Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malta

WRZESIEŃ odezwijcie się wrześniówki!!!

Polecane posty

Gość liwiamargo
witam - ja też mam termin na wrzesień a dokładnie 17- to moja 2 ciążą , jestem w 15 tygodniu i już odczuwam ruchy dziecka - na poczatku byłam pewna że to coś w jelitach ale ostatnio jak byłam na usg to na ekranie dokładnie było widać kopnięcie z nad głowy dwiema nogami dzidzi i w tym samym momencie poczułam ten ruch. Mój lekarz stwierdził że niektóre kobiety w drugiej ciąży tak mają a szczególnie gdy mają mało tłuszczyku na brzuchu- więc cieszę się :). Moja dzidzia jest najbardziej aktywna wieczorkiem jak sie wyłoże przed tv. Jeśli chodzi o witaminki to biore prenatal i folika na początku ciązy duphaston bo miałam lekkie plamienia ale teraz wszystko ok. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe kolezanki i zapraszam Was do tabelki! Ja dzis poszlam po zwolnienie i sie zdenerwowalam, bo z tego co zrozumialam bez jakiegos \"datku\" nie dostane wiecej zwolnienia, wiec musze mame do niego wyslac :P. A u Was jak ze zwolnieniami? Mnie brzuch tez sie powieksza i pobolewaja wiezadla. Ruchow dzidzi nie wypatruje narazie... No i na duphastonie jade caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Ja tak miałam ze zwolnieniem wczesniej, ale jak poszłam do niej na wizyte prywatnie (byłam dwa razy bo w ośrodku nie zgadzała sie aby mąż był i oglądał dzidzie na USG a za pieniadze problemu nie było) to juz do konca 9 miesiaca problemu nie miałam, oni tak maja jak sie załaci to inaczej gadaja a za wizyte z USG liczy sobie 80 zł :(. Witam nową kolezanke ile ma Twoja pierwsza dzidzia? Ja mam synka Szymona ma 20 miesięcy, jestem teraz w 13 tygodniu ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 14 tc
he, ja po ostatnim USG tez mam termin na 17 wrzesien, ale jaja. A zaczelo sie od 24-go wg OM. Ale ja w to nie wierze ani troche, w te proroctwa co do dokladnej daty i jak ktos mnie pyta na kiedy termin to mowie II polowa wrzesnia i tyle. Rowniez witam nowe mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta
A ja kurde nie wiem czy druga polowa, czy pierwsza, ale termin mi sie po ostatnim usg przesunal z 21 na 9 wrzesnia. Dzidek rosnie jak na drozdzach:-)Ale ladna pogoda w Stalowej Woli.A jak u was?(A ja niestety w pracy do 17-tej:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Kielcach tez slicznie sloneczko swieci, zaraz ide do sklepu to pogode ocenie z bliska. Ja tez termin mialam na 1 po usg na 3 a na wypisie ze szpitala pisze EDC 10.09.05 wiec mniemam ze to termin. Ale nastawiam sie na trzeciego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 14 tc
a, czyli to jakis standard te przyblizające sie terminy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda c.d.
