Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

Gość ela79
wklejam tabelke bysmy wiedzialy kiedy składac zyczenia maleństwom dla córeczki Arkadii- ❤️ z okazji 5 miesięcy DominisiaKrzysiu........13.07..05.11.....75cm.........7100 NesiaMateuszek.........20.07..26.11....................8020 Ania69x2Adrianek.......26.07.............64cm.........6050 Iwka26Adrianek.........30.07..04.11.....70cm.........6450 Karin2005Oliwia Wiki ..2.08..02.09.......60 cm........4800 PuzaMarlenka............07.08.................................... CarlaaDustin Alex.......08.08..30.11......68 cm.......7020 RikaLena................ .09.08..09.09......59cm........4800 ArkadiaNadia ............11.08..11.09....................6410 SkyePaulinka.............12.08..21.12.......66cm.......7200 IsiaWeronika.............12.08..12.09....................5820 TPMamaNatalia..........12.08 ..17.11...... 58cm.......6500 KarolkaPartyk...........14.08.................................... DalkaUrszulka...........15.08..15.09.....................5350 AsiawrocOla.............15.08..................................... Ewca22Majeczka.......18.08..................................... NiuninkaNina ............20.08................59 cm.......4935 PszczolaTobiasz........22.08...................................... Ela79Michalek...........25.08..25.09...........64cm........6750 Fiona79Tymoteusz.....28.08..28.09........60cm........7370 Julianka80Jaśminka....26.08..30.11.......................6330 Mama Natalki NAtalka............06.10..30.11..............6080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny!! moj skubaniec juz probuje raczkowac!! od jakiegos czasu jak siedziala na dywanie i bawila sie zabawkami , to po chwili pochylala sie do swoich stopek zeby je namietnie ssac i gryzc , a od tego juz tylko moment i fikala na brzuszek... czesto nie radzila sobie z raczkami... zostawaly pod brzuszkiem , albo wzdluz tulowia... wiec pomagalam jej je wyciagnac i szczesliwa buszowala na brzuszku... udalo jej sie przesunac troche w tyl , troche do przodu , ale wtedy zawsze raczki zostawaly na miejscu ( mam nadzieje ze wyrazam sie jasno - glowke i cialko przesunela , a raczki trzeba bylo pomoc przesunac :) ) ale dzisiaj 2 razy zrobila to sama :D zadarla pupe wysoko do gory, odepcvhnela sie nozkami... ja patrze a ona raczki ciach ciach i do przodu!! podpierala sie przy tym glowka ocywiscie!! ale i tak w szoku bylam :D skubaniec maly :D poza tym najlepsza dla niej ostatnio pozycja jest stanie!! juz siedzenie nie wystarcza!! jak ja chwytam za raczki zeby pomoc sie podniesc do siadu to tak wypina brzusio do przodu i wypreza cialko ze zaraz stoi... i ani mysli usiasc wariatek moj maly :) ehhh !! kocham ja nad zycie ❤️ ale wy to znacie prawda?? :D 🌻 Niuninko!! pszczolka ma racje!! moze to nie o butle chodzi!! moja przyzwyczajonado butli , bo odciagam pokarm i dzieki temu moge gdzies sobie wyskoczyc od czasu do czasu .... a mimo to jak probowalam podac jej przed swietami mleko sztuczne ( wiadomo!! wiecej biegania , sprzatania itd. chcialam miec pewnosc ze podczas mojej nieobecnosci malej jedzonka nie braknie ) to awantura byla taka ze... ehhh!! wole nie wspominac!! dwa rodzaje wyprobowalam i nie ma mowy!! T.P.M. ty sie nie martw na zapas bo niektore mamusie nawet nie wiedza ze ich pociechy maja juz zabki (moja kolezanka u lekarza sie dowiedziala :) ) a poza tym to wyjdz gdzies w koncu !! kurcze!! no normalnie musze tupnac noga!! musisz kochana!! musisz pomyslec o sobie!! mowilas kiedys ze byla u ciebie kolezanka i Natalka byl;a jak aniolek... gadala i usmiechala sie do niej... zapytaj!! a noz widelec zgodzi sie zostac z mala choc dwie godzinki!! a moze nawet dluzej... dla niej to pewnie bedzie frajda... bo to zawsze jakies novum ... a ty sobie dychniesz... aaa!! a slini ci sie bardziej malenka ostatnio?? bo jesli tak to nie zastanawiaj sie tylko chamomilla vulgaris 15 CH ... w aptece bez recepty... 