Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość ingloot
mam 17 lat , kilka tyg temu uprawialam peting z chlopakiem , nasienie skapło w okolice pochwy troszke i sie boje ze zaszlam w ciaze, chlopak ten zerwał ze mna i wyjechał na stałe do kanady tam ma rodzine, boje sie bo mam ojawy ciazowe, o czasu tego pettingu zaczełam robic testy ciazowe, pierwszy zrobiłam 7 dni po petingu , nastepny w dniu spodziewanej @ , nastepny 3 tyg po pettingu , nastepne juz co pare dni , zrobiłam 7 testów ciążowych m wyszły neg, wszystkie robiłam raniutko jednak oje sie ze to ciaza o mam ojawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ingloot jesli masz watpliwosci powinnas isc do lekarza ktory rozwieje twoje watpliwosci a na testy szkoda kasy i bez sensu robic ich tyle.Jesli nie masz @ to nie czekaj a dlugo ci sie spoznia? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuula
hej dziewuszki! wiecie kochane co się okazało po usg u gina?? Jestem w ciąży, to 5 tydzień!!! Jak robiłam badania na tą prolaktyne to już byłam w ciąży, ale mlekotok był dużo wcześniej więc z tąd moje poejżenia że za wysoką prolaktynę mam już jakiś czas... Teraz boję się o moją dzidzię, bo przy tej prolaktynie ponoć łatwo o poronienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
Madziuula! To wspaniała wiadomość.Nie martw się na zapas. Napewno wszystko bedzie dobrze a za niecale osiem miesięcy bedziesz tuliła w ramionach maleńka istotkę. Wielkie gratulacje i bardzo dbaj o siebie,to jedyny czas, gdy mozesz pozwolic rozpieszczać siebie bez rzadnych wyrzutów sumienia;). Pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki. Forumowiczów też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulula GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!! Ja jak bylam w ciazy 2 to bralam pol bromka rano i pół wieczorkiem oraz dufaston........... Lez i oszczedzaj sie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziula Swietna wiadomosc wielkie Gratulacje aby wiecej takich nowin bylo na tym forum pozdrawiam wszystkie babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie o te bóle głowy. Ja od dłuższego czasu mam takie straszne bóle głowy, że zadne tabletki nie pomagają. W zeszłym roku miałam 2 razy robiony rezonans i okazało się, ze gruczolaka nie ma ale jest ucisk przysadki mózgowej. Bóle głowy zaczynają sie od oczu, szczególnie od prawego oka i koncentrują na czubku głowy. Czasami trzyma po kilkanaście godzin. Tramal jest bezradny. Jutro ide do okulisty na badania. Mlekotoku nie mam ale bardzo bolą mnie sutki a właściwie całe piersi. Powiedzcie mi, czym zbijacie ból głowy, moze macie jakieś własne wypróbowane sposoby, bo ja juz powoli tracę zmysły. Nie da się normalnie funkcjonować a po tych lekach co mam to jestem po prostu jak na haju i nie mam siły na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borzeska
ja po wielu próbach najbardziej pomagała zwykła polopiryna s.. wypróbuj.. mnie tramal najpierw pomagał ale potem już nie dawal rady, a polopiryna dała radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Trochę mnie tu nie było i widzę nowe \"twarze\". Jak zawsze nie wiem czy to dobrze że nas przybywa. Fajnie bo mamy do kogo się zwrócić z naszymi problemami ale wolałabym żebyśmy wogóle nie miały o czym pisać. madziuula. Gratuluję!!! Świetna wiadomość:) Ja dalej siedzę w domku. Miałam jechać w przyszłym tygodniu na badania i przekonać się w końcu jaki efekt przyniosła operacja, ale okazało się że endokrynolog do którego miałam się zgłosić jest na urlopie. Muszę więc jeszcze trochę poczekać. Beatko, co z Twoją operacją? Była już? Pozdrawiam wszystkich papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do:tu_kasia helloł...chciałabym się dowiedziec czegoś o twojej operacji, ponieważ ja mam się stawić w Wa-wie w poniedzialek na 8 rano i tez bede czekala na operacje:-/ troche sie obawiam....jakie badania robią przed zabiegiem? i ile leżałaś w szpitalu po? Prosze o jakąś odp bo mnie tu zżera ciekawość. Gratuluję wszystkim, którym się ju udało \"zaciążyć\"< madziula>, tez mam nadzieje ze mi się uda..... Trzymajcie się wszyscy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
witam wszstkich:)rowniez dawno utaj nie bylam,moja operacja odwleka sie i mnimo ze jestem w Ameryce czuje sie jak bym byla w Rosji,lekarze odwlekaja moja operecje twierdzac ze nie moga zgrac zespolu lekarzy:(,ale ide we wtorek do innego lekarza dowiem sie wiec ile bedzie mnie kosztowac operacja,bo ilez mozna czekac,a glowa jak bolala tak boli caly czas moj intruz z pewnoscia nadal sobie rosnie ma juz ponad 2 cm .Mam pytanie do osob ktorzy sa juz po operacji-a ile lekarzy bylo przy waszej operacji? pozdrawiam cieplutko z goracej Florydy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Norka_86. Nie ma się czego obawiać. Sama operacja to nic strasznego. Zasypiasz a gdy się obudzisz jest już po wszystkim. Najbardziej nieprzyjemne jest wyciąganie setonów z nosa dobę po operacji, ale to też da się przeżyć. Jeżeli chodzi o badania, to ja dostałam listę badań, które musiałam zrobić ambulatoryjnie, we własnym zakresie. W szpitalu miałam robiony rezonans i badanie na krzepliwość krwi. Standardowo po operacji trzeba poleżeć około 7-8 dni w szpitalu. Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem. Trzymam kciuki:) Będzie dobrze. MUSI BYĆ!!! Beatko, miałam nadzieję, że w końcu ustalili termin. Pomyśl nad przyjazdem do Polski:) Może będzie taniej i szybciej. Czeakm na wieści we wtorek. Daj znać jak coś ustalisz z nowym lekarzem. Pozdrawiam wszystkich papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatko Ja mialam operacje 1997roku i operowal mnie jeden i mialam trepanacje czaszki nie wiem ilu lekarzy musi byc przy operacji jesli chodzi przez nos Pozdrawiam Was dziewuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilusiaa
cześć dziewczynki, poradźcie proszę, bo znów pojawił się problem natury kobiecej :( Mam pytanie, czy duży stres może spowodować wcześniejsze wystąpienie miesiączki? Ostatnie 2 tygodnie były dla mnie bardzo ciężkie, zmarła moja babcia, pojawiły się inne nieprzyjemne sytuacje.. Ostatni okres miałam 18 kwietnia i był baaardzo, bardzo skąpy jak nigdy.. A dziś jest 10 maja, wystąpiło pierwsze plamienie już i tylko się modlę, aby znów nie było tak skąpo, bo na razie tak się zapowiada.. Taka przedwczesna miesiączka to też może