Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kielczanie

Kielce - czy jest ktoś z Kielc?

Polecane posty

a h o j! i ja juz na miejscu, wczoraj przyjechalismy. niespodzianka - splonal nasz garaz - były straty, dzis spotkanie lokatorow, zaraz sie ubieram i ide posluchac. 15 dni w Sopocie - to cudo, życ nie umierac i nie wracac :) w środe maly do przedszkola - zal mi biedaka. Lorelai - skoczyliscie jednak do Bratyslawy? Empiczka - co u Ciebie? Dziewczyny - kiedy spotkanie? buziaki!

Gość anka skakankaaaaaaa.
czesc. czy mozna u was kupic mundur zolnierski na kobiete? gabaryty mam raczej typowe, a zalezy mi na fajnym mundurze. poleccie jakies fajne szopy zebym tam mogla kupic bo w tesco nie ma 😭

Nic na temat mundurów nie wiem. Natomiast moja uczennica uczestniczy w odtwarzaniu historycznych scen batalistycznych i wiem, że same musiały kupować materiał i szyc mundury u krawcowych- dodam mundury sanitariuszek z II Wojny Światowej. Co do naszego wyjazdu - tez był super. Byliśmy w Bratysławie, ale nacowalismy w hotelu, aby nie narzucac sie naszym znajomym. Poza tym nie mieli w mieszkaniu za bardzo dla nas miejsca, bo babcia kolezanki przyjechała z Kielc i zajmowała jeden pokój. W hotelu było super- warunki ok( z klima, sejfem i lodówka) oraz z bufetem szwedzkim- super wyżerka kosztował nas 70 euro na dzień.na 3 osoby. Wyskakiwalismy tez do Wiednia - na 2 dni. Kupowaliśmy bilet(11 euro) ok. 100km. koleją, który tez funkcjonował we wszystkich środkach komunikacji we Wiedniu, tak więc metro, tramwaj i autobus był w tym wszystkim. Zwiedzilismy góre Kalenberg - z widokiem na cały wieden i Dunaj, oraz kościołem, w którym był nasz Papiez Jan Paweł II i w którym był obraz naszego króla Jana III Sobieskiego(bitwa pod Wiedniem - licznie stawiony opór przeciw najeźdźcom muzułmańskim. W inny dzień przyjechaliśmy znowu do Wiednia, aby zwiedzić ważniejsze zabytki w Bezirku n.1, tak więc piękny gotycki kosciół św. Stefana, Muzeum Mozarta, zamek - Hofburg, będący obecną siedzibą prezydenta Austrii z licznymi muzeami (wstępy dość drogie , bo od 10- 15 euro od głowy). Opera wiedeńska -przepiekna, gdzie zachecano do zwiedzenia i obejrzenia, posłuchania spektakli- oper. Potem niedaleko, jak sie z Hofburga wychodzi, to do zwiedzenia jest muzeum historyczne i na przeciw zoologiczne. Pojechaliśmy potem metrem(z 2- ma przesiadkami) do przecudnego pałacu-Schonbrun, gdzie Maria Teresa miała swoja letnia rezydencje. Z tyłu pałacu przepiękne ogrody, l oranżerie , fontanny, rzeźby i na wzgórzu drugi bardzo malowniczy budynek. Jest tam tez zoo z 2400 różnymi zwierzętami i labirynt. Jednym słowem każde z tych muzeów, gdyby i pałaców, gdyby dokładnie chcieć je zwiedzić, trzeba byłoby przeznaczyć cały dzień, albo połowę. Zwiedzalismy tez naturalnie Bratysławę- stare miasto, ale jest ono w porównaniu z Wiedniem bardzo małe, choc niewątpliwie ma swój urok. Mąż był Wiedniem przytłoczony, natomiast Bratysława bardzo mu się podobała. W drodze powrotnej pojechaliśmy w Tatry wysokie do Strbskiego Pleso i tam bylismy 2 dni- spacerując wokół jeziora i wypuszczając się na wycieczkę doliną do wodospadów. Jednym słowem wyprawa 8 -dniowa bardzo piękna i udana. Zapomniałam dodać, że z Anią, jej menem i syneczkiem widzieliśmy się przez pierwsze 2 dni, bo wracali do Polski załatwiać sprawy ze swoją babcią, ale przez te dni wozili nas swoimi skodami na zamek Czerowny Kamien, gdzie były piękne spektakle z tańsami i muzyka dawna i pokazem tresury ptaków- orłów, jastrzebi, sokołów i sów. Dzieciaki fajnie sie bawiły a synek Ani bardzo opiekował się moją córcia - łapał ja i szedł z nią za rączke i byli bardzo egzotyczni, jednym słowem ludzie się za nimi oglądali - hehe :} Córcia moja po tej wycieczce bardzo sie rozgadała, jest uśmiechnieęa i rozszczebiotana, zbliżylismy się do siebie. Natrzaskalismy z 1500 zdjęć, świetna pamiatka i jest co wspominac, pomimo tak krótkiego wypadu. -Pozdrawiam i do miłego zobaczenia. Ps. Men Ani nauczył mnie robic 2 drinki Mojito i Long Ilend. Musze tylko odpowiednio zmagazynowac alkohole. Do tego pierwszego tylko 2 , ale ten drugi zawiera 5 różnych - hehe :)

