Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

A czy nie miałyscie problemów z regularnym cyklem? Moja miesiaczka sie zatrzymała odkad biorę te tabletki:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annija
Hej jovan! powiedz czy przed braniem leku miałaś obfite miesiaczki? I jak długo bierzesz lek? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacham-69
od pol roku biore euthyrox tsh mialam14.489 tylam bylam senna .skore mialam sucha i wogole brakowalo mi energi odkad biore euthyrox czuje sie lepiej mam ladna skore chodze na silownie nie tyje nie mam tez zadnych ojawow ubocznych a po leku wlasnie wlosy staly sie silniejsze teraz czekam na wyniki ide do lekarza bo ma mi zwiekszyc dawke leku ktory bede brac juz do konca zycia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zdiagnozowano u mnie chorobę Hashimoto, przy tsh 7.65, oraz po dokonaniu USG . Przepisano mi euthyrox. Nie miałam konkretnych objawów, za wyjątkiem wypadających włosów i bolów w stawach kolanowych (o ile objawy te można łączyć ową chorobą). Mam 25 lat, ale zaczęliśmy wraz z moim mężem myśleć o potomstwie, obawiam sie konsekwencji dla dziecka, czy któraś z Pań mogłaby mi cokolwiek napisać o własnych doświadczeniach związanych z chorobą Hashimoto i ciąża...? Z góry bardzo dziękuję. J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zp
Czy po tym leku (25 brana od niedawna) ktoś odczuwa zawroty głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj zp, ja mam zawroty głowy / biorę ten lek/ ale nie jestem pewna czy daje takie objawy uboczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zp
Ciekawe, czy kogoś jeszcze dotykają takie dolegliwości. Poczekajmy chwilkę, może ktos nam podpowie, jak to z tym jest. Pozdrawiam Cie ciepło, mimo takiej aury jak dzisiaj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacham-69
tsh spadlo mi ponizej normy chyba biore zaduza dawke czy komus sie to zdarzylo i czy to bardzo zle napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadczynność
Hej! Mam pytanko czy jest może tu ktoś z nadczynnością tarczycy i bierze ten lek? Ja mam nadczynoość tarczycy i od tygodnia biorę ten lek tak jak mi lekarz kazał i bardzo źle się czuje...w dodatku widzę że wszyscy którzy go biorą mają niedoczynność tarczycy czytałam ulotkę no i tam piszę że stosuje się go też przy lekach na nadczynność tarczycy ale martwię się o to że tak źle się czuje...a czy to prawda że przez ten lek się chudnie? Bo jak tak to mam kolejny problem...Odp proszę bo zaczynam się martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arwena795 powiedz mi jaką masz teraz dawkę leku po obnizeniu tsh/ co zalecił lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justycha 13! Nie mam doświadczeń odnośnie problemu, który poruszasz, ale niechcący natknęłam się na intresujący artykuł. Może skorzystasz i znajdziesz tam coś dla siebie: http://mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=18&s_id=1&ss_id=3 Co prawda , nie jest to wymiana doświadczeń, ale chyba warto przeczytać. Może po okresie wakacyjno-urlopowym, któraś z Pań podzieli się z Tobą swoimi doświadczeniami. Życzę powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirulka
dajana.. szczerze to ja odradzam!!!!!!!!!!!!!1 jesli masz tylko stwierdzone wole mlodziencze to nie bierz tego swinstwa bo ci rozleguluje cala gospodarke organizmu!! ja tak wlasniemialam.. zwykle wole mlodziencze do wyleczenia jodem.. a mi nieodpowiedzialny endokrynolog ktoremu firmy placa zapisal wlasnie euthyrox i mi skakala nadczynnosc w niedoczynnosc:/ schudlam masakrycznie :/ do tego chrostki guzy na twazry ciagle senna:/ malo co bym nie wykorkowala..;/ poza tym jak juz zaczniesz brac.. to zaczna ci ciagle zwiekszac dawki!! i uwazaj.. mozesz dostac guza w tarczycy.. ale jesli masz juz nadczynnosc czy niedoczynnosc.. to inan sprawa ale mimo wszystko z tym lekiem na twoim miejscu bylabym ostrozna.. jak chccesz to napisz cos wiecej co masz stwierdzone a postaram sie ci pomoc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka21
Witam miałam operacje tarczycy z powodu guzów usunęli prawie całą brałam euthyrox 50 i było wszystko ok od pewnego czasu biorę euthyrox 100 i tyje niesamowicie dosłownie powietrzem mój endokrynolog powiedział ze to normalne od tej dawki powiedźcie jaką dietę mam zastosować aby schudnąć albo czy jest jakiś lek zastępczy Z Góry Dziekuję i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! pozdrawiam wszystkich \"uzależnionych\" od euthyroxu. Z ilosci postów wynika, że jakby wszyscy w/w ozdrowieli na czas wakacji i urlopów :-) :-) I tak trzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Histeria
Witaj Annija! Chyba masz racje z tym ozdrowieniem :) Ja jestem po leczeniu jodem radioaktywnym. Przez miesiąc nie brałam euthyroxu bo nie wolno przed jodem i już byłam taka wyczerpana, że aż stęskniłam się za moimi tableteczkami, serio. Teraz je doceniam. Mam pytanie - czy może ktoś tu też ma raka tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Histeria
Witaj Annija! Chyba masz racje z tym ozdrowieniem :) Ja jestem po leczeniu jodem radioaktywnym. Przez miesiąc nie brałam euthyroxu bo nie wolno przed jodem i już byłam taka wyczerpana, że aż stęskniłam się za moimi tableteczkami, serio. Teraz je doceniam. Mam pytanie - czy może ktoś tu też ma raka tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Histeria
Witaj Annija! Chyba masz racje z tym ozdrowieniem :) Ja jestem po leczeniu jodem radioaktywnym. Przez miesiąc nie brałam euthyroxu bo nie wolno przed jodem i już byłam taka wyczerpana, że aż stęskniłam się za moimi tableteczkami, serio. Teraz je doceniam. Mam pytanie - czy może ktoś tu też ma raka tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Histeria
Witaj Annija! Chyba masz rację z tym ozdrowiemiem :) Ja byłam na leczeniu jodem radioaktywnym i nie brałam euthyroxu przez ponad miesiąc, bo nie wolno mi było. Bardzo się stęskniłam za moimi tableteczkami. Jak dobrze że mogę je już znowu brać. Teraz je doceniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Histeria! moja siostra była 2-krotnie leczona jodem, choruje na Grawes-Basedowa, jakis czas po przyjęciu jodu b. źle się czuła, potem wszystko wróciło do normy, ciągle jest na lekach hormonalnych i okresowo na encortonie.Lekarze określają Ją jako \"trudną pacjentkę\". Powiedz mi skąd to pytanie dot. raka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...i jeszcze jedno. moja koleżanka jest po leczeniu/operacji chłoniaka tarczycy. minęły ponad 2 lata od operacji, czuje się świetnie, nie przyjmuje żadnych leków hormonalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Histeria
Hej Annija! Ja mam raka. Ale nie przejmuję się tym tak bardzo bo nie jest to jakiś beznadziejny przypadek. Najgorsza jest ta huśtawka nastrojów. Zaczęłam brać już hormony ale dalej nic nie jest tak jak powinno być. Mam tak mało energii i często "łapie doła". Mam nadzieję że w końcu wróci wszystko do normy albo prawie do normy. Dobrze jest porozmawiać z kimś kto ma podobne doświadczenia. Znajomi z otoczenia nie są w stanie mnie zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Histeria
