Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malta

WRZESIEŃ odezwijcie się wrześniówki!!!

Polecane posty

Gość asik28
Ja w poprzedniej ciąży nacierałam czoło amolem i płukałam gardło. Nacieranie pomaga na ból głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta
No kobitki! Ide dzisiaj na drugie usg. Teraz to juz chyba wszystko ladnie bedzie widac, bo to 12 tydzien przeciez. A do tego z tatusiem ide. Ciesze sie strasznie. Napisze pozniej co i jak:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm ja ide dopiero za dwa tygodnie, ale widzialam juz wczesniej dzidka dobrze. Zycze Ci pozytywnego odbioru!!! Moj maz chory..kicha tak ze mozna ogluchnac...no i siedzi ze mna w domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Zna sie moze któraś na odczycie wyników morfologii? odebrałam właśnie wyniki, ale nie mam starych do porównania a chciałabym wiedziec co i jak, do lekarki mam isc w poniedziałek ale Ciekawosc mnie zzera czy wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malala ja tez bardzo chciałam po urodzeniu pierwszego dziecka wrócić do pracy odrazu po macierzyńskim mimo że mąż radził bym poszła na wychowawczy a ja nie bo wtedy to mnie zwolnią i wogóle no i wróciłam po macierzyńskim dopracy no i za dwa dni dostałam wypowiedzenie teraz mam inna pracę i napewno po macierzyńskim idę na wychowawczy wolę mieć prawie te 400 zł niż nie mieć nic jak poprzednio bo nawet na zasiłek się nie załapałam bo za mało zarabiałam ale zrobisz jak zechcesz ja też bym już chciała chociaż żeby wiosna była porzednie dziecko rodziłam w lipcu i nie narzekałam na upały mimo że było gorąco, nogi mi nie puchły wogóle było fajnie, wolę upały niż zimno, poza tym skończył się 12 tydzień a ja zaczynam wymiotować nie wiem co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wynikach badan powinnas miec normy- u mnie to sie nazywa zakresy referencyjne i trzeba norme z wynikiem porownac. Nie masz tego jak nie to Ci wypisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Właśnie na tych teraz nie mam norm :) jak wczesniej robiłam to były podane a teraz zmieniłam labolatorium i tu nie wypisali, jak byś mogła wypisać byłabym wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta
No i juz po usg:-) Groszek duzy i wszystko oki:-) Majta nogami co chwile-tata stwierdzil,ze pewnie pilkarz bedzie hehe. Tylko termin poorodu mi sie przesunal na 09 wrzesien.W sumie to lepiej,chociaz jak wiadomo dwa tygodnie w ta czy w ta roznicy moze byc. Tyjecie dziewczyny?Bo ja obrastam rownomiernym tluszczykiem i juz dwa kilo do przodu jestem:(No ale trudno.Chociaz sadze,ze te dwa kilo to po rzuceniu papierosow-bo przytylam na poczatku a teraz od dwoch miesiecy waga sie nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WBC 4,5-11 LYMPH 18-42 MXD 1-15 NAUT 35-55 RBC 3,5-5 HGB 11-15.2 HCT 32-44,5 MCV 76-98 MCH 25-34 MCHC 32,2-36,8 RDW-CV 11,5-14,5 PLT 140-440 PDW 9-17 MPV 9-13 P-LCR 13-43

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 11 tc
a ja nie wiem czy utylam czy nie, bo nie mam wagi w domu :( a jak jestem gdzies u ludzi to zapominam o tym, zeby u nich sie zwazyc, lekarz na pierwszej wizycie tez tego nie zrobil, wiec nawet nie wiem ile wazylam na początku - kicha jednym slowem. A co do USG to juz sie nie moge doczekac drugiego (za tydzien), niestety moj kochany mezus nie bedzie mogl ze mna isc bo za Chiny mu nie pasuje - takie ma godziny pracy, ze caly dzien w niej spedza :( Nie wiem czemu ale boje sie bardzo przed tym drugim USG, ono jest ponoc bardzo wazne, bardzo duzo juz z niego wynika nt zdrowia dzidzi a ja jednak w 1 miesiacu i alkohol piłam i jakies anty-przeziebieniowe specyfiki stosowałam i na tych nartach sie przewracałam... yhh.. ja wiem ze to przesadna panika, no ale, ale... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 11 tc
aha, no i martwi mnie tez ten kwas foliowy nieszczesny, bo go zaczelam jesc dopiero od 8 tygodnia, tzn jak sie dowiedzialam od lekarza o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta
