Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aggie

Piękna, zadbana cera - topik dla wszystkich, które o takiej marzą

Polecane posty

Gość Do K81
Cześc! Proszę napisz w jaki sposób stosujesz ten olejek pichtowy-gdzie kupiłaś i za ile? I czy można smarować twarz moczem a później pryszcze olejkiem pichtowym? w jaki sposób Ty stosujesz? Czy na noc? ja na noc smaruję swoją morkkę moczem i nawet ,nawet pomogło ale smaruję dopiero 5 dzień-ale widzę poprawę. Na usta dobry jest miód -tak słyszałam Na rzęsy olejek rycynowy A na suche łamliwe włosy -czy zna ktoś jakiś przepis??????? :-) POZDRAWIAM Wszystkich -a zwłaszcza tych stosujących kurację moczową URYNKĘ tak zwaną;-) Trzymcie się cieplutko Pa !! Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do K81
Cześc! Proszę napisz w jaki sposób stosujesz ten olejek pichtowy-gdzie kupiłaś i za ile? I czy można smarować twarz moczem a później pryszcze olejkiem pichtowym? w jaki sposób Ty stosujesz? Czy na noc? ja na noc smaruję swoją mordkę moczem i nawet ,nawet pomogło ale smaruję dopiero 5 dzień-ale widzę poprawę. Na usta dobry jest miód -tak słyszałam Na rzęsy olejek rycynowy A na suche łamliwe włosy -czy zna ktoś jakiś przepis??????? :-) POZDRAWIAM Wszystkich -a zwłaszcza tych stosujących kurację moczową URYNKĘ tak zwaną;-) Trzymcie się cieplutko Pa !! Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Agi Olejek pichtowy kupiłam w aptece, można go kupić tez w sklepach zielarskich. Kosztował 7zł za 10 ml. Można kupić tez większe: 30 i 50 ml. Cena oczywiście stosownie wzrasta. Ważne jest, aby olejek był dopuszczony do użytku wewnętrznego. Jesli tak nie jest, znaczy, że \"jest z nim coś nie tak\", jest zanieczyszczony albo uzyskiwany inną metoda niż destylacji. Może być wówczas rakotwórczy. Używam go wysmarowaniu twarzy moczem, na noc oczywiście(trzeba odczekac, żeby twarz wyschła). Mieszam go na dłoni z kremem do twarzy i wtedy smaruję. Jesli masz bardzo tłustą cerę, możesz obyć się bez kremu i zastosowac olejek wprost na twarz (najpierw kilka kropli na dłoń i z dłoni na twarz. Najlepiej nie dotykac buteleczką do palców czy dłoni, żeby nie zanieczyścić olejku). Jesli zostanie Ci trochę kremu z olejkiem, możesz wsmarować w szyję, dekold czy dłonie... Co do włosów, polecam picie skrzypu (do kupienia w sklepie zielarskim, koszt opakowania do 2 zł - starcza na miesiąc). Ponadto wieczorem polecam wetrzeć w suche włosy: sok brzozowy (butelka 100 ml 4zł w drogerii), olejek rycynowy (2 zł w aptece) i sok z czarnej rzepy (rzepa z warzywniaka, starta i wyciśnięta). Możesz do tego dodać kilka kropli olejku pichtowego. Nastepnego dnia rano dokładnie myje się głowę. Można zastosowac odżywkę. Inną metodą na piękne włosy, w tym te, które są teraz łamliwe i przesuszone, jest... mocz... Tak, znowu... Osobiście nie stosowałam i nie zamierzam... To bardzo radykalne... nie bardzo mi się chce babrać w moczu :| Pozdrawiam ciepło i życzę sukcesów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciunia
do k8I: olejku pod zadnym pozorem nie mozna stosowac bez rozcienczenia na skore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nigdy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzylFia
hej!!!! oolejek pichtowy troche słyszałam o tym, powiedzcie mi jakie on ma działanie czy on osusza?? (ja też mam tłuysta cere szczegolnie w strefie T) czy łagodzi podrażnienia POZDRAWIAM!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ciuni