5 granulek raz dziennie... po paru dniach dziecko jak reka odjal :D IWCIA?? a ty normalna zupke Adiemu dawalas?? (tzn . tesciowa?? ) co?? bo moja tych ze skloika nie chce raczej... i mama tez mi sugerowala , zebym sprobowala jej troszke jakiejs normalnej dac ... tylko jakos sie boje... uczulonko ma jakies moja kruszyna!! i cholera nie wiem na co?? po obu stronach twarzyczki zaczerwienienie takie ... wypukle troche i suche strasznie... mowia ze to liszaje jakies... hmmm!! ja tam nie wiem co to liszaje.... a czytalam gdzies ze wlasnie uczulenie pokarmowe rozklada sie czesto symetrycznie na ciele dziecka ( np. na obu ramionkach, czy obu policzkach ) no i martwie sie bo nie potrafie wytropic tego alergenu!! nabialu juz wcale nie jem!! wczoraj pozwolilam sobie na jajko do kanapek (mmmm!! uwielbniam jajko na twardo na kanapusiach ) a popoludniu jadlam orzechy laskowe w czekoladzie... no i dzisiaj juz byla tak zaczerwieniona... ehhh!!posmarowalam mascia... mam taka od ktorej zaraz schodzi... tylko co z tego jak nadal nie wiem od czego.... buuuu!! zla jestem sama na siebie... bo podobnbo wysypka czy inne objawy alergii to nie jedyny problem... alergia powoduje tez jakies zmiany wewnatrz organizmu i nie wystarczy zwalczyc jej zewnetrznych objawow ( tak jak w moim przypadku tych zaczerwienionych plamek ) trzeba wyeliminowac alergen!!! pomozcie !! moze macie jakies sugestie?? a moze to nie uczulenie?? jeszcze miesiac czy dwa temu jadlam prawie wszystko i tak zle nie bylo... miala te plamki... raz jasnialy... raz sie zaognialy.... ale ostatnimi czasy wydaje mi sie jakby problem sie nasilil.... a moze tylko aj zaczelam bardziej panikowac?? buuuu!! juz sama nie wiem!! juz juz!! koncze!! ze mna to tak jest!! jak mnie nie ma to nie ma!! ale jak juz dopadne do pisania.... no same widzicie!! aaaa!! USG bioderek nie jest obowiazkowe!! stan bioder wstepnie bada pediatra i ewentualnie moze zalecic wizyte u ortopedy gdy go cos niepokoi... my dla pewnosci zrobilismy choc wcale nie bylo zalecen... jak to mowia przezorny zawsze ubezpieczony :) mamo natalki!! mam nadzieje ze malutka szybciutko wroci do zdrowka ❤️ przesylam moc pozytywnej energii i sciskam goraco ❤️ Carlaa!! dzieki za linka :) twoj maly to nie lada przystojniak :) wysle ci mailem zdjecia mojej ptaszyny :) no i dzieki za tabelke :) dzis juz nie zdaze , ale jutro poogladam sobie wasze cudka :) baziaki ) i dobrej (rzespanej :) ) nocy wszystkim :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuninka
Gratulacje z okazji roczku topiku!!! B.sie ciesze, ze powstal.Dziewczyny,dzieki za to, ze jestescie i ze dzieki Wam ten topik istnieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ani sie obejrzymy a juz bedziemy swietowac nie roczek topiku tylko roczek naszych pociech. Co do dokarmiania Niny to byl raczej problem butelki.Wczesniej nie chciala pic herbatki, wczoraj nie pila sztucznego mleka wiecrano odciagnelam moje mleczko i sprobowalam jej dac przez butelke. Nie chciala. Dawalam jej dzis do zabawy smoczek od tej butelki, zeby gryzac go troche sie przyzwyczaila. Po poludniu zrobilam kaszke i najpierw dalam jej lyzeczka. Zasmakowala jej. Przelalam do butelki i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu zaczela po chwili ssac i troche wypila. Ale sie ucieszylam!!!!!!! Nie wiem czy powinnam juz dokarmiac mala.Niby pokarmu mam sporo ale moze malo tresciwy. Nina wazy teraz 6080.Wasze dzieciaczki jak piszecie juz ponad 7 kg. Caluski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech najlepszego topikowi :D, coby się prężnie rozwijał :), zaraz też będzie okrągła sumka postów :). piszmy dalej, coby teraz świętować roczki naszych dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
