Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość NuNa__
Paulina155 dzięki...;) ale chyba za pierwszym razem trzeba użyć aplikatora...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta która nie wie
moze zaczne od tego ze mam 12 lat a mieiaczke dostalam w poprzrdnie wakacje i ostatnio mam bardzo obfite miesiaczki i rozmawialam z mama o tamponach i razem uznalysmy ze zaczne ich uzywac ale mam jeszcze takie male pytanie. czy powinnam sie golic w tych imtymnych miejscach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta która nie wie
moze zaczne od tego ze mam 12 lat a mieiaczke dostalam w poprzrdnie wakacje i ostatnio mam bardzo obfite miesiaczki i rozmawialam z mama o tamponach i razem uznalysmy ze zaczne ich uzywac ale mam jeszcze takie male pytanie. czy powinnam sie golic w tych imtymnych miejscach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanderka xD
Ale po co? :) Tampon wchodzi dobrze, nawet przy nieogolonych miejscach intymnych. Niepotrzebnie możesz sobie podrażnić "tam" skórę, ponieważ to bardzo delikatna strefa ciała. Odradzam. :D Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juja
ja prubowalam włożyt tampona lecz wsadziłam go tylko 3/4 a dalej nie umiałam wiec po cięzkich kilku prubach zrezygnowałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mo.ni.ka
Nuna ja osobiście tym aplikatorem mogę g*wno zrobić mi od początku było lepiej bez ale to zależy od ciebie twojej budowy itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
Nuna_ Ja za pierwszym razem uzyłam normalnego tapona xD jeśli ktos nie moze wsadzić tapona to zmień kierunek wprowadzania ;]] hehe ja tez kiedys sie goliłam w intymnych miejscach ale wyglądałam jak pupa niemowlaka ;]] hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xsenn
a jak sikam to mi tampon bd przeszkadzać, bo chce zacząc i sie boje odpowiedzcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgdjhgfhr
cewka moczowa i pochwa to dwa zupełnie inne otwory... gratuluje uwagi na lekcji biologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
nie bd :d wystarczy ze sznureczek odsuniesz na bok i gotowe :P :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna/Asia
Dziewczyny, niedawno użyłam tamponów pierwszy raz. Miałam spore obawy przed aplikacją, ale teraz mówię szczerze, że NAPRAWDĘ nie ma się czego bać. Sama wygoda, nie czuć, że to 'te' dni i oczywiście można robić rzeczy, które były dotychczas niemożliwe podczas okresu. Bardzo polecam to kobiece udogodnienie. Bo niby dlaczego, my kobiety XXI w., nie mamy sobie ułatwiać życia? P.S. Mam 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
Joanna/ Asia Cieszę się ze udało Ci się :] Tampony są najlepsze gdy gdzieś jedziemy, w gości , w szkole, na wycieczce, NA BASEN :) PS. Dużo nas piętnastolatek :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna/Asia
Dzięki ;) I jeszcze raz nakłaniam do spróbowania. Bez strachu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudonimA
a co jeżeli tampony przeciekają :( czy to moze być powodem złej aplikacji.?? Nie mam problemu z ich załozeniem, łatwo sie aplikuje, wsadzam je bardzo głeboko, a mimo to tuz po aplikaccji zaczynaja mi po jakims czasie przeciekac ( mimo ze tampon nie jest jeszcze w pelni nasiąkniety) nie wiem co mam z tym zrobic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mo.ni.ka
Paulinka może my 15 to jakiś wyż xp. Zgadza się nie ma się czego bać. Ten kto wynalazł tampony powinien dostać Nobla. Notabene pan Nobel chciał aby jego nagrody były dla tych co pomagają ludzkości a na świecie 52,7 % osób to kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_nowa
Witajcie, mam 18 lat, dzis pierwszy raz użyłam tamponu.. przymierzałam sie do tego juz jakis czas ale wkońcu sie odważyłam :) Na stojąco , z nogą na wannie nie wchodziło;/ więc kucnełam sobie i weszło szybko i lekko, nic nie czulam :D a kupiłam o.b mini ze sliska otoczką :) Jestem naprawde zadowolona i nie bójcie sie !! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obolała
próbowałam już pare razy zaaplikować tampona, ale zawsze, strasznie bolało, a raz mi poddrażniło to miejsce. Co zrobić żeby się udało i mniej bolało? Bo on nie chce mi wejść bardziej, tak że nawet cały się nie miesci... :/ A w dodatku, przy chodzeniu to strasznie boli, oraz nawet przy wyjmowaniu! Pomożcie! :( ps : mam 14lat... I już mam zaraz wyjechać nad wode. Nie moge sie nie kąpać? rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_nowa
