Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

sproboj sie polozyc i wtedy wlozyc. mi sie na kucaka udalo tylko chodzi o wlasciwy kat wkladania. sproboj najpierw samym palcem \'wymacac\' wasciwy kat i wtedy tampon wlosyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuśkaaa
Wielkie dzięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancek
Mam od 2 lat okres i chciałabym spróbować używać tamponów ale mam pytanie...może troche głupie ale ja na prawde nie wiem gdzie jest błona dziewicza? Ja mam jakąś taką małą "dziurke" i nie wiem czy ta blona jest głeboko czy się ją widzi i w ogóle...prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
lalahej ty zmarnowałaś 2 tam. a ja dokładnie 8 wkładam 5 mm i dale niewchodzi ale innym razem się może uda dzięki wszystkim ;*** a i jeszcze jedno ide na pielgrzymkie a jak nie zacznę użyewać tamponów to chyba będę śmierdziała bo to gorąćo w domu myję się nawet 8 razy dziennie a na pielgrzymce takiego komfortu nie będe miał tylko chusteczki nawilrzające...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancek
Ale widać ja że tak powiem gołym okiem, jest na wierzchu? mozecie odpowiadac na e-maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
każdy to wie a ja nie wiem... wiem tylko że to głupie pytanie.... co to tampon z aplikatorem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalala
to taki tampon, który sam sie potrafi tam umieścić, na zasadzie tak jakby strzykawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga13
Cześć. Mam 13 lat i chciałabym zacząć używać tamponów, bo chodzenie w szkole co przerwe do WC i sprawdzanie czy się przelewa, czy nie jest wkurzające!!! Moje miesiączkowanie trwa już prawie rok. Od samego początku używam podpasek; mi najbardziej pasują always;) no ale teraz mam kilka pytań do doświadczonych dziewczyn;) jak już wcześniej napisałam chciałabym zacząć używać tamponów. Tylko nie wiem czy już mogę... nie za wcześnie???? jakie wybrać tampony na ten pierwszy raz??? a i zapomniałam najczęściej mam obfite miesiączki;0 co to w ogóle jest ten jakiś 'aplikator"?? w czym on pomaga???? Z góry dziękuję;* POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga13
a no i oczywiście JESTEM DZIEWICĄ!!!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
dzięki aalala..................i jeszcze jedno a jak chcę kupić tampon z aplikatorem to co wchodzę do sklepu i mówię: poproszę t5ampon z aplikatorem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga13
ciąg dalszy moich pytań: 1.) jak często mam je zmieniać??? 2.) czy podczas zakładania bardzo boli???? 3.) czy używająć tamponów mogę mieć jakieś nie przyjemne problemy typu jakiejś choroby??? BARDZO PROSZĘ O POMOC POZDRAWIAM;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalala
najlepiej jakbys powiedziała jakąś markę zamiast tampony,polecam tampaxy aplikatorem -poprosze tampaxy z aplikatorem, tak jest git, ale, jeżeli to jest sprzedawca, to jepiej dodać ,że to sa tampony ;P żeby sprawdzić czy tampon jest nasiąknięty wysparczy pociągnąć za sznureczek, jeżeli gładko wychodzi, to znaczy, że jest nasiaknięty, jeżeli stawia lekkie opory, to znaczy że nie do końca nasiąknięty jeżeli zakładasz pierwszy raz może trochę pobolewać, ale to dla tego, że jest się nierozluźnionym, potem będzie już tylko lepiej. według opinni innych osów tampony z aplikatorem mniej bolą. z tamponami niosą się różne choroby, dla tego, ze są barwione, ale wystpępują bardzo żadko, poszukaj na necie jaki to choroby, da sie je wyleczyć, tyle że potem nie można wcale uzywać tamponów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga13
dzięki;) w najbliższym czasie spróbuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marliks
nigdy nie używałam tamponów jednak bardzo chciałabym zacząc ich uzywac nie boje sie jego włozenia jak tylko TSS czytałam o tej chorobie ale nie mam pojęcia jak mozna jej zapobiec bardzo sie boję ze mogłabym zachorowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba każda dziewczyna się
obawia tego :o ja uzywam tamponów od jakichś 4-5lat (mam 23 lata) i jak na razie jest ok. Mam nadzieję, ze nie trafi mi sie jakaś choroba. Ale tak szczerze, przez ostatnie 2 m-ce strasznie ich nie lubię, w sensie nie cierpię momentu ich wkladania i wyjmowania. Aż ciarki mnie przechodzą :o gdyby nie komfort, że mi nic nie przecieknie zrezygnowałabym z nich. Ale podpaski sa takie wstrętne, że szok. Chyba co 5minut chodziłabym je zmieniać. Czasem robię sobie taką "przerwę" (o ile oczywiście jestem w domu) i np przez 2godz chodzę z podaską żeby dać "odpocząć" małej. Ale wtedy mnie coś trafia, bo wydaje mi się, że jestem brudna jak jakiś kocmołuch :o i wydaje mi się, że mi wszystko przecieka :o Okropność!! Czemu faceci nie mają okresów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za to faceci muszą ryjka golić codziennie :D nie słyszałam o farbowanych tamponach, no ale stara jestem.... choroby i stany zapalne to wynik nieprzestrzegania higieny. myć rączki przed i po, wymieniać regularnie i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marliks
