Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość lucia84
Witam dziewczyny mam 24 lata od 9 roku zycia biorę Euthyrox, gdyby nie on to bym miała nadal 130cm i wazyła 35kg. Później jak organizm mi zaczoł normalnie pracowa od 15 do 19 roku życia jadłam Jodox i Letrox. Lekarz kazał mi zrobic mała przerwe no ja sobie zrobiłam długą przerwe bo az 4 lata i teraz od roku biorę Euthyrox moje wyniki były TSH po 4 latach niebrania tabletek i kontroli 5,836ulU/ml gdzie norma jest od 0,49-4,67. Poszłam do lekarza gdyż tak strasznie gubiłam włosy miałam niskie cisnienie że az traciłam przytomnośc miałam straszne bóle miesiączkowe że mdlałam pierwszego dnia i słabe krwawienia. Bezsennośc nigdy nie odczuwałam zmeczenia i strasznie schudłam, ale jeden plus tego był miałam rozmiar 34/36 przy wzroście 175, bo tak urosłam dzięki tym tabletką w okresie dojrzewania, i rozmiarze biustu 75E/70F. Teraz jak biore zauważyłam że troszke nabrałam masy i już mam rozmiar 38 a piersi jeszcze większe włosy mi się wzmocniły i paznokcie skóra na twarzy juz nie jest przesuszona za miesiąc ide na pobranie krwi i wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucia84
Witam dziewczyny mam 24 lata od 9 roku zycia biorę Euthyrox, gdyby nie on to bym miała nadal 130cm i wazyła 35kg. Później jak organizm mi zaczoł normalnie pracowa od 15 do 19 roku życia jadłam Jodox i Letrox. Lekarz kazał mi zrobic mała przerwe no ja sobie zrobiłam długą przerwe bo az 4 lata i teraz od roku biorę Euthyrox moje wyniki były TSH po 4 latach niebrania tabletek i kontroli 5,836ulU/ml gdzie norma jest od 0,49-4,67. Poszłam do lekarza gdyż tak strasznie gubiłam włosy miałam niskie cisnienie że az traciłam przytomnośc miałam straszne bóle miesiączkowe że mdlałam pierwszego dnia i słabe krwawienia. Bezsennośc nigdy nie odczuwałam zmeczenia i strasznie schudłam, ale jeden plus tego był miałam rozmiar 34/36 przy wzroście 175, bo tak urosłam dzięki tym tabletką w okresie dojrzewania, i rozmiarze biustu 75E/70F. Teraz jak biore zauważyłam że troszke nabrałam masy i już mam rozmiar 38 a piersi jeszcze większe włosy mi się wzmocniły i paznokcie skóra na twarzy juz nie jest przesuszona za miesiąc ide na pobranie krwi i wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucia84
Witam dziewczyny mam 24 lata od 9 roku zycia biorę Euthyrox, gdyby nie on to bym miała nadal 130cm i wazyła 35kg. Później jak organizm mi zaczoł normalnie pracowa od 15 do 19 roku życia jadłam Jodox i Letrox. Lekarz kazał mi zrobic mała przerwe no ja sobie zrobiłam długą przerwe bo az 4 lata i teraz od roku biorę Euthyrox moje wyniki były TSH po 4 latach niebrania tabletek i kontroli 5,836ulU/ml gdzie norma jest od 0,49-4,67. Poszłam do lekarza gdyż tak strasznie gubiłam włosy miałam niskie cisnienie że az traciłam przytomnośc miałam straszne bóle miesiączkowe że mdlałam pierwszego dnia i słabe krwawienia. Bezsennośc nigdy nie odczuwałam zmeczenia i strasznie schudłam, ale jeden plus tego był miałam rozmiar 34/36 przy wzroście 175, bo tak urosłam dzięki tym tabletką w okresie dojrzewania, i rozmiarze biustu 75E/70F. Teraz jak biore zauważyłam że troszke nabrałam masy i już mam rozmiar 38 a piersi jeszcze większe włosy mi się wzmocniły i paznokcie skóra na twarzy juz nie jest przesuszona za miesiąc ide na pobranie krwi i wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucia84