no, kochana, imponujaca i zachęcająca wyprawa :) moze by tak w przyszlym roku powtórkę zrobic, pojedziemy z wami, a i Empiczka pewnie chetnie dołączy. ćwicz drinki - chętnych do degustacji nie zabraknie. ehh, nasunela mi sie pewna refleksja o kielcach, ale to w cztery oczy :) calusy dla wszystkich!

Jasne, jasne. Możemy w przyszłości miło spędzić część wspólnych wakacji. Słyszałam , że na Lazurowym wybrzeżu wynajęcie domku na dwa tygodnie dla 8 osób kosztuje 1500 euro, tak więc 2 tygodnie nad morzem we Francji na osobę wynosi poniżej 1000 zł. warto przemyśleć. Pewnie znajda się tez inne, ciekawe oferty.(z tym, że bez wyżywienia. U koleżanki spotkałam kobietę, która mówi, że 2 tygodnie spędziła w Turcji, ale ofertę wybierała z "last minute" za 1500zł na 2 tygodnie z wyżywieniem i przelotem samolotem. Co do drinków, to jeszcze muszę magazynować specjalne trunki, ale to potrwa. . . -Pozdrowienia i buziaki i do miłego, szybkiego zobaczenia. -Lorelai

Gość anka skakankaaaaaaa.
a wiecie cos moze na temat kamieniolomow w kielcach?:)

Gość empikkkk
{sorry zapomnialam hasla, komputer fiksuje}:D ale masz ciekawe opowiesci Loreali, Balladynko, a Twoje morskie wspomnienia ? Zdjecia ? Goscie wyjechali, odpoczywam, ALE chyba lapie grypa, tfuuuu ! wskakuje do lozka, zeby temu zapobiec. Dam znac, jutro chyba bede wiedzial, czy dam rade zwalczyc poczatki grypy. Milego dnia dziewczyny 🖐️

Gość empikkkk
Nie dośc że przywlokłam jakaś grypę to jeszcze wdała mi się grzybica powchy. Temat wstydliwy, jednak wart omówienia, z uwagi na jego powszechność. Pewnie każda z Was tu kochane Kobietki miała chociaż raz w życiu tę przypadłość. Nie jest łatwo z tym żyć, sama tego wyleczyć nie mogę, muszę chyba odwiedzić lekarza, ale odwlekam wizytę bo to dosć wstydliwy problem. Balladynko, Lorelai, a może Wy mi coś doradzicie? Jak Wy sobie radziłyscie z Waszymi grzybicami pochwy? No nic spadam, trzeba trochę pożyć w realu ;). pozdrowionka🌼