Ciunia -dlaie można bezpośrednio na skórę? Może to zależy od rodzaju skóry. No ale ja wcześniej używałam olejku z drzewa herbacianego-i nic strasznego ze skórą się nie działo-a raz patyczek(taki do czyszczenia uszu) po wysmarowaniu nim twarzy(patyczek nasączony olejkiem herbacianym(tylko na pryszcze-dobrze wysusza i działa atybakteryjnie) włożyłam ten patyczek po uzyciu do kubeczka plastikowego-takiego do którego jest wlewana kawa czy herbata z automatów i w kubeczku wypaliło do rana dziurę.;) Przeraziłam się -no ale z twarzą wszysko było O.K-stosowałam tylko punktowo. Do K81 BARDZO CI DZIĘKUJĘ ZA RADY- Chętnie WYPRÓBUJĘ. Już idę do zielarskiego kupić skrzyp polny . A tym samym mój mocz-którym smaruję buźkę będzie wzbogacony po skrzypie. :-) I jeszcze mam pytanie do moczolubnych :-) Czy odżywiacie się zdrowo ,czy palicie papierosy, czy pijecie piwo? Czy to ma wpływ na skład moczu? Ja paliłam przez 6 lat i żuciłam to świństwo ok 4 miesiące temu (mam 23 lata) Odżywiam się normalnie-to znaczy jem wszystko (ważę 49 kg,wzrost 167cm) Nie odchudzam się(i tak nie mam z czego-chyba i tak mam niedowagę) Od czasu do czasu lubię napić się piwa ,lub lamplę czerwonego wina Ale ostatnio jak stosuję mocz to nawet mój chłoopak nie namówi mnie na piwo-bo boję się że mocz nie będzie tak wartościowy po alkoholu. (mój chłopak o niczym nie wie że smaruję twarz moczem-nawet nie wyobrażam sobie jego reakcji)ha,haha ;-) POZDRAWIAM-jejku ale przynudzam Sorry już kończę PaPa! Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciunia, dzięki za info... przypuszczałam tak... W końcu to ciut i nie olejek eteryczny... ale w sumie tuż po zastosowanym moczu może się nic nie stanie... to jakby wymieszać mocz z pichtą... ale masz rację, przezorny zawsze ubezpieczony :-) Aga, nie ma sprawy :-) Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciunia, dzięki za info... przypuszczałam tak... W końcu to ciut i nie olejek eteryczny... ale w sumie tuż po zastosowanym moczu może się nic nie stanie... to jakby wymieszać mocz z pichtą... ale masz rację, przezorny zawsze ubezpieczony :-) Aga, nie ma sprawy :-) Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzylFia
AGA - ja stosuje urynke i rzeczywiście trzeba się dobrze odzywiać, tam w tych linkach od K8i sporo o tym pisze, ja w sumie jem normalnie teraz staram sie lepiej odzywiać odkąd stosuje mocz (dzieki za ten pomysł ze skrzypem:)) ja jem sobie witaminke C bo ona nie jest w całości syntezowana przez organizm i zawsze połowa w siuskach jest wydalana, owoce tez sa dobre, czy pale nie alle czasem zdaza mi się zapalic jednego :/ mleko bardzo dobrze oczyszcza z papierosów, i zalezy jak długo paliłas ale sadze ze 4 miesiące to długa przerwa, ppije tez od czasu do czasu ale wtedy przez 1,2 dni nie używam moczu. I najlepsza jest urynka z rana - pełnowartościowe ;P poczytaj w tych linkach tam wszystko jest POZDRAWIAM WSZYSTKICH :) Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciunia
a tak poza tym to musislam zrezygnowac z oliwy zamiast balsamu, po niej czulam swedzenie, tak jakby skora nie byla odpowiednio nawilzona, no wiec teraz szukam dobrego balsamu i kremu do twarzy. Co do kremu to chyba niedlugo skusze sie na Iwostin a balsam? Polecacie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina reg
Też słyszłam o tym moczu. Mam mnustwo wągrów na nosie przecież nie bedę się moczem po nosie smarowć fuuu .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam dziewczyny :) po przerwaniu terapii moczowej (wyższe względy - miałam umówioną wizytę u dermatologa, wydawał się niegłupi więc postanowiłam spróbować) zaczęłam maltretować twarz maścią Isotrexin i powiem wam że całkiem calkiem jest:) oczywiście mojej twarzyczce jeszcze trochę do ideału ale systematycznie się poprawia.. tak więc polecam - szczególnie przy trądziku grudkowo - krostkowym, przy cerze, na którą nie dość że nie działają kosmetyki w stylu Benzacne, to jeszcze wywołują one wielgachne czerwone plamiska na twarzy ;( mam takie pytanie - wiadomo, że na skórę świetnie działa witamina B2... zawarta m.in. w drożdżach... jednak w podręczniku od chemii przeczytałam że jest \"zawarta głównie w mleku i drożdżach\"... i sama nie wiem co o tym myśleć bo drożdży nie cierpię (zresztą boję się wysypu, który podobno powodują) a mleko kocham, nie miałabym najmniejszych problemów z piciem kilku szklanek dziennie... co o tym myślicie? czy picie mleka dostarczy mi tę witaminę, tym samym czy wpłynie na wygląd buźki?? a, i czy wiecie może jakie produkty (prócz właśnie drożdży) działają przeciwłojotokowo?? bardzo proszę o odpowiedź, dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzylFia
