Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiarah

Kosmetyczne sztuczki.

Polecane posty

Gość Justka mała
W pierwszym zadniu miało byc platlami owsianymi, dopiero zobaczyłam, przepraszam za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAjtaaaaaaaaaaaaaaa
na te krostki to polecam krem ALANTAN LUB SUDOCREAM, Alantan w aptece bez recepty ja kupiłam koło 6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczko1205
Tez mam alantan, smaruje nim krostki mimo ze ma tłusta konsystencje nie zapycha skóry, smaruje nimtez suche miejsca na skórze łokcie czy czasami kolana tylko cieniutka warstwa i jest świetny. nakładam go tez na usta, sa super mieciutkie i natłuszczone, w dzien moze również służyc jako błyszczyk do ust bo ładnie sie błyszczy no i jest niedrogi w porownaniu do wydajnosci, starczy na bardzo długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatyŚ
Witam was wszystkich,na forum przeczytałem że na wągry jest dobry sok z cytryny...i spróbowałem zastosować to wziołem wacik wycisnołem sok z cytryny i masowałem tym twarz przez jakieś 5 min,szczypało BARDZO ale dałem rade,po umyciu twarzy wodą zrobiły mi się czerwone kropki w miejscach gdzie smarowałem,wygląda to strasznie...pomóżcie doradzcie co mam zrobić proszę,masakraaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatyŚ
Witam was wszystkich,na forum przeczytałem że na wągry jest dobry sok z cytryny...i spróbowałem zastosować to wziołem wacik wycisnołem sok z cytryny i masowałem tym twarz przez jakieś 5 min,szczypało BARDZO ale dałem rade,po umyciu twarzy wodą zrobiły mi się czerwone kropki w miejscach gdzie smarowałem,wygląda to strasznie...pomóżcie doradzcie co mam zrobić proszę,masakraaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczko1205
MatyŚ moze posmaruj buzie kremem kojącym lub lekkim nawilżającym (najlepiej bezzapachowym zeby doodatkowo nie podraznic cery) albo maseczke zrob kojącą, i w zadnym wypadku nie wystawiaj twarzy na słońce bo bedzie jeszcze gorzej, nie wiem co jeszcze mozna zastosowac na takie czerwone plamki po cytrynie, moze ktos bardziej kompetentny niz ja sie wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ailla
dziewczyny - super temat, czytam, notuje i sprawdzam :) nie przeczytalam wszystkiego jeszcze do konca i nie wiem czy ktos juz o tym pisal, ale ja mam taki trik do usuwania zgrubialej skory na stopach (zamiast pumeksu): najpierw mocze nogi ok. 20 minut w cieplej wodzie z dodatkiem soli (najlepiej gruboziarnistej), nastepnie po osuszeniu robie sobie masaz mikstura: olejek lawendowy i sol gruboziarnista - dziala troche jak peeling. nastepnie splukuje te miksture i nakladam papke: tarty ogorek plus olej roslinny. nakladam tego dosc grubo, owijam folia i czekam 20 minut. mi to bardzo pomaga, bo czesto mialam wysuszony i zgrubialy naskorek na pietach i palcach. teraz przy regularnym stosowaniu 2 razy w tygodniu widze super efekty - lepsze niz po pumeksie, bo po nim juz na drugi dzien mialam tak samo albo gorzej. mozna to tez stosowac na suche kolana i lokcie - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczko1205
przerzucam sie z niektorych kosmetyków sklepowych na te domowej roboty,(chociaz na poczatku nie chcialo mi sie robic maseczek itp) do stop uzywam pilingu chyba ktos juz pisal ale nie jestem pewna z oliwy z oliwek + cukier zwykly,masuje stopki przez kilka min i splukuje ciepla woda, nie trzeba po tym juz krmu uzywac. Taki peeling robie sobie tez czasami na cialo, zamiast cukru mozna dodac soli gruboziarnistej aczkolwiek ja nie uzywam soli bo mi skore wysusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jurasek
Na suchą skórę na łokciach bardzo dobrze działa keranorm. Doskonale ją zmiękcza i nawilża. Wystarczy zastosować po wieczornej kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynkad3
