Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość Justyska20
Moge na kilka dni odstawic ten lek? Biorę n25. Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura 456
Ha odstawiłam przd wizytą u lekarza i nie brałam ze 3 dn i ok było. To samo przed jescze wcześniejszą ale wtedy przesadziła z dawką leku, na koniec brania zorientowałam się że coś jest nie tak, na dodatek musiałam na wizyte prywatn a czekać 3 tygodnie bo babka w rejestracji się pomyliło było ok, ale stram sie brać sytematycnie przed wizytami i badaniami to zazwyczaj różnie wychodzi.Czemu chcesz odstawić i na ile?Z jakiego powodu źle się czujesz czy jest inny powód? jesli na 2, 3 dni to nic sie nie stanie no ale jesli na dłużej a lekarz kazał ci brać to nie wiem może ci skoczyć TSH w sumie masz małą dawke tylko 25 pewnie początki leczenia wtedy to szybko skacze i trzeba dawki dobierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
Jestem ciekawa czy jeśli odstawie na jakieś 4 dni to dostanę w końcu okres. Nie mam go ponad 70 dni. Dopiero zaczynam leczenie i do końca nie wiadomo co mi jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura456
Jak nie masz okresu to wiadomo że eythyroks nic nie pomoże sam TSH zniży ale na pewno okres nie powróci weź idź do endokrynologa-ginekologa albo do ginekologa dobrego moim zdaniem bromergon w twoim przypadku jest napewno konieczny ja go biore okres mi się troche nieregularnie pojawia ale jest, nigdy nie miałam tak że wogóle mi się nie pojawiał spóźniony za wczesnie ale zawsze, u kogo się leczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
Chodzę do endokrynologa. Bylam raz, kolejna wizytę i badania mam we wrześniu. Mialam okres co jakieś 40 dni. Myslalam ze cos mi się wyreguluje ale odkąd biorę te leki nie mam okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co troche mi to przypomina sytuacje ze mną tez zaczynałam od tego euthyroks 25 miałam 1, 5 miesiąca brać potem tak mi skoczyło to atpo i TSH itd że oczywiście zmienilła mi dawke na 100 też mi mówiła że teraz to prolaktyna napewno sie żniży, okre wyreguluje bo TSH spadnie, tak jak wcześniej pisałam przesadziła z dawką wyszło mi potem 0,002 coś takiego a prolaktyna i okres nie ruszył i tak było przez około 4 miesiące no a potem stwierdziła że trzeba podać lek na miesiączke i dostałam bromergon tylko od razu mi zapowiedziała zresztą nie tylko ona ze po tym leku człowiek czuje się źle, często katar wymioty czy mdłości dużo dziewczyn się skarży, zaczynałam od pół tab;letki , kolejne 3 miesiące brania teraz zniżona prolaktyna ale okres wraz nie regularny, jedyny plus tego że mnie ten bromergon nie ruszył ja wogóle nie mam po nim skutków ubocznych, po za tym że włosy mi strasznie lecą nie wiem czy to nie od niego.Wracając do ciebie, nie wiem idź w wrześniu na wizyte najpierw zrób badania no i zobacz jakie ci wyszło czy się obniżyło czy nie ale mi się wydaje ze od 25 to napewno się nie obniży to moje zdanie jescze zalezy ile wynoisło to TSH u ciebie, czy było bardzo wyższe od normy . Jestem ciekawa co z tego wyniknie, Jśli wizyta jest we wrzesniu to juz niedługo zaczekaj i nie odstawiaj zrób badanie i idź do endokrynologa jeśli nadak będzie nie tak potem proponuje zastanowić się nad zmiana lekarza, bo za długo nie masz okresu, jet coś nie tak i tu może być inna przyczyna niż tarczyca może ginekolog by się przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
Właśnie zmienilam ginekologa na endokrynologa. To ginekolog kazał mi zrobić badanie na tsh i prolaktyne. Tsh było z tego co pamiętam ponad 6 a prolaktyna w miarę ok. Teraz mam zbadać poziom tsh i jakis przeciwciał. Bardzo dziękuję za rady ;) pomoglas mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak będziesz juz coś wiedziała to napisz , co z tego wynikło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobietki odkupie z 20 tabletek euthyroxu za cene nawet 3krotnie wiekszą, niestety moja endokrynolog pojechala na miesieczny urlop i potrzebuje pilnie tabletek dopoki nie przyjedzie bo moje się koncza. Jesli ktoras ma odstapic to z checia przyjmne, prosze podac kwote i numer konta bankowego, wtedy wplace pieniazki i podam swoj adres do wysylki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapomnialam podac meila mój meil : dreja@poczta.onet.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz poprzednie recepty, pojdz do apteki pokaz że bierzesz regularnie to sprzedadzą ci pełnopłatnie! Albo jak masz zaufaną aptekę to powinni sprzedać bez problemu - mi się pare razy udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mussie
