Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość pp Jaa pp
A i Jeszcze Jedno . Czy Przy Wyciąganiu Tamponu Nie Urwie Się Sznureczek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm sznureczek nie powinien się urwać , ale nawet gdyby to się stało nie ma problemu by go wyciągnąć :) A tak nawiasem tampony są dobre , ale nie na dłuższą metę bynajmniej to jest moje indywidualne zdanie . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odpowiadając na Twoje pytanie :p:p Jaa :p:p . Nie masz czego się wstydzić Mamy :) A co do Twojego wieku to myślę , że ja jeszcze używałabym podpasek chyba , że używałabys tych mniejszych dla dziewic aby nie przerwać błony dziwiczej , ale powiem szczerze że ja tamponów nie używałam tak wcześnie . Musiałabys iść do lekarza i najlepiej się jego poradzić . Ale teraz w Twoim wieku więcej używaj podpasek . Tampony należałoby zmieniać w ciągu 4-6 godzin , czy bolało by ?? Hm myślę , że jak jesteś dziewicą to napewno coś tam odczujesz . Przy wyciąganiu tampony nie powinno być problemu z jakim kolwiek bólem no chyba , że tampon jestz lekka suchy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Censured
cześć. mam 12 lat i jestem chłopakiem. jestem po lekturze 50 stron tego tematu. a już wszystko załapałem, choć mi to nie potrzebne ale tak z ciekawości. a wiec podstawy: 1:przy wkładaniu tamponu trzeba koniecznie się rozluźnić, ponieważ pochwa jest tak umięśniona że kiedy jest się zdenerwowanym mięśnie zaciskają się tworząc "Ścianę" 2:zawsze sprawdzamy czy sznureczek jest ok, jeśli zapomnimy lub coś, tampon zostanie wewnątrz pochwy i sznurek się urwie mocno nacierać, tak jak by się chciało zrobić kupe, tylko nacieramy na pochwę a nie na odbyt, a tampon powinien się wysunąć. 3:dla "Tych początkujących" najleprze są tampony Ob Mini z silikonową powłoczką i Tampaxy z aplikatorem. 4:najleprza pozycja do włożenia tampona to przykuznąć, lub 1 nogę położyć na kiblu drugą normalnie stoimy i wuwamy. będę często odwiedzał tą strone, jeśli ktoś ma jakie kolwiek pytanie proszę bardzo. jestem już praktycznie expertem w dziedzinie tamponów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWWAA
To jak ..ja też mam 12 lat i mogę używać tamponów ....ja bym chciała Ob mini ...a ja dalej nie kapuje z tym sznureczkiem czy troszeczkę przyurwać ten sznureczek....bo jak tampon puźniej wyciągnąć z pochwy ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shitty_Chicken
Ewa, masz tylko rozwinąć ten sznureczek, żeby wisiał, nie urywaj nic, sznureczek zawsze się rozwija bez większego oporu. Masz go \"rozprostować\", rozumiesz? http://www.ruggli.com/bilder/inhalt/produkte/cl-3m_tampon.jpg : ] Cóż, ja mam lat 17 i jestem dziewicą (trzymam cnotę: P), i dostałam okresu dość późno, bo około pół roku temu, po używaniu podpasek, stwierdziłam, że chciałabym spróbować tamponów, zamówiłam próbki OB, i miałam mini i normal, próbowałam z mini, ale czułam straszny dyskomfort, bardzo bolało a do tego, jak już myślałam, że go umiejscowiłam, ten nagle wyleciał, wyskoczył normalnie. Za namową innego forum, kupiłam tampaxy i czekam na okres, który mam nieregularny więc pojawić się może w każdej chwili, zwłaszcza, że już mam objawy, jak dostane okresu i wypróbuje tampaxów, to zdam relacje. Mam nadzieję, że są rzeczywiście lepsze, bo nie znoszę tego uczucia krwi na podpasce. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Censured
Droga Ewo. nie rób nic z tym sznureczkiem poza rozwinięciem go, sprawdzeniem czy się nie urwie (pociągamy lekko za niego) jeśli jest wytrzymały to normalnie aplikujesz tampona i jak dobrze go włożysz, tzn nie będziesz czuć bólu ani niewygody to spokojnie zostawiasz, po czym kiedy nadejdzie czas na zmianę tampona wyciągasz go łapiąc za ten sznurek lub obwiązując go wokół palca i ciągniesz. ktoś czegoś nie wie to śmiało pytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sziti- Cziken
Jeeah. Dostałam okresu, no i tego, aplikacja tamponu (nawet nie mini, a normal) nie sprawiło żadnego problemu, z aplikatorem. Fakt, zbyt zgrabnie tego nie zrobiłam, no ale to taki pierwszy raz, jakby : P Musiałam się szybciej pozbyć go z siebie, zanim się do końca nasączył, wiec wyjęcie odrobinkę bolało, ale nie było to zbyt silne przeżycie : P Po męce z mini o.b stwierdzam, ze tampax z żółtym aplikatorem jest bardzo komfortowy :)) Ale i tak nie zrezygnuje z podpasek, cenie bardziej bezpieczeństwo nad komfort, i bez potrzeby, nie będę się czopować tamponem :D Polecam wszystkim, bo bez aplikatora był koszmar, a tak aplikator załatwia za nas sprawę, no i jest higieniczniej niż z potrzebą pchania tam paluchów : P adieu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Censured