Witam, co do walki z trądzikiem,również stosowałam przeróżne metody,łącznie z wizytą u dermatologa. Stosowałam nawet kosmetyki z wyżej półki cenowej ( Clinique - 3 kroki, Normaderm na dzień i na noc i serię Effeclar). Clinique,niestety w moim przypadku się nie sprawdził,kompletne rozczarowanie. Kremy Normaderm, baardzo wysuszają skórę,więc nie nadają się dla osób z chociażby odrobine wrażliwą skórą. Polecam żel do mycia twarzy Effeclar ( ok 28 zł, bardzo wydajny). Łykałam też witaminę B6 w dużych dawkach. Stosowałam też kurację kwasami u kosmetyczki ( 5 zabiegów). Jak widzicie sporo tego było :) Postanowiłam więc poszperac po forach i poszukac czegoś sprawdzonego i przede wszystkim tańszego... Natknęłam się wczoraj na MASECZKĘ Z ASPIRYNY oraz TONIK Z ASPIRYNY. Zabrzmiało egzotycznie :P ale co tam. Dziś ją wypróbowałam i przyznam,że cera wygląda zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję,że to nie tylko efekt podświadomości :-) cera jest gładka,przyjemna w dotyku,zaczerwienienia zniknęły, a buzia jest delikatnie rozjaśniona. Podobno na początek trzeba ją stosowac 2x w tygodniu, a potem dla podtrzymania efektu 1x. Dla zainteresowanych podaję przepis na maseczkę :-) znaleziony na http://forum.cosmetic.pl/viewtopic.php?t=609 Czego potrzebujemy: - 4 aspiryny firmy Bayer (koniecznie zwykła !) zdj. 1 - mała łyżeczka jogurtu naturalnego BEZ cukru np. Danone - troszeczkę wody - kieliszek np. do wódki Przygotowanie: 1) 4 aspiryny wkładamy do kieliszka i zalewamy małą ilością wody aby spulchniały zdj.2 2) Dodajemy małą łyżeczkę jogurtu naturalnego i mieszamy zdj.3 3) Nakładamy na twarz (konsystencja zdj. 4) na ok. 20 minut aż jogurt zaschnie, odczuwane będzie lekkie ściąganie 4) Zmywamy delikatnymi kulistymi ruchami. Mamy z tego dodatkowo peeling. Osoby z cerą naczynkową nie powinny robić takiego peelingu tylko strać się zmyć maseczkę jak najdelikatniej aby aspirynowe granulki nie podrażniły skóry. 5) Na koniec możemy nałożyć krem nawilżający Pozrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buzka3
jak uzywać tą parafinę na miekkie dłonie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pszczolki
dziwisz sie ze po maseczce drozdzowej wyskoczyly syfki ?? to w atkim razie nie masz zielone pojecia co takiego nakladalas na twarz !!! drozdze maja za zadanie oczyscic cerę i tak tez sie stalo - dzadzialaly poprawnie i wyciagnely Ci wszytskie te ukryte brudy z buźki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczko1205
Do: buzka3 Parafine rozpuszczamy poprzez podgrzanie w garnku. Po rozpuszczeniu garnek odstawiamy na bok i czekamy aż parafina troche ostygnie zeby nie poparzyla dloni. Następnie zanurzamy w niej dłonie na 10-15 minut. Parafine mozna tez stosowac na stopy, ja tak robie.Po zabiegu zmywamy parafinę ciepłą wodą. Stosujemy 2 razy w tygodniu przez 2 miesiące. Jesli chodzi o maseczke z drozdzy to jest swietna na buzie z problemami tzn krostkami. Stosuje ja od kilku mc i cera mi sie duzo poprawila, na poczatku moze sie pojawic wysyp krostek, ale pozniej bedzie duzo lepiej i buzia ładniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala Lenka
Witam dziewczyny , cudowna jest ta strona musze przyznac ;) Mam pytanko czy wlosy po 2 tygodniowej trwalej na grube walki moge potraktowac panthenolem zeby byly miekkie i blyszczace ? I czy moge na zniszczone koncowki stosowac ten krem nivea ? Jeszcze przed zabiegiem mialam dlugie , lsniace , mocne i zdrowe wloski a teraz wypadaja niestety , koncowki sie rozdwajaja ale nie zaluje ;) Lykam Belisse , nakladam odzywki i jestem dobrej mysli. A co do belissy to musze przyznac ze biore ja dopiero tydzien a efekty widac najbardziej w paznokciach , rosna o wiele szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczko1205
do: mala lenka na koncówki moze lepiej sprobuj jedwab nakladac, kremu nivea nigdy nie probowalam to nie wiem natomiast na porost wlosow dobrze jest pic herbatke z pokrzyzwy 2razy dziennie oraz ze skrzypu 1 raz dziennieswietny jest tez olejek rycynowy nakladany na wlosy na pol godzprzed myciem, tylko potem ciezko go zmyc z wlosow, trzeba szamponem umyc raz lub 2 wloski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zniszczone włosy dobra jest maseczka z olejku rycynowego, żółtka i soku z cytryny mieszasz składniki ze sobą nakładasz na włosy i po 20 min spłukujesz. Dobra jest też maska po zabiegach fryzjerskich http://www.splendore.pl/Maska_zakwaszajaca_z_surowcow_pochodzenia_naturalnego_CARE_ART_p2166.html albo wax, który można kupić w aptece. Krem nivea na końcówki słyszałam, że niektórym pomaga ale sama nie stosowałam, wolę kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów jak np jedwab;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia S.
