Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Anusia12
które tampony są najlepssze do wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on.a
nie powinny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia12
Do on.a .; o co chodziło nie powinno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viol
anusia, zacznij czytac powyzsze posty!-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Dzięki.. postaram się Sory dziwczyny , ze zawracam głowe moim jeszce jednym pytaniem , ale ja mam zamiar stosowac tampony tampax od wrzesnia do szkoły na w-f( ja w podpasce nie umiem byc do konca sprawna...a w tym roku bedzie głównie koszykówka i siatkówka ,a ja bede w szkolnej reprezentacji siatki. a ja nie bede portafiła (przynajmien narazie nie che próbowac ) tampona bez aplikatora , a wiec moje pytanie brzmi : czy na pudełko tampaxów przypada jeden aplikator czy do kazdego tamponu nowy ?? Jak głeboko trzeba włozyc do pochwy aplikator?? Czy jest jaks roznica kiedy stosuje sie tampony od np. 2 miesiączki ( jak w moim przypadku ) lub od np. 4? Czy wiekszosc dziewczyn na poczatku ma regularne miesiaczki czy nie ?? jak moja mama miała regularne to ja tez bede je miec ?? porsze o odpowedz z góry dzieki wam wszystkim AGATA!2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackCAT
hej!! mam zamiar kupić TAMPAX-y ale nie wiem ile kosztują i czy mogę je kupić w normalnym sklepie? proszę o odpowiedź :) z góry dziękuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Są w różnych sklepach ... ja widziałam w eleclerc w tesco .. A tak , jak nie znajdziesz to kup w aptece .. tez są ... A kosztują około 10 zł ... prztynajmniej tyle wdziałam ... ale zalezy tez jakie opakowanie ... A CZY KOTOS MOZE ODPOWIEDZIEC TEZ NA MOJE PYTANIE !?? PROSZZZZZZZZZEE!!!!!!!!!!!!!!! czy na pudełko tampaxów przypada jeden aplikator czy do kazdego tamponu nowy ?? Jak głeboko trzeba włozyc do pochwy aplikator?? Czy jest jaks roznica kiedy stosuje sie tampony od np. 2 miesiączki ( jak w moim przypadku ) lub od np. 4? Czy wiekszosc dziewczyn na poczatku ma regularne miesiaczki czy nie ?? jak moja mama miała regularne to ja tez bede je miec ?? porsze o odpowedz z góry dzieki wam wszystkim AGATA!2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do każdego tampony jest osbny aplikator zapakowany razem z tamponem jak już rozciągniesz ten aplikator to muisz jego pierwszą cześć (czyli tam gdzie jest tampon) włożyć cały, ale lepiej będzie jeśli bardzo dokładnie spojrzysz na rysunek, który może w przypadku tampaxów jest mały ale coś tam widać. Kiedy go włozysz nacisńij na aplikator, kiedy będzie juz dobrze 'wciśnięty' powiniem on sie wysunąć i wszystko powinno być okej. przedewszystkim musisz pamiętać głębokości tampony, poaptrz sobie na jakieś rysunki z tymi miesiączkami to zależy chyba od każdej dziewczyny. Na początku miesiączki są zawsze nielegularne, tak mi sie wydaje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Dzięki ini . Pomogłaś mi :D Ja jednak mam nadzieje , ze ja bede miec od razu regularne miesiączki. CZY JENST NA FORUM TAKKA OSOBA < KTORA OD RAZU MIAŁA WSZYSTKO OK I ( WYREGULOWANE ) ??? ODPOWIEDZCIE ... PLIS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pOziomka13
Witam. Miesiączkuje już ponad rok. Nienawidzę podpasek, są mi niewygodne i czuję się ciągle brudna. Chciałabym zacząć używać tamponów. Problem tkwi w... Mojej mamie ! Nie pozwala mi na kupno tamponów ! :( Co o tym myślicie ? Jak ją przekonać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie możesz ich kupic sama? kup sobie może z aplikatorem, żeby było łatwiej je wkładać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pOziomka13
Zamroziła mi środki... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
hey dziewczyny dawno nie pisalam na tym forum :D Jak chcecie pogadac na temat tamponow to mozecie napisac na moje gg, jakos nie lubie pisac na forum , no chyba ze chcecie Poziomka nie masz zadnych oszczednosci ?? Zawsze mozesz zamowic probki na myob.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12 DO WSZYSTKICH DZIEWZYN
A ja dzis rozmawiałam z panią ginekolog !! TO BREDNIE CO PISZĄ NA TYM FORUM!! Nie ma znaczenia czy tampon z aplikatorem czy bez... Posłuchajcie 1. dowiedziałam się , ze nie kazda dziewczyna moze stosowac tampony ... -------------------------------------------------------------------------------------------- 2.Każdego rodzaju tampon , czy ten z aplikatorem , czy ten bez nie bedzie spełniac naszych oczekiwan jezeli nie bedziemy wczesniej na niego przygotowane ... --------------------------------------------------------------------------------------------- 3.Pani ginekolog powiedziała ,ze nie bede miec ŻADNYCH problemów z aplikowaniem tamponu bez aplikarota gdy wczesniej bede probowac wlozyc sobie palec do pochwy...Do użycia tamponu bede na 100% gotowa wtedy kiedybede mogła bez problemu włozyc sobie cały palec wskazujacy do pochwy... ( powiedziała , ze to to samo co włozenie tamponu) tylko trzeba prubowac ----------------------------------------------------------------------------------------- Wiekszosc osob tutaj pisze , ze aplikowanie tamponu z aplikatorem jest dobre dla kazdego ... itd ... A CZY WY WIECIE < ZE GDY SIĘ NIE ZNA ( SIEBIE W ŚRODKU) MOZNA TĄ RURKĄ NP> PRZEBIC SOBIE BLONE DZIEWICZĄ ....Taki przypadek zdarza się 1/20 nastolatek....A poza tym ...taki aplikator w pochwie to jest to samo co palec ... nawet bardziej boli ... ( Jesli to jest 1 rzecz , ktora tam wkładasz ) ----------------------------------------------------------------------------------------- A WIĘĆ MÓWIE WAM ...... NAJPIERW ,,POĆWICZCIE,, aGATA12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pOziomka13
