Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość klaudka000
witam biore euthyrox n25 prawie dwa miesiace tsh spodło z 6,7 na 3,6 do tego mam hashimoto przeciwciała po leku spadły z 2600na 1400 ale ostatnio mialam okropne kolatania serca cala noc nie przespana do tego ciagle leki zimne dłonie i wiadomo wypadnie wlosow a do tego glupie mysli i brak koncentracji klopoty z pamiecia dusznosci i scisk w okolicy krtani ale najbardziej mnie martwia te kolatania bo mialam uczucie jak bym miala jakis zawal napiszcie prosze czy macie tez takie dolegliwosci bo zaczynam juz siadac psychicznie zaczynalam juz myslec ze z tymi dolegliwosciami musze nauczyc sie zyc ale ostatni jest okropnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosNos
Witam! Czy Lek Euthyrox N 25 ma negatywny wpływ na ciążę i na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy Lek Euthyrox N 25 ma negatywny wpływ na ciążę i na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
To syntetyczny odpowiednik hormonu wytwarzanego przez tarczycę. Jego branie w ciąży jest bezpieczne, a nawet obowiązkowe, jeżeli ktoś ma niedoczynność, bo niedobór tego hormonu może powodować rozmaite powikłania ciąży i powodować zły rozwój dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
witam, ostatnio wykryto u mnie niedoczynnosc tarczycy ( tsh 10,78). Endokrynolog zalecila mi euthyrox ( 25 przez 3dni, 50 przez nast 2 tyg, 75 do nastepnej wizyty czyli do maja). mam teraz wazne istotne pytanie, czy jest ktos kto nie przytyl po tym leku i czuje sie dobrze? ja narazie nie moge nic stwierdzic bo biore tabletki od trzech dni, ale czaytajac wasze wypowiedzi troche sie przerazilam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
witam, ostatnio wykryto u mnie niedoczynnosc tarczycy ( tsh 10,78). Endokrynolog zalecila mi euthyrox ( 25 przez 3dni, 50 przez nast 2 tyg, 75 do nastepnej wizyty czyli do maja). mam teraz wazne istotne pytanie, czy jest ktos kto nie przytyl po tym leku i czuje sie dobrze? ja narazie nie moge nic stwierdzic bo biore tabletki od trzech dni, ale czaytajac wasze wypowiedzi troche sie przerazilam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
witam, ostatnio wykryto u mnie niedoczynnosc tarczycy ( tsh 10,78). Endokrynolog zalecila mi euthyrox ( 25 przez 3dni, 50 przez nast 2 tyg, 75 do nastepnej wizyty czyli do maja). mam teraz wazne istotne pytanie, czy jest ktos kto nie przytyl po tym leku i czuje sie dobrze? ja narazie nie moge nic stwierdzic bo biore tabletki od trzech dni, ale czaytajac wasze wypowiedzi troche sie przerazilam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTAR
Hej, ja biore od grudnia Euthyrox 25 (półtorej tabletki) nic nie przytyłam i czuje sie dobrze. Przy niedoczynnosci to raczej sie chudnie jak dostaniesz lek bo sama niedoczynnosc moze powodowac podwyzszenie wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dastin 7
biore ten lek od zaledwie 4 dni.. przepisal mi endokrynoolog .. poszedlem tam bo martwie sie moim wzrostem mam 16 lat i 163 cm.. niby ma mi pomoc ze wzrostem ten lek . czy ktos usrosł od tego .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość free 00
Witam ,zainteresowanych .Moj syn bierze euthyrox 25 juz 5 rok na poczatku owszem trzeba dostosowac dawke co zaleca lekarz i wykonuje badania kontrolne dla ustalenia . Syn bierze lek jak tu wszyscy z wziazku z niedoczynnoscia tarczycy ,lecz ta tarczyca u niego nie produkuje hormonu wzrostu i glownie bierze go na WZRST .Nie przytyl badzcie spokojni ,dobrze dobrany nie powoduje takich wachan ,pobudza i pozwala na koncentracje ,pobudza caly organizm do dzialania i pracy innych w nim organow.I pozwolil mu np.urosnąć ma 17 lat i 157 wzrostu wiem nie jest to rewelacja ,ale za nim go bral praktycznie jego przyrost wzrostu to bylo 1 cm rocznie lub wcale ,a jest pod opieka endokrynologa od 2 roku swojego zycia wiec szmat czasu .Bral wiele roznych pomocnych lekow nie dawalo rezultatu. Pewnie ktos zapyta czemu nie hormon wzrostu.. coz z tego co wiem gdy organizm sie rozwija (dojrzewa ) MOZE dac odwrotny skutek , a mianowicie przyrost miesni a nie wzrostu wysokosci .Pewnie dlatego go nie dostal od specjalisty. Co sadzicie o tym przypadku? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość free 00