dla Nartalki i dla Weronisi-wszystkiego naj naj najlepszego od Michałka( który siedzi z mąmą przy komputerku) z okazji 5 miesiączków,oby kazdy dzień przezyty z Wami waszym rodzicom przynosił radosc coraz większą! ❤️ ❤️❤️❤️❤️ mój babewl położony na pleckach robi fik na brzuszek i pełza do przodu zadzierając pupke-hha rano obudzil nas swoim gasdaniem ale jak do niego sie zwracam to b.rzadko mogę liczyc nao odpowiedź Pozwoliłam mu wcoraj zasnać o 20 stej a dziś mam tego efekty,juz o 6 stej malec wyspany ja mam grypę ale jakoś sobie radzę jem czosnek na kanapkach i mysle ze sie wykuruje-ale dzis nie bedzie spacerku-chyba ze krótki. Mojemu maluchowi siedzenie beż oparcia o moje plecy wychodzi idealnie,wczoraj opanował t a sztukę dzis kontynuuje.oo własniwe teraz haha próbuje pisac na kompie,dlatego konczę aby spróbować go uśpić na godzinkę. Zaraz wradcamy milego dnia zyczymy Isiu to specjalnie dla Weronki❤️-nierch bedzie dziwelna na zdjeciu gipsu cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, Nie było mnie wczoraj na rocznicy topiku, nie dałam rady, wybaczcie. Jestem z Wami od piwerwszej strony i życzę sobie, żebym była do ostatniej :) Wszystkiego Naj, Naj, najlepiszego dla córci Arkadii (to na wczoraj życzonka) A dziś Weroniczko - abyś szybko odzyskała sprawnośc po gipsiku, dużo całusków od równieśniczki Paulinki, Natalko - życzę Ci abyś dawała mamuni już tylko radość, bądź coraz grzeczniejsza i spraw zeby mamcia częsciej się usmiechała i wysypiała :) No to tyle, Muszę lecieć bo mała Paulinka chyba wie, że dziś konczy 5 miesiączkó bo od rana chce się bawić :) Całujemy wszystkie mamcie i ich łobuzów :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
DLA pAULINKI WIELKI TORT SERCOWEY-AZ TRZY DZIEWCZYNKI TEGO DNOA SOIE URODZIŁY-TRZY SZCZĘŚCIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
Paulinko ❤️ ❤️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWKA26
Witam mamuski! N a początku zyczonka dla wszystkich pięcio miesięcznych bobasków:) Natalko rośnij tak dalej i daj mamusi trochę odsapnąć:)🌻🌻🌻 Paulinko 🌻🌻🌻 Weroniczko wreszcie ściągną ci ten paskudny gips...zyczymy oby wszystko było ok i przesyłamy moc pozytywnych fluidków🌻🌻🌻 Arkadia ja ugotowałam ostatnio zupkę z marchewki ziemniaczka dodałam pietruszki troszkę masełka oczywiscie jej tak nie doprawiałam mocno:) a moje malenstwo tak zajadało:p Co do próby raczkowania to Adi identycznie robi:)podnosi tyłek i sie chce odechnąć:)w ogole on sie niesamowicie wygina:) Właśnie go karmie i pisze jedna ręką Elu kuruj sie kochana narazie koncze bo mi skrab przeszkadza:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STO LAT STO LAT NIECH ZYJA ZYJA NAM :d STO LAT STO LAT NIECH ZYJA ZYJA NAM :d JESZCZE RAZ JESZCZE RAZ NIEHC ZYJA ZYJA NAM :D NIEEEEEECH ZYYYYYJAAAAA NAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM :D 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Paulinko!! Weronisiu!! Natalko!! wszystkiego naj ... naj... najlepszego... rosnijcie zdrowiutko i niescie wciaz tyle radosci rodzicom ( natalko!! do ciebie specjalna prosba :D daj mamusi troszeczke odpoczac kochanie :D potem mamusia bedzie bardziej usmiechnieta i bedzie sie dluuuugo dluuugo bawic ze swoim szczesciem.... i bedzie bujac... i spiewac.... i co tylko bedziesz chciala :D prawda TPM ?? ) Niuninko!! pokarm