Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

to, że TRZEBA używać mini na początku to bzdura. bierzesz te, które Ci odpowiadają. jeśli normal nie sprawiają problemów to takich używaj i nie przejmuj się głupotami. mini są polecane, bo mniejsze w obwodzie i łatwiej zaaplikować, jak radzisz sobie z większymi to nie ma sensu w tamte się bawić. możesz ich spróbować i dla pewności z wkładką chodzić, ale od razu mówię, że wymieniać trzeba częściej. sprawdzają się jeszcze na koniec okresu, gdy już mniejsze krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina16151444
dzieki ci bardzo naprawde.. Cięzko mi wlozyc normal ale nie jest tez źleale wygodne i nie trzeba czesto zmieniac).. a mini ja bede na jachtach i nie bede miala lazienki co 2h.;/ . ..a mialam dzisiaj 3 dzien okresu i wyjmowalam po 4h normal i bolał to znak ze malo nasiaknięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
ja mam taką fajną małą książeczkę i tam jest napisane tak: gdy tampon jest już dosyć nasiąknięty to oznacza iż trzeba goi wyciągać... gdy wychodzi z trudem znaczy ze jest jeszcze nienasiąknięty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia123445678009
a powiedzcie mi jak zrobic zeby spod kostiumu kąpielowego nie wystawał ten niebieski sznureczek? bo on sie przesuwa i wogole hmm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz duzo razy plywalam i nie wystawal mi sznureczek ani razu.. a jezeli sie boisz mozesz go troche do pochwy schowac.. tyko nie za gleboko zeby sie nie zgubil..:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SyLaaBaa
do pierwszaczek o ile mi wiadomo, to nie wolno "cwiczyc" zakładania tamponow bez miesiaczki bo mozesz go potem nie wyciagnac. Przeciez tampon wychodzi, gdy jest nasiakniety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaki
Mam 14lat. Czy używanie tamponów w tym wieku jest odpowiednie? Czy podczas wkładania tamponów odczuwa się jakiś ból? Bardzo chciałabym chodzić na basen również podczas okresu lecz strasznie się boję założyć tampon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia064
a ja sie zastanawiam jak dlugo mozna plywac jesli zalozy sie ob mini??nie chcialabym by zaczal przeciekac gdy bede w wodzie...dodam ze dopiero w czasie najblizszej miesiaczki planuje sprobowac z tamponami...[pzdrawiam i z gory dziekuje za info :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
Hey dziewczyny, sorry ze nie pisałam ale nie bylo mnie w domku ;d i w wtorek wyjezdzam na 2 tyg wiec nie bd mogla odpisywac ;/ maaaki tez miałam 14 lat jak zaczełam, to nic takiego strasznego no i nie ma zanczenia czy jestes dziewicą czy nie xD monia064 zalezy jak obfity masz okres jesli przy wyciaganiu (w taolecie na basenie) tampona bedzie bolało to zostaw go w spokoju xD Posdraffiam =***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdaaaa
niektóre od razu włoża tampon, inne z trudem, a jeszcze inne po prostu nie dadzą rady i nie ma co na sile pchać i smieszne jest te gadanie, że jesli dziewczyna nie może wlozyc tampona to od razu, że zle wklada itp. a skad wiecie jaką ona ma akurat budowe? kazda ma inną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdaaaa
aha i dziewicom na pewno trudniej jest wlozyć tampon, bo nie są wogóle 'rozciagniete'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iguchna
ja mam zamiar zacząć teraz stosować tampony bo wyjeżdżam nad morze... i czytałąm że lepiej jest używac tamponów z aplikatorami ale jak on wogóle działa?! czytałam że decyduje na jką głębokość włozyć tampon ale jak?! na czym ten aplikator polega? ps jakie są najlepsze tampony dla 13 latki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iguchna
to jeszcze raz ja ;) a jak się załatwić (siku XD) kiedy ma się tampona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vool
Heej . Ja mam 13 lat i dość wcześnie dostałam okres ;/ jakiś rok temu już . no i zaczęłam z podpaskami i nigdy mi nie przesiąkła w dzień, że miałam plame na spodniach czy coś, ale na majtkach mam prawie zawsze coś . w nocy chyba ze 2 razy mi przesiąkła no, ale właśnie zawsze jakoś mi tak wypadało, ze pierwsze dni na weekend to nie musiałam się zwalniać z wfu, a nie nawidze ćwiczyć z podpaską bo normalnie mnie coś trafia bo nie skupiam nie na grze tylko się cykam czy mi nie przesiąknie, albo coś o_O więc nie lubie podpasek bardzo ;/ i chciałam zacząć używać tamponów nie mam niby takich obfitych miesiączek, więc może mini na początek, ale z OB bo zawsze słyszałam, że są lepsze . i boje się bo mam dopiero 13 lat i oczywiście jestem dziewicą . rany, ale ja już nie dam rady z tymi podpaskami bo to mi zawsze wyklucza basen, impre itp ;/ jest jakaś dziewczyna 13-letnia używająca tamponów ? HELP no bo nie wiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