MADZIA ODP HEJKA PRZECZYTALAM TWOJ PROBLEM .BADANIA NA TARCZYCA MOZESZ ZROBIC PRYWATNIE W KAZDEJ PRZYCHODNI KOSZTUJE TO OKOLO 30 ZL.LUB IDZ DO LEKARZA RODZINNEGO I POPROS O SKIEROWANIE NA TAKIE BADANIE CZYLI TSH, LUB POPROS O SKIEROWANIE DO SPECJALISTY ENDOKRYNOLOGA WOWCZAS BADANIA BEDZIESZ MIALA BEZPLATNE , EWENTUALNIE DOPLACISZ ALE NIEWIELE I OD RAZU POWIE CI ENDOKRYNOLOG CZY JEST WYNIK PRAWIDLOWY I CO DALEJ. TARCZYCA TO TAKIE CENTRUM DOWODZENIA W ORGANIZMIE KTORA ODPOWIADA ZA WIELE NARZADOW W ORGANIZMIE ,ZA METABOLIZM ROWNIEZ .MOJ SYN CHORUJE JUZ MOZNA POWIEDZIEC OD URODZENIA MA JUZ 17 LAT ,EUTHYROX BIERZE NA NIEDOBOR WZROSTU JEMU POMAGA SA EFEKTY POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian16
ile czasu bierze pani syn ten lek i ile juz od tego urósł ? bo ja własnie zaczołem go braac jakies 2 tyg temu bo tez mam niedoczynnosc tarczycy, i endokrynolog przepisal mi ten lek własnie by pomoc mi ze wzrostemm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_starsza
witam Jestem po operacji usunięcia jednego płata tarczycy, gdyż miałam tam guzek, który mi rósł i niestety trzeba było go usunąć. Na szczęście wynik histopatologiczny utwierdził mnie, że nie było to nic groźnego. Po operacji zrobiłam badanie na TSH i wykazało mi 7,15 byłam z wynikiem udałam się do dwóch endokrynologów obaj zalecili mi stosowanie Euthyrox n 100 tylko że jeden z nich powiedział brać codziennie po pół tabletki natomiast drugi co pieć dni zwiększać dawkę zaczynając od 1/4tabletki (25) przez nastepne pieć dni pół tabletki itd. docelowo 100. Mam teraz dylemat którego posłuchać, który sposób będzie lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaaa
Mi osobiście bardziej podoba się metoda stopniowego zwiększania. Organizm łatwiej się wtedy przyzwyczaja do nowego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellaz
stopniowe dostarczanie leku chyba będzie odpowiedniejsze. niech pani zasięgnie opnii, który z lekarzy ma większe doświadczenie w leczeniu tarczycy i w tedy proszę zdecydować. po operacji musi pani często robić badania kontrolne bo mogą wystapiś duże skoki w wynikach.Lekarz musi indywidualnie ustalić dawkę dla pani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellaz
Te skoki mogą trwać do roku zanim sie wszystko unormuje.Mam pytanie? co zrobić kiedy się zapomniało wziąść jednej dawki leku. Czy należy go w jakiś sposób uzupełnić czy groźi to przedawkowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellaz
Podstawą leczenia tarczycy jest dobry doświadczony endokrynolog.pozdrawiam wszystkich borykających się z chorobami tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Tarczyca
Ja ostatnio byłam u Ednokrynologa.Wstępnie TSH przed leczeniem miałam powyżej 10 (podobno, bo tak mowił lekarz bez dodatkowych badań), pózniej nie wiem czemu kazała odstawić mi tabletki anty na podstawie wyników (TSH=0,86) leczyła mnie dalej. Teraz już leczę się u innego, mądrzejszego :) Nie jest zadowolony z mojej antykoncepcji do której wróciłam po rozmowie z ginekologiem. Trudno, mój wybór. Przy tabletkach anty moje TSH wynosi 2,69, dlatego na zmianę biorę Euthyrox 50 i 75. Zobacymy czy coś pomoże... Pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jedno pytanko, mam nadzieje ze mozecie udzilic mi odpowiedzi na podstawie Waszych doswiadczen. W listopadzie mialam TSH powyzej 6, T4 w normie, zaczelam od euthyroxu 25, potem przeszlam na 50, nastepnie 75, to jest rowniez moja terazniejsza dawka. 