Witamina B2 wpływa na synteze kwasów tłuszczowych i weglowodanów, odgrywa wazna role w przemianach w siatkówce oka. Brak tej witaminy lub zbyt duza ilość (awitaminoza, hipowitaminoza)= zaczerwienienia, obrzmienie sluzowej jamy ustnej, zapalenie zaczerwienienie warg, zaćma, ŁJOTOK! wystepowanie: (nie rozkłada się w czasie gotowania, traci aktywaność pod wpływem swiatała) drożdże, mleko, wątroba, jaja, jażyny, i różne miesa pozdrawiam sylwia sophie ----ktos wcześniej mowił ze na przesuszenie zbyt tłustej twarzy dobry jest sok z sórowego ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pięknie dziękuję sylwiuś :):) no to idę sobie strzelić szklaneczkę mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus222
wiecie co, odnosnie moczu i mocznika to znam preperat przeciwtradzikowy, ktory w skladzie ma na pierwszym miejscu wlasnie mocznik, poza tym nie ma zadnych konserwantow i ma w skladzie tylko 10 skladnikow. Jest to AKNE - EMULSJA PRZECIWTRADZIKOWA firmy Farmaceutyki Aleksandra, ktora sie juz tu na forum pojawiala. Uzywalam tej emulsji jakis czas, moze za malo regularnie i jakos spektakularnych efektow nie zauwazylam, ale chyba dam jej jeszcze jedna szanse i bede sie teraz regularnie codziennie smarowac grubsza warstwa na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HEHE pij pij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzylFia
MAM TY JESZCZE COS DLA WAS :) BIOTYNA- KOENZYM "R " ALBO WITAMINA "H" Nalezy do gr witamin B, rozpuszczalna w wodzie mierzona mikrogramach (mcg) zapotrzebowanie dzienne100-300mcg (spozywanie surowych jajek może utrudnić jej wchłanianie. korzyści: - zapobiega siwnieniu włosów - zapobiega łysieniu -łagdzi bole mieśniowe -LECZY WYPRYSKI I STANY ZAPALNE SKÓRY! niedobory: -wypryski skórne!:( -skrajne wyczerpanie -wyniszczenie org. - łysienie depresje pochodzenie: watroba wołowa, zołtko jaj, mąka sojowa, drozdze piwne (a co to?:P), no i nasze MLEKO! :):) SYLWIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sophie, jeżeli nie chcesz pić drożdży, które są rzeczywiście OHYDNE, to może wypróbuj tabletki drożdżowe? Są jakies o nazwie chyba DROMIN, ale pewna nie jestem, bo ja zawsze drożdże piję. Mi się od razu wygładzała po nich cera, ale wiem, że dużo dziewczyn skarży się, że na początku następuje pogorszenie stanu cery, tak samo, jak po herbatce z bratka. A własnie, herbatka z bratka ma wlaściwości czyszczące organizm - nie przeczyszczające - pomagaja usuwać toksyny z organizmu, co też wpływa na poprawę cery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzylFia
Aggie jak Ty robisz te drożdże?? A i ten skrzym może tez ktoś wie w jakiej pstaci to trzeba robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzylFia
skrzyp* nie skrzym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus222
to znowu ja jem tabletki drzodzowe, ale nie dromin, jem lewitan, on jest chyba tanszy(dalam 8,90 za 200 tabletek), ale dopiero zaczelam jesc tydzien temu, efektow jeszcze nie ma. A co do herbaty z bratka, to pije regularnie od kilku miesiecy (chyba 2), co najmniej 2 razy dziennie, czesto 3, ale niestety poprawy nie zauwazylam. Ostatnio zaczelam sie odchudzac zupelnie zmienilam diete, zero slodyczy, itd i moze moje wysilki -rozdze popijane herbata z bratka plus emulsja przeciwtradzikowa z mocznikiem :) przyniosa skutek w koncu, choc cery nie mam az tak tragicznej to jednak wolalabym zeby mi sie nowe niespodzianki nie pojawialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do szklanki wrzucam ze dwie łyżeczki drożdży - koniecznie kupionych w piekarni. Do tego 1/4 kostki rosołku z kury, bo tylko tak mogę wypić to świństwo. Zalewam niezupełnie wrzącą wodą do połowy, mieszam, odcedzam i piję, póki ciepłe. Chłodnych drożdży za cholerę nie da się wypić. Skrzyp też popijam, choć zwykle w torebkach, z Herbapolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drożdże
