Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość Dziewczeta
Wy sie znacie na wszystkich wynikach przez ciagly kontakt z choroba.. odebralam wyniki badan na tarczyce TSH 2 Generacji wynosi ulU/ml 0,88 .Co to za wynik ? zły,dobry w normie ? z góry dziękuję z doinformowanie mnie. I pozdrawiam serdecznie K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasouth
Cześć. Co do leczenia depresji przy niedoczynności - gybym nie odstawiła sama leków to dzięki mądrej p doktor ważyłabym już 200, tak to jest jak wali się ludziom leki bez badań. Ja objawy niedoczynności miałam ok 10 lat, ciągłe zmęczenie, spanie po 12 godz lub więcej, zmęęęczenie, ciągłe ziiiimno, włosy i wiele innych, ale jakoś olałam temat, do lekarza poszłam dopiero jak dopadła mnie depresja, i lekarka (psychiatra) bez badania poziomu hormonów dała mi zoloft od deprechy (hormonalny), brałam 5 mies, potem przestałam i wróciłam no i po roku brania przybyło mi 20 kg (wcześniej też tyłam ale nie tak) a lekarz że to nic takiego, a ja miałam japę spuchniętą i tyłam mimo ze ten lek powoduje chudnięcie, a słodyczy od lat nie jem i nie jem dużo. Teraz poszłam prywatnie zbadać tsh, bo od 8 miesięcy nie mogę zajść w ciążę (chyba nie mam jajeczkowania), no i okazało się że tak jak przypuszczałam niedoczynność i od tygodnia na lekach. Jestem załamana - z fajnej laski jestem 90kg krową, wyglądam o 15 lat starzej, a mam 30, wielką spuchniętą lapę (choć i tak zmalała jak odstawiłam zoloft-a kazała mi jeszcze rok brać) wszyscy sądzą że jestem w ciąży -taki mam sterczący brzuch Czy któraś z Was miała tak? i schudła? biorę euthyrox. A jak tak to po jakim czasie zaczyna się chudnięcie? bo jak na razie wszystkie diety nic nie dają POMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliccjaaa
witam,wczoraj wróciłam ze szpitala,po operacji usuniecia prawie całej tarczycy(to juz druga moja operacja tarczycy).Cała tarczyca była w guzkach,jest juz po wszystkim,ale mam rozległego krwiaka,czy ktoś z Was tak miał?pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agasouth- ja biorę euthyrox dopiero od miesiąca, i schudlam z 4 kg, ale inne kobiety biorąc go - tyją, więc ciężko powiedzieć jak będzie z Tobą :/może znajdź dobrego dietetyka i on coś poradzi na problemy z nadwagą, moja znajoma, z pomocą dietetyka schudła 23 kg w 4 miesiące Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekOwy
Ja od ok.miesiąca biorę Euthyrox N 75,zgodnie z przepisaniem i z tym co jest na ulotce.Czyli na czczo ale zauważyłem że coś się dzieje z moimi jelitami a dokładniej odczówam takie coś jakbym miał mieć biegunkę,ciągle mi burczy w jelitach i zbierają mi się gazy.Co to może być?Biorę ten lek na czczo,na pusty żołądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddyy
Witam, Jeszcze nie brałam tego leku,ale przpisał mi go lekarz jednak zanim go zacznę brać chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej o nim.Ostatnio wyczytałam,że Euthyrox nie powoduje działań ubocznych. W razie przedawkowania leku może pojawić się gwałtowne bicie serca, biegunka, drżenie rąk oraz nerwowość, drażliwość i bezsenność, które to objawy ustępują po zmniejszeniu dawki leku.No więc może u niktórych z Was wystąpiło przedawkowanie leku?A czy możecie mi powiedzieć coś o dawkowaniu leku?Ja mam go brać na początku po 1 tab.potem po 2 tab.tak po tygodniu.Czy musi to być z ranna przed posiłkiem czy moze byc po posiłku i np.popołudniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajka123
Przyjmuję euthyrox 50 od czterech lat po leczeniu radiojodem. Będę go przyjmowała do końca życia. Przez ten czas przytyłam ok.8kg, ale nie jest to dla mnie straszne, gdyż przy niedoczynności byłam wcześniej chudziną. Lek przyjmuję 1 raz dziennie rano przed śniadaniem. Samopoczucie dużo lepsze niż kilka lat wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddyy
Cześć "agasouth"idz do dietetyka ja przez ostatnie dwa lata przytyłam 20 kg.Nie wiem czemu...przez co odczowam bardzo silna depresje ciagle chce mi sie plakac,jestem senna,nic mi się niechce i ciągle wydaje mi się ,że jest coś nie tak(nie wiem czego chce,wszystko sie nie układa..itd)...jakis czas temu pewna znajoma(farmaceuta) poleciła mi lek na odchudzanie "meridia 15" i fakt schudłam jakies 10 kg przez pierwsze 2 tyg.potem już tylko 2 kg przez kolejne dwa.( i całe szczęście odstawiłam lek bo pewnie teraz przytyłabym jeszcze wiecej lecząc się naprawdę na silną depresję)No i fajnie gdyby nie to ,że nasiliła mi się depresja okazuje się,że ten lek nie jest przeznaczony dla osób z problemami nerowymi :(niestety nie wiedziałam o tym,ale jest mnustwo innych leków przepisywanych na receptę i odpowiednio dopasowanych do osoby i jej nadwagi.Ja już więcej nie mam zamiaru brać czegoś bez konsultacji.A teraz widzę ,że to wszytsko może być objawem moich problemów z tarczycą.Muszą w końcu zacząć brać lekki tylko niech mi ktoś powie jak je się bierze bo lek został mi przepisany miesiac temu,ale nie brałam go i wyrzuciłam ulotkę.:(nie wiem po co?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jozefkubix
Dawkowanie leku Euthyrox N 75 w moim przypadku to 1/4 przez 3 dni,potem 1/2 przez 10 dni,a następnie 3/4 przez 10 dni i potem już 1 tabletka przez resztę.Ale to zależy od lekarza i człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddyy
Swietnie więc zaczynam od jutra rana...mam nadzieje,że to wiele zmieni w moim samopoczuciu..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. w czwartek dostałam nowe wyniki TSH, i nie wiem co mam myśleć. pierwszy wynik, po krótym stwierdzono niedoczynnośc był TSH- 5,62 [norma 0,27-4,2] dostałam euthyrox n75 od lekarza rodzinnego.miesiąc później zrobiłam badania TSH- 3,51 [norma 0,27-4,2, czyli spadło-super :).następnie udałam się do endokrynologa, który zmniejszył mi dawkę do n50, i kazał po tygodniu zadzwonić i ew. zmniejszyć do n25, czego NIE zrobiłam, i ciąglebrałam 50,od 2-3 tygodni.dziś odebrałam wyniki i co? TSH- 5,80 [n. 0,27-4,2], czyli najwyższe ze wszystkich wyników jakie miałam! o czym to świadczy? wczoraj na własną rękę wróciłam do n75, mam nadzieje że będzie lepiej... po 50 nie czułam się dobrze, i wyniki mówią same za siebie. a jak biorę n75 to w ciągu dnia czuję czasem objawy przedawkowania, czy nadczynności. nie wiem dlaczego to tak działa:// tym bardziej że przestrzegam brania na czczo, i pół godziny później dopiero jem czy piję kawkę. powiedzcie mi, czy alkohol może zmieniać wyniki? nie, nie, nie poszłam na badania ani wcięta, ani na kacu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malineczka 81
Mój nowy wynik TSH 3generacji - 0,019 (norma 0,270-4,700). Biorę Euthyrox 75 od listopada, wtedy miałam wynik 2,35 (norma 0,4-5,0). Byłam u lekarza i niestety powiedział mi, że mam Hashimoto i mam brać Euthyrox 50.Następne badanie 12 czerwca. A może znowu mi sie zmniejszy jeszcze bardziej? Pytałam się czy nie trzeba zrobić innych badań tarczycy. Kiedyś w 2000r, mialam robione anty TPO i miałam 304 ( norma 0,0-70,0). Stwierdził lekarz, że raz w życiu wystarczy to badanie. Czy ktoś miał tak podobnie? Bo może jednak jest wszystko w porządku, a ja niepotrzebnie biorę leki. Tak się zastanawiam czy nie zrobić sobie tych wszystkich badań na swój koszt( podobno nie ma tych badań refundowanych???) i być spokojna. A i jeszcze jedno..kazał mi brać 2 razy selen..Wy też bierzecie? Proszę niech ktoś z podobnym przypadkiem się odezwie. pozdrawiam gorąco...buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malineczka81
Ostatni mój wynik TSH 3generacji mam 0,019 (norma 0,270-4,700). Biorę Euthyrox 75 od listopada, wtedy miałam wynik 2,35 (norma 0,4-5,0). Byłąm u lekarza i kazał mi brać teraz Euthyrox 50, bo mam Hashimoto. Nie kazał mi robić żadnych innych wyników, tylko na podstawie TSH tak stwierdził. W 2000r miałam robione anty TPO i miałam 304 przy normie 0,0-70,0, ale podobno raz w życiu wystarczy i już wiadomo, że cośc nie tak. Muszę też brać 2 razy selen, też to bierzecie? Nie wiem czy robić na swój koszt inne badania, bo podobno refundacja jest tylko na TSH. Czy macie za darmo inne badanie? Proszę odezwijcie się, bo jestem nie spokojna biorąc leki...lekarz może mówić, że jestem chora, a wcale to nie musi być prawda...:(. pozdrawiam buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób badania na własną rękę, zdrowie jest najważniejsze. przynajmniej będziesz spokojna.życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeejujjjka
Moje wyniki TSH,TS3,TS4 są w normie,jednak podczas badania USG lekarz stwierdził w mojej tarczycy pełno guzków i przepisał mi Eutyrox 50.Powiedzcie po co mam brac ten lek skoro jest on na wyregulowanie poziomu hormonów-a ja mam hormony w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malineczka81
Dzięki, chyba jednak zrobię te badania, też tak uważam, że zdrowie najważniejsze! A czy może ktoś sie orientuje jakie dokładnie zrobić badania, zawsze miałam tylko TSH i antyTPO, i jaki jest koszt tych badań. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malineczka81, wydaje mi się że każde laboratorium ma swoje ceny... ja robiłam niedawno TSH, t3, t4, ft3, ft4, cholesterol, trójglicerydy i coś tam jeszcze i zapłaciłam ok 60 zł...po prostu pójdź do przychodni czy do laboratorium i powiedz że chcesz zrobić takie i takie badania prywatnie, panie pobiorą Ci krew i pozostanie czekanie na wyniki:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GM
Biorę 25 od grudnia 2007, wyniki też mam dobre tylko jakieś guzki, od stycznia biorę tego połowę, bo drętwiały mi ręce,a może sobie to wmawiałam?Zmniejszyłam sobie sama zrobiłam TSH, a endokrynolog powiedziała, że am brać te pół. Czuję się lepiej niz zanim zaczęłam brać ten lek, przede wszystkim nie wypadają mi włosy i już nie mniewam takich ostrych depresji jak kiedyś. Ten lek podobno można brać mając dobre wyniki, ponieważ czasem pokawiają sie jakieś zmiany w organiżmie, które świadcza o tym, że organizmowi brakuje tyroksyny, czyli takiego bodźca. Podobno wiele osób tak ma, np. moja dermatolog- bierze już rok 75 mimo, że wyniki ma w normie, nie wiem o co wtym chodzi tak naprawdę ,ale poziom hormonów w organiźmie, zwlaszca kobiety jest bardzo trudny do ogarnięcia i wyregulowania, niestety organizm to zbyt skomplikowany, ciąża duzo pomaga, wtedy to dopiero szaleją hormony....pozdrawiam ps. nie podoba mi się na tym forum to ,że niektóre laski tak straszą tą tyroksyną, a to bnaprawdę niejest trucizna, choć nie ma z ni.a żartów.Kontrolujcie częściej na własną rękę TSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GM
Od kiedy zaczęłam się interesować tym lekiem, dowiedziałam się od wielu moich znajomych,że to biorą-niektóre 7 lat, inne krócej; niektóre brały, teraz nie- okazuje si ę ,że -umówmy się -" co 2 kobieta " miała lub ma ztym styczność"- jak z aspiryną. Co to za lek? Wychodzi na to, że pomaga "na wszystko". Na pewno nie jest wyrokiem- nie może tak być bo nie byłby w tak szeroki sposób " rozpowszechniany". Radzę potraktować go jak zwykły specyfik, który powinienn pomóc, nie jak hormon, bo samo myślenie o słowie" hormon" wywołuje dreszcze.Z drugiej strony- hormon- czyli coś naturalnego dla organizmu. Proszę Was, nie wywołujcie na siłę takiego efektu, że to koniec świata , dramat itp. Laski naprawdę boja się po przeczytaniu tego forum, na poczatku sama byłam przerazona. Nie biorę tego wieki, ale niektóre z Was juz po krótszym czasie zazywania, za wszystkie negatywne objawy oraganizmu obwiniały ten lek.Nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje, ale w najgorszym wypadku odstawia się także hormony.Trzymajcie się, próbuję zajść w ciążę..., to jest największy problem tego leku i chorej tarczycy w ogóle...... Trzymajcie kciuki...papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malineczka81
Jak zaczęłam brać 75 to też włosy mi się strasznie łamały, skórę bardziej mam suchą, nie mogłam spać wieczorem, rano nie mogłam z łóżka wstać, ale już mniej bolały dłonie. No i powiedziałam to lekarzowi i tak jego zdaniem: włosy odpadły mi te zniszczone, czyli polepszył się metabolizm i z czasem włosy będą łądniejsze :), a co do dłoni to często przy Haskimoto powstaje reumatoidalne zapalenie stawów. Teraz mam zmniejszoną dawkę na 50 i na razie dobrze się czuję. No i chyba dużo daje mi selen 2 razy dziennie. A pytałam się oczywiście jak to będzie z ciąża, i najlepiej TSH musi wynosić 1,0. Można się przyzwyczaić, że rano jak się tylko oczy otworzy to trzeba łykać tabletkę :)! Pozdrawiam słodko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malineczka81