paulina155 U mnie w domu jest jak w wojsku... Nawet kieszonkowego nie dostaje... :( Niestety... :( Chyba się skuszę na te próbki... :) Agata12 Czyli te z aplikatorem wcale nie są lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
nie kjazdy moze uzywac tamponów ... spróbuj najpierw z palcem ... jesli gładko cały wejdzie , to z tamponem ( z aplikatorem lub bez)problemów miec nie bedizesz.... te z aplikaotrem sąwygodniejsze i łątwiejsze , dla osób , ktore juz je uzywały ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
nie kazda dziewczyna moze stosowac tampony ....najpiew spróbuj z palcem ... jesli włozysz tam całego ( bez bulu) to znaczy ,z e mozesz je stosowac ...( nie ma znaczenia jakie ) Tampony z aplikatorem sa wygodniejsze , dla dziewczyn , któe je juz stosowały i stosują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Ja od pierwszej miesiączki stosuję podpaski... Tylko w tym problem że 3 razy w tygodniu chodzę na basen na naukę pływania ;/ W TE dni więc po prostu nie mogę chodzić na pływalnię.... Szkoda mi opuszczac zajęc więc coraz częsciej zastanawiam się nad użyciem tamponów :) Mam jednak sporo wątpliwości co do tego... Boję się że w trakcie pływania tampon ,,wyleci" mi lub przecieknie... I co do tego, bo niektóre dziewczyny piszą że nie można używać tamponów gdy jest się dziewicą... Czy to prawda?? CZekam na szybką odpowiedź i dobrą radę...:) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Aha i chciałam jeszcze zapytać: Czy można tampony stosować na noc?? Ja mam obfite miesiączki i często zdarza mi się że rano obudzę się i... mam brudne majteczki a nawet prześcieradło ;/;/;/ Proszę o szybką odpowiedź ponieważ dziś zaczęęła mi się miesiączka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Aha i chciałam jeszcze zapytać czy tamponów można używać na noc?? Bo niestety często zdarzają mi się ,, niespodzianki"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
Agata12 DO WSZYSTKICH DZIEWZYN Od początku mojego pisania na tym forum tak mowie jak ty po wizycie u ginekolog Poziomka13 nie martw się jesli probki nie beda przychodzily (do mnie doszly po miesiącu!) O i jak chcesz to moge ci wysłać kilka tamponow pocztą bo dostałam w wielkiej paczce :D Ale to juz od ciebe zalezy czy chesz ?? Justa na poczatku polecam mini (ja tak robie) w srodku okreu normal i na koniec mini :D I pamietaj o regularnej wymianie tamponu !!! jesli wsadzisz tampon na odpowiednia glebokośc to na pweno nie wyleci. No pewnie ze tak !! Tampony na noc sa najlepsze :) Pozdrawiam :D A ile masz lat ? sorki jakos zawse sie pytam :D ja mam 15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Dzięki ;D Ja mam 13 lat ;) Tylko obawiam się że będę miała z tym problem... Bo wczoraj próbowałam włożyć sobie palca i zobaczyć jak to wszystko będzie... ale nie mogłam włożyć głębiej niż ok 2 cm... :( Boję się włożyć dalej... a poza tym to boli... I co mam teraz zrobić?? a Może tampon będzie mniejszy i będzie mi lepiej ,, wchodził"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Dzięki ;D Ja mam 13 lat ;) Tylko obawiam się że będę miała z tym problem... Bo wczoraj próbowałam włożyć sobie palca i zobaczyć jak to wszystko będzie... ale nie mogłam włożyć głębiej niż ok 2 cm... :( Boję się włożyć dalej... a poza tym to boli... I co mam teraz zrobić?? a Może tampon będzie mniejszy i będzie mi lepiej ,, wchodził"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
Moja przyjaciolka tez tak miala, proboj do skutku , moze bolec ale trening czyni mistrza , nie poddawaj sie. Wyobraz sobie ze w ta mała dziutke ma wejsc meski narzad rozrodczy a pozniej dziecko !! WOW :D Jak mnie na poczatku bolalo to wlkadalam tampona na lezaco :D moze to sie wydawac dziwne ale mi pomagalo a potem juz normalnie wkladalam :) DASZ RADE WIEM ZE CI SIE UDA ! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Dzięki :) A nie przeszkadza to że jestem dziewicą lub mam dopiero 13 lat?? Bo często słyszę że w tym wieku jeszcze nie można i wgl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
ja mam 15 lat i tez jestem dziewica ;D a uzywam od 14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Dzięki ;) Już jutro pójdę kupić tampony... weszłam na myob. pl i przeczytałam że najlepsze dla mnie będą o.b pro comfort mini;) Myślę że jakoś dam radę je włożyć... Będę próbować z tym palcem :P A ty wcześniej używałaś podpasek czy od razu tamponów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
na pocatku podpaski a obecnie tampony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa xD
Aha.. A ty nie miałaś żadnych problemów z aplikowaniem tamponów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×