noto gratulacje ;P. nie żebym nalegał czy coś, ale najlepiej w dzień nosić tampony a jak idzie się spać to podpaski, chyba że nie jesteś za aktywna sportowo czy coś w tym stylu to można całe dnie siedzieć w podpaskach ;p jakieś pytania? chętnie odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Censured
aha i jeszcze jedno. ja bym wam radził ob mini z powłoczką silikonową, bardziej niż tampaxy z aplikiem. po 1-OB to bardziej doświadczona firma, która jest na rynku dłużej niz tampax po 2-w bardzo wielu przypadkach zdarzało się że tampaxy PRZECIEKAŁY, a OB są "szczelniejsze", i jeszcze ani razu nie przeczytałem żeby ob przeciekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heeelp me
POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heeelp me
Wczoraj dostałam moją pierwszą miesiączke :( Jak narazie używam podpasek ale czyje sie nie zbyt komfortowo ;( Chciała bym używać tamponów ale niestety nie wiem gdzie je umieszczać ;( wziełam juz jednego od siostry i próbowałam se go włożyć niestety nici ;(( Czytałam juz i patrzyłam na obrazki ale ja dalej nie wiem gdzie to ma iść. W maju jade na wycieczke i myśle że tampon będzie bardziej dyskretniejszy od podpsek chciała bym juz wtedy umieć wkładać tampon we właściwe miejsce ale jak ? i jeszcze jedno co to znaczy tampon z aplikatorem ? Co to jest ? POMOCY Wiem ze dla was to może głupie pytania ale dla mnie są bardzo ważne czekam na wasze odpowiedzi :) Z góry dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heeelp me
Proszę odpiszcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ty człowieku za brednie opowiadasz? ile ty masz lat :| naczytałes sie bzdur i straszysz :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heeelp me
To kogo wkońcu słuchać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jest dobre słuchanie chlopaka ktory tylkjo przeczytal kilkadziesiat str tego tematu i jest obeznany tylko w teorii. Lepiej posłuchac przede wsyztskim kobiet ktore maja wiecej w tym temacie do powiedzenia i moga podzielic sie doswiadczenie fajnie jak jest ktos (ten chlopak) ktory chce pomoc ale poprostu czasami gada bzdury:| zapoznaj sie z wlasna anatomia, wez moze lusterko i zobacz dokladnie gdzie masz wlozyc tampon, ale nic na sile jesli nie chce wejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heeelp me
dziękuję :) Czy wkładanie tampona z aplikatorem boli ? bardzo się tego boje a najbardzie ze włoze nie do tej dziurki co trzeba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWWAA
A jak mam 12 lat to mogę używać ob ?? to znaczy tamponów "o.b mini z aplikatorem ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWWAA
aha i to moya 7 okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heeelp me
Ok dzięki za dobre rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Censured
Edessa, tak na prawdę to gówno wiesz na ten temat na ulotkach nawed pisze i powie ci to każdy ginekolog, i mnie tu nie poniżaj bo masz wiedze jak 1-dniowy pies na temat aportowania. i nie chodzi o to że strasze tylko prubuje pomuc, i nikt nie każe żłuchać moich rad ... a ty nic nie wiesz na ten tamat a się udzielasz że nie należy mnie słuchać, pożyjemy zobaczymy aha i nie zawsze traci się płodnośc ale zdarzały się takie przypadki... więc się odwal jak sie nie znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWWAA
ey ! To mój 7 no 8 okres i mogę używać już tamponów .! ???!??? Hmm. bo ja za miesiąc jade na wycieczkę 4 dni.... i w autobusie myśle że to dobry pomysł a jak wy myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWWAA
Po za tym okres dostałam w Październiku ......TO jak mogę ! i Mam 12 lat ........aha i jak jedę na wycieczkę autobusem naaaa 4 godz w autobusie .. !!!!!!!! to można mieć 1 tampon naaa 4 godz....? czy raczej nie ??? Potraktujmy to jako sonda ....! Proszę odpowiedzcie !!!;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWWAA
AAA i to jest wycieczka do Warszawy z Rybnikaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Censured
można tampony używać po 5 miesiączce z pewnością że nic ci nie grozi. jesli to 7 to spokojnie możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Censured
aha i czy możesz mieć 4h w autobusie to zależy jak bardzo masz obfite miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XD Kii XD
edessa mam pytanie czy boli pierwsze władanie tamponów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytaj tego oto pana Censured co sie tak dobrze zna niech ci powie czy jego bolalo :P przeczytałes chociaz ta ulotke? wiesz jakby nie patrzec to wszytsko szkodzi ale wiesz co chlopczyku lepiej sie juz zamknij bo nie uzywasz tamponow a wypowiedasz sie jak najwiekszy znawca tematu grozi bezplodnoscia a co po 5 miesiacach juz nie grozi :| zenada :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×