Dioda ty sie tak nie przejmuj! Ja tez kwas foliowy zaczelam dopiero od chyba piatego tygodnia jesc... A wszystko z groszkiem oki.A tatusia za uszy i niech idzie z toba na usg. Moj sie tez musial z pracy na godzine urwac,ale nawet go chetnie puscili, jak sie przyznal,ze potomka idzie ogldac:-) Pozdrawiam groszki w brzuszkach. http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20719;29/st/20050918/k/afb6/preg.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie jem foliku, wiedzialam o nim , ale nie zadbalam. Lekarz na jego temat nic nie mowil. Zreszta w ciazy to juz podobno za pozno. Chyba ze w uzasadnionych przypadkach, to przedluza sie branie przez pewien okres ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta
Ja tam nie wiem. Mi ginka powiedziala,ze folik mam jesc do konca szesnastego tygodnia.A pozniej przechodzimy na witaminki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC ANIA...................03.09.05..........?............................? SKARBELEK...........17.09.05...........?...........................? ADA55.................17.09.05..........?...........................? MALTA................18.09.05...........?............................? MAJAJA................10.09.05........?............................? DIODA................ 24.09.05 .........? .........................? ASIK28.......................?..............?..............................? ASIA25.................09.09.05...........?..........................? ___________________________________________________________ 🌻 http://www.dzikipablo.mgt.pl/dzidzia/dzidzia.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Dzięki Ania79 za te normy, wynika z tego ze mam dobre wyniki :). Odnośnie foliku to ja jem od początku drugiego miesiąca i witaminki tak samo- Prenatal. Poprzednia ciąze to do konca jadłam Prenatal i jeszcze przez 5 miesiecy jak karmiłam, a folik to jadłam do konca ciąży. No i dodatkowo jeszcze Ascofar bo miałam słabe zelazo :( mam nadzieje ze teraz tak nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC ANIA...................03.09.05.............?............................? SKARBELEK...........17.09.05.............?.............................? ADA55.................17.09.05.............?.............................? MALTA................18.09.05..............?.............................? MAJAJA................10.09.05.............?.............................? DIODA................ 24.09.05 ............? .............................? ASIK28.......................?................?..............................? ASIA25.................09.09.05.............?.............................? Mała25.................30.09.05............1.............................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda koniec 11 tc
z tego co sie naczytalam tu i owdzie, to ten folik jest najwazniejszy w 5 tygodniu, bo wtedy sie "domyka cewa nerwowa" No i zalecają jesc go przed ciązą i potem do konca 1 trymestru. Tak mi wlasnie tez powiedzial lekarz - jesc do konca 1 trymestru. A potem witaminki. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 12 tc
Witam dzisiaj :) dziewczyny, smarujecie sie juz tu i owdzie jakims kremem na rozstepy czy jakims ujedrniajacym specyfikiem ? Slyszalam cos, ze warto zaczac juz pod koniec 1 trymestru, a Wy co myslicie ? Przyznam szczerze, ze nie chce mi sie juz teraz wydawac tyle kasy, kiedy jeszcze i brzuch i piersi nie za duzo urosły, a na dodatek od mamy wiem, ze nie miala zadnych problemow z samoistnym powrotem do dawnej formy. Hmmmm A druga kwestia - co sądzicie o wyjezdzie za granice na weekend w 5 miesiacu ciazy ? Konkretnie chodzi mi o wylot do Londynu na dlugi weekend majowy. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC ANIA...................03.09.05.............?............................? MALTA.................08.09.05............ 2............................?SKARBELEK...........17.09.05.............?.............................? ADA55.................17.09.05.............?.............................?MAJAJA................10.09.05.............?.............................? DIODA................ 24.09.05 ............? .............................? ASIK28.......................?................?..............................? ASIA25.................09.09.05.............?.............................? Mała25.................30.09.05............1.............................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
