Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość adelta
jeszcze nie mam okresu ale boje się że dostane w szkole co w tedy robić .nosić tampony czy podpaski do szkoly? czy to boli odpiszcie błagam .Wogule czy okres morzna dostać w szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fisku
Droga Adelto okresu mozesz dostac w kazdej chwili niezalenie od miejsca,w ktorym sie znajdujesz,jednak nie martw sie pierwsze krwawienia zazwyczaj nie sa obfite. Mysle,ze na pierwszy raz lepsza bedzie podpaska,tampon lepiej wyprobowac pozniej:) a podpaski sa ladnie zapakowane,mozesz j wrzucic do plecaka,torby w jakieis bocznej kieszonce nikt jej nie zauwazy:) a nawet jesli nie bedziesz miala przy sobie podpaski zawszemozesz poprosic kolezanke o pomoc:) nie ma sie czego wstydzic to normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Gdy cofniecie się kilkanaście lub kikadziesiąt stron do tyłu będziecie mogli zobaczyc moje posty z przed pareu miesięcy , kiedy ciągle zadawałam to samo pytanie .. KIEDY DOSTANE OKRESU??Wczoraj wreszcie nadeszłą ta wiekopomna chwila...Ale wcale sie tak nie cieszyłam....Dopiero dzis przestałam (moze to głupie) się martwić....Ale teraz mam pare pytań do których potrzebuje szybikej odpowiedzi... 1.Ile około dni trwa okres 2.Jak obliczyc kiedy bedzie sie miało kolejny 3.Od której miesiączki można uzywac tamponów 4. ( moze głupie)Czy wkładka moze zastąpic podpaske ? Prosze o szybka i dokładna odpowiedz z góry BBAAARDDZOO dziękuje Agata12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ans
Mój pierwszy okres zdarzył mi się w samolocie, w drodze do Tunezji. Drugi: pierwszego dnia kolonii. Nienawidzę podpasek, tym bardziej, że trenuję dość ostro, przy czym wymagane są ode mnie białe spodnie :/ Próbowałam ob, ale nie mogę ich poprawnie założyć. Obeszłam pięć sklepów w poszukiwaniu Tampaxów z aplikatorem - nie było. Nie wiem, co mam robić. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viol
hej :) mam tampon, a jednak mi przecieka, myslicie ze to przez zbyt plytkie wsadzenie tampona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viol
ans -> musisz poprostu próbowac, za pierwszym razem jest ciezko, ale potem coraz lepiej wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Gdy cofniecie się kilkanaście lub kikadziesiąt stron do tyłu będziecie mogli zobaczyc moje posty z przed pareu miesięcy , kiedy ciągle zadawałam to samo pytanie .. KIEDY DOSTANE OKRESU??Wczoraj wreszcie nadeszłą ta wiekopomna chwila...Ale wcale sie tak nie cieszyłam....Dopiero dzis przestałam (moze to głupie) się martwić....Ale teraz mam pare pytań do których potrzebuje szybikej odpowiedzi... 1.Ile około dni trwa okres 2.Jak obliczyc kiedy bedzie sie miało kolejny 3.Od której miesiączki można uzywac tamponów 4. ( moze głupie)Czy wkładka moze zastąpic podpaske ? Prosze o szybka i dokładna odpowiedz z góry BBAAARDDZOO dziękuje Agata12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viol
tampony możesz uzywac od pierwszej miesiączki. ile ona trwa? to niestety zależy od organizmu, każdy ma inaczej, waha się od 3 do 10 a nawet 11 dni, niektórzy pierwszą miesiączkę mają długą, inni krótką. cykl miesiączkowy liczy się co 21, bądź 28 dni [ja liczę co 28], ale pierwsze miesiączki mogą być dość nieregularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viol