2 tygdonie temu bylam znowu na abdanaich krwi, mam TSH 1,1, czyli tak jak powinien byc wedlug mojego lekarza. Wedlug niej moj organizm wytwarza przeciwciala, ktore niszcza hormon TSH, wnioskuje z tego ze mam Hashimoto. Ale wciaz mam wielkie watpliwosci, bo tsh mam na dobrym poziomie wiec dlaczego wciaz jestem na euthyroxsie 75, boje sie ze bedzie mi spadac nizej i nizej i wpadne w nadczynnosc...nie wiem czy jest to prawdopodobne, ale mam takie obawy i nie rozumiem dlaczego lekarz nie zmniejsza mi dawki. Kiedy zapytalam sie to samo mojego lekarza, odpowiedzial ze nie sadzi aby przy mojej dawce euthyroxu spadlo mi TSH ponizej normy... a co wy o tym mysliscie? Dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Dawka jest stała, nie zmniesza się jej. Jak TSH spadnie do tego poziomu, na którym ma docelowo być, to zachowuje się taką dawkę, która to umożliwia. Nie powoduje to dalszego spadku TSH. TSH przy danej dawce stabilizuje się na określonym poziomie po 6-8 tygodniach i powinno pozostać na takim poziomie. Więc lekarz ma rację, nie zmiejszając dawki. Gdyby zmniejszył, TSH znowu by wzrosło. To nie jest tak, jak z innymi lakami - kiedy objawy mijają i wyniki się poprawiają, to zmiajsza się dawkę. Nie, przy niedoczynności to tak nie działa.Leki bierze się cały czas, kiedy objawy ustąpią również. Zwiększa się dawkę stopniowo, aż wyniki będą dobre i zostaje się przy takiej właśnie dawce na stałę (tylko kontroluje się co pewien czas, żeby sprawdzić, czy nie trzeba znowu dostosować dawki, to TSH potrafi się zmieniać). Inna sprawa, że przy podwyższonych przeciwciałach czesto trudno jest utrzymać TSH na stałym poziomie, ale to już inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia1410
Witam .Mam pytanie czy można mieć problemy z tarczycą nawet w tedy gdy wyniki TSH są ok? Mój 9 letni syn ma bardzo suchą skórę, przytył nawet dość ostro no i do tego jest bardzo rozdrażniony często płacze ma problemy ze spaniem. Byłam u lekarza rodzinnego z jego wynikami TSH ale twierdzi że wszystko jest ok. a mi się to nie podoba bo coś jest nie tak. Proszę napiszcie mi czy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaaa
Może być tak w początkowym okresie choroby. Żeby mieć pewność zrób po prostu sama wszystkie badania, czyli USG tarczycy, przeciwciała, a jeżeli one też nic nie wykażą, można jeszcze zbadać ft3 i ft4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi0310
"wrażenie że serce mi przestaje na moment pracować wpadałam w panike i miałam wrażenie, że zaraz umre mam to samo dziwczyny pomózcie chce zajsc w ciaze czy ten lek mozna przyjmować z tymi lekami METFORMAX 500 1,5 dziennie GYNALGIN 3 NA MIESIAC GYNOFLOR OD 5 dc do 12 dc CLOTRIMAZOLUM GSK 1 NA MIESIAC TE 3 OSTATNIE GLOBULKI DOPOCWOWE PRZECIWGRZYBICZNE BIRE JE POKOLEJI dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Jedna dziewczyna mi mówiła, że z tym sercem to się tak dzieje wtedy, gdy ktoś ma dużo przeciwciał, na przykład atpo. I wtedy nocą one są najbardziej aktywne i mamy taki atak lękowy. Ja to miałam na początku leczenia, potem dowiedziałam się o selenie i od kiedy mam mniej przeciwciał, to i tych napadów nie ma, więc może to prawda. A leki możesz moim zdaniem brać razem. Ale jeżeli masz nawracające infekcje pochwy, to lepiej poczytaj o grzybicy ogólnoustrojowej. Bo leczenie miejscowe niewiele da, zaleczysz na trochę i wróci. A przydałoby się zastosować solidniejszą kurację antygrzybiczą całego organizmu. Trwa długo i wymaga sporo samozaparcia i dyscypliny, ale przynajmniej pozbędziesz się tego na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia1410
Witam Moje Kochane! Co ja bym bez Was Zrobiła? Więcej się od Was dowiem niż od "fachowców". Skierowanie dla mojego syna na bAdanie TSH dostałam jeszcze raz zobaczymy w poniedziałek jakie będą wyniki. Ale jeszcze mam takie pytanie cz jak juz mam unormowane tsh to mogę zacząć brać Meridię ? Słyszałam że jest to rewelacyjny lek na pozbycie się zbędnych kilogramów no a nie ukrywam że przy moim tsh ( >100) z pażdziernika przybyło mi ich sporo teraz już tsh mam ok. tzn. 0,93 ale kilogramy jednak zostały. Biorę eutyrox 100 a co drugi dzień 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