Witam dziewczyny mam 24 lata od 9 roku zycia biorę Euthyrox, gdyby nie on to bym miała nadal 130cm i wazyła 35kg. Później jak organizm mi zaczoł normalnie pracowa od 15 do 19 roku życia jadłam Jodox i Letrox. Lekarz kazał mi zrobic mała przerwe no ja sobie zrobiłam długą przerwe bo az 4 lata i teraz od roku biorę Euthyrox moje wyniki były TSH po 4 latach niebrania tabletek i kontroli 5,836ulU/ml gdzie norma jest od 0,49-4,67. Poszłam do lekarza gdyż tak strasznie gubiłam włosy miałam niskie cisnienie że az traciłam przytomnośc miałam straszne bóle miesiączkowe że mdlałam pierwszego dnia i słabe krwawienia. Bezsennośc nigdy nie odczuwałam zmeczenia i strasznie schudłam, ale jeden plus tego był miałam rozmiar 34/36 przy wzroście 175, bo tak urosłam dzięki tym tabletką w okresie dojrzewania, i rozmiarze biustu 75E/70F. Teraz jak biore zauważyłam że troszke nabrałam masy i już mam rozmiar 38 a piersi jeszcze większe włosy mi się wzmocniły i paznokcie skóra na twarzy juz nie jest przesuszona za miesiąc ide na pobranie krwi i wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozenkamaria
Witam, mam 54 lata i zaczęłam brać euthyrox w dawce 1 x100. Mam guzki od lat i lekarz kazał o nich po prostu zapomnieć. Tarczyca jest w niedoczynności poza normą o 2. Endokrynolog przed 4 laty nie uświadomił mnie jakie będą skutki niedoczynności. Niestety, odpuściłam wizyty i teraz wypędzona przez kardiologa do engokrynologa wszystko zrozumiałam. Jest mi coraz częściej zimno, spowolniałam niesamowicie, chodzę senna, często widzę tylko moją kanapę,puchnę na potęgę i bolą mnie nogi i inne partie mięśni. Obawiam się że tyję po tym leku( wzięłam 20 tabletek) i robię się kwadratowa. Nie wiem, ale może plaster nie będzie tak pompował mnie? Czy ktoś może coś powiedzieć? Wiem, że to pytanie do lekarza, ale na dzień dzisiejszy nie mam szans dostać się na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozenkamaria
Witam, mam 54 lata i od pary dni biorę euthyrox 1x 100. Gdyby 4 lata temu lekarz uświadomił mnie jakie będą objawy niedoczynności, to zareagowałabym jak trzeba. Dopiero kardiolog wygoniła mnie na wizytę gdy zaczęłąm odczuwać chłód, ból mięśni nóg(najbardziej) spadek siły, senność i tycie. Jem jak myszka a robię się kwadratowa. Mam guzki stwierdzone od lat, ale lekarka powiedziała żebym o nich zapomniała. No i zapomniałam. Obawiam się że to po tym leku robię się kwadratowa Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby używać plastry.Może tak nie będę puchła? Wiem, ze to pytanie do endokrynologa, ale nie tak łatwo do niego się dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozenkamaria
Witam, mam 54 lata i od pary dni biorę euthyrox 1x 100. Gdyby 4 lata temu lekarz uświadomił mnie jakie będą objawy niedoczynności, to zareagowałabym jak trzeba. Dopiero kardiolog wygoniła mnie na wizytę gdy zaczęłąm odczuwać chłód, ból mięśni nóg(najbardziej) spadek siły, senność i tycie. Jem jak myszka a robię się kwadratowa. Mam guzki stwierdzone od lat, ale lekarka powiedziała żebym o nich zapomniała. No i zapomniałam. Obawiam się że to po tym leku robię się kwadratowa Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby używać plastry.Może tak nie będę puchła? Wiem, ze to pytanie do endokrynologa, ale nie tak łatwo do niego się dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
czesc ja po paru lamkach szampana tsh mam w normie , mam nieodczynnosc hashimoto w nocy koszmarnie sie czulam rece nogi zdretwiale osabiebie kto zna sposob na to kiedy bede mogla sie napis normlnie piwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjj18