masz na pewno tresciwy!! mlutka ma dobra wage!! nawet baaardzo dobra!! a co do probowania nowych rzeczy to mysle ze jestesmy juz na takim etapie , ze to poprostu kwestia wyboru... ja mojej \'kruszynce\' nie podaje kaszek zeby jej nie utuczyc za bardzo ( dzieci na mamusinym pokarmie nie da sie przekarmic - nawet jesli sa pulchniejsze to odzyskaja linie jak juz mleczka nie beda pily... natomiast przy sztucznych dodatkach trzeba bardziej uwazac bo u dzieciaczkow z wiekszym apetytem moga sie tworzyc nowe komorki tluszczowe z ktorymi juz beda sie borykac cale zycie ) stad wlasnie ja mojej malej daje tylko owocki i warzywka... no tym jej na pewno krzywdy nie zrobie ... a przynajmniej ja od siebie stopniowo uniezaleznie :D ehhh! marzy mi sie juz wyskok na jakas calonocna imprezke , a wam?? tydzien temu bylismy na urodzinach znajomego.... wytancowalam sie troche , ale.... ja chce jeszcze!! ... wrocilismy okolo polnocy.... zanim pozbylam sie nadmiaru pokarmu z moich przepelnionych po kilku godzinach niekarmienia piersi pyla pierwsza , a moja malinka po piatej postanowila juz wstac :D ojjjj!! niedziela byla ciezka :D buzial dziewczyny :) isiu!! trzuymammy mocno kciuki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa!! bylabym zapomniala :) cudne te wasze malenstwa :D tyle malych ksiezniczek i ksiazat.... ajajajaj!! juz zacieramy raczki :D moja Nadusia bedzie miala wybor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Mamulki mielego dnia sciskam porannie ❤️ 😘 Paulinka❤️,Weronika❤️,Natalia ❤️wszystkiego naj naj z okazji ... 5 miesiecy ... :D :D :D :D :D :D :D :D Weroniczka ma dzisiaj 2 swieta .... Isiu .. jak bedziesz mila chwilunie to skrobnij co nieco .. :D my juz dawno na nozkach ... z placzem zabkowym ... damy rade .. niech te zabki wyjada hihihi ... juz !!!! zaraz na zakupy .. do marketu .... budowlanego hihihihi ... sciskam milego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, W imieniu rozbrykanej Paulinki dziękujemy za zyczenia :) Dodałam aż dwa zdjęcia na bobasach:) Całusy, Carlaunia, miłych zakupów i całusy dla małeego i dla wszystkich małych dzieciaczków Waszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkiego naj dla naszych piąteczek🌼❤️ dzis ide wywolac zdjecia, tyle ich sie nazbierało w tym kompie, że muszę kilka ( 90 hihi ) wywołać coby chwalić sie :). wczoraj u malutkiej był chrzesny :). przyniósł jej jakiś specyfik na główkę, powinno podziałać na ciemieniuchę.narazie nazwy nie napisze :), nio chyba że zacznie działać hihi, żartowałam. później napisze co to, do czego i jak działa bo w łazience leży :) pozdrowionka niewyspana Dalka i śpiąco szpiegująca Ulcia- kulcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
o bony jaka Paulinka slodka jak ten lepek do gory zadziera super hahaha kotlety usmazone-zapraszam dobrze zę w czasie drzemki zdażyłam bo nie wiem co bedzie popołudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najserdeczniejsze zyczonka dla jubilatek dzisiejszych!!!!!!!Paulinka🌻 Weronika🌻 i Natalka🌻 Wczoraj mały został z 1 z 3 opiekunek, jakie sie nim zajmuja i wyobraźcie sobie, ze mało nie zwymiotowałam ze stresu!!!!!!!Tak sie koszmarnie czułam....Najczesciej przychodzi do niego taka moja jedna kolezanka i do niej mam najwieksze zaufanie, tzn. do jej umiejetnosci bo widziałam nie raz jak sie nim zajmuje. Pozostałe dwie to tez moje znajome, ale one przychodza rzadziej i chyba dlatego taki stresss... Zaczynam rozumiec te wszystkie matki których dziećmi sie zajmowałam-wydzwaniały do mnie co kilkadziesiąt minut jak tam itp. i szlag mnie trafił, ale teraz rozumiem:) Lubię czytać, co juz wasze maluszki robią, bo wiem, ze za