Samego tsh nie ma sensu powtarzać po krótkim czasie, jeżeli syn nie jest leczony. Lepiej zrobić te inne badania, o których pisałam. Wiem, że lekarze nie dają na nie skierowania, najcześciej trzeba je zrobić prywatnie. A o Meridię spytaj swojego endokrynologa, wydaje mi się, że możesz, ale osobiście uważam, że najpierw lepiej jest przetestować jakieś diety, właczyć więcej ruchu, a nie szprycować się chemią, która wcale nie jest obojętna dla zdrowia. I jeszcze jedno, jeżeli tsh jest dobre, ale nadal masz problemy z wagą, sprawdź też ft3 i ft4. Sporo osób ma problemy z prawidłowym poziomem obu tych hormonów, nawet gdy tsh jest OK. A jeżeli masz na przykłąd za mało ft3, to chudnięcie jest strasznie trudne, bo ten hormon odpowiada za tempo przemiany materii. A są odpowiednie leki, które wyrównują poziom tego hormonu, bo sama tyroksyna (czyli euthyrox) to czasami za mało. Przy chudnięciu poziomu ft3 i ft4 oraz ich wzajemne proporcje są często znacznie ważniejsze od tsh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiola 12
witam ja biorę euthyrox N25 od miesiąca, ma mi pomóc w zajściu, w ciąże. Do tej pory nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów, ale teraz od kilku dni strasznie bolą mnie piersi i są opuchnięte. Nie wiem czy to przez euthyrox, przed okresem, czy może w końcu się udało.Tylko czy to możliwe, że te tabletki tak szybko by mi pomogły?????Czy na darmo się łudzę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiga
Witam Wszystkich! Ostatnio trochę przytyłam, choruję na tarczycę i z pewnych względów nie mogłam brać leków, które przepisał mi mój endokrynolog, nie brałam euthyroxu (bo tak się nazywa lek ) przez około 4 miesiące, przytyłam 5 kilo jestem po prostu załamana, nie wiem jak się tego sadła pozbyć, mój chłopak mówi, że nie jestem gruba tylko spuchnięta. Jaka mam ubrane coś bardziej przy ciele wyglądam jakbym była w ciąży (3, 4 miesiąc) zaznaczam, że nie jestem. Nie wiem co jest przyczyną Mój chłopak wyjechał do rodziny na wieś na 12 dni chciałam ten czas wykorzystać i rzucić chociażby 3 kilo. Tak mi na tym zależy. Gdybyście mogli mi doradzić jakie kroki mam podjąć, aby schudnąć byłabym bardzo wdzięczna. Dodam, że od 3 dni się katuje od godziny 18 nic nie jem, ćwiczę i od 5 dni zażywam euthyrox, piję rownież dużo wody mineralnej. Wczoraj zważyłam się i od 3 dni przybywa mi waga a nie ubywa, jestem zrozpaczona. Tak bym chciała zrobić niespodziankę swojemu chłopakowi/ błagam pomóżcie mi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiga
Witam Wszystkich! Ostatnio trochę przytyłam, choruję na tarczycę i z pewnych względów nie mogłam brać leków, które przepisał mi mój endokrynolog, nie brałam euthyroxu (bo tak się nazywa lek ) przez około 4 miesiące, przytyłam 5 kilo jestem po prostu załamana, nie wiem jak się tego sadła pozbyć, mój chłopak mówi, że nie jestem gruba tylko spuchnięta. Jaka mam ubrane coś bardziej przy ciele wyglądam jakbym była w ciąży (3, 4 miesiąc) zaznaczam, że nie jestem. Nie wiem co jest przyczyną Mój chłopak wyjechał do rodziny na wieś na 12 dni chciałam ten czas wykorzystać i rzucić chociażby 3 kilo. Tak mi na tym zależy. Gdybyście mogli mi doradzić jakie kroki mam podjąć, aby schudnąć byłabym bardzo wdzięczna. Dodam, że od 3 dni się katuje od godziny 18 nic nie jem, ćwiczę i od 5 dni zażywam euthyrox, piję rownież dużo wody mineralnej. Wczoraj zważyłam się i od 3 dni przybywa mi waga a nie ubywa, jestem zrozpaczona. Tak bym chciała zrobić niespodziankę swojemu chłopakowi/ błagam pomóżcie mi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×