Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość AniiaxD
a które są lepsze bezpieczniejsze, wygodniejsze i lepiej się wkłada ?? Ob czy Tampaxy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwestia gustu, sama musisz sprawdzić co Ci najbardziej pasuje ;) ja obstawiam że wszystkie są porównywalne, różnice nie są aż tak wielkie, żebym miała do jednej marki się przywiązywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
AniaxD sprawdź o.b i tampaxy i wtedy zobaczysz które są lepsze i wygodniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
kasia_nowa z tego co sie orientuje to uzywałaś tylko mini ?? kup w sklepie większy rozmiar i zobacz czy dalej będzie ci przeciekać. ;) pzdr :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy Klaudia14l
Słyszałam że gdy ma się już tampony w pochwie to troche jest dziwne uczucie może być nawet tak że jest ci niewygodnie, jeszcze zależy od tego jak je założysz. Chciałam spytać się jeszcze coś innego, a zatem: Mam 14 lat (jestem dziewicą) i nie miałam jeszcze w ogóle miesiączki. Nie wiem czy mam iść do lekarza ginekologa? Jeżeli tak to by mi tylko przepisał jakieś tabletki czy robił by mi jeszcze badanie? Jeżelibym już poszła do ginekologa np. z mamą to czy by musiała ze mną tam wejść czy by mogła poczekać na mnie na zewnątrz? błagam o szybką odpowiedź! dobrze by było jeżelibyście mi ją wysłali na e-mail:) Pozdrawiam! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy Klaudia14l
Słyszałam że gdy ma się już tampony w pochwie to troche jest dziwne uczucie może być nawet tak że jest ci niewygodnie, jeszcze zależy od tego jak je założysz. Chciałam spytać się jeszcze coś innego, a zatem: Mam 14 lat (jestem dziewicą) i nie miałam jeszcze w ogóle miesiączki. Nie wiem czy mam iść do lekarza ginekologa? Jeżeli tak to by mi tylko przepisał jakieś tabletki czy robił by mi jeszcze badanie? Jeżelibym już poszła do ginekologa np. z mamą to czy by musiała ze mną tam wejść czy by mogła poczekać na mnie na zewnątrz? błagam o szybką odpowiedź! dobrze by było jeżelibyście mi ją wysłali na e-mail:) Pozdrawiam! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_nowa
bezradna.. juz nie - ale boje sie na drugi raz używac wiekszych rozmiarów :( Chociaz ten mini wchodził lekko , nie mialam zbytnich problemów :) Sama juz nie wiem . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on.a
pomocy Klaudia14l: nie masz się czym martwić, jest jeszcze czas na miesiączkę ;) jeśli nie dostaniesz do 16 roku życia, wtedy bezwzględnie zgłoś się do ginekologa. Chyba że chcesz mieć pewność, to możesz iść już teraz. A czy Twoja Mama wejdzie z Tobą - Twoja decyzja. pozdrawiam ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia_nowa nie boj sie... moze tampon mini jest po prostu za maly jak dla ciebie... ja np mam 15 lat i uzywam ob normal w poczatkowe dni i light days w reszte.. ob mini zostaly stworzone zeby sie nauczyc aplikowac dobrze tampon .. poprostu sproboj kupic wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
tak jak ci radzi pineczka Kasiu nie bój sie ;) ja dopiero co zaczęłam ich używać i na początku używałam o.b mini ale mam obfite krwawienie i zaczęłam używać normal. jak dla mnie to bez różnicy. nic nie bolały gdy wkładałam większy rozmiar ;) NAPRAWDĘ NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
tak jak ci radzi pineczka Kasiu nie bój sie ;) ja dopiero co zaczęłam ich używać i na początku używałam o.b mini ale mam obfite krwawienie i zaczęłam używać normal. jak dla mnie to bez różnicy. nic nie bolało gdy wkładałam większy rozmiar NAPRAWDĘ NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy używanie tamponów jest bezpieczne ? proszę o odpowiedź. dodam że mam 11 lat ale prawie jusz 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula0210
witam.. zaaplikowalam tampona o.b pierwszy raz.. poszlo wszystko gladko. nie czulam go, elegancko... ale po mniej wiecej godzinie mialam uczucie jakby sie trszke przesunal ku wyjsciu, czulam dyskomfort, tak jakby miał zraz wypasc... co jest nie tak, skoro wydawalo sie, ze wszystko zrobilam dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
lala22 Używanie ich jest bezpieczne jeśli wymieniasz tampony regularnie i myjesz ręce przed używaniem ich. Zobacz ulotkę z o.b i przeczytaj ja uważnie i na pewno się wszystkiego dowiesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_nowa
Ahh no dzięki dziewczyny :) W takim razie kupie wiekszy rozmiar i mam nadzieje że bedzie juz wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna_xD
Hej :) Jutro wyjeżdżam nad morzę i będę miała okres. Chciałabym zacząć używać tamponów, żeby nie zmarnować sobie wyjazdu :) No i mam trochę głupie pytanie, bo niektóre dziewczyny pisały, że boli wyjmowanie tamponu - czy rzeczywiście tak jest? I tak trochę się boję ale czy może się zdarzyć, że będzie problem z jego wyjęciem? Jak coś mam 14lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny co do ostatniego pytania czy bedzie boleć to nie powinno bo juź kilkakrotnie było zadawane to pytanie a sznurek nie ma prawa sie urwać źycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co z tamponem podczas sikania?;> Boje się użyć tamponu na myśl o tym wstrząsie TSS...:/ Czy podczas zwykłego użycia po raz pierwszy może ono wystąpić..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna_xD