Czy kto s z Was mial podobna sytuacje albo mozecie napisac jakie dawki euthyroxu bierzecie i przy jakich poziomach tsh? Nie do konca jestem pewna czy dobrze leczy mnie moj lekarz, zastanawiam sie nad jego zmiana, otóz: pierwsze tsh mialam 6,8 po 4 tygodniach 25N zeszlo do 5,6 potem bralam 50N (4 miesiace) zeszło do 3,8 i teraz mi az na po roku przepisal 50 i 75N co drugi dzień (juz biore 3 miesiace). Stwierdzona mam niedoczynnosc niby Hasimoto, wszystkie inne (ft3,ft4,antyTpo usg) badania robilam na poczatku ale były w normie. Niestety czuje sie fatalnie, wiecie spie po 12h i dalej jestem zmeczona, wlosy wychodza mi garsciami, z wagą tez jest klopot. Jak myslicie, nie za dlugie odstepy w tych badaniach, zawsze badam tylko tsh moze za male dawki leku? Pomozcie prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
wczoraj, po dokładnie 80ciu dniach dostałam okres, tak po prostu :) :) :) nie wiem o co chodziło z tym przestojem ale baaardzo się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_ania93
witam serdecznie! wczoraj dowiedzialam sie, ze mam niedoczynnosc tarczycy. Kompletne zaskoczenie, nie spodziewalam sie.. Owszem , przytylam 15 kg, zmeczenie, bole glowy, wypadanie wlosow, nerwowosc, drazliwosc. Dopiero teraz widze tego przyczyne. Do.tego hiperprolaktynemia.. Do.tej pory w.moim 20 letnim zyciu nie mialam problemow ze zdrowiem, a teraz o.. Ale przejde do rzeczy, chcialam zapytac o ten lek. Lekarz wypisal na recepcie Euthyrox N 25 i N 50, a na karteczce z dawkowaniem zapisal ze przez 3 dni mam brac 25, przez 7 dni 50, a potem do.wizyty czyli do 30 wrzesnia brac 62,5. wiec czy sie pomylil wypisujac tylko dwa "rodzaje" euthyroxu - n25 i n50, czy ja nie.jestem poinformowana i mam jakos brac te tabletki lacznie czy cos..? Bardzo bylabym wdzieczna za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
tzn że masz brać n50 i połowę n25 :P matematyka się kłania :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_ania93
tak sobie liczylam, ale nic lekarz nie mowil, pierwszy raz spotykam sie z tym lekiem, stad moje watpliwosci czy lek mozna tak laczyc, dzielic itd. :) tak czy siak dziekuje za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adorota
Hej :) Jestem po całkowitym usunięciu tarczycy. Trzy tygodnie po zabiegu. Kurację Euthyroxem zaczęłam przed tygodniem ... co mnie czeka ? Póki co czuję się kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja dowiedzialam sie o swojej niedoczynnosci na początku lipca, najpierw brałam 25 pozniej 50. Po wizycie okazalo sie ze moje TSH bardzo powoli spada - bo w ciazgu miesiaca spadło zaledwie z 6,09 na 5,8. Aktualnie jestem na dawce 75 bo lekarz nie chcial od razu dać mi 100 z obawy na reakcje mojego organizmu, na poczatku wrzesnia znowu ide na wizyte i mam nadzieje ze zacznie mi szybciej spadac to TSH. Jesli chodzi o samopoczucie to na początku było super, w ogole nie byłam senna, miałam duzo energii, teraz zauważyłam ze momentami jestem za bardzo nerwowa a pozniej jakby spada ze mnie cała ta energia i znowu chodze zmeczona - ale nie tak jak wczesniej. Do tego mam jeszcze bardzo mało żelaza w organizmie i biore zelazo w tabletkach. Jesli chodzi o wyglad to bez zmian - jedynie zauwazylam ze urosły mi troche piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina_88
Hej dziewczyny. Mam niedoczynność tarczycy i hashimito TSH 8,7 i dostałam euthyrox N100 przez pierwsze 4 dni mam brać pół tabletki a później całą. Nie wiem czy to nie za duża dawka jak na początek leczenia co myślicie? Niby czuję się dobrze ale biore go dopiero 3 dzień a badania mam zrobić dopiero za 3 miesiące i później z wynikami na wizytę. Pomóżcie może powinnam iść do innego endo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj lekarz dobiera tą dawke mniej wiecej jakos do wagi, ja waze 50 kg i on kazal brac 50 i 75 na przemiennie co drugi dzien co daje w rozlozeniu tygodniowym 66,5 - tak mowil. Zastanawialo mnie czemu po prostu nie uproscil i 75N codziennie, ale po miesiacu stosowania widze roznice pomimo ze tsh bardzo wolno spada, to w dni kiedy biore 50 nie oddczuwam zadnych zmian, a jak 75 N to zawsze biegam do kibelka z lekkim rozwolnieniem - to jest skutek uboczny zbyt duzej dawki. Mi akurat to nieprzeszkadza bo pasuje mi takie przeczyszanie ale jesli bedziesz takze miec takie problemy to radze sie przejsc do endo o zmiane dawki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polcia23