Musisz sie rozluźnic, oddychaj spokojnie i nic na siłe. I powoli, lekko pchaj do konca.. Musi Ci sie udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obolała
nawet po zmianie kierunku nie dało to żadnej poprawy... :( i wciąz strasznie boli. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obolała
i nawet jak nie robie na siłe, to poprostu nie chce. nie ma siły, żeby poszedł dalej. Czy to oznac za, że muszę iśc do lekarza?? A po ilu razach wam sie udało dobrze i bezboleśnie włożyć tampona?? jeśli pamietacie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssuczi
wepchnij go do konca jesli Ci tak zalezy, albo najpierw sie troszke pobaw sama ze soba, podniecisz sie, zrobi sie mokro i na luzie wejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taki problem: mam 15 lat i jeszcze nie używałam tamponów a chciałabym zacząć, a problem w tym, że nie wiem których użyć pierwszy raz. no bo najlepsze na początek są te ob mini tak? ale ja bym wolała z aplikatorem, ich też moge używać na początek ? proszę o szybką odpowiedź z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
Olciu hehe tez mam 15 lat :) ja na poczatku stosowałam ob mini a teraz normalne :) ale zacznij od mini :P jeśli chcesz mozesz zamówić darmowe probki na stronce ob :) przyjdzie książeczka, kalendarzyk, 2 tampony normal i 2 tampony mini xD Pzdr :*** UWAGA ! przy pierwszych zakładaniach tamponu moze ci to nie wyjść, moze boleć :) jeśli bd się cos działo to pisz :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
obolała moja przyjaciółka miała identyczny problem , mama jej poradziła zeby wsadziła palca, poznała siebie samą. Kasia_nowa mie bolało na stojąco , kolezanka wkładała na poczatku na leżąco ,(spróbowałam), kiedyś się spieszyłam i nie miałam czasu na lezenie i w `pędzie` założyłam siedząc na wc :) i od tej pory zakładam na siedząco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terranova avonarret
ja jak bylam dziewica to nie uzywalam, bo moja blona chyba byla tak zbudowana, ze no nie moglam wlozyc, ale odkad dziwica nie jestem, bardzo polubilam tampony aczkolwiek ostatio jak mialam dosc obfite krwawienie, to troche przeciekaly:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
próbowałam już chyba ze 3 razy :( ale ciągle się bojee, a wiem, że na pewno bedzie boleć :( masakra, nie chce zużywać ciągle nowych tamponów, po to by chwile na niego popatrzeć i go wyrzucić. Teraz jak tak myśle to to jest dla mnie głupie, pzrecież to mały tampon nawet mniejszy niż palec ;D a jak rzyjdzie co do czego to wymiękaaaam. a jak u was było za pierwszym razem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób tak jak dziewczyny mówiły: poszperaj palcem, rozpoznaj teren ;) i bez paniki, bo wcale nie musi boleć, tylko chwilowe średnio przyjemne uczucie. się małego tampona boisz a jak przyjdzie urodzić to co? a do samego aplikowania to polecam kucnąć. w dawnych czasach na początku próbowałam na stojąco z nogą na wannie ale bęcki zaliczyłam przy tej okazji :) teraz nawet nie mam wanny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mo.ni.ka
Najlepsza pozycja jest na kucki xp Co do darmowych próbek ja nie zamawialam ale kumpeli 3 miechy dochodziły xD U nas w szkole dziewczyny dostały na biologi o.O 5 podpasek Naturella z 3 kropelkami i 2 tampony o.b. mini. Ja byłam chora i nie dostałam :/ Ale jak kiedyś ktoś cię pogna np. pani w toalecie miejskiej to już będzie ci obojętnie czy wkładasz na kucki czy na stojąco ;) Trzymam kciuki za te probujące (OMG to zabrzmiało jak temat "staranka o dzidziusia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_nowa
U mnie to zalezy.. uzywam tamponoc od 2 dni i za kazdym razem jest inaczej.. za pierwszym razem weszło szybko i bezbolesnie, dzis natomiast nie moglam w ogole wsadzic ;/ poprostu sie nie dało ;/ wsadzilam na siłe i bolało, nie moglam nawet usiasc , wiec wyjełam;/ teraz boje sie nastepnego razu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
kasia_nowa ja używam taponów od chyba roku, nieraz też mam takie dni ze wkładanie tamponu są masakryczne :) ale trening czyni mistrza Pamiętajcie nie wyciągajcie tamponu jeśli jest nie nasiąknięty !! boli jak niewiem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×