pare dni mój też to bedzie ćwiczył...wczoraj przypadkowo odwrócił sie z brzuszka na plecki i dzis juz całkiem świadomoe to sobie rano ćwiczył- a ja oczywiście miałam ubaw:D Dominisia, co z ciemieniuchą? Brawo dla Ninki za uporanie sie z butla:) Niuninko, mi lekarz kazał nie dokarmiać niczym, póki mały nie skończy pół roku, mój pokarm jest podobno póki co najlepszy dla niego i nie ma po co próbować nowości...coć ja i tak daję mu posmakować jabłuszka, ale własnie sobie myślę, ze chyba niedobrze, bo to takie zwykłe jabłko, z niewiadomo jakich upraw, czy pryskane czy nie...ale on ma generalnie w nosie to jabłko:) Pozdrawiam was wszystkie, Isia, ciesze sie razem z wami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️Weronisiu, Paulinko i Natalko❤️!!!! Z okazji 5 miesięcy życzymy : dużo zdrówka i takiej pogody ducha jaką już masz Maluszku (->❤️W❤️ ), jeszcze więcej uśmiechu[o ile to jest w ogóle możliwe;)](->❤️P❤️) \'łagodnego\' przejścia przez ząbkowanie(->❤️N❤️) poza tym wysyłamy kolejny mega wielki tort:D:D:D buziaki jaśmina i julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Pszczola jak sie uda to pod koniec lutego sie obronie :) Dziękujemy za zyczonka, teraz my idziemy oglada Wasze pociechy na bobasach :) Paulina siedzi u mnie na kolanach i sie do was na glos usmiecha :) acha niestety moje slonko nie ma zamiaru obracac sie z brzuszka na plecki, raz jej sie udalo i to jej chyba wystarczy :) uparciuch mały Całusy dla wszystkich łobuzów i niewyspanych mamuś ( Dalka ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa małe wariaty znowu mi wariują po pokoju. Ula na leżaczku zaśmiewa się z Dawida, a on skacze koło niej na piłce i gada do niej głupoty. Ech oni to mają dobrze :), zero stresów :). Wczoraj zrobiłam małej pierwszy raz kaszkę ryżową, owoce leśne. Ze 150 ml wchłonęła połowe, no może nie całą, ale jak na nią to i tak sporo zjadła. Chyba jej zasmakowało hihi i mamusia musi kupić taką kaszkę :D. Co do osiągnięć, to wierci się jak szalona, przekręca się na bok, tymbardziej teraz jak potrafi już złapać swoje stópki. Lepiej jej wychodzą obroty i zarzucanie tyłeczkiem. Gruchanie też jej coraz lepiej wychodzi. Do swojego guuu dodała już auuuu czasami wychodzi jej takie muaa muaaa i buaa buaaa hihi tak jakby wołała swoją babcie hehe. Muszę ją bardziej w wannie pilnować, bo próbuje obrócić się w wodzie na bok. Zęby też już się zbliżają większymi krokami, Akcje ślinienia są częstrze, no i mojego palca gryzie lepiej niż gryzaka :D. Czas zmyć odrzywkę z głowy i wyruszyć w trase, dziś tatuńcio siedzi z małą, a my z Dawidem na sklepy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tych co mam meile powysyłałam kilka zdjęć z chrztu :), nie wiem czy dojdą, ale jak tak to miłego oglądanka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elu- hgb: 9,6 wczesniej bylo 11 jestem poootwornie zmeczona... wczoraj przyjechal moj brat z maaasa piwa... eeehhh slub biore w piatek :) troche ksiadz krecil nosem ale sie zgodzil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
mamo nNatalki dzieki on miał 2 miesiące temu hgb -10,5 no to slub tuz tuż trzymamy kciuki za panna młoda idę nakarmić glodomorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Cześć Dziewczyny! Dzięki za życzenia dla mojej Natalki,ja od siebie i w imieniu małej,życzę Wszystkiego Dobrego Weronisi i Paulince. Skye,Paulinka jest super,słodko się śmieje, tak ładnie na brzuszku leży i w leżaczku,aż miło popatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo natalki pod jakim adresem to poltrowanie,szkło jest dziewczyny sie zbiora i przyjedziemy ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×