Gość empikkk
Witam Was po dłuższym czasie. Grypa juz odchodzi, na szczescie. Nawet fajny dzień mamy ? Jak na lato ?:D Co u Was ? Nastepnych kilka dni bede u siebie. Wlasnie rozmrazam lodowke, szykuje II sniadanie. Wakacje juz sie skonczyly u Was ? Na weekend odwiedzi mnie fajna kolezanka z innego forum. Zwiedzimy nasze nowe zabytki - chyba bede w poblizu Ciebie, Loreali. Moze dam znac i dojdziesz do Kadzielni ? Ale najpierw, zobacze jakie Ona bedzie miala plany, oprocz naszych pieczonych pierowgow :D Pozdrawiam Was serdecznie. Milego dnia. (co do czerwonych wpisow: wiem, ze znacie mnie na tyle, zeby wiedziec kto pisze to, czego ja nie znam) :D

Chętnie sie spotakam z Toba i koleżanką, jak również Balladynka w ten weekend. W piątek urodzinki mojej córeczki, więc idziemy do cukierni do Sołtyków na Paderewskiego wieczorkiem. O 16.00 mam wykład na konferencji uczelnianej, ale potem zamierzam być wolna, chyba, że przeniesiemy na sobotę spotkanie. Do miłego zobaczenia w ten weekend. Czujcie się zaproszone na torta. -Pozdrawiam -Lorelai

Lorelai - spotkajmy sie w sobotę, w dzień, bo wieczorem to juz dzieciaki nam popadają i moze blizej muzeum zabawek, jak myslisz? najpierw ciacha we wloskiej, a potem do muzeum do kawiarni. w sumie od Was zależy - jaki macie pomysł. Empikkk - wiemy wiem, kto pisze, juz sie oswoiliśmy :D buziaki dla wszystkich!

Gość hej daj cie mi znac
o ktorej, prosze bo na dzisiaj i jutro rano jestem umowiona na grzyby !! Po poludniu byloby najlepiej. Zdzwonimy sie, ok? Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia.

Gość Lorelai.
Ja myślałam o ciastkarni u Sołtyków na Paderewskiego o 18.00 w sobotę.Myślisz, że to za późno? Jesli tak, to proszę powiedzcie -kiedy Wam pasuje. Pozdrawiam -Lorelai

Gość hej, heeejj
Ta ''Lorelai z kropka'' nie podoba mi sie :D:D Czyzby to podpucha ? ALE, z drugiej strony no to co, niech bedzie i podpucha - dobre ciacho zawsze mile widziane. Wiec, ja ide empik .............. :D

Gość emppik
LORELAI 😘 dziekuje za przemily wieczor i pycha ciacha. Mam nadzieje, ze spotkamy sie wkrótce.

Jasne, nam też było miło spotkać się w tak zacnym gronie :) Niestety zachorowaliśmy na grypę, idziemy dzisiaj do lekarza. No cóż sezon sie juz chyba zaczął ;( -pozdrawiamy

Ja polecam na choroby te metody: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4547435 :classic_cool:.Ja zwykle jednak stosuję tylko głodówkę i nadtlenek wodoru ze względu na pewne problemy:O.I po zakończeniu głodówki zwykle problemy wracają.Te choroby to sprawka syfu z żarcia.To się nazywa terroryzm a winni powinni już dawno witać się z katem.

Gość czesc kochanie co myslisz
o spotkaniu sie w kielcach?:)

bardzo cie kocham kochanie:)❤️

przesylam buziaki i cieple mysli prosto z mojego stesknionego serduszka👄👄👄

Cześć, A kto mnie tak kocha? - hehe :) Dzięki za buziaki, zastanawia mnie tylko, czy to aby do mnie, czy do Białego Motyla, a może do Maxa Zander vel Klauna? - przecież miłość w dzisiejszych czasach nie zna granic!!! Do Balladynki. - Sprawdź e-meila. Wysłałam Ci tekst, ale nie jestem pewna, zwłaszcza tych konkluzji na końcu. Sprawdź moja droga, bo może to ukazać się w wydawnictwie naukowym, naszym pokonferencyjnym, a nie chcę źle wypaść. Za korektę i słowa krytyki z góry dziękuję i masz u mnie plusa dużego - hehe, takiego wiesz- procentowego :)