Ja się strasznie boję, żę jakos nie będę mogła go wyjać czy coś :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
sznurek się nie urwie :p jeśli wyjmiecie tampon po paru minutach a on nie będzie pełny to może boleć przy wyciąganiu :/ :| a co do korzystania z ubikacji to bez problemu z tamponem możesz to robić ;P a tak nawiasem to znalazł się tu ekspert i to w dodatku chłopak xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula0210
witam.. zaaplikowalam tampona o.b pierwszy raz.. poszlo wszystko gladko. nie czulam go, elegancko... ale po mniej wiecej godzinie mialam uczucie jakby sie trszke przesunal ku wyjsciu, czulam dyskomfort, tak jakby miał zraz wypasc... co jest nie tak, skoro wydawalo sie, ze wszystko zrobilam dobrze? prosze o odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna_xD
OK. Dzięki właśnie zauważyłam i jakoś tak się zdziwiłam xD Teraz ja będę próbować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
zaaplikowałaś tampona pierwszy raz. A jak poszło za drugim razem ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulka14
Mam zamiar pierwszy raz użyć tamponu bo jade nad morze i spodziewam się okresu ale troszke się boje jaki mam wybrać rozmiar tamponu jeśli moje miesiączki są średnie jak je włożyć to już mniej więcej wiem z tej stronki ale jak nacisnać aplikator żeby wyjać i teraz głupie pytanie ale dla mnie ważne bo tego nie wiem a chce tampon dobrze włożyć więc dokładnie do której dziurki go włożyć bo kogo się pytam to nikt nie wie prosze o odpowiedź i z góry dziękuję:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna... juz nie
jak na pierwszy raz to ci proponuje mini ale skoro masz obfite to może spróbuj normal. wkładasz tampona do pochwy ;p z resztom tam powinna być ulotka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulka14
Dzięki za rade dużo mi pomogła:**Teraz już się mniej boje:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt
hej.. jutro jedę nad jezioro..mam w domu tampony swojej siostry ale bez aplikatora :( próbowałam je włożyć , ale mnie polało i nie ma żadnej ulotki, nie mam sie kogo zapytać, jak to zrobic i gdzie włożyć. :( prosze pomużcie.. jetem dziewicą, czy moge je w ogóle używac, i jbc to am 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y.
Widze, że niektóre młode tu panie chwalące się dziewictwem nie wiedzą gdzie jest 'ta' dziurka. Zacznijmy od tego. Że dziurki są trzy. 1. cewka moczowa. 2. pochwa. 3. odbyt. tampon umieszczasz miedzy cewka moczowa a odbytem. to proste. kupując tampony ob. ktore polecam, dołączona jest mała gazetka, w któresz wszystko wytłumaczone jest krok po kroku. najpierw zapoznajmy się z naszym ciałem a potem dopiero zaczynajmy używać tamponów i tego typu rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y.
i dziewczyny. nie bójcie się kupowania tamponów, bo jak powszechnie wiadomo, dużo osób wstydzi się tego. ale nie ma czego. to normalne. i taka kolej reczy. dla dziewczyn które dopiero zaczynają używać tamponów, proponowałabym zacząć od ob. pro comfort mini. te są najlepsze. lub też ob. pro comfort light day. dopiero gdy już wasze ciało i owa 'dziurka' przyzwyczai się do tego obcego ciala;p można zacząć stosować normal i super. mini kosztują około 6zł. bez aplikatora. ale lepiej zrobić to samemu dzięki czemu możemy nad tym panować. żeby nie bolało, trzeba dobrze go wstadzić, a nie płytko tak, że przy każdym schyleniu lub przy każdym siadaniu wszystko was boli. nie bójcie się też, że go nie wyciągniecie. wiem, że to taka blokada właśnie przed tym jest, ale wszystko będzie dobrze. jeżeli nie będzie chciał wyjść lub będzie was to bolało prz wyjśćiu to znaczy, że nie jest jeszcze dobrze nasączony krwią. jeżeli wyjść nie będzie chciał to przykucnijcie i mocno się naprężnie złapcie i wyciągcie. i bajką też jest, że tampony (o czym uczą księża i katechetki na wychowaniu do zycia w rodzinie) przyklejają się do pochwy. mam nadzieje, że rozwaiłam pewne wasze wątpliwośći. pozdrawiam maleńkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y.
i dziewczyny. nie bójcie się kupowania tamponów, bo jak powszechnie wiadomo, dużo osób wstydzi się tego. ale nie ma czego. to normalne. i taka kolej reczy. dla dziewczyn które dopiero zaczynają używać tamponów, proponowałabym zacząć od ob. pro comfort mini. te są najlepsze. lub też ob. pro comfort light day. dopiero gdy już wasze ciało i owa 'dziurka' przyzwyczai się do tego obcego ciala;p można zacząć stosować normal i super. mini kosztują około 6zł. bez aplikatora. ale lepiej zrobić to samemu dzięki czemu możemy nad tym panować. żeby nie bolało, trzeba dobrze go wstadzić, a nie płytko tak, że przy każdym schyleniu lub przy każdym siadaniu wszystko was boli. nie bójcie się też, że go nie wyciągniecie. wiem, że to taka blokada właśnie przed tym jest, ale wszystko będzie dobrze. jeżeli nie będzie chciał wyjść lub będzie was to bolało prz wyjśćiu to znaczy, że nie jest jeszcze dobrze nasączony krwią. jeżeli wyjść nie będzie chciał to przykucnijcie i mocno się naprężnie złapcie i wyciągcie. i bajką też jest, że tampony (o czym uczą księża i katechetki na wychowaniu do zycia w rodzinie) przyklejają się do pochwy. mam nadzieje, że rozwaiłam pewne wasze wątpliwośći. pozdrawiam maleńkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×