sama juz nie wiem.. od niedawna chodze do endokrynologa no i on ciagle powtarzal mi ze mam troche za wysokie wyniki jak na moj wiek(bylam na USG i niby wszystko jest ok) i ostatnio kiedy u niego bylam(jeden z wynikow tez byl troche za wysoki) powiedzial ze musze brac Euthyrox 25 jedna tabletka dziennie przez 3 miesiace a to jest lek na niedoczynnosc! ja sie martwie bo nigdy nie mialam takich problemow a moja mama powtarza mi ze to jest lekarz i ze on wie co mi zapisal.. czy mam powody zeby sie martwic? mam nadzieje ze kots mi odpisze.. pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjj18
sama juz nie wiem.. od niedawna chodze do endokrynologa no i on ciagle powtarzal mi ze mam troche za wysokie wyniki jak na moj wiek(bylam na USG i niby wszystko jest ok) i ostatnio kiedy u niego bylam(jeden z wynikow tez byl troche za wysoki) powiedzial ze musze brac Euthyrox 25 jedna tabletka dziennie przez 3 miesiace a to jest lek na niedoczynnosc! ja sie martwie bo nigdy nie mialam takich problemow a moja mama powtarza mi ze to jest lekarz i ze on wie co mi zapisal.. czy mam powody zeby sie martwic? mam nadzieje ze kots mi odpisze.. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do GeorgiaSmile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do GeorgiaSmile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna o
A czy ktos z Was ma hahsimoto stwierdzone, ale hormony i tsh w normach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna o
i jeszcze mam pytanie:czy osoby majace hashimoto zawsze dodatkowo choruja na reumatoidalne zapalenie stawów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie testowany na zwierzętach
jjj18, to już tak jest, że tylko niewiele podwyższony jeden wynik (tsh) oznacza już niedoczynność. I dobrze, że lekarz dał Ci Euthyrox, bo dzięki temu może ominą Cię różne dolegliwości związane z chorobą tarczycy, jak choćby zmęczenie, tycie, czy wypadanie włosów. A tym, że to "hormon" się nie przejmuj, bo to nie jest takie leczenie hormonalne, o jakim się zwykle myśli. Nie utyjesz od tego na pewno. Chyba, że będziesz brała za mało. I nie martw się wogóle :-) ten lek zastępuje naturalnych hormon, którego masz za mało i już. Nie biorąc go Twój organizm będzie gorzej funkcjonował, a kiedy będziesz go brała jest szansa, że wogóle nie zauważysz, że masz chorą tarczycę. Zostałaś wcześnie zdiagnozowana i bardzo dobrze. Teraz chodź regularnie na kontrole, bo pewnie trzeba będzie dopasować dawkę leku. Justyna o, w przebiegu Hashimoto występuje okres własciwego poziomu hormonów tarczycy (zwykle przed pojawieniem się niedoczynności). Biorąc hormony można zapobiec pojawieniu się niedoczynności. Nie jest tak, że chorując na jedną z chorób autoimmunologicznych (np. Hashimoto) ma się automatycznie inną (np. RZS). Ale ryzyko zachorowania na inną jest znacznie większe. Dlatego warto poczytać o chorobach autoimmunologicznych chorując na Hashimoto, żeby ewentualnie wcześnie wyłapać pojawiające się symptomy pojawiającej się choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna O
Piszesz ze ''Biorąc hormony można zapobiec pojawieniu się niedoczynności.'' to znaczy ze moge nie miec nigdy niedoczynnosci, czy kiedys ona musi sie pojawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna o
