odpukac, ma audyt Bank of America, ktory jak na razie stoi raczej mocno na nogach... Ale inne segmenty cierpia bardziej niz finanse - firma mojego chlopaka, Irwin Industrial Tool i ich parent Newell-Rubbermaid oglosily obciecie 10% personelu i zamrozily podwyzki i bonusy. Ciezko jest i to jeszcze nie koniec kryzysu, ale jakos sie z tego otrzasniemy. Wydaje mi sie, ze ludzie powoli przyzwyczajaja do nowej rzeczywistosci gdzie trzeba bedzie mniej szalec z kasa i bardziej uwazac i oszczedzac... Ale zobaczymy... Amerykanie znani z sa z upodobania do przesady wiec moze za niecaly rok beda znowu kupowac posiadlosci i palace na ktore ich nie bylo ni nigdy nie bedzie stac... Papapa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej... a ja wam opowiem co mi sie wydarzylo w ciagu ostatnich kilku tygodni. otworzylam sobie konto w regions bank z wygody- jestem tam codziennie z depozytem z pracy. mila ale niekompetentna pani zamiast social uzyla numer z GC, na wydruku zauwazylam to i pokazam swoja karte- ze mam, ale chyba to bylo za duzo roboty na jeden dzien zmieniac cos, ona musi zapytac mngr wiec mi to rybka- (ssn nie jest dla mnie za bardzo wazny- nauczka na przyszlosc, bede pamietac- to jak nasz pesel) co zaowocowalo zablokowaniem konta na 1.5 tygodnia przez departament of fraud yeeah...po tygodniu uzyc chcialam karty- nie dzialala, nastepnego dnia rozmawialam z glownym menedzerem, zapewnil mnie ze wszystko jest ok, dziala itp...no karta i czeki dzialaly tyle ze numer pozostal niezmieniony... i tak przez 3 tygodnie...chodzilam do nich i pytalam 2 razy w tygodniu i za kazdym razem mnie zapewnili ze juz zmieniaja w tym momencie. w Wigile rozmawialam z ass mngr powiedziala ze o to zadba a poniewaz nie mialam czasu czekac poprosila czy nie mialabym czasu wstapic w piatek i sprawdzic upewnic sie czy juz jest ok, mialo jej nie byc ale powiedzial ze przekaze wszystko drugiej asystentce i ta mi powie. no i sobie zaszlam do tej czarnej pindy, mowie ze chce sprawdzic czy numer jest zmieniony- a ta do mnie ze tak to jest jak sie daje fake number!! jeszcze mnie nie strzelilo...przysiegam...dalam jej karte do skopiowania, a na mojej mam warunek ze numer wazny z dokumentem uprawniajacym do pracy- a ta mi mowi ze nie wie czy \"taki numer\" moze uzyc...wrocila z xera i mowi mi ze ona nic o tym nie wie, musi zapytac kogos i ze ja mam czekac...zagotowal mi sie troche...ale nadal grzecznie mowie- I\'m expecting you guys get this change today b/c I\'m waiting already 3 weeks...a ona na mnie zaczela krzyczec!!!ze za kogo ja sie uwazam...dalej nie sluchalam wyszlam ...zadzwonilam do obslugi, poskarzylam sie na nia, pan mi sprawdzil ze zmienione zostalo w srode. dzwonila za godzine-dwie i zostawila wiadomosc ze mam oddzwonic- olalam. w piatek ta lafirynda zadzwonila do mnie do pracy!! ze zmienila to dla mnie, powiedzialam ze wiem bo dzwonilam do customer service w piatek, i prosze podziekowac miss Ann ie za zmiane , rozlaczylam sie, poszlam do Bank of America i otworzylam konto bez problemu z numerami, wszystko dziala i nikt na mnie nie krzyczal...uffff... teraz jeszcze musze zamknac to konto i juz nigdy wiecej regions bank, ostrzegam wszystkich na poludniu stanow, w fili gdzie chodze a to jest glowna- pracuja sami idoci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102... dobrze ze cie nie aresztowano za fake ID ;) :D... w Stanach wszystko jest mozliwe... Padam na mordke a tu moj M kupil sobie keyboard i cwiczy :o ... mam nadzieje ze sie szybko nauczy... z drugiej strony jestem wdzieczna ze znalazl pasje do grania na pianinie a nie na skrzypcach :) Milego tygodnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geez... 102... Ale mialas fatalna przygode... Wspolczucie, ze sie musialas uzerac z palantami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102> Ty cierpliwa jestes, cale 3 tygodnie sie uzeralas... ja tam wale prosto z mostu teraz, nie szczypie sie jak mi cos nie pasuje. Zwalam wine na hormony hihihihih Squirley> dzieki za zaproszenie;-) w lutym to pewnie dzikie tlumy tam beda, ale marzec, tak pzred swietami to i od razu do ruskiego sklepu podskocze to ja sie na pewno do Ciebie wybiore, wiec prosze kalendarze przejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zola75
Witam wszystkich i pozdrawiam .Floryda sie klania..Szczesliwego Nowego Roku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zola75
Pozdrawiam i Szczesliwego Nowego Roku!!Floryda sie klania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie! trzeba dzieciaczka karmic regularnie polskimi pierogami :) :P Zdalam REG czyli trzecia z 4 czesci egzaminu!! Yeeee! Wlasnie dzis dostalam wyniki... a pisalam to to w listopadzie... Jeszcze tylko ta wczorajsza czesci i homerun!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zola75
Szczesliwego Nowego Roku!!Floryda sie klania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×