Witam Drogie Panie :) Podziele sie sw. doswiadczeniami. Otoz jezeli chodzi o WLOSY,uwazajcie na nafte kosmetyczna. Raz kiedys polozylam ja na cala noc. Rano po przebudzeniu przezylam szok, czulam sie,i wygladalam jak poparzona-DOSLOWNIE !!! po 2h zjawilam sie u dermatologa, okazalo sie ze jestem na nia uczulona , dostalam proszki i zastrzyki!. Kladzcie ja ale nie na dlugo, max 30 min przed myciem.!! dobra rada:) ! POLECAM - MERZ SPEZIAL ,wlosy przestaly mi wypadac,a dosyc duzo ich wypadalo szczegolnie po myciu. biore Merc ok 3 tyg i juz widze bardzo duza poprawe. Tylko trzeba pamietac,2 razy dziennie je lykac! NIVEA KREM -wysusza wlosy, wiec odradzam! NA CERE- SIEMIE LNIANE- po tygodniu picia widzialam juz poprawe. Przestaly wyskakiwac mi krosteczki:) moja mama po 2 tyg schudla 2kg:). PILING Z KAWY -tani, naturalny i rewelacyjny:) !!!! MAM PYTANKO.. DZIEWCZYNY CZY KTORAS Z WAS JEST ZAINTERESOWANA ZAPISANIEM SIE NA BASEN NA BRODNIE ? WIEM ZE TO DZIWNE PYT , ALE MOJE KOLEZANKI MAJA SLOMIANY ZAPAL DO CWICZEN:) CHCA DBAC O FIGURKE ALE BEZ WIEKSZEGO WYSILKU, A WIADOMO ZE TAK SIE NIE DA :) A W WIEKSZYM GRONIE ZAWSZE JEST RAZNIEJ,I FAJNIEJ .... Jezeli ktoraz z Was sie zdecyduje, bedzie mi bardzo milo moj e-mail smc3@wp.pl Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na buteleczce na nafty kosmetycznej jest napisane, żeby spłukać włosy po kilkudziesięciu minutach;) Trzeba zwracać na to uwagę, poza tym jak nałożyłaś na całą noc to pewnie potem były bardzo tłuste;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdziele te kocopoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypróbowałam
Nafta kosmetyczna jest do niczego. wczoraj żeby to domyc musiałam 17 razy umyć głowe bo sie szampon pienić nie chciał. Przy okazji wyrwałam sobie garsc włosów. Nie polecam. Gliceryna na skórę jest fajna. Zmiękczyła mi pięty i łokcie. No i nie trzeba zbyt często stosowac :) Olejek rycynowy na brwi i rzęsy wcale mi ich nie przyciemnił ale włoski stały się grubsze i duzo dłuższe. Kiedys zeby widac było moje rzesy malowałam je trzema tuszami na raz. Teraz wystarcza jeden do tego samego efektu. Przy trzech malowaniach wyglądam jakbym miała sztuczne rzęsy.(olejek stosuję od 3 miesięcy) Na pękające usta i przyspieszenie gojenia się ran polecam wazelinę kosmetyczną. Jest super, skóra pozostaje elastyczna i wygładzona. Na tłuste włosy puder do twarzy bo jest lepszy niż białe specyfilki (pudry dla niemowląt, mąka ziemniaczana itd) które mogą sprawic, że włosy bedą wyglądały jak siwe :P Na wypadanie włosów skrzyp + henna wax + szampon przeciw wypadaniu oraz unikanie stresu :) Na trądzik pasta cynkowa (jakieś 1,50zł). Osusza zmiany, i pochłania tuszcz z porów dzieki czemu sie odtykają i pozostają czyste. Ma działanie przeciwbakteryjne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tą pastę cynkową to w aptece mozna dostac ? Wiem że to pewnie już było ale mogłybyście mi coś doradzic na zaczerwienienia po pryszczach itd ? I jak się robi dokładnie ten peeling z kawy ? Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tą pastę cynkową to w aptece mozna dostac ? Wiem że to pewnie już było ale mogłybyście mi coś doradzic na zaczerwienienia po pryszczach itd ? I jak się robi dokładnie ten peeling z kawy ? Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafieteria sie krzani
świetny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metody rewelacja ja mam stary patent na odświeżanie cery przy okazji "obierki z ogórka na gębę" najlepiej jak swój gruntowy z ogródka ;) i najlepsza metoda dla przesuszonej słońcem cery np obierki z kiwi na cerę z brzebarwieniami(ale nie zbyt wrażliwą bo kiwi jest kwaśne ma mnóstwo wit C) i tak samo na blade lub krwawiące dziąsła (patent mojej dentystki na paradontozę-kiedy sie wkurzyła jak żele i super pasty nie dawały jej rezultatów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgkdsjgksjrgkersk
kusząco brzmi ten olejek rycynowy i dłuższe rzęsy. gdzie go kupić można? jakieś apteczno zielarskie wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loretta30
Hmm ... ja od olejku rycynowego, to myślałam że wykituję. Przez dwa dni nie mogłam oczu doprowadzić do stanu poprzedniego. A nafta kosmetyczna też jak na całą noc, to też mnie podrażniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgkdsjgksjrgkersk
w jakim sensie? wlał Ci się do oczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×