Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość jodine
Przepraszam, w niedoczynności miało być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biorę euthyrox 25
od kilku mcy. Nie przytyłam, senność mniejsza niż zwykle. O miesiączce się nie wypowiem, bo biorę tabletki anty. TSH z 3,8 spadło na 3,5 przy braniu Euthyroksu 25 po pół tabletki dziennie. Następne badanie w styczniu, do tego czasu mam brać już całą tabletkę. Hashimoto wykryli mi w bardzo wczesnym stadium i dopiero po ponad 2 latach wynik TSH wskazał konieczność brania euthyroksu (wcześniej poziom był 1,5 - 2,5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia88
Czesc mam 21 lat i choruje na tarczyce od 11 roku zycia i od poczatku biore euthyrox 50. Nigdy nie mialam problemow,ale 8miesiecy temu urodzilam coreczke i zaczelam tyc, zrobilam sie nerwowa, caly czas chce mi sie spac nie mam sily na nic,mam jakies dziwne ukucia w klatce piersiowej i tak samo dziwne uciski w glowie a na dodatek mam bardzo niskie cisnienie,jest mi zimno i strasznie wypadaja mi wlosy i lamia mi sie paznokcie a na szyji mam jakby cos zalozone, a moj lekarz mowi ze wszystko jest ok. Ja juz nie wiem czy to ja za bardzo histeryzuje czy naprawde cos jest nie tak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjorkowa
witam serdecznie ja biore euthyrox okolo pol roku..moze mniej w dawce 100 od niedawna, bo tak zmienil mi endokrynolog-ginekolog. w sumie oprocz sennosci i stanow depresyjnych t zadnych innych typowych dla niedoczynnosci tarczycy objawow nie mam niewiem czy po tym euthyroxie ale moglabym spac calymi dniami, nic mi sie nie chce poprostu nic. rzeczy takie jak mycie robie poprostu z przyzwyczajenia.. no i dbam o siebie. ulubione zajesice to oczywiscie manicure ale ogolnie zadnego hobby zadnych checi na nic kompletnie waze dosc sporo bo 72kg. myslalam ze ten lek jakso wyrowna hormony i pozwoli troche schudnac, a poza tym nabiore energii do zycia..a tu nic ostanio jak bylam u endokrynolog z nowymi wynikami stwierdzila ze po 3-4 miesiacach lek jeszcze nie zadzialam na przysadke, ze przysadka jeszcze nie reaguje wlosy mi deba staja jak czytam co tu piszecie, wypadnaie wlosow itp, jakies dysznosci masakra czy mnie tez to czeka? poza tym na domiar zlego mam hiperprolatynemie a strasznie chce miec dziecko.. i niepozostaje mi nic innego jak brac te wszytskie leki pale jak smog mimo ze to oslabia szanse na dziecko. ale boje sie rzucic palenia bo wtedy bym wiecej jadla a i tak narzeczony sie smieje ze buzia mi sie nie zamyka:P ja niewiem co mam robic.. zyc sie odechciewa jak czlowiek zaczyna sie leczyc i dowiaduje sie cow nim siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna tarczyca
Powiedzcie mi moje kochane czy Wam tez tak wlosy wypadają? Ja jakiś czas temu robiłam badania krwi i miałam TSH w porządku ale teraz odstawilam pigulki anty i musze czekac az mi sie hormony unormuja i wtedy zrobie badania. lekarz mi powiedzial ze bez badan nic mi nie pomoze i zebym jadla orzechy brazylijskie. Nie dosz ze wygladam jak pulpet to jeszcze musze jesc orzechy. wlosy wypadaja mi niemilosiernie.przy umyciu to cala wanna jest w kudlach, po umyciu recznik a pozniej po wyschnieciu wychodza garsciami.niedlugo bede lysa, czuje sie jakbym brala chemie (wiem ze to glupie porownanie ale nawet przygladzajac wlosy zostaja mi miedzy palcami. Aha i mam jeszcze jedno pytanie. Na ulotce euthyroxu jest napisane ze nie mozna spozywac soi.Orientujecie sie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoła_czytelniczka
