Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Jago amozesz napisac na jakiej podstawie kazali Ci zrobic kortyzol? miałas inne objawy ? Mnie kazali czesc hormonów zrobic a czesc ze nie ma takiej potrzeby (kortyzol) dzieki 🌻 i pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola27
hej u mnie na tomografie bylo widac ze cos jest dopiero po rezonansie i to z kontrastem widac bylo wszystko jak na dloni wielkosc polozenie itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola28
witam czy mikrogruczolak przysadki może byc przciwskazaniem do in vitro . Staram sie o fasolke juz 2 lata ,czekam na rezonans magnetyczny ,po teście z tabl wychodzi ze moge miec mikrogr , mąz ma słabe plemniki gin powiedział naturalnie ciązy nie będzie ,myslimy nad in vitro . Ale te podejrzenie mikrogr ,martwię sie czy mozna z nim podchodzic do zpłodnienia inv. Pozdrawiam i zycze zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jestem ciekawa czy np to ze przy próbach in vitro nalezy zazywc rózne mocne hormony nie wpłynie na wzrost mikrogruczolaka Jesli ktos sie orientuje w temacie to poprosimy o głos :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majak__p
czesć kobietki. Czy któras z was mogłaby mi powiedziec czy przy badaniu PRL miala jakieś dodatkowe badnanie w zwiazku z gruczolakiem ( to badanie nazywa sie chyba LL czy LK a nie jestem pewna nazwy.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka__p
i czy badanie PRL wykonuje się tylko raz czy tez zalecane jest badanie po zazyciu metoclopramidu po 60 min i 120 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maisy
Mam pytanie. Czy długo nieleczona (niewykryta) wysoka prolaktyna, może spowodowa pojawienie się gruczolaka przysadki? Czy to raczej jest na odwrót, tzn. najpierw jest gruczolak i to on podnosi poziom prolaktyny? I drugie pytanie. Jeśli mam niedoczynnoś tarczycy, to czy prawie na pewno to ona jest przyczyną wysokiej prolaktyny? Nie muszę w takiej sytuacji aż tak bardzo bac się że to np. gruczolak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maisy
miało byc: "spowodowac" w pierwszym pytaniu, i "niedoczynnosc" w drugim (sorki, uciekło mi C z kreseczką) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam
długo! nieleczona wysoka prolaktyna - nadcznynnosc- moze (ale nie musi) spowodowac powstanie gruczolaka - komórki gruczołowe zaczna sie rozrastac moze byc tez na odwrót powstaje (z róznych przyczyn) gruczolak wydzielajacy nadmiar prl jesli masz niedoczynnosc tarczycy nie koniecznie jest to przyczyna wysokiej prl W takiej sytacji nalezy przebadac hormony i zrobic inna potrzebna diagnostyke wg wskazan lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam gdzieś -kos pisał że po unormowaniu pracy tarczycy prl sama wrciła do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka__p
a czy przy niedoczynności tarczycy moze byc tez mlekotok tak jak przy prolaktynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moze mlekotok
to sprawa prl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pu
http://www.poradnikzdrowie.pl/site/764_515.htm ,,Gdy winę za zbyt wysokie stężenie prolaktyny ponosi gruczolak przysadki mózgowej - można mieć uporczywe bóle głowy czy zaburzenia widzenia, a gdy przyczyną jest niedoczynność tarczycy - można tyć bez powodu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka__p
dzieki za odp. mlekotok ma od ok 2 miesiecy a PRL wyniosla 1471 mlU/L i jest niby w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka__p
a czy mógłby ktos odp. mi na pyt. ze str. 32 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam ale
1471 prl??? i to jest w normie ??? a jaka masz norme na wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka__p
to badanie to chyba jest LH a nie jak podałam LL czy Lk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka badania związna e gruczolakiem to TK tomografia komputerowa, MRI rezonans magnetyczny, pole widzenia i ewentualnie jak ktoś zleca to test z meklopramidem.Tutaj robi sie prl podstawowa, po godzinie, niktóre osoby podaja nawet po 2 godzinach. Ja nigdy nie robiłam i nie interesuje sie testem MCT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka__p
przepraszam cie bardzo mój wynik to 147,1 mlU/L a min 102 max 496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka możesz spokojnie przeskoczyc z gruczolaka na wątek prolaktyna. Gruczolaka napewno nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LH i FSH
mozna zrobic dla sprawdzenia , najwazniejsze to wykluczyc czy nie ma guza rezonansem , jak nie ma to sprawdzic inne hormony a mtc nie wiarygodny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy jest sie płodnym
i czy nie bedzie trudnosc zajsciem w ciaze ale to tak ogólnie bardzo pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maadziaw
Witam. pisałam o sobie kilka stron dalej. tak jak większość z was skarżyłam się na zmęczenie senność BÓL OCZU !!!! i jeszcze inne dolegliwośći związane z gruczolakiem. Obecnie wszystko to ustąpiło :) z tymi dolegliwościami męczylam się pare lat więc myślałam że tak ma być jej teraz nie wyobrażam sobie jak mogłam sie tak męczyć!!!! mój gruczolak znajdujący sie na przysadce tak kontrolował przysadkę że ona nie wydzielała sygnałów do tarczycy nadnerczy skutkiem było to iż miałam niedobór chormonów nadnerczy i innych po uzupełnieniu wszystko jak ręką odią super sie czuje oczywiście gruczolaka jeszcze mam i to pokaźnych rozmiarów bo 20 mm 15mm 17mm ale i jego zwalcze grunt że dobrze sie czuje i mogę NORMALNIE funkcjonować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka__p
dziekuję wam za odpowiedzi. jutro idę jeszce raz na PRL i LH . Bóle głowy , senność , apatia, zmęczenie fizyczne i psychiczne bardzo mi doskwierają. Wzrok tez mi się sypie. Zastanawiam się czy to badanie LH jest konieczne? mam 26 lat i 2-letniego synka. mialal robione badanie TK ale niby jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TK przewaznie jest
wporzadku przy mikrogruczolakach , niezaszkodzi zrobic rezonsnu i innych badan typu LH ktróe masz zalecone , przynajmniej o tyle bedziesz spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siora
Heja wszystkim, w poniedziałek zrobiłam badanka i okazało się, że mam wynik PROLAKTYNA 259,3 ;( Pani ginekolog tak jęknęła, że od poniedziałku chodzę i ryczę;( Bardzo dziękuję za to forum dziewczyny, bo troszkę mi lepiej jak już cosik wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siora
Ginekolog chce mnie teraz wysłać na rezonans. Myślicie, ze to na pewno gruczolak? nie mam żadnych specjalnych objawów, oprócz braku okresu ostatnio i stresu w pracy;( ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie 259 ng/ml, o tych jednostach piszesz? Bo jak tak to nie dziwie sie ze jękneła. Dopóki nie zrobisz rezonansu to sie nei przekonasz. Moze wkradł sie jakiś błąd-zawsze istnieje taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siora
Mówisz, ze to taki mega wynik? matko;( dzisiaj robilam powtórke badań - zobaczymy, skąd takie świństwa się biorą? fakt, że stresu w pracy mam mnóstwo. Od dzisiaj na melisie i powoli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×