Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Ania1994
hej!! mam 15 lat i chce się przerzucić na tampony tylko mam jedno pytanie. Wiec czy duzo powinno wystawac sznureczka poza pochwa? boje sie troche ze ten tampon przecienknie, a to prawda ze mozna go wyciagnac jak bedzie dobrze nasiakniety, bo podobno jak nie jest nasiagniety to wyjmowanie go bardzo boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponik
shatani jesteś boska dzięki za odpowiedż czyli można użyć rozmiaru ob normal od 1 mięsiączki dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Ania1994: Uuuu, dziewczyno! Mamy tyle samo lat! Ja zaczęłam używać w lutym tego roku tampony i nie żałuję. Oczywiście, że trzeba tampon wyciągnąć, gdy jest nasiąknięty, czas nasiąknięcia zależy od twojego krwawienia. Proponuję na początek jakieś 3 godzinki, lub 4. Ja zmieniam co 4,5. Nienasiąknięty tampon przy wyciąganiu boli, bo w pochwie nie ma poślizgu, gdy jest nasiąknięty, to gładziutko bezboleśnie i szybko wychodzi. Jeszcze jedno - czego tu się bać? Tampon stworzono po to, by ulżyć kobietom, nie służą do straszenia. Tampon powinno włożyć jak najgłębiej, nie potrafię ci powiedzieć, ile sznureczka musi wystawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar_tes
Ja tamponów używam od 13 roku życia. Więc prawie 10 lat. Tylko przy mojej pierwszej miesiączce używałam podpasek, ale od razu nie przypadły mi do gustu. więc od następnej miesiaczki tampony, i tak juz zostało. I nie używałam tych mini, zawsze używam ob normal. Poza tym tampony nie są stosowane ze względu na rozmiar tylko odpowiednio do krwawienia. Tampon wkładasz tak głęboko aż poczujesz opór lub jak sięgniesz palcem. Ważne byś go nie czuła. aha! i ważne! Bezpośrednio przed włożeniem tampona myjemy ręce! oczywiście zaraz po także ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoświadczona 00
Hej, Mam zamiar zacząć używać tamponów ze względu na co tygodniowe wypady na basen. W sumie dziś dostałam okres i jutro idziemy na basen. chce wypróbować czy wszystko będzie ok. już założyłam i na razie ok. zastanawiam się tylko czy mogę go mieć całą noc. czy jak na pierwszy raz to jest bezpieczne. i czy w ogóle można w nocy używać tamponów. i jak to jest z ich wymianą? bo co 4 godziny wstawać to tak średnio mi się widzi. bardzo proszę o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Nie, nie trzeba w nocy zmieniać. Załóż przed pójściem spać i od razu po przebudzeniu zmień. W basenie jest wszystko ok, nic nie przecieknie. Ja mam co tydzień basen w szkole i używam tamponów, bo nie chcę się przyznawać przy całej klasie, że mam okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leoladia
a nie boicie się jakiejs infekcji? ja raczej nie uzywam zbytnio bo sie troszkę boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
to zależy od twojego krwawienia. Popróbuj z różnymi godzinami i sama się zdecydujesz co ile wymieniać. Ja wymieniam co 4 - 5 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Aha, jeszcze jedno. Jeśli dobrze dbasz o higienę, to żadnej infekcji nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LubięPlacki
ja natomiast mam taki problem , że zaczęłam jakieś pół roku temu używać tamponów ob. mini i było wszystko OK , natomiast niedawno zaczęły mi przeciekać , więc zaczęłam używać tamponów mini z belli , które mimo swojej nazwy `mini` tak samo jak w ob są trochę większe , i już mi nie przeciekają , ale jest mi niewygodnie , a wydaje się , że wkładam je prawidłowo . Czy któraś z Was miała kiedyś coś podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
jest ci niewygodnie, bo prawdopodobnie za płytko włożyłaś. A może spróbuj o.b. normal. BTW popróbuj z różnymi rodzajami. Osobiście polecam o.b. normal pro comfort. Mi jeszcze ani razu nie przeciekły (a używam tamponów od stycznia tego roku) i w ogóle nie było takiego razu, że źle włożyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponik
shatani-nie użyłam jeszcze tamponów ale ostatnio patrrzyłam w lusterku na budowę mojej pochwy i co będzie jak przebiję błonę dziewiczą ps.a tak wogóle można użyć tamponów od pierwszej miesiączki? odpowiedz szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponik
a co będzie jak przebije sobie błonę dziewiczą? i czy można użyć tamponów od pierwszej miesiączki plisss proczę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgdf
Na początku chyba lepiej jest używać podpasek ,tampony według mnie są dla troche starszych dziewczyn . Z resztą jak dziewczyny mówiły wsać palec wskazujący cały do pochwy . Jeśli wejdzie możesz używać , a jeśli nie poczekaj jeszcze trochę . W tym tygodniu będę miała okres i będę używać poraz pierwszy raz w swoim życiu tamponów . Mam nadzieje , że będzie wszystko dobrze . Już dla mnie tampony to wygoda , np. w szkole wsadzasz w kieszeń i idziesz do wc , a nie tak jak z podpaskami , że cały plecak zabierasz do toalety i już wszyscy wiedzą , że masz okres . Z podpaskami NAPEWNO , życie jest bardziej uciążliwe ;) . Musisz się ciągle podmywać i męczyś się z tym czymś w gaciach . Chociaż przy tamponach też trzeba się myć . Ja do higieny intymnej używam lactacyd'u i chusteszek nawilżanych dla dzieci . :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Pytanie do tych, które były w drugiej klasie gimnazjum: Czy u was w szkole w drugiej klasie też chodziła taka babka, która rozdawała próbki tamponów i broszurki? U mnie w ubiegłym roku chodziła baba z firmy o.b. , ale gdzieś tam słyszałam, że gdzieniegdzie chodzi baba, ale firmy tampax. U was baba z jakiej firmy tamponów przyszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgdf
U mnie były takie Panie które rozdawały . Oczywiście w szkole mnie nie było . Podobno to było z firmy o.b ale tak dokładnie nie pamiętam . Rozdawały ponoć także podpaski . Dziewczyny oczywiście tylko brały podpaski bo tampony dla nich to okropność . Dla nich dotkniecie swych narządów płciowych jest obrzydliwe . Nie wiem co w tym dziwnego , według mnie tampony są bardziej higieniczne niż podpaski . Krew po jakimś czasie zaczyna nie ładnie pachnieć . :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
u mnie byla z ob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /ktoś/
Po raz kolejny (chyba już 7) próbowałam włożyć tampona (OB mini). Pcham, pcham i nic! Wkurza mnie to ;/, a podpasek nie cierpię, zwłaszcza, że przeciekły mi już kilka razy i nie czuję się w nich komfortowo. Co ja mam zrobić do cholery ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /ktoś/
Dopisując, chciałabym powiedzieć, że mam lekko ponad 14 lat, i miesiączkę ma od roku. Błagam, pomóżcie. Co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Proponuję (wiem o co chodzi), aby najpierw włożyć palca i sprawdzić, czy wchodzi. Jeśli próba z palce się powiodła, to (niech myśl ma będzie cię wiodła) bez problemu, lecz z lekkim oporem uda ci się z tamponem. Dobra, a teraz bez rymów. Niektórym dziewczynom w różnych pozycjach najlepiej wchodzi. Ja np. zaczynałam siedząc w wannie. Niektóre na leżąco wkładały początkowo, inne na kuckach, a jeszcze inne na stojąco. Ja ostatnio na stojąco wkładam, ale jak kto woli. Na początek proponuję: 1. Usiąść wygodnie, rozchylić nogi (Ii wargi sromowe) i się odprężyć. Po zrelaksowaniu powinno wejść. 2. Na kuckach rozchyl wargi sromowe i po prostu wepchnij tampon Uwaga! Gdy nie jesteście odprężone, tylko spięte, to spinają się i wasze mięśnie dna miednicy i nawet największą siłą jaką posiadacie, tampona nie wepchniecie Co jeszcze... aha. Wkładając tampon najpierw trochę wepchnijcie do dziurki, potem lekko po skosie pchajcie do tyłu. Nie przestawajcie pchać w tym kierunku, ale gdy naprawdę to nie pomogło, to próbujcie w innym kierunku. Nie martwcie się, jeśli nie udało wam się z pierwszymi dwoma tamponami. Mi udało się dopiero za szóstym, siódmym. Praktyka czyni mistrza ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może narazie lepiej będzie jak będziesz żyła z podpaskami . Ja próbowałam z palcem i bez problemu wchodził . JEstem już w 100% gotowa na użycie tamponó teraz tylko czekać na okres , a powinien pojawić się dziś lub jutro . Napisze jak mi poszło :D pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda34
uzyłam pierwszy raz tamponow mam 14 lat i za pierwszym razem mnie to bolało czy zle go włozylam byl to tampon o.b normal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda34
czy podczas miesiaczki kiedy mam tampona w sobie moge sie masturbowac......?????? bardzo to lubie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Za pierwszym razem zawsze boli, bo wiadomo, że robiąc to pierwszy raz, jest się w tym nieumiejętnym. Na temat masturbacji ci nie odpowiem, bo tego nie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj po raz pierwszy użyłam tamponów wybrałam "tampax" i wszystko jest doskonale nie miałam większych problemów z założeniem go, gdyż tampony tampax są z aplikatorem co bardzo ułatwia sprawę ktoś pytał czy dziewice mogą używać tamponów, otóż mogą tampon nie przebije błony dziewiczej bo wsadzamy go za płytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
eeem... podczas menstruacji ta błona właśnie się trochę zniża, ale to nic nie zmienia. Natalia7a: Ile miałaś kat podczas pierwszej próby? Ja 14 i pół, Teraz mam 15...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shanti666
Ponieważ to forum umarło, to czas rozbudzić ze snu, nie uważacie? Jakiej firmy tamponów używacie? Ja o.b. jeśli muszę użyć "tak na szybkiego", ale ostatnio kupiłam 64 sztuk za 13 zł tampony marki Facelle (w sklepie zwanym Rossman). I wiecie co? różnią się tylko tą powłoczką, bo z o.b. jak jest silk touch, to szybciej wchodzi, ale żadnej różnicy poza tym nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×