do Iguchna siku mozesz robić normalnie bo to przecież nie ta dziurka hehehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
Prawdaaaa ma rację... jeśli źle napisałam prawdaaaa sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on.a
do Pierwszaczek: ja osobiście wypróbowałam po raz pierwszy tampon "na sucho", ponieważ okres miał mi wypaść na wyjazd. I nie było żadnego problemu z wyciągnięciem. Myślę, że spróbować możesz, nic się nie stanie, tylko zaraz wyciągnij tampon. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja122
jacie! za hiny nie mogłam wcisnąć tego tamponu. koleżanka zaczęła stosować tampony od pierwszej miesiączki, gdy miała 11 lat( to były ob normal) i wcale nie używała podpasek. a ja za nic nie mogę wcisnąć ob normal ;P pomózcie! już bardziej rozluzniona nuie mogłam być a i tak nic! help me please!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
do maja122 wiem co to znaczy bo mam ten sam problem no i jestem już dość odprężona i wyluzowana nie wiem co ze mną nie tak a ja próbowałam ob mini i tez nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze wprowadzaszasz pod zlym katem albo w zlej pozyjci. spoboj sie polozc albo kucnac. i pamietaj ze nie pionowo do gory tylko pod katem do kregoslupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja122
;P moze mam inaczej tam cuś zbudowane, ob mini tez mam , i tez nie moge !!! to okropne, ale nie narzekam na podpaski, moim zdaniem są bardzo wygodne, tyle, że smierdzą w lato, i dość czesto je wymieniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia12005
Mam problem.... mam 13 lat i chciała bym zacząć używać tamponów bo...od pierwszej miesiączki używam podpasek, ale nie są one zbyt wygodne lubię uprawiać rozmaite sporty ale już przy truchcie podpaska przesuwa mi się i powstaje wielka czerwona plama. Nieraz miesiączka wypada mi w dniu ważnych zawodów i niestety nie mogę na nich być właśnie jutro mam zawody w piłkę siatkową a dziś już mam okres nie chcę zawieść dziewczyn , chcę założyć tampon, ale nasza Pani od wdż powiedziała że jestem za młoda na tampony czy to prawda? a jeżeli nie to jakie i jak je włożyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj zmień kierunek wkładania ku dołowi bądź zmień pozycje u kucnij lub połż się usiądz rozluźnij się na maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuśkaaa
Ja zaczelam pierwszy raz urzywac tamponow w ten okres, oczywiscie na przemian z podpaskami,od razu kupilam ob normal i sa ok, ale na poczatku troche mi przeciekalo(ale wtedy za plytko go wlozylam), potem nie, boje sie jesdzcze ze moge zlapac jakas chorobe, polowa dziewczyn mowi ze moge druga ze nie... i mam takie pytanie, popojutzre wybieram sie na otwarty basen i bd tam chyba caly dzien, bdz to 5 dzien okresu, ale u mnie zawsze mam takie resztki do 6-7 dni, nie wiem jakie powinnam zalozyc tampony normal mini?? i czy za kazdym wyjsciem musze zmieniac go, raz bd sie opalac raz plywac, za kazdym wyjsciem mam go zmienic??... moze glupie pytania ale jestem calkiem zielona w tych sprawach ps co do zakladania tamponow to jak zakladalam je 1 raz poczulam na poczatku lekki bol, taki skurcz potem poszlo jak z platka:) nie ma sie czego bac, od mojego piewrszego razu zalozylam ob normal i mysle ze sa ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcunAdmin
jeżeli chcesz tak robic urzywaj ob mini. ale po co, nie możesz sobie popływać raz, zmienić tampon i poopalać się? a nie tak na przemian? pamiętaj o zminaie tampona, gdy wyjdziesz z wody, nie wiadomo co on wsiąknął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja122
ile dni może trwac pierwszy okres? bo to u mnie ósmy dzień! nie uzywam jeszcze tamponów, a chciałam jechać nad jezioro ;p ale ni mogę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
no ja to już kładłam się kucałam siadałam na sedesie nogę o wannę jedną opierałam i nic... jestem jakaś inna czy co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
do maja 122 ja pierwszy raz jak dostałam to 2 dni następnym razem 7 a następnym nie miałam... to zależy ile dni będziesz miała miesiączkę.... każda kobieta jest inna ale nie w negatywnym tego słowa znaczeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalahej
milena13: może powinnaś bardziej rozchylić ujście pochwy. mi to pomogło ja zaczęłam używać tampony jak miałam 15 lat i najpierw dwa zmarnowałam nie dałam rady ich wsadzić a przy trzecim poprostu bardziej rozchyliłam właśnie to ujście pochwy i weszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×