Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ......

KWAS FOLIOWY

Polecane posty

Gość gość
Mój lekarz zaleca brać folik profilaktycznie aby chronił dziecko od wad, więc biorę non stop i dobrze się po nim czuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy strałam się o dziecko lekarz powiedział, że powinnam przyjmować kwas foliowy. Spytałam go czy może coś polecić , więc powiedział, że najlepszy jest Folik bo to lek a nie suplement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie, zwłaszcza ze jesli też jestesmy w pierwszych tygodnaich ciązy to nie ma sie co oszukiwac, ze jednak nie zawsze też mamy na cos smaka i nieraz witaminy w tabletkach sa podstawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felka231
Ja brałam przez cała ciaze i karmienie piersia pregne plus- oprocz kwasu foliowego ma jeszcze witamine d, zelazo i jod, a to jest niezbedne dla dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osmanka
ja brałam cała ciąże folik, zmieniałam tylko w zależności od tego w którym miesiącu ciąży aktualnie byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze nic sie nie stanie jak będziesz przyjmować kwas foliowy w formie folik mama przez cały okres ciąży. Ponieważ jest on nieoceniony dla zdrowia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folik Mama 2/3 można brać również w okresie karmienia piersią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja brałam folik w pierwszej ciąży od dnia kiedy tylko się o tym dowiedziałam. Potem po kilku latach zaszłam w drugą ciążę i tu całą ciążę brałam już folik mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dobrze zrobiłam bo suplementacja kw. foliowym jest bardzo ważna dla kobietek w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyznam ze u mnie tylko był Folik, starałam sie po prostu zdrowo odzywiac, akurat ciąże przechodziłam wiosną, latem i jesienią wiec miałam dostęp do owoców i warzyw. I to wystarczy moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glunka
akurat jeśli chodzi o warzywa to ja bym ni ebyłą taka pewna że to najelpsze rozwiązanie ponieważ warzywa i tak poddajemy obróbce termicznej więc i tak foliany uciekają z warzyw stąd moim zdaniem konieczność przyjmownia foliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vilijka
moim zdaniem kwas foliowy to podstawa, nie można go pominąć starając się o maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaletą suplementów jest to, że oprócz kwasu foliowego mają też inne składniki, które ogólnie dbają o rozwój dziecka. Ja mam pozytywne doświadczenia z folik mama z dha i jodem, witamina d i magnezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze wiedzieć że folik mama zawiera najlepiej przyswajalną formę kwasu foliowego :) czekam na to lepsze samopoczucie, a w niedalekiej przyszłości na zdrowe i kochane dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turelka
ja miałam na uwadze żeby przyjmować kwas foliowy, jest niezbędny żeby zapobiegać powstawaniu wad cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takiej sytuacji wiele wyjasnia. Ja brałabym przez cały czas w takim wypadku kwas foliowy. Szczególnie polecam Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dieta w kwas foliowy jest bardzo ważna , szczególnie kobietom w ciąży , trzeba zwracać uwagę co jemy, zielone warzywa wskazane jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perełkowa
to prawda podczas ciąży kwas foliowy jak i zielone warzywa super się sprawdzą, poza tym w ogóle trzeba dobrze się odżywiać no dbać o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy zapobiega wadom układu nerwowego, w pierwszym okresie ciąży,Cewa nerwowa zamyka się po ok. 4 tygodniach od poczęcia, więc rozpoczynanie suplementacji kwasem foliowym trzeba zacząć bardzo wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jupilka
dlatego tak ważne jest to, żeby na dużo wcześniej niż zajdziemy w ciażę ten kwas foliowy łykać żeby za wczasu zapobiegać powstawaniu wadom cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno nasz organizm jest w stanie przyswoić kwas foliowy z jedzenia tylko w 50 proc., a w postaci syntetycznej w prawie w 100 Dlatego, nawet jeśli nasza dieta jest bogata w kwas foliowy, przyda się nam również dodatkowe wsparcie syntetycznym kwasem foliowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikitkaa
oczywiście, że w naturlany sposób nie będziemy w stanie przyswoić tyle kwasu foilowego, żeby zapewnić zrowy rozwój dziecku, trzeba dodoatkowo brać kwas foliowy jako suplement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hulakka
ja uważam, że kwas foliowy to podstawa, nie można o nim zapominać bo to grozi poważnymi konsekwencjami zdrowowtnymi dla naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo jet bardzo ważny w pierwszych tygodniach ciąży, chroni też przed groźnymi wadami, dlatego należy folik już wcześniej łykać. Nawet w momencie planowania a na pewno jak już dowiemy się o ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulinkaa
zawsze mi się wydawało, że każda przyszła mamam dobrze wie jak ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego jeszcze przed tym zanim zajdziemy w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez dwie ciąże to przyjmowałam kwas foliowy i naprawdę nie wyobrażam sobie żeby miałoby być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za duze ilosci kwasu foliowego powoduja autyzm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy ciężko jest przedawkować. Jakoś częściej się słyszy o jego braku niż o za wysokim poziomie. Dodatkowo jest on wydalany z moczem. Zresztą ginekolodzy zawsze radzą zażywanie kwasu foliowego nie tylko na etapie planowania dziecka ale również przez pierwszy trymestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×