Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiarah

Kosmetyczne sztuczki.

Polecane posty

Gość kiarah

Od jakiegos czasu czytuje sobie wypowiedzi dotyczace tematu: zakupy kosmetyczne, ktorych zalujecie. Wypowiedzi wciaz przybywa, bo przeciez my, kobiety, uwielbiamy gadac o kosmetykach i urodzie w ogole. Kazda z nas ma tez jakies kosmetyczne sztuczki, nowe zastosowanie dla specyfikow, lub sposoby na urode "za grosik."Mozemy sie nimi podzielic, nich inne tez wyprobuja :-) Napisze troche o moich sztuczkach, jak cos jeszcze mi sie przypomni, to dopisze: 1)oliwa z oliwek na paznokcie i wlosy. Podgrzewam troche oliwy, wsmarowuje odrobine we wlosy (taka maseczke trzeba potem bardzo dokladnie zmyc) zostawiam na godzine lub kilka, jesli mam czas, mocze w niej tez paznokcie, najlepiej ok. 20 min. efekty sa wspaniale: paznokcie mocne a wlosy dobrze nawilzone. 2)smarowanie rzes na noc olejkiem rycynowym. Sposob babuni, ale sprawdzony przez mnie kiedys, naprawde daje efekty. 3)malowanie rzes dwoma tuszami. Zrobilam tak kiedys majac dwa tusze Bourjois. Najpierw warstewka wydluzajacego, potem pogrubiajacy: efekt swietny :-) 4)sposob dla dziewczyn, ktore lubia kombinowac, lub cierpia na brak pieniazkow: wygrzebujemy czyms ostrym koncowki pomadek z opakowan, najlepiej dwie lub trzy w podobnej tonacji, wkladamy do zwyklego, metalowego kapsla (trzeba z niego wczesniej wyciagnac gumowa wysciulke) i podgrzewamy na kuchence. Gdy pomadki sie topia, mieszamy je wykalaczka. Potem wlewamy do pojemniczka (np. po kremie) i wkladamy do lodowki. Otrzymujemy w ten sposob szminke w nowym kolorze za zupelna darmoche. Nakladamy pedzelkiem. Czasem wychodzi jakies paskudztwo, ale mozna to przeciez wtedy wywalic bez zadnego zalu:-) Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie natury technicznej-do jakiego kapsla? Od piwa? A zmieszczą sie tam 3 szminki? Poza tym jak podgrzać kapsel na kuchence? W jakimś naczyniu? Pomijam fakt, że pytam ze zwykłej ciekawości, bo szminek nie używam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarah
Kapsel jak najbardziej zwykly,od piwa lub czegokolwiek. Wiesz, nie wkladasz tam 3 szminek, tylko 3 takie koncoweczki, wiec tego jest nieduzo. Bez zadnego naczynia, ja po prstu stawiam kapselek na plycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabluszko
Ja na przebarwienia np. piegi albo plamki po krostkach raz w tygodniu nakładam na buzię plasterki cytryny, a dla wrażliwszych buziek polecam plasterki ogóreczka. Tonik - mam z tym wielki problem bo nigdy nie mogłam znaleźć odpowiedniego, albo uczula albo wysusza albo jeszcze coś. Teraz przegotowaną wodę np. dwie szklanki mieszam z wyciśniętym sokiem z cytryny. Miodzio. Na spierzchnięte usta stosuję miód. Nakładam przed snem i rano są mięciutkie i zdrowe. Olejek rycynowy na rzęsy. Dla mnie cudo. Raz na dwa tygodnie kąpie się w mleku. Dolewam do wanny pełnotłuste lub półtłuste, ok. 1l. To zależy od potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na płycie, no tak. Ja mam normalny płomień gazowy, więc u mnie i tak by nie przeszło. Poza tym skrótowo myslałam właśnie o tych końcówkach szminek, ale nadal nie pojmuję, że to się zmieści wszystko w kapslu od piwa. Trzeba by było doświadczalnie sprawdzic. Jabłuszko-a to mleko to jak działa? Wygładza? Bo ja mam świetny sposób na wygładzenie ciała-do gorącej kąpieli kilo lub dwa (można do ośmiu kilo na wannę, wtedy woda osiągnie takie zasolenie jak woda morska) i 20 minutek się w tym popluskać. Działa jak peeling na ciało. Nie przesusza poza tym skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarah
Malinka: znajac moja zdolnosc do kombinacj postawilabym kapselek na rozgrzanej patelni lub wymyslila cos innego w tym stylu ;-) Czy ta kapiel na pewno nie przesusza skory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszko
Z natury mam bardzo suchą skórę. Takie kąpiele doskonale mi ją nawilżają, wygładzają. Skóra staje się bardziej napięta i ma ładniejszy (czyt. zdrowszy) kolor. Malinka to jakaś specjalna sól czy taka zwykła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, to działa jak peeling i mi nigdy nie przesuszyło skóry, za to wygładziło rewelacyjnie. A mam skłonność do przesuszania się skóry i muszę zwykle balsamikiem się ratować. Rano prysznic i balsamik, jak co dzień. Raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie-i nie trzeba kupywać peelingu do ciała. A zwłaszcza trudno zastosować go samej do pleców, a przy kąpieli ten problem odpada. Sól może być nazwyklejsza, ja używam takiej w zielono-żółtych torebach z Kłodawy, gdyż zawiera dodatkowo minerały. Kosztuje tak samo jak inne sole. Kiarah-no tak, wystarczy pomyśleć i sposób się znajdzie. Swoją drogą to bardzo ciekawy pomysł, zaintrygował mnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarah
To chyba sie skusze i wyprobuje :-) Malinka: co do kombinacj ze szminkami mam nadzieje, ze nie zniechecisz sie do tego sposobu po uzyskaniu jakiegos paskudnego kolorku ;-) Ale czasem zdarza sie uzyskac cos naprawde ladnego. To moze sie tez sprawdzic w przypadku nie trafionego odcienia: mozemy taka szminke rozjasnic lub przyciemnic. Mozja przyjaciolka wlala kiedys nawet taka pomadke do opakowania po starej i uzyskala najprawdziwsza szminke w sztywcie :-) Troche trudne, ale jak komus chce sie pobawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarah
Przypomnal mi sie tez sposob na francuski manikiur, dla dziewczyn, ktore same sobie z nim slabo radza, a nie chca wydawac kasy na specjalne paski. Otorz zamalowujemy koncowke paznokcia, normalnie bialym lakierem, mozemy to zrobic bardzo niedbale, nawet do polowy pazurka. Maczamy patyczek kosmetyczny w zmywaczu i usuwamy nadmiar lakieru modelujac ladny paseczek :] Potem wystarczy tylko pomalowac jasno-rozowym lakierem calosc i manikiur gotowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.
Mi by patyczkiem kosmetycznym to chyba nie wyszło, ja uzywam zwykłej taśmy trochę ja naciągając przy naklejaniu aby wyszedł łuk a nie prosta kreska fakt trochę mi to zajmuje ale wygląda dobrze. Wycierasz to takim zwykłym patyczkiem kosmetycznym, spróbuję ale wydaje mi sie to niewykonalne chyba ze bardzo mało zmywacza na niego nałożę, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka ma od dawna problem , po goleniu maszynką zostają jej takie czerwone krostki , potem niektóre się ropią .Niestety nic jej nie pomaga , a chciałabym oszczędzić jej tych nieprzyjemności i pomóc . Może Wy znacie jakiś sposób ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda-lida
Malinka,ja od lat stosuję podobny peeling do ciała,ale chyba w lepszym wykonaniu.Piszę chyba ,bo nie próbowałam Twojego wykonania. Otóż wlewam niecałą szklankę oliwy z oliwek do głębokiego talerza i dodaję trzy łyżki soli.Wchodzę do wanny i po dokładnym umyciu ciałka,smaruję się i wcieram po malutku ten olej z solą.Później zmywam.Zapewniam ,że ciałko jest niesamowicie gładziutkie i do tego natłuszczone,jak po najlepszym balsamiku. Pozdrawiam,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda-lida
Napiszę Wam jeszcze jedną "sztuczkę". Czytałam kiedyś wywiad z Joan Colins i właśnie ona mówiła ,że raz w tygodniu stosuje ten peeling do ciała o którym Wam pisałam wcześniej i podobną maseczkę robi sobie do włosów ,pół godziny przed myciem głowy. Do trzech lub czterech łyżek oliwy z oliwek dodaje jedno zółtko i wyciska trochę soku z cytryny,miesza i to nakłada na końcówki włosów,jak pisałam pół godziny przed myciem głowy. Ja już parę lat od przeczytania tego wywiadu to stosuję i zapewniam Was ,że jest to wspaniała kuracja.Nie kupuję już żadnych peelingów do ciała i odżywek do włosów.No i koszt nie porównanie !! Zresztą spróbujcie Same !! Pozdrawiam ,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda-twój sposób wydaje się interesujący, na pewno wypróbuję. Tylko ja jestem z natury leniwa ;) i wolę kąpiel, w dodatku ten sposób poleciła mi lekarka jako pomoc na moje problemy ze skórą. Czerwone krostki-ja mam ten sam problem, na szczęście tylko (albo na nieszczęście AŻ) w strefie bikini. To okropnie brzydko wygląda. Pomagają trochę bardzo tłuste kremy jak Nivea albo tłuste balsamy, jak Dove. Te krostki to niestety tylko łagodzić można, bo to wina wrażliwej skóry, która łatwo ma zapalenia mieszków włosowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarah
Leticia i Malinka: ja akurat tego problemu nie mam, okolice bikini depiluje kremem. Ale slyszalam,ze na cos takiego pomaga wsmarowanie po depilaci plynnego talku do ciala. Jest taki w avonie. Podobno dobra jest tez jakas masc z apteki, ale nie pamietam nazwy :/ Nie sprawdzilam tego na sobie, tylko slyszalam, wiec jakby co, to nie moja wina ;-) Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawka
Czy któraś z Was nie wie jak długo trzeba smarować rzęsy olejkiem żebby wyrosły piękne rzęsy ?Tydzień, miesiąc, paare miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawka
???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość F.