Ja jadłam tabletki Lewitan drożdżowe(to drożdże w tabletkach z dodatkiem Melisy) kosztują ok.8-9 zł w opakowaniu jest 200 tabletek. A później Humavit -te też sa w podobnej cenie(ale sa z dodatkiem pokrzywy i skrzypu) no ale na cerę niewiele pomogły!! A czy drożdże piekarnicze zalane wrzątkiem nie tracą swoich wartości witaminowych?????? Co to za emulsja Acne-z mocznikiem-gdzie mogę kupić i ile kosztuje?? Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus222
ta emulsja kosztuje ok 6 zl, ale nie wiem gdzie poza moim miastem Legionowem(tu jest produkowana) mozna kupic, wiem ze czasem mozna kupic gdzies w warszawie, moze i w innych miastach sie uda. to jest ta sama firma od slynnego kremu na tradzik z krzemem. Przypominialam sobie o niej, bo tu tyle bylo pisane o moczu i ktos tez pisal o stosowaniu mocznika. a ta emulsja ma go na 1. miejscu w skladzie a oprocz tego ma siarke, cynk i in.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serafina
Boże jak wy ten olejek pichtowy łykacie. Przecież to ohyda..brrr.. Potem cały czas mi się odbija i czuję się tak jakbym jakiś leśny płyn do odświeżania wypiła. Koszmar. Brzozowy gajek czy co... No ,ale cóż skoro ta jodełka ma pomóc to będę pić i smarować się. Mój mąż odrazu spytał się co tak śmierdzi.... Leżę sobie w łóżeczku i czuję się jak na jakiejś leśnej polance he he he. No właśnie czy te drożdże po zalaniu wrzątkiem nie tarcą właściwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciunia
wlasnie o to chodzi w piciu drozdzy, zeby zabic je wrzatkiem a wypic ta witaminke. Dla mnie to zbyt obrzydliwe bylo i zaprzestalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzylFia, Przepis na skrzyp jest zazwyczaj na opakowaniu... Kupuję skrzyp sypany (tym torebkowym nie ufam... Można przecież tam z łatwością jakichś świństwa nawrzucać...). Dwie łyzki skrzypu zalewam wrzącą wodą i parzę pod przykryciem ok. 10-15 minut... Jesli do tej pory skrzypu nie piłaś, radzę zacząć od 1 łyżki... Ciężko się przyzwyczaić do tego paskudztwa... A później to już nawet smakuje ;-) Może powiesz coś jeszcze propos witaminy B2? Jakie to przemiany w siatkówce oka...? Serafina, olejek pichtowy łyka się razem z miodem albo cukrem. Na łyżeczkę rzeczonego miodu lub cukru daje się kilka kropel olejku. Zazwyczaj 4-5 kropel... Słyszałam o przypadkach kiedy ludzie łykają 10, a nawet 15 kropel... :| Jeśli bardzo paskudny w smaku jest Twój olejek, sprawdź czy na pewno można go używać wewnętrznie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serafina
Do K8i olejek na pewno jest do użytku wew. ( kupowałam go w dobrym sklepie zielarskim).Pisze, żeby go brać z sokiem lub herbatką i pisze,że od 5 do 20 kropli. Ja daję 8 i nie wiem czy nie za dużo. Jest bardzo tłusty i ma mocny zapach. Jest firmy Laboratoria Natury. Mają adres www.laboratorianatury.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serafina, Dobrze, że do wewnętrznego użytku :-) spróbuj najpierw od 2-3 kropel... do smaku trzeba się przyzwyczajać stopniowo... Pisz jak Ci idzie :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moczokuracja
Jejku dziewczyny!!! Już 6 dzień jak stosuję mocz i okropnie mnie wysypało na twarzy po 5 dniu stosowania moczu-co robić czy to tylko chwilowo? Czy dalej smarować się moczem na noc? Słyszałam że tak na początku może wysypać (to znaczy nie jest tak koszmarnie no ale mam kilka czerwonych kropek na twarzy i 2 okropne bolące pryszcze -a mi mało kiedy wyskoczą takie bolące-no a po moczu aż 2 naraz. Napiszcie czy tak samo miałyscie i po jakim czasie była poprawa. Nie wiem co robić. Nie chcę iść do dermatologa bo znowu by mi przepisał jakąś chemię która pomoże tylko chwilowo -jeśli wogóle.wystarczy że przez ok. 5 lat pakowałam w siebie maści antybiotyki i inne mazidła. Więc mam dość szprycowania się chemią. Liczyłam na ten mocz. No ale stosuję nadal zobaczę czy będzie się poprawiać-oczywiście napiszę Wam czy poprawiło się czy pogorszyło. POZDRAWIAM PaPa! Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×