wkładka zastąpi Ci podpaskę, ale na krótką metę, w bardzo szybkim tępie przesiąknię, są one zbyt cieńkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam miesiączkuje od listopada i mam 14 lat (bez 2 miesięcy), a w niedziele idę na basen no i oczywiście dostałam dzisiaj okresu. Kupiłam sobie O.B pro comfort mini ale boję się go włożyć . Proszę pomóżcie i na jaką głębokość muszę go włożyć nie przebije mi to błony dziewiczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Droga nastolatko14 sama tego nigdy wczesniej nie próbowałam , bo nie mialam okazji,ale baaaarddddzzzzzzoooo duzo o tym czytałam... Tampon wkłąda się do pochwy na długość palca wskazującego...Możesz tez kupic tamopny z aplikatorem .. tampax z którymi zapewne łatwiej sobie poradzisz.(przy kazdych tamponach jest instrukcja jak je zaaplikowac.. :D powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Mam pytanie... NIektórzy twierdzą , ze tampax jest lepszy , a niektórzy , ze o.b.Ja osobiście.. (jak czytam) bardziej sie przekonałam do tamponów z aplikatorem ( mniej boli),ale nie przekonuje mnie to , ze wiekszosc osób mowi ,z e tampax to zwykła wata... :/ A wiec moje pytanie brzmi.. czy da się kupic i tampax mini z aplikatorem i ob mini i zamiast do aplikatora wsadzic tampax mozna wsadzic ob ??? prosze o szybka odpowiedz z góry dzięki Agata12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia12
Mam 12 lat miesiaczkuje juz od roku chce zaczac uzywac tampony czy moge w takim wieku ich używać. jak glęboko musi byc włożony tampon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Matko boska !! odpowiedziałam na to samo pytanie nastolatce 14!! przeczytaj sobie kobieto!! TAK MOZESZ STOSOWAC TAMPONY!! A czy kots moze odpowiedziec na moja pytanie ?? Mam pytanie... NIektórzy twierdzą , ze tampax jest lepszy , a niektórzy , ze o.b.Ja osobiście.. (jak czytam) bardziej sie przekonałam do tamponów z aplikatorem ( mniej boli),ale nie przekonuje mnie to , ze wiekszosc osób mowi ,z e tampax to zwykła wata... :/ A wiec moje pytanie brzmi.. czy da się kupic i tampax mini z aplikatorem i ob mini i zamiast do aplikatora wsadzic tampax mozna wsadzic ob ??? prosze o szybka odpowiedz z góry dzięki Agata12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ans
Wiesz co, nie radziłabym, bo ob nie są po prostu do tego aplikatora przystosowane. Mają inny kształt i mogą się zdeformować przy urzyciu aplikatora. A TAMPAXY to nie jest zwykła wata, to sztuczny jedwab. Nie wiem, które lepsze, bo sama na razie próbuję używać tamponów - z miernym skutkiem... MAM PROBLEM: To wszystko tylko tak ładnie wygląda na obrazkach. Jak tylko próbuję włożyć nawet kawałeczek (powiedzmy centymetr) tampona, to zaczyna mnie tak boleć. I nie mogę go włożyć dalej. A wtedy on się wysuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mam tampon i narazie nic nie czuje myślę że będę mogła iść jutro na basen. Wsadziłam go do momentu kiedy wszedł mi palec wskazujacy i jest świetnie! Wogóle nic nie czuje. Wystarczy ze się rozluźniłam i nic nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viol
Ans, musisz niestety sama wyczuć, w którą stronę ma iść tampon, spróbuj się bardzo rozluźnić. Wiem, że nie jest to takie łatwe, ale trzeba próbować. Osobiście sama zmarnowałam trochę tamponów zanim włożyłam właściwie, choć nadal mam lekkie problemy. i jeszcze jedno, dziewczyny MOŻECIE od pierwszej miesiączki używać tamponów, zanim napiszecie przeczytajcie dwa posty wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Hej ja jeszcze mam pytanie : Bo w rano jak wstaje to przewaznie mamplamy z krwi na majtkach i spodniach od pizamy (czyli podpaska mi przecieka) Czy jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest tampon na noc ??Czy są jakiess inne sposoby ? P.SNIe mam tak ,z e podpaska jest przesiąknieta tylko wylewa mi się tak z samego tylu podpaski na majtki :/ prosze o szybka odp. z góry dziekuje Agata12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancek
Na noc wybieraj te dłuższe podpaski (zazwyczaj pisze na nich night) albo te których używasz w dzień naklejaj na majtki bardziej z tyłu. co do tamponow na noc to chyba lepiej nie bo trzeba ja wymieniac do 5-6 h a pewnie śpisz dłużej :) a jak będziesz uzywała podpasek np. z belli to niekoniecznie kupuj te na noc z 7 kropelkami bo wystarczą te z 6 (bynajmniej jak dla mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Dzięki.. postaram się :D Sory dziwczyny , ze zawracam głowe moim jeszce jednym pytaniem , ale ja mam zamiar stosowac tampony tampax od wrzesnia do szkoły na w-f( ja w podpasce nie umiem byc do konca sprawna...a w tym roku bedzie głównie koszykówka i siatkówka ,a ja bede w szkolnej reprezentacji siatki. a ja nie bede portafiła (przynajmien narazie nie che próbowac ) tampona bez aplikatora , a wiec moje pytanie brzmi : czy na pudełko tampaxów przypada jeden aplikator czy do kazdego tamponu nowy ?? Jak głeboko trzeba włozyc do pochwy aplikator?? Czy jest jaks roznica kiedy stosuje sie tampony od np. 2 miesiączki ( jak w moim przypadku ) lub od np. 4? Czy wiekszosc dziewczyn na poczatku ma regularne miesiaczki czy nie ?? jak moja mama miała regularne to ja tez bede je miec ?? porsze o odpowedz :) z góry dzieki wam wszystkim AGATA!2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka dd
Ja pierwszy raz użyłam tamponów gdy miałam 12 lat. to była dopiero moja 2 miesiączka. Musiałam je założyć bo jechałam nad jezioro z siostrą. Kupiła mi tampax'y najmniejsze z aplikatorem. wytłumaczyła wszystko itp. Włożyłam go dobrze, ale na początku trochę mnie bolało np. gdy siadałam, biegałam. Gdy założyłam następnego dnia, było już dobrze. To poprostu jest do przyzwyczajenia. Będzie dobrze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liiiiiiiska
Ej moja rada NIE kupujcie tamponów bella!!!!.Są do niczego duże trudne do włożenia (nawet te mini) mają podobno jakąś otoczke silk touch ale mi podczas wkładania wcale nie pomogła a poza tym w czasie wyciągania tamponu wszystko sie rozleciało:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheMajka
moja pierwsza miesiączka trwała 11 dni. Od czego zależy ile trwa miesi9ączka, i jak rozpoznać jakie ma się krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia12
Mam 12 lat i od niedawna mam okres. We czwartek ide na basen. Chce włorzyć tamnon ale nie umiem.;/ Nawet jak jestem rozlużniona. Prosze pomużcie mi!!;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwszej miesiączki dostałam, parę dni temu. I tego samego dnia uzyłam tamponów OB, nic mnie nie bolało. Mam pytanie; czy tampaxy są lepsze niż OB ( nie mam problemu z aplikacja tamponu). Ile kosztuja tampony- Ob, tampaxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia12
prosze pomużcie mi jednak ide jutro na basen a ja nie umiem go włożycz .czy może mamgo zaduzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viol
anusiu jak Ci mamy pomoc? nie wlozymy go za Ciebie, jedynie moge Ci powiedziec : wybierz najmniejsze i się rozluznij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mam podobny problem jak kolezanka wyzej. Jade jutro nad jezioro z rodzicami i chcialabym poplywac... Mozecie powiedziec jakie tampony sa najlepsze? Mam jeszcze pewien problem. Kiedys bylam u ginekologa i jak zapytalam go o wargi sromowe ( bo sama zauwazylam ze cos mi "przeszkadza" ;P ) to powiedzial ze sa troche wieksze niz normalnie, ale nie ma sie czego bac. Jednak czy jest to przeszkoda w uzywaniu tamponow? Prosze o odpowiedz... :} Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on.a
wargi sromowe to wargi sromowe, z tampon wkłada się "do środka", do pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulka5
czy zna kturas stronę z darmowymi próbkamitamponów tampax z aplikatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×