w calej Polsce dzis chyba tak slonecznie, tutaj w 3city tez. W koncu moglam wystawic pranie na balkon i w ogole balkon mam otwarty bo od poludnia jest zupelnie cieplutko :) A jutro w zwiazku z tym mycie okien. Niestety chyba zrobie to sama, bo mezus nie ma kiedy mnie wyreczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W olsztynie tez wiosna za oknem, chce sie zyc... Dziewczyny jakie herbatki pijecie? czytam ze mają być owocowe a jakie konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 14 tc
ja spijam obecnie: z hibiskusa, cytrynowo-limonkową (lura jak nie wiem), z dzikiej rozy, malinową i grapefruitową Wszystkie dla mnie ogolnie jeden shit i mimo roznych nazw jakos w smaku za bardzo się nie róznią, no i przede wszystkim ani w polowie mi nie smakują tak, jak ukochana zwykla czarna herbata z cytryną i cukrem, ktorej jednakze na sniadanie sobie nie odmawiam, a co !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na śniadanie pije herbate na zmianę z kakao. Dioda a te herbatki to w torebkach czy takie kupione w sklepie typu\"herbaty świata\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 14 tc
zwykle w torebkach ze zwyklego sklepu i to w cenach drugoligowych, bo jakos zal nam kasy bylo na te najdrozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Słoneczko ślicznie świeci ja jeszcze sie smarkam i kaszle ale właśnie zabieram sie za okna :) , co zrobić mąż ma drugie zmiany więc trza działac samemu. Kiedys miałam napad na cherbaty i wydałam mase kasy na herbatki z Vitax-u, jabłko z miętą , melisa z gruszką, malina z czarną porzeczką , cytryna z limonką ale jak dla mnie super, tylko ze po 4 zl za 20 torebek ale naprawdę ekstra smakuja. Ja mam termin na 29 ale pewnie sie przeciagnie :) pierwszego malucha miałam na 7.07 (taka sliczna data) ale mu sie nie spieszyło :) i wkoncu wywołali go :) 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 14 tc
ale z tymi oknami dziewczynki to wiecie - musimy uważać, broń Boze trzymać ręce do góry (tak więc wieszanie firanek trza męzulkom zostawić). A śmiać mi się chcialo, bo wczoraj kolezanka, ktora jest juz po terminie porodu a wciąz nie urodziła, pisała mi na gadu, ze własnie myje okna (kumajcie, w mega zaawansowanej ciązy !), no to ja do niej - co Ty wyrabiasz, no Tobie to juz na bank nie wolno, a ona mi na to: a ja własnie specjalnie, zeby ten poród juz sie zaczął :D :D :D a co do herbatek jeszcze, to ja tez tak okolo 3-4 zl za opakowanie wydaję, ale niestety cała masa jest za 6 zł i takie po prostu olewam. Zresztą normalną herbatę tez nigdy nie najdrozszą kupujemy, no coz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymanie rak do gory np przy wieszaniu pranai czy firanek nie powoduje przyspieszenia porodu. A szkodzi gdyz udowodniono ze trzymanie ich w gorze powoduje takie ruchy dziecka, ktore moga spowodowac owiniecie sie dziecka w pepowine. Przeczytalam to kiedys w madrej ksiazce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
No ja juz mam okna za soba, moze i tak, trza sie oszczedzac ale jak sie robi przerwy to mozna firanki powiesic, będąc w 7 miesiacu kupilismy mieszkanie i szorowalam okna i wogóle całą chate na kolanach i nic mi nie było wazne aby nie przesadzac i mozna wszystko robic, wkoncu ciaża to nie choroba :) no a mój maz nie bardzo pali sie do takich robót, naczynia pomyje i takie tam w kuchni jak trza to i pranie powiesi :) ale raczej unika robotek domowych A propo porodu, tez szalałam po schodach i nie tylko kompałam sie w gorącej wodzie całą ciąże (a podobno nie wolno) i nic musieli wywoływac, wiele jest sposobów na "przyspieszenie porodu" tylko nie na wszystkie kobitki działają :) A powiedzcie jak tam zachcianki? jak macie na cos chęc na maksa to patrzycie ze drogie i odchodzi ochota czy raczej wtedy sobie nie odmawiacie? bo u mnie to różnie, chodzą teraz za mną truskawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