Sorry, że tak dużo razy wysyłałam wiadomość, ale miałam problem z internetem i wysłaniem a tu prosze. No trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Histeria! moje problemy zdrowotne są niczym do Twoich. Ja mam stwierdzone Hashimoto, niewielkie nacieki na tarczycy, która jest granicznej wielkości. Na razie mam przyjmować \"nasze ulubione tableteczki\" a 25 i okresowa kontrola u endokrynologa-teraz we IX. Po jakimś czasie \"brania\" jestem jakby trochę bardziej energiczna, zdecydowanie mniej senna, a ciąża to już nie mój problem - mam 2 dzieci. Ujemne strony przyjmowania leku to okresowe obrzęki , głównie na twarzy. Pozdrawiam Cię i życzę ZDROWIA. Odezwij się :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
Annija - czy miałaś problemy w zajściu w ciążę? U mnie stwierdzono Hashi jestem w trakcie leczenia. Mam też za niski poziom progesteronu ( to może być przez Hashi - ale nie musi). staramy się z mężem o dziecko ale jak narazie bez skutku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dzieci były zaplanowe, o 1 staraliśmy się tylko 3 miesiące, 2 dziecko poczęte od razu - żadnych problemów, potem kilka \"wpadek\", ale bez \"skutków\" na szczęście, bo więcej niż 2 dzieci nie chcieliśmy, ale... moja chorobę zdiagnozowano niedawno, a moje dzieciaki mają już po kilka i naście lat. Jednakże pod opieką endokrynologa byłam już po 1 dziecku, przerwałam diagnostykę - aczkolwiek wyniki badań (poziom hormonów, scyntygrafia tarczycy) były nieprawidłowe.I to był najprawdopodobniej błąd, ponieważ moje 2 urodziło się z wadą, która może wystąpić przy Hashimoto. Dopiero niedawno, kiedy moje dolegliwości coraz bardziej utrudniały normalne funkcjonowanie ( senność, brak koncentracji, zaburzenia pamięci, \"dołki\", etc...) \"wzięłam\" się za siebie. Myślę, że powinnaś trafić do DOBREGO specjalisty ginekologa-endokrynologa. Powodzenia!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
dzięki :) narazie mam dobrego gina a endo ale osobno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Histeria
Dzięki Annija! Jeśli chodzi o moją chorobę to nic mi w sumie nie dolega poza tym że mam usuniętą tarczycę i BARDZO potrzebuję tych hormonów. Nie mam żadnych objawów, wcześniej też nie miałam, chorobę wykryto przez przypadek. Gorsza jest tylko sama świadomość tego, że ona jest. Ale przynajmniej mi nie dokucza, a rokowania są bardzo dobre. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę zdrowia również!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KtosP
Witam :) ja tez mam problem z tarczyca...pierwszy lekarz stwierdzil u mnie wole guzkowe nadczynne i brala letrox z jodidem...a teraz po 4 latach leczenia zmienilam lekarza i ku mojemu zdziwieniu stwierdzil on hashimoto..i biore euthyrox n50pól tabletki. Euthyrox biore dopiero okolo miesiaca,ale w ogole spac nie moge,poza tym jak zasypiam czuje jakbym tracila oddech na chwile:/nie moge zasnac,budze sie w nocy,czy ktos tak mial? brałam tabletki nasenne ale nie pomagaja zbytnio.Co prawda ostatnio mialam niski poziom potasu,ale po ostatnim badaniu jakis miesiac temu byl w porzadku...czy moze obecne objawy to brak magnezu?sama nie wiem co myslec:/ pomozcie bo spac nie moge i czuje jakbym sie miala udusic jak chce zasnac:/ help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Zazwyczaj nie wchodze na takie strony, raczej nie pisze na żadne tematy, ale teraz robie wyjątek. Tak jak czytałam na początku dziewczyny miały wyniki po 8,4; 8,8 ; itp. itd... A mój wynik to 174 TSH gdzie norma wynosi 0,4 - 4,0. Troszke za daleko to zaszło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×