Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość natt
ja się wcale nie chwalę tym że jestem dziewczyc ą, ale równiesz nie ma się czego wstydzić. poprostu nie wiedziałąm jak to sie robie vbo jak wczesniej napisłąam, nie miaąłm ulotki ;) ale bardzo mi pomogłaś, dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kk XP
Hej. Ja mam 15 lat. Ja właśnie najbardziej się boję że go nie wyjmę ;/;/ DO Y. Dziękuję że to napisałaś mi rónież bardzo pomogłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzza
hej...mam 15 lat i dopiero od 7 miesiecy mam okres ...czy cos sie stanie jak uzyje tampona???.... troche na ten temat czytalam w internecie ii mam jeszcze jedno pytanko czym sie rozni zwyklu tampon od tompax'a z aplikatorem? prosze pomozcie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamboa
a ja się niestety do tamponów zraziłam.. kiedyś byłam w takim Aqua Parku no i musiałam założyć tampona, wszystko było ok do czasu.. po paru godzinach poszłąm do wc go wymienić, patrzę a tu nie ma sznureczka :/ dodam że nieźle szaleliśmy na tym basenie - nie tylko pływaliśmy, ale zjeżdżaliśmy na rurach, zjeżdżalniach no i dość mocno uderzało się przy tym o wodę, więc pomyślałam że sznurek nie wytrzymał tego wszystkiego..męczyłam się później w wc żeby go jakoś wypchać, zajęło to trochę czasu no ale wreszcie wyszedł..po tej przygodzie używam podpasek, a tamponów tylko awaryjnie.. już nie wspominając o tym, że jeśli nie mam obfitej miesiączki po prostu nie da się u mnie go założyć, nie ma poślizgu, strasznie boli..z aplikatorem jeszcze nie próbowałam, ale przy najbliższej konieczności wypróbuję.. nie chcę tu nikogo zrażać do tamponów, napisałam tylko jak było w moim przypadku, może trochę z mojej winy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dża różnica
dziewczyny a jakbym uzyła od razu normal to cos by sie stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bellll
Na razie użyłam 2 razy tampona i gdy leże, biegam czy po prostu idę nic mi nie jest ale gdy siedze bądź się schylam strasznie mnie boli i ciśnie. Musze powoli i w jednej pozycji siedzieć. To strasznie męczące, czy zawsze tak jest na początku? To moja wina że sobie tak wkładam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niech ona
Może powinnać go po prostu trochę głębiej wsunąć ;) Jak założysz tampon, zrób przysiad, schyl się, żeby sprawdzić czy nie przeszkadza. Poprawnie włożonego tamponu nie będziesz w ogóle czuła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bellll
Aha ok. Bałam sie bo jakoś boli mnie jak go mocniej wciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z problemem
Hah... mam pytanie które często mnie dręczy.. Czy tampony można używać kiedy chcemy iść na basen? a i jeszcze jedno: przecież w niektórych opakowaniach tamponów nie ma instrukcji jak ich się używa wiec skąd mam wiedzieć jak ich użyć kiedy nigdy ich nie używałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polikona
wlasnie po to sa tampony, zeby mozna bylo sobie pozwolic na wiecej rzeczy, czyli np. pojsc na basen... i w kazdym opakowaniu jest instrukcja......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srututu
a ja mam pytanie głupie,ale cóż . Bo kiedy wkładam tampon odrazu chce mi się sikać, więc muszę go wyjąć i tak wkółko coś ze mną źle czy jak ? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkładając tampon do pochwy i robiąc siku nie musisz wyjmować go ponieważ jest to inna dziurka 5473005 moje gadu gadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z problemem
ah dziękuje za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość był problem...nie ma problemu
Ja mam wyjazd i akurat okres... Bałam się strasznie włożyć sobie tampona... Używałam tylko podpasek. I spróbowałam i nie jest wcale tak źle jak niektórzy mówią.Życzę powodzenia wszystkim i nie bójcię się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laAa
ja używałam tamponów tylko dwa razy (dziś jest ten drugi... ;D) tampaxy z aplikatorem wchodzą super nawet na końcu okresu. tylko najważniejsze sie nie stresować. no i są super higieniczne. nienawisze jak podpaska mi sie klei do tyłka. no i trzeba sprawdzać, czy nie przecieka. A dla pewności można sobie założyć wkładke higieniczną. tylko mam jedno pytanie: czy tampaxy o różnych chłonnościach różnią się między sobą wielkością aplikatora?? prosze o odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett*
najlepsze są z O.B. polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamcia
Je uzywam ob od paru dni... Jestem bardzo zadowolona, poniewaz przy podpaskach czuje duzy dyskomfort... To przecieka, strasznie denerwuje jak sie poruszam, a co dopiero cwicze... Przy tamponach nic nie czuc i są na prawdę rewelacyjne! Pierwszy raz bylo ciezko, ale juz wkladam bez problemu ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszaczek
Drogie Dziewczyny, zwracam się do Was z pewnym pytaniem. Nigdy nie używałam tamponów. Zbliża mi się ogromnie ważny wyjazd, który prawdopodobnie zbiegnie się w czasie z miesiączką. Boję się strasznie przecieku, zwłaszcza nocnego. Dlatego chciałabym wypróbować tampony. I tutaj pojawia się moje pytanie. Wiem już, że należy na pierwszą próbę należy stosować rozmiary mini. Ale czy mogę dokonać takiej próby "na sucho", kiedy nie jestem w trakcie menstruacji? Czytałam, że jeśli tampon nie będzie odpowiednio nasiąknięty, mogą być problemy z jego wyciągnięciem. Sytuację komplikuje fakt, że jestem dziewicą. Czy mogę zatem poćwiczyć ich zakładanie, ot tak po prostu? Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
ja mam normalnie 6-7 dni ale ostatnio miałam 17 dni i myślałam ze umre z bólu bo jak ja mam ciote to mam bolści brzucha..... No i ja czasem jak próbuje zaaplikowac tampon to bardzo sie boję i może tylko 5 mm mi wchodzi i dalej się boję co zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BGHggtg
pierwszaczek nawet chyba w instrukcji jest napisane ze tamponow mozna uzywac tylko podczas okresu wiec proby poza nim nie mozna robic. Jak jestes zdrowa to beierzesz antybiotyki? Bo chyba też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
no i jeszcze jedno ja mam tampony ob mini POMOCY ODP PRZYSYŁAJCIE NA E- MAIL A MAM MIESIĄCZKĘ OD ROKU I MAM 15 LAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
Cześć dzieczyny, sorki ze tak długo nie pisałam , ale nie było mnie a na tym forum zawsze wszystkim odpowiadam ;D MILENO13 Na początku tez mnie bolalo przy wkładaniu, to kolezanka poradziła zebym wkładala na leżąco. Ale martwi mnie to ze az 17 dni !! Ja bym sie postarała o wizyte u ginekologa ja bym wolała pisać na gg,jeśli byś chciala to mogła byś napisac :D Pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena13
15837921 NO OK TO MÓJ NR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chocoooo
Hej dziewczyny :) dzisiaj po raz drugi próbowałam założyć tampona i udało się! ale nie mogłam się tym jakoś szczególnie długo nacieszyć ponieważ zaraz po wyjściu z łazienki zaczeło kręcić mi się w głowie i miałam uczucie że zaraz zemdleję. Położyłam się na chwilę na łóżku, myślałam że mi przejdzie. Jednak po chwili stwierdziłam że to musiało mieć coś wspólnego z założeniem tego nieszczęsnego tampona. Usunęłam go i po paru sekundach zawroty głowy zniknęły. Nie wiem co mam teraz zrobić, bo czytałam na ulotce o TSS, chorobie którą może spowodować noszenie tamponów i której jednym z objawów są omdlenia. Ale to nieprawdopodobne żebym mogła być na nią chora bo ja nawet tego tamponu NIE NOSIŁAM tylko włożyłam go na góra dwie minuty a później wyjęłam. Strasznie się boję bo znalazłam też informację że ta choroba jest ŚMIERTELNA. Czy któraś z was była w takiej sytuacji i wie czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina16151444
Mam pytanie dośc dziwne.. Przeczytalam tu ze na pierwszy raz trzeba uzywac ob Mini a ja uzylam ob normal.. Jedna dziewczyna napisala ze ob normal nuzywac jak sie nie jest dziewica??.. A jak ktoś jest dziewica nie moze uzywac ob normal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może, zależy jaką ma błonę dziewiczą. Niektóre dziewczęta są tak zbudowane, że nie zaaplikują nawet tamponu w rozmiarze mini, inne z kolei bez problemu mogą używać normal - jeśli tylko nie czują dyskomfortu przy zakładaniu i wyjmowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina16151444
ja uzylam ob normal troche bolao ale wsadzilam i nic. Chodzi mi o to to glupie wiem ale czy mozna jakos stracic dziewictwo jak uzylam ob normal??..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina16151444
jej to pytanie jest beznadziejne ale naprawde mam stracha a i boje sie ze jak uzyje ob mini to beda przeciekac moze byc tak bo normal nic sie nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz lekko, powtarzam LEKKO uszkodzić błonę. podobnie jak podczas uprawiania sportu. tampon nie jest tak wielki, żeby mógł takich szkód narobić. chyba też zaczynałam od normal a ileś lat później pierwszy facet bolał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina16151444
oj to super.. wogole niedlugo jade nad morze i nie wiem czy kupicx ob normal czy ob mini? ob normal starczaja na 4 goziny a ob mini> Nie wiem czy wyciekna czy cos?.. ktore lepsze? :). a boje sie juz uzywac tych normal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×