do adorota: ja jestem pół roku po całkowitym usunięciu tarczycy, dawkę euthyroxu mam zmienianą co jakieś 2mce na coraz wyzszą, bo ciągle tsh za dużo..obecnie biorę 150.po każdej zmianie czuję się fatalnie, jak po kilku za mocnych kawach(kołtanie serducha), plus doszła drażliwość,wahania nastroju i lęki no i wspomniana wcześniej bezsenność-kręce się z dobre 3 h zanim zasnę i jakieś dziwne bóle w okolicach wątroby..mma nadzieję że z tobą bedzie lepiej, zdrówka życzę i pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adorota
Do polci 23 Dzięki za odp. Również - dużo zdrówka dla Ciebie ! :) Ale ... teraz to już nic nie wiem ... Jeśli teraz bierzesz 150, to od jakiej dawki zaczęłaś ? Ja do pierwszej wizyty (3 września) biorę cały czas 125. Mam zupełnie inne objawy niż u Ciebie. O bezsenności nie ma mowy !! Spałabym całą dobę, gdyby mnie nie budzili. Ciągle jestem senna, ospała i nic mi się nie chce. Zero energii. No i bóle głowy .. Po zabiegu jeszcze nie miałam badań. Może one coś pokażą ? Nie wiem czy pracujesz ? A jeśli tak to - po jakim czasie wróciłaś do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do adorota: u mnie z tym snem to różnie, zwykle nie moge zasnąć ze 3 h ale jak juz usnę to podobnie jak u Ciebie, zdarza się i 12 h ;) z tym brakiem energii to podobnie, do większości czynności tzreba się zmusić, bo brak siły jakoś.. dawkę pierwszą-125 dostałam w szpitalu na wypisie-to zależne podobno od masy ciała. Po ok. 1,5 mies. wybrałam się do endo, bo czułam się ospała i puchłam jak balon, że dopiąć się w spodniach było ciężko..jeśli chodzi o wyniki to na TSH wyjdzie, czy masz odpowiednią dawkę leku. JA miałam zwiekszoną do 137, aobecnie 150 i za miesiąc znowu do endo i mam nadzieję że to już koniec zmian, bo najgorzej si eczuję po zmianie dawki.. no i tyję, od operacji, czyli 6 mscy to jakieś 6 kg, ale tez nie pilnowałam się zbytnio;) pzdr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny! Powiedzcie mi prosze czy za badanie USG tarczycy i przeciwciala antyTPO sa platne jesli bede miala skierowanie od lekarza rodzinnego z publicznej przychodni? bardzo prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość,który pisał/a do adoraty...A ile ważysz jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, powiedzcie czy jestem jakaś nawiedzona? ja wiem, że większość z Was ma problem z nadwagą, ale u mnie znowu jest tak, ze zawsze byłam szczupła i teraz, gdy przyjmuję euthyrox i jem, a mimo to nie tyję wydaje mi się, że to wina leku i że mam za dużą dawkę ostatnio nawet zasugerowałam lekarzowi, że dawka jest za wysoka i źle się czuję przyjmuję teraz mniejszą dawkę euthyroxu i wydaje mi się, że trochę przytyłam, ale ja jem jak prosiak, za przeproszeniem (chipsy o 22.00 duża paczka albo pizza o 24.00, a do tego czasem piwo) wiadomo, że nie będę się tak żywić wiecznie powiedzcie czy to jest normalne żeby jeść bardzo dużo i nie przybierać na wadze? owszem, byłam zawsze szczupła, ale za czasów młodości każdy z nas jest chudy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polcia23
teraz kolo 76 się kręci, a przy tarczycy to wiadomo jak napuchniesz to zwahaniami o kg, ale już przywykłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polcia23
jeśli o badania chodzi to w mojej przychodni z tego co wiem akurat nie są chętni na wydanie takiego skierowania, ale spróbuj, zawsze trochę grosza w kieszeni, bo prywatnie tshplus anty TPO to się koło stówy zakręci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,to racja z tym puchnięciem.Właśnie spuchłam jak balon:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a jak temu zaradzić? ja popijam pokrzywe ze szkrzypek, bratkiem i mniszkiem ale nie widze poprawy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×