W pierwszej ciąży smarowałam kremikami piersi i cały brzuszek wkoło do konca. I przyznam ze nic mi nie przybyło. Ale to zalezy od organizmu bo ja ogólnie mam tendencje do rozstępów choc waze 53 kilo :) i raczej utrzymuje wage, na poczatku pierwszej ciazy wazyłam 60 (idac do szpitala wzyłam 76) po powrocie ze szpitala wazyłam 61 a w trakcie opieki nad malenstwem zchudłam do 53 wiec nie miałam problemów z zrzuceniem nadwagi :) , teraz tez bede sie kremkowac :) A odnosnie wyjazdu to ja w 6 miesiacu byłam w Karpaczu i wspinałam sie normalnie po górkach a był to koniec marca i jeszcze lezał snieg i sie super czułam a jak to jest za granicą to niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała 25 jakich kremów używałaś, bo ja jutro ide na zakupy i nie wiem co wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małą25
Cycuszki :) smarowałam KOLASTYNA (różowa tubka 150 ml) bo jako jedyny oprócz PENATEN ( 100 ml )-który jest duzo drozszy i taki dretwy do rozsmarowywania, mogą go używać kobiety w ciaży i matki karmiące, nie sprawdzałam Gerbera bo tez wydawał mi sie drogi. A na brzuch i biodra też Kolastyna( pisze na nim krem anty celulit) - niebieska tubka 175 ml. Używałam je bo przyznam ze zwracałam uwage na cene i pojemnosc oraz zapach :) no i nie pozostawało po nich tłuste uczucie:) tylko fajnie sie wchłaniają i są wydajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
drobna literówka w pseudo :) Mam pytanko jakie macie sposoby na zaparcia :) oprócz owoców, suszonych i świeżych, otrębów itp... jednym słowem ksiażkowych sposobów moze macie jakies wyprubowane własne sposoby... bo odkad jem witaminki- Prenatal, to przez zelazo zawarte w nich mam małe problemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaja
Mi na zaparcia pomaga jogurt naturalny pity rano w dużych ilościach ze zmiksowanym bananem (ma dużo błonnika), tylko unikałabym wyrobów firmy Danon, zazwyczaj u nich kiepsko z bakteriami probiotycznymi. Dzięki za kremiki, tez mam skłonność do rozstępów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki!!! Mi lekarka na 1 wizycie obliczyła termin porodu na 24 wrzesień, to był 7 tydzień a dzidzia miała 11mm. Wczoraj byłam na drugim usg (3 tygodnie po 1 wizycie)i dzidzia ma 40mm i wychodzi na to że to 11 tydzień a data porodu -20 wrzesień. Mój mąż twierdzi że za 3 tygodnie lekarka stwierdzi że urodzę jeszcze we wrześniu(hahaha), po prostu nasze dzidzi bardzo szybko rośnie ale podobno nie ma w tym nic złego.A jak to jest u Was? No i chciałam Was jeszcze zapytać jakie miałyście wyniki cukru bo ja miałam 5,02 i lekarka powiedziała że jeśli mało jem(a tak jest) to jej się wydaje że to za wysoki poziom i będę za jakiś czas musiała zrobić badania na krzywą cukrową wypijając jakieś świństwo. Która z Was robiła takie badanie? Ale się rozpisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki!!! Mi lekarka na 1 wizycie obliczyła termin porodu na 24 wrzesień, to był 7 tydzień a dzidzia miała 11mm. Wczoraj byłam na drugim usg (3 tygodnie po 1 wizycie)i dzidzia ma 40mm i wychodzi na to że to 11 tydzień a data porodu -20 wrzesień. Mój mąż twierdzi że za 3 tygodnie lekarka stwierdzi że urodzę jeszcze we wrześniu(hahaha), po prostu nasze dzidzi bardzo szybko rośnie ale podobno nie ma w tym nic złego.A jak to jest u Was? No i chciałam Was jeszcze zapytać jakie miałyście wyniki cukru bo ja miałam 5,02 i lekarka powiedziała że jeśli mało jem(a tak jest) to jej się wydaje że to za wysoki poziom i będę za jakiś czas musiała zrobić badania na krzywą cukrową wypijając jakieś świństwo. Która z Was robiła takie badanie? Ale się rozpisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis sobie reorganizuje akwarium, bo troche balagan tam mam. Witam nowa kolezanke!! Wiecie co ,pomimo tego co pisalam wczesniej nadal jest mi nieraz niedobrze> A Wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
ta krzywa cukrowa, z tego co wiem to kazda ciezarna musi to zrobic tak w 6 miesiacu. Ja to juz piłam w 2003 :) i to po prostu idziesz na czczo pobieraja ci krew i badaja jaki masz poziom glukozy i potem daja Ci do wypicia poł szklanki wody z glukoza, jest to poprostu bardzo słodkie-dobre, tylko ze naczczo to przymula :) i po 0.5 h znowu pobieraja Ci krew i pozniej porownują jak skoczył poziom glukozy, w ten sposób sprawdzają czy nie Masz cukrzycy ciażowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej....
snieg Was zasypal Ania 79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×