No ja juz mam okna za soba, moze i tak, trza sie oszczedzac ale jak sie robi przerwy to mozna firanki powiesic, będąc w 7 miesiacu kupilismy mieszkanie i szorowalam okna i wogóle całą chate na kolanach i nic mi nie było wazne aby nie przesadzac i mozna wszystko robic, wkoncu ciaża to nie choroba :) no a mój maz nie bardzo pali sie do takich robót, naczynia pomyje i takie tam w kuchni jak trza to i pranie powiesi :) ale raczej unika robotek domowych A propo porodu, tez szalałam po schodach i nie tylko kompałam sie w gorącej wodzie całą ciąże (a podobno nie wolno) i nic musieli wywoływac, wiele jest sposobów na "przyspieszenie porodu" tylko nie na wszystkie kobitki działają :) A powiedzcie jak tam zachcianki? jak macie na cos chęc na maksa to patrzycie ze drogie i odchodzi ochota czy raczej wtedy sobie nie odmawiacie? bo u mnie to różnie, chodzą teraz za mną truskawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 14/15 tc
witam dzis pogoda jest taka piekna, ze az geba mi sie nie przestaje usmiechac, wlasnie zrobilam sobie dlugi trip na pocztę :) Co do zachcianek to ja mam raczej odechcianki, a wlasciwie to jedną - MIĘSO. Tak więc z obiadami trochę problem, bo na te standardowe polskie (mieso, ziemniaki, surowka) w ogole nie mam ochoty. A zwlaszcza na smazone - w ogole nie smażę mięsa, a wcześniej ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta
A ja miesko owszem-bardzo prosze:) I to chyba bardzo dobrze, bo ostatnio bylam na badaniach okresowych z pracy i robili mi morfologie. Okazalo sie ze krwinek czerwonych za malo-wiec dla mnie miesko jak najbardziej:) Nie wiem co jeszcze trzeba jesc, zeby sobie te cale krwinki polepszyc, hehe. Kobita mi kazala watrobke i kaszanke, ale ja fujjj-ine trawie ani tego, ani tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skarebele
a ja bym jadła i jadła winogrona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieso jest bleee, a smazone bllleeeee blllleeeee Truskawki jadam mrozone ; rozmrazam i z smietana i cukrem jak w lecie wcinam. Moze mnie zruinowac natomiast losos! Przeprtaszam jesli komus narobilam ochoty :P Dzis spieszylam sie bardzo i musialam pobiegac troche. Kupilam sukienke - cizowa , ale niekoniecznie tylko. boli mnie kosc ogonowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta
Dziewczyny tyjecie?Ja jestem w pietnastym tygodniu i do konca trzeciego nic- a teraz juz 2 i pol kilo na plusie:(Nie wiem jak to sie dzieje,bo jem tyle samo.No al trudno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 15 tc
mi brzuch sie zrobil juz bańkowaty (a byl mega płaski) a tak na kilogramy to nie wiem, bo nie mam wagi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
U mnie to 3 tydzien i przytyłam 2,5 kilo i wszyscy sie cieszą bo mówią, ze jestem chuda jak przecinak (teraz 55,5) . Nie martwcie sie powrotem do formy po porodzie, tyjcie :) dziecko da wam w kosc :) (albo nie, nie strasze, moze to moj byl wyjatek ze nie chcial spac) ja schudłam szybciutko wróciłam do domu ze szpitala tylko z 2 kilo na sobie jak sprzed ciazy i z maluchem :) a pozniej szybko zjechałam 10 kilo jeszcze . Ja kupiłam sobie spodnie ciążowe ze sznurówką na brzuszku, takie niskie bo stwierdziłam ze w tych na cały brzuszek bedzie mi ciepło. A miesko i wedlinki pomagały mi z nudnosciami, tylko po tym było mi lepiej jak zjadłam a tak wszystko muliło i nic nie pasowało, a nie trawie sera żółtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie wlasnie delektuje lososiem a na deser truskawki. Po mnie juz bardzo widac dlatego, ze przed ciaza mialam wypukly brzuchol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
no ładnie truskawki :) a u nas cos spotkac nie moge teraz, musza mi wystarczyc gruszki, jabłuszka i pomarancze. Teraz jestem na etapie pomidorów pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja sie przywitam takze jestem w Wrzesnia;) 3 dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
dopatrzyłam sie dziś błędu, oczywiście 13 tydzien :) Zycze Wszystkim Wesołych Świąt, Smacznego jajka i mokrego Dyngusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×