Witam! Pisałam już na innym wątku tego forum, dot. tarczycy i ciąży (jeszcze nie rodziłam i na razie jeszcze nie staram się o dziecko, dopiero po ślubie przyjdzie czas ;) ), ale zauważyłam też ten wątek. Dotyczy on i mnie, bo choruję na niedoczynność, przy czym u mnie to tzw. niedoczynność tarczycy wrodzona. Leczę się od około 1 roku życia, a mam 25 lat. Obecnie przyjmuję Euthyrox 100 i 125 na zmianę. Jeżeli chodzi o objawy to również jestem senna, mogłabym spać i 12 godzin/dobę, a niestety do pracy wstaję wcześnie bo przed 6 i to potęguje tę senność, szczególnie w zimie. Czasem też mi się kompletnie nic nie chce (a myślałam, że taki leń ze mnie ;) ), z koncentracją różnie, ale w dzieciństwie i latach szkolnych nie miałam z tym problemów, w szkole zawsze mi dobrze szło. Waga raczej się utrzymuje, choć może przytyłam w ciągu ostatnich 2 lat z 4-5 kg, tylko, że mam słabość do słodkiego i mam teraz mało ruchu, ale kiedy więcej się ruszałam, ćwiczyłam, piłam dużo wody, ograniczałam się w słodyczach, bez problemu zrzuciłam kilka kg. Nie jestem pulchna, ale przydałoby się zrzucić nieco dla lepszego samopoczucia. Trzeba będzie do tego wrócić ;) Włosy mi jakoś specjalnie nie wypadają, chyba tyle co przeciętnemu człowiekowi, mam gęste włosy i raczej przy gwałtownym rozczesywaniu czy używaniu prostownicy coś tam zostaje. Mam natomiast słabe paznokcie i czasem problem ze skórą oraz typowe dla choroby tarczycy chropowate łokcie. Z sercem myślę, że wszystko ok, nie czuję kołatania, aczkolwiek bywam nerwowa, stresuję się, ale chyba nie bardziej niż zdrowy człowiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoła_czytelniczka
P.s. Moi lekarze nie mówili mi nigdy nic o jakichkolwiek przeciwwskazaniach - czego nie powinnam pić/spożywać. Nie wiem czy nie powinno się ograniczać kawy, ale akurat kawę lubię i piję codziennie :) przy czym po kawie mogę iść spać, alkohol (wcześniej ktoś pisał o nim) też spożywam (oczywiście od czasu do czasu jakieś winko czy piwo ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chłopak
hej :) właśnie spojrzałam na swoją ulotkę i faktycznie pisze o diecie bogatej w produkty sojowe, która może powodować osłabione wchłanianie leku w jelitach. O innych produktach spożywczych nic nie pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana migosia
drogie kobitki! dzis sie dowiedzialam ze mam niedoczynnosc-choc wynik tsh mam w normie! lekarz powiedzial ze nie powinnam na to patrzec...ale ja nie rozumiem...skoro jest w normie to jak na niego nie patrzec...Ale mam do Was pytanie: biore od miesiaca logest-srodek anty- czy ktoras wie z Was czy on ma wplyw na wyniki krwi m.in tsh?? bo cos mi sie zdaje ze chyba tak...zawsze bylam pulchniejsza, ale 3lata temu schudlam bardzo i dokladnie3 lata temu nie spie juz tak wiele jak kiedys:) wiec nie rozumiem...prosze o rade:) pozdrooo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZarciChichot
Ja biorę Euthyrox od pół roku. 3 dni temu odstawiłam, bo TSH mam w normie. Na początku miałam gigantyczne wahania nastrojów z przewagą tych negatywnych. Wydaje mi się, że psychika mi się jakoś poprzestawiała, wypaczyła. Nerwice, stany depresyjne, manie prześladowcze, podejrzliwośc etc. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Od jakiegoś czasu zaczęła bolec mnie ustawicznie głowa. Na szczęście udoało mi się jakoś zatrzymac tycie, bo od kiedy zaczęłam brac leki, to przytyłam prawie 10kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzarciChichot
no i zapomniałam dopisac, że zawsze po wzięciu prysznica cały brodzik jest oblepiony moimi włosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzkaaaaaaa
Euthyroxu się nie odstawia gdy hormony wrócą do normy !!!! Bierze się go stale, najprawdopodoniej do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie! Przerwanie zażywania leku Euthyrox może zalecić jedynie lekarz, nigdy nie można robić tego na własną rękę. Zazwyczaj jednak lekarz endokrynolog zmniejsza tylko dawkę leku bo są to niestety leki które zazwyczaj trzeba brac do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziorek084
Witam. lecze sie na niedoczynność tarczycy i chorobę haschimoto od ponad 3 lat. Bore rozne dawki euthyroxu od 75 do 150 w zaleznosci od samopoczucia i wynikow. Od kiedy jestem pod scisła kontrolą lekarza to nie moge nazekac na samopoczucie i negatywne skutki choroby a jak tylko gorzej sie czuje to tylko znaczy ze jak najszybciej musze zmienic dawke leku, ktory niestety bedzie mi juz chyba towarzyszyc do konca zycia :) nabrzmiala twarz, wypadanie wlosow, chropowata sucha skora, sennosc, apatia itp to objawy choroby a nie zlego oddzialywania leku! Do wszystkich dziewczyn ktore maja niedoczynnosc a chcialyby miec dzidziusia - od 10 miesiecy jestem szczesliwa Mamusia zdrowego, slicznego synka! a wiec nie bojcie sie, jezeli cala ciaze bedziecie pod kontorla i ginekologa i endokrynologa (ja chodzilam 1 raz w miesiacu) i bedziecie regularnie przyjmowac leki (ja bralam jeszcze jodid100) to wszystko bedzie Ok!!!!ja tez sie martwilam bo naczytalam sie glupot w necie ale na szczescie madry lekarz wszystkie glupoty mi wybil z glowy!!nie przeszkodzilo mi to nawet w karmieniu piersia do 7 miesiaca!Teraz jestem szczesliwa Mamusia!!!!tylko nie przerywajcie same leczenia bo to niby tylko tarczyca ale ja przez to ze dlugo nie mialam rozpoznanej choroby wykonczylam swoj organizm ;) problemy z krwia, niedobor witaminy B12, anemia, problemy z żołądkiem itp. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzarciCHichot
Ale m ój lekarz pozwolił mi odstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna23
witam wszystkich.Chcialabym sie dowiedziec dokladnie jakie mieliscie objawyzanim poszliscie do endokrynologa i porownac z moimi .Ja juz od 2 lat nie czuje sie dobrze ,oczywiscie bywaja dni w ktorych czuje sie lepiej,a w niektorych tragicznie .A tych ostatnich jest coraz wiecej.Zaczelo sie od tego ze serce zaczelo mi walic jak oszalale i zrobilo mi sie bardzo slabo..Wlasnie od tego czasunadal tak jest.Wystarczy chwila zebym zle sie poczula,robi sie wtenczas slabo,mam zawroty glowy ,czuje jakby serce podchodzilo mi do gardla i cos tam w gardle pulsuje i przytyka.Kardiolog powiedzial ze serce ok mimmo ze za szybko bije.Poszlam do endo i przepisal mi euthyrox 25 po uprzednim usg gdzie wyszly jakies tam zmiany.O 2 tyg biore te tabletki ale nie czuje sie wcale lepiej.Moze trzeba wiecej czasu,jezeli rzeczywiscie to przez tarczyce to moje zle samopoczucie.Dodam ze wyniki morfologi mam dobre ,tsh 1 i cos tam .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. 2 tygodnie temu lekarz stwierdził u mnie niedoczynność tarczycy. Ale nie przez przypadek. Wcześniej sama stwierdziłam, że ją mam i uczepiłam się tej myśli. Przeszkadzały mi ciągłe nieudane próby odchudzania, ale przede wszystkim przerażał się pogarszający nastrój. Nigdy nie byłam energiczna ani rozrywkowa i pogodziłam się z tym. Ale od kilku miesięcy zaczęło mi się wydawać, że to już nie jestem ja i że to nie jest normalne. Uparłam się, że musi być jakieś wytłumaczenie. Mimo poziomu TSH 5,7 żaden ze "zwykłych" lekarzy nie zauważył nic niepojącego (bo na papierku jest napisane, że to prawie w normie). A bałam się iść do endokrynologa, że powie mi, że wszystko w porządku. Wtedy nie byłoby diagnozy ani lekarstwa, co mnie przerażało. To pewnie głupio brzmi, ale cieszę się, ze się nie myliła. Bo teraz już wiem, że nie musi być tak zawsze, że może być lepiej. Euthyrox biorę od kilku dni, na razie śmie trochę krócej i wydaje mi się, że jestem mniej zmęczona. Reszta bez zmian. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wszystko w porządku. Pozdrawiam i trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uomojamatko