Z tymi krostami po goleniu to moze rzeczywiście być zapalenie mieszków, więc moze lepiej isć do lekarza. Natmiast ja na różne podraznienia i tego typu sprawy skórne polecam kremy dla dzieci na odpazenia najlepszy jest sanosan ale kupiony za granicą, tu uzywam serii Nivea- Masc z panthenolem ten łatwiej się wchłania niz Krem na odpazenia tez Nivea Zt ym ze ten na odpazenia zawiera talk i sie słabo wchłania ale bardzo łagodzi.Oba posiadają w swoim składzie oprócz panthenolu związki cynku, takze mozna stosowac tez na pryszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarah
Slawka, chyba bardziej miesiac niz tydzien, a nawet dluzej. Na efekty trzeba troche poczekac, wg mnie miesiac, dwa. Ale wystarczy troche cierpliwosci, a efekty Cie zadziwia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie sie kupuje ten olejek rycynowy? I ile to kosztuje? I jak sie to naklada na rzesy ? Ale popisalam pytan :D A moze znacie jakies sposoby na paznokcie? Nie mam tych plytek takich rownych tylko sa jakies kreski i dziurki jakby je ktos szpilka porobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie sie kupuje ten olejek rycynowy? I ile to kosztuje? I jak sie to naklada na rzesy ? Ale popisalam pytan :D A moze znacie jakies sposoby na paznokcie? Nie mam tych plytek takich rownych tylko sa jakies kreski i dziurki jakby je ktos szpilka porobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia
W aptece a czym smarowac proste kupujesz taki grzebyk do rzes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawka
Bardzo dzięękuję kiarah za odpowiedż.Od dziś zacznę smarować rzesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linka
cześć dziewczyny mam dla was wspaniały sposób na przesuszoną skóre na twarzy po wakacjach albo dla tych co często uczęszczają na solarium. Należy kupić olejek z wiesiołka w kapsułkach ( około 20zł.) przekuć ampułke i delikatnie pokryć jej zawartością twarz i szyje jedna tabletka wystarczy aby ulepszyć jej działamie można użyć wit. A+E i też pokryć nią twarz pamiętajcie o szczególnym zadbaniu okolic oczu dokładnie posmarujcie te okolice. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarah
Gosiaaaa: mam swietny sposob na nakladanie olejku na rzesy: zostawiasz sobie szczoteczke ze starego tuszu, myjesz ja i potem taka czysciutka maczasz tylko w buteleczce z olejkiem i smarujesz rzesy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delie
Czy ten olejek rycynowy nie podraznia spojowek, bo ja mam z tym problem ? Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delie
Czy ten olejek rycynowy nie podraznia spojowek, bo ja mam z tym problem ? Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delie
Czy ten olejek rycynowy nie podraznia spojowek, bo ja mam z tym problem ? Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do wanny dodaję mleko i miód - skóra jest naprawdę po takiej kąpieli jak aksamit.!:) Gosiaaa Olejek kupisz w aptece za grosze dosłownie. ruda-lida Masz rację ja też robię taką kurację tylko dodaję jeszcze do tego wit. A i E ( kupuję w kropelkach w aptece -cena ok. 5 zł) a jak się komuś nie chce grzebać mieszaniny to polecam odżywkę do kupienia w aptece WAX TERTMANENT ( 19,90 zł) - super po niej są włoski ( tylko trzeba trzymać na łepetynce ok. 15 -30 minutek ale warto). Leticia, malinka, Moja siostra miała to samo - poszła do dermatologa i ona zapisała jej jakąś emulsję do smarowania nóg i po tej emulsji wszystkie krostki jej zeszły - spytajcie się w aptece na pewno coś będzie na to. POZDRAWIAM WSZYSTKIE DZIEWCZYNY ! PA!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×