dzięki, ja nie tknelabym tamponów ale niestety wyjezdzam nad morze i chce normalnie fukncjonowac, a niestety jak na zlosc okres mi się spoznia (jestem dziewica) podejrzewam ze może to byc przez to ze miałam usuwanego zęba i jadłam antybiotyki przez kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulinek
Ja mam 13 lat, miałam już parę miesiączek i stosuję tampony od drugiej - od wyjazdu na Mazury. Mam średnie krwawienie, momentami silne, ale kupiłam se tampony o.b. 'twoje pierwsze'. Tam jest cała instrukcja dla początkujących (bardzo szczegółowa). Z założeniem tamponu nie miałam problemu - jestem mała i drobna, wiec nawet nie musiałam az tak głęboko - założyłam 'mini' za pierwszym razem i przy moim średnim krwawieniu wytrzymał 6h. Problem zaczął się dopiero przy jego usuwaniu: gdy tampon był pełen, wyszedł gładklo z lekkim ukłuciem, zaś gdy go chciałam wyjąć po 2 godzinach kąpieli w jeziorze - był najwyraźniej jeszcze zbyt suchy i aż do końca pochwy było ok, ale na końcu - tam, gdzie błona dziewicza - przeszył mnie taki ból, jakby się coś darło xD. Poradziłam sobie - włożyłam do pochwy palce i ręcznie go wyjęłam, tym razem bez bólu. Trzeba sobie radzić!! Ból wywnioskowałam z tego, że jestem dziewicą, a tampon był jeszcze nie nasiąknięty. Nie ma się co przejmować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
hej to znowu ja... kazałam dziś mamie kupić tampony z aplikatorem....sama nie wiem ile kosztują(podajcie orientacyjną cenę) ale myślę ze z aplikatorem to może się przełamie... bo ja mam za 6 dni okres a ja mam już regularne i za 6 dni pielgrzymka... masakra bo używając podpasek będzie krąży\ł koło mnie nieprzyjemny zapach wiecie że to okropne ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia15
dziś kupiłam sobie tampony ale kiedy użyłam go po raz pierwszy to poczułam ból czy to normalne i jak daleko powinno się wkładac tampony do pochwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
ja tamponów osobiście jeszcze w mojej pochwie nie miałam ale mam siostrę ktora mi trochę tłumaczyła że jak włożysz tampon do pochwy to jak najgłębiej nie dość ze tampon musi ci wejść to jeszcze cały palec wskazujący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia12005
Mam problem.... mam 13 lat i chciała bym zacząć używać tamponów bo...od pierwszej miesiączki używam podpasek, ale nie są one zbyt wygodne lubię uprawiać rozmaite sporty lecz nasza nauczycieka powiedziała że jestem za młoda na tampony czy to prawda? a jeżeli nie to jakie i jak je włożyć ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olix
nigdy nie uzywalam tamponu i mam pytanie,czy mozna zrobic probe jego zaapliokowania gdy nie ma sie miesiaczki? probowalam i wszedl mi tyko do polowy,moze to wina tego,ze nie mam w tej chwili okresu,a moze tampon jest za duzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obczytampax
Cześć. mam 16 lat i chciałabym zacząć używać tampony. za kilka dni wyjeżdżam z rodicami na urlop i niestety wypada mi w tym casie okres. jedziemy nad morze i pewnie będziemy chodzić na basen, a nie chcę przez tydzień siedzieć na leżaku i przyglądać się jak kąpią się inni, więc tampony są w tym przypadku koniecznością! zaznaczam , że nigdy przedtem ich nie używałam i mam niezbyt obfity okres. moje pytanie brzmi: jakie tampony byście mi poleciły? wacham się między ob mini (te ze śliską powłoczką) a tampaxami mimi z aplikatorem. proszę dośwadczone internautki o szybką odpowiedż. z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ob czy tampax
cześć. mam 16 lat i za kilka dni wyjeżdżam z rodzicami na urlop. niestety wypada mi w tym czasie okres. jedziemy nad morze i pewnie bedziemy chodzic na basen a ja nie chce leżec przez tydzień bezczynnie na leżaku, więc tampony są w tym wypadku koniecznością! powiedzcie mi jakie wybrać? wacham się między ob mini (te z jedwabistą powłoczką) a tampaxami mini z aplikatorem. zależy mi na łatwej i bezbolesnej aplikacji. zaznaczam , że jeszcze nigdy nie używałam tamponów i mam niezbyt obfita miesiączkę. proszę doświadczone internautki o szybką odpowiedż. z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ob czy tampax
przepraszam niechcacy wysłałam 2 razy. czytajcie to drugie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×