.... a ja mam inne pytanie. z niedoczynnością tarczycy kojarzony jest również objaw przybierania na wadze nawet u osób, które niewiele jedzą i "dbają o linię".Czy , któraś z was zauważyła przyrost wagi w trakcie zażywania euthyroxu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna tarczyca
Cieżko powiedzieć czy akurat po tym leku się tyje, bo w trakcie brania od razu nie robi się porządek z hormonami tylko stopniowo i może nastąpić przyrost wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurac
Witam! Przyjmuję euthyrox od kilku miesięcy - lekarz stwierdził u mnie niedoczynność tarczycy pomimo, że wyniki badań były w normie. Trafiłam do ginekologa-endokrynologa ponieważ staramy się z mężem o dziecko. Endokrynolog oprócz euthyroxu, który będe brała już do końca życia przepisał mi również duphaston. Mam go brać w każdym cyklu po owulacji, mniej więcej po 16 dniu cyklu w zależności jak w moim przypadku występuje owulacja bo wiadomo, że każda kobieta ma inaczej i nie koniecznie jak w zegarku. Duphaston mam brać przez 10 dni po jednej tabletce i odstawić czekając na okres, jeżeli się nie pojawi do zrobić test ciążowy. Mam pytanie czy któraś z was stosowała taką metodę i jak długo próbowała zanim zaszła w ciażę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goia2701
Witam jestem tu nowa od miesiaca biore euthyrox bo choruje na hashimoto czuje sie o duze lepiej ,mam duzo energi ale ciagle wypadaja mi wlosy czy ktos moze mi napisac jesli ma ten sam problem z wlosami czy kiedykolwiek przestana wychodzic?? Z góry dziekuje z a odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika________
mi przestały wypadać garściami dość szybko, po kilku tygodniach, ale tak naprawdę dobrze zrobiło się dopiero po prawie roku leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarcichichot jesteś pewna, że masz go odstawić? moja endokrynolog mowi, ze do konca zycia bede brała. u mnie niedoczynnosc "wyszła" po urodzeniu dziecka, w ciagu tyg. po porodzie waga wróciła do tej sprzed ciazy,a w ciagu następnych kilku m-cy przytyłam ok.9kg. byłam w szoku, bo podobno, jak sie karmi, to się chudnie, a tu dupa blada. moj synek miał poważne zaburzenia, których przyczyny za nic nie mogli znależć i zaczęli szukac we mnie i tak się okazało, ze mam tsh 11,49 w wieku 31lat. kazdy wiek ma swoja normę i nie nalezy się sugerowac tym, co jest podane jako normy, bo to ogólne takie w zasadzie nie wiem po co oni to podaja na tych swistakach od badań. no i jak zaczęłam leczenie, to zycie moje wróciło do normy, schudłam 9kg [przy minimalnej dbałosci o dietę], zaczeło mi się "chcieć". juz nie wstawałam i za 10mminut nie byłam zmeczona:) jako niedoinformowana w tematyce, w lipcu b.r. odstawiłam na 3 mesiące, bo wynik był ok, więc myślalam, ze można.od razu zaczęłam tyć, złe somoppczucie, wieczne zmeczenie. od września biore od nowa, teraz dawki mam rózne, bo jestem w 21 tyg. ciazy i co miesiąc musze robic tsh i mam zmieniane dawki. teraz biorę 75 5 x w tyg. i 100 2 x w tyg. jest ok. może któraś z Was orientuje się, czy ten lek może miec wpływ na powstawanie zylaków, bo ostatnimi czasmy mnie nękają i nie wiem czy przyczyną jest tylko ciąża czy moż eteż euthyrox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszyn
w lipcu 2008 urodziłam synka a od września biore eutyrox 75 i schudłam 23 kg bez odchudzania.jem wszystko teraz stoje w miejscu lub wacham sie 1 kg w tą lub 1 kg w drugą .czuję się super jak bym otrzymała nowe życie ponieważ po ciąży nie mogłan nawet chodzić tak sie męczyłam i dusiło mnie w gardle.teraz jest ok.jak jeszcze zrzucę z 15 kg bedzie jeszcze lepiej.jedyną wadą jest to że rano po zażyciu tabletki tak mnie ssie aż do wymiotów i muszę koniecznie zjeść śniadanie,tak po za tym jest ok!!!pozdrawiam wszystkich zdrowych ,pogodnych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monola30
witam wszystkich, ja byłam u end.miesiac temu z wynikami,niby w normie ale objawy ksiązkowe, no i 20 kg wiecej, doktor powiedziala ze mam utajona niedoczynnosc wiec przepisała mi euthrox 25,przez pierwszy tydzien miałam brać polowe tabletki ,po tyg.cała ,od tygodnia biore dwie , jak się czuje ? fatalnie ,bolą mnie oczy ,nogi ,jestem zmęczona,ogolne zle samopoczucie , do tego puchna mi nogi ,mam wrazenie że cala puchne,mimo tego ze jestem na diecie od miesiaca i zapisalam sie na bieżnie pod cisnieniem,kilogramy nie spadaja,mam raczej wrazenie jak bym byla napompowana, sama juz nie wiem ,moze to zla diagnoza ,moze dolega mi zupelnie cos innego ,przy tym mam bardzo wysoka prolaktyne,po obciazeniu wynik byl 5300,na to tez biore tabletki ,po nowym roku mam powtorzyc badania . denerwuje sie ,niby chodzi sie do specjalisty ale czy tak do konca ma on racje. boje sie ze bede brala tabletki i bede dalej tyc, wlasciwie wszyscy znajomi i rodzina patrzac na mnie mowia ze jestem spuchnieta,no ale 20kg jest ,ciezko mi z tym ,nie mam ochoty patrzec w lustro.czytam co piszecie i tak licze na to ze ktos mnie pocieszsy i napisze ze to tylko tak na poczatku tak jest i wszystko sie unormuje :) pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam! bardzo licze na pomoc doświadczonych:) otóż moje wyniki to TSH 2,17 mUI/ml fT3 4,6 pmol/l 4,0-8,3 fT4 12,9 pmol/l 9,0-20,0 anty-TPO 119,18 IU/ml norma do 5,61 anty-TG 74,78 norma do 4,11 USG nie wykazało żadnych zmian moje objawy to; wypadanie włosow, problemy z koncentracja, zmęczenie byłam u 3 endokrynologów ; dwoch pierwszych powiedziało że mam wyniki ok i kazało brac tylko selen. a trzecie lekarka kazała brac euthyrox 25. nie wiem co mam zrobic , najbardziej boję się że po tym leku będa mi bardziej wychodziły włosy, bije się z myslami co robić??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dodam ze mam 23 lata prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kotki
włosy nie będą bardziej wychodziły masz zapalenie tarczycy (przeciwciała) i tarczyca już nie pracuje tak jak powinna (niskie poziomy ft3 i ft4), czyli to już praktycznie niedoczynność czyli masz za mało hormonów produkowanych przez tarczycę, stąd te objawy bierz euthyrox i selen i będzie lepiej, włosy też powinny przestać wypadać przy właściwie ustawionym leczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
tak jak pisałam poprzednie wyniki nie były juz zbyt aktualne zrobilam badania nowe wczoraj i oto wyniki: TSH 1,62 mUI/ml fT4 15,0 pmol/l i zdębiałam, bo teraz wyniki sa wrecz idealne, a nie zazywalam zadnych leków na tarczyce, nie wiem czy w labie jaka pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kotki
przy zapaleniu tarczycy sprawa nie zawsze jest taka prosta, bo wyniki są zaburzone przez komórki niszczonej tarczycy, które uwalniają do krwi nieczynne formy hormonów, które w wynikach badań oznaczane są jako formy aktywne zresztą nie czytaj tego wszystkiego ; ) tylko idź do dobrego endokrynologa PS w zimie zapotrzebowanie na hormony jest inne, stąd też możliwe różnice PS 1 przy zapaleniu możliwa jest nawet początkowa nadczynność tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×