A co się jeszcze miałam zapytać, ja przed wykryciem strasznie duzo przytyłam, czy choć troszkę zgubię te kg po tych tabletkach? podobno przemiana materii się ustatkuje....buźkla :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malineczka81
Kobitki jeszcze jedno mi przyszło do głowy, jak dobrze pamiętam to czytałam gdzieś, że wynik TSH to też zależy od tego ile dni sie jest po miesiączce. Czy któraś o tym słyszałą, a może lekarz powiedział? zapomniałąm się spytać czy to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynik TSh nie alezy od dnia cyklu, od tego zalezy wynik FSH - a to już inna bajka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dote
jeeejujjjka -ja też mam hormony w normie i już prawie rok łykam euthyrox 50-tkę. prawde mówiąc martwią mnie te guzki, nie wiem co z tym dalej będzie . nikt nie pisze co z tego się może zrobić. następną wizytę mam w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GM
dote- te guzki to podobno zwapniają się, zanikają i potem znowu pojawiają....i tak w kółko....jak sie bierze leki, a jak się nie bierze to się obserwuje i różnie może się dziać...moja endokrynolog twierdzi, że nieleczona tarczyca, w sensie-dobre wyniki i guzki- doprowadza często do poważnych powikłań...jakich? sam Pan Bóg wie....trzeba być dobrej myśli,jeśli nie są złośliwe to nie powinno być zle, całe życie już trzeba jednak pamiętać już o tarczycy..... Mam pytanie, czuy któraś z Was biorąc Euthyrox25 i mając wyniki w normie zaszła w ciążę i może jeszcze urodziła zdrowe dziecko bez wczesniejszych poronień z powodu leku? jak to jest?napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GM
jeżeli chodzi o TSH to to się podobno potrafi zmieniać "co chwila"... poza tym wynik powinno się robić w odstępie 24godzin po podaniu leku, zeby był miarodajny...jeżeli chodzi o ciążę to nie mam pojęcia jakie jest optymalne, ale podobno nie ma sztywnej reguły... jak zawsze..są jakieś klamry określające prawidłowość, a jak przychodzi do konkretów, to oczywiście wszystko zależy od indywidualnych skłonności organizmu....powiedzcie mi tylko, że możliwa jest zdrowa ciąża w trakcie przyjmowania leku... proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda****
Czy po euthyroxsie macie większy apetyt???Albo przybieracie na wadze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda8
witam.Biorę euthyrox 25 od niedawna.MojeTSH to 1.23. Mam w prawym placie 6 guzków,mają ok. 1cm, a jeden ponad cm.Lekarz mi powiedzial,że ten lek ma "uśpic" tarczyce,a może guzki sie wchłoną.Będzie mi zwiększac dawkę,aż dojdzie do 100.Ja już teraz czuję sie inaczej:mam zawroty głowy,kołatanie serca i czasami widzę za mgłą.I nie wiem co oznacza to TSH. ps.jestem też strasznie chuda i obawiam się,że po euthyroxsie jeszcze schudne.Prosze o odpisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petitek
hmmm czytam Wasze wypowiedzi i juz sama nie wiem co myslec, bylam dzis w lekarza, endokrynologa, mam 4,53 na max 4 wynik w badaniu na TSH, oczytalam sie mnostwo stron na temat hormonow tarczycy, mam prawie wszystkie z podawanych objawow nadczynnosci tarczycy a lekarka przepisala mi wlasnie EUTHYROX i juz zglupiallam, nie wiedzialam podczas wizyty co to za lek, dowiedzialam sie dopiero w domu czytajac ulotke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petitek
lekarka nie wyjasnila mi nawet o czym swiadcza wyniki, co moga przynies w przyszlosci, wiec sama nie wiem co mi jest, jedyne co powiedziala pani doktor bylo "jestes mloda(mam 20 lat), powinnas sie bawic i szukac meza" jak to jest, co to znaczy, widze ze posiadacie wiedze, ktorej ja niestety nie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×