Pisze ze ''Biorąc hormony można zapobiec pojawieniu się niedoczynności.'' to znaczy ze moge nie miec nigdy niedoczynnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie testowany na zwierzętach
Justyna O, nie wiem, czy wiesz, na czym polega choroba Hashimoto? Przeciwciała wytwarzane przez organizm (z niewiadomych powodów) niszczą własną tarczycę. Prędkość z jaką się to dzieje, ilość przeciwciał i postęp choroby sa u każdego inne, więc to, kiedy tarczyca będzie na tyle uszkodzona przez przeciwciała, żeby nie była w stanie produkować wystarczającej ilosci hormonów jest sprawą indywidualną. To, przy jak dużym niedoborze hormonów pojawiają się objawy niedoczynności, jest też sprawą indywidualną. Może za rok wynajdą sposób leczenia tej choroby i będziesz mogła zapomnieć o sprawie. I teraz dochodzi kwestia niedoczynności. Mówimy o niej wtedy, gdy tarczyca produkuje za mało hormonów i pojawiają się objawy typowe dla tej dolegliwości. Jeżeli będziesz brała hormony, to nawet gdy tarczyca będzie bardzo zniszczona przez przeciwciała, organizm nie odczuje ich braku i przy odrobinie szczęscia (ale głównie przy dobrej opiece lekarskiej i regularnym badaniom) organizm nie odczuje braku hormonów. Więc nie pojawią się objawy niedoczynności. Przy obecnym stanie wiedzy medyczej niedoczynność jako taka, czyli niezdolność produkcji wystarczającej ilości hormonów przez tarczycę, pojawi się napewno przy Hashimoto. Natomiast niedoczynności jako zespółu objawów chorobowych można uniknąć przez własciwą suplementację hormonalną. Poszukaj też informacji na temat selenu. Pierwiastek ten może zmniejszyć ilość przeciwciał tarczycowych. W kilkju wątkach na kafe dotyczących tarczycy temat był już poruszany. W USA coraz częściej mówi się o zatruciu organizmu rozmaitymi toksynami, grzybicach i pasożytach przewodu pokarmowego oraz nietolerancjach pokarmowych (np. nietolerancji glutenu) jako prawdopodobnych przyczynach zachorowania na Hashimoto. W Polsce od wielu lat dr. Dąbrowska leczy tego typu choroby dietą warzywno-owocową (co nie znalazło poparcia w kręgach lekarskich i nie jest uznawane jako sposób leczenia). Warto więc przyjrzeć się swojej diecie, bo ma duży wpływ na nasze zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asandra
Drodzy mili czy przy niedoczynności tarczycy odczuwacie blokadę w gardle i ciągle czujecie tzw. dyskonfort- tak jakby ktoś nałożył Wam do gardła milionowe ilości guzików, które ciągle są i przeszkadzają? Ciągłe kaszlanie i słabe i mocne, chrzakanie itp....(objawy)-właśnie je mam. Ja n. tarcycy wykryłam pare miesięcy temu, biorę lek euthyrox50 niedługo pora na badania kontrolne. Pora się za nie wziąść, gdy będę wiedzieć coś więcej to podzielę się informacjami. A początki n. tarczycy wtedy kiedy o niej nie wiedziałam byly tragiczne (zmęczenie, bóle, ospałość, niechęć do wszystkiego i do tego ta duża waga i tycie, brzuszek jak u pani ciężarnej, po zażyciu leku przez parę dni mnóstwo energi a póżniej już normalnie, choć to ciągłe odczuwanie blokady w gardle ;(- męczy bardzo. A czy przy zażywaniu tego leku może pogorszyć się wzrok? Ja noszę okulary ale wydaje mi się ,że kiedyś bez okularów lepiej widziałam niż do pewnego czasu. Tak zastanawiam się czy to nie przez euthyrox... Do tego jeszcze bóle w dolnej lewej czesci k.piersiowej i brzucha. Czy ktoś miał podobne objawy? Dzielcie sie opiniami... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asandra
Drodzy mili czy przy niedoczynności tarczycy odczuwacie blokadę w gardle i ciągle czujecie tzw. dyskonfort- tak jakby ktoś nałożył Wam do gardła milionowe ilości guzików, które ciągle są i przeszkadzają? Ciągłe kaszlanie i słabe i mocne, chrzakanie itp....(objawy)-właśnie je mam. Ja n. tarcycy wykryłam pare miesięcy temu, biorę lek euthyrox50 niedługo pora na badania kontrolne. Pora się za nie wziąść, gdy będę wiedzieć coś więcej to podzielę się informacjami. A początki n. tarczycy wtedy kiedy o niej nie wiedziałam byly tragiczne (zmęczenie, bóle, ospałość, niechęć do wszystkiego i do tego ta duża waga i tycie, brzuszek jak u pani ciężarnej, po zażyciu leku przez parę dni mnóstwo energi a póżniej już normalnie, choć to ciągłe odczuwanie blokady w gardle ;(- męczy bardzo. A czy przy zażywaniu tego leku może pogorszyć się wzrok? Ja noszę okulary ale wydaje mi się ,że kiedyś bez okularów lepiej widziałam niż do pewnego czasu. Tak zastanawiam się czy to nie przez euthyrox... Do tego jeszcze bóle w dolnej lewej czesci k.piersiowej i brzucha. Czy ktoś miał podobne objawy? Dzielcie sie opiniami... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
czesc w skrocie co do poprzednich pytan ucisk w gardle tak istenieje takie wrazenie co do bóli a brzuchu i okolic nie stwierdzono dzis poszlam na badanie tsh i mam 3.540 gdzie norma jest do 4, 20 a tpo wyszlo mi powyzej 600 a norma to 34 a tg 1048 NORMA to 115 zczelam sie zle czuc szczegolnie nocami dretwienie koniczyn oslabienie i wrazenie ze to koniec a lekarz powiedzial ze takei samopoczucie nie jest spowodowane przeciwcialami . co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowa555
te "przeszkody w gardle" to z tego co się orientuję guz tarczycy. najlepiej udać się dla bezpieczeństwa na usg i lekarz wszystko wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowa555
ucisk w gardle może być spowodowany guzem tarczycy. radzę udać się na badanie USG i lekarz wszystko wyjaśni. lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowa555
ucisk w gardle może być spowodowany guzem tarczycy. radzę udać się na badanie USG i lekarz wszystko wyjaśni. lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowa555
ucisk w gardle może być spowodowany guzem tarczycy. radzę udać się na badanie USG i lekarz wszystko wyjaśni. lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowa555
ucisk w gardle może być spowodowany guzem tarczycy. radzę udać się na badanie USG i lekarz wszystko wyjaśni. lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowa555
ucisk w gardle może być spowodowany guzem tarczycy. radzę udać się na badanie USG i lekarz wszystko wyjaśni. lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowa555
ucisk w gardle może być spowodowany guzem tarczycy. radzę udać się na badanie USG i lekarz wszystko wyjaśni. lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowa555
ucisk w gardle może być spowodowany guzem tarczycy. radzę udać się na badanie USG i lekarz wszystko wyjaśni. lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalasz
czesc w skrocie co do poprzednich pytan ucisk w gardle tak istenieje takie wrazenie co do bóli a brzuchu i okolic nie stwierdzono dzis poszlam na badanie tsh i mam 3.540 gdzie norma jest do 4, 20 a tpo wyszlo mi powyzej 600 a norma to 34 a tg 1048 NORMA to 115 zczelam sie zle czuc szczegolnie nocami dretwienie koniczyn oslabienie i wrazenie ze to koniec a lekarz powiedzial ze takei samopoczucie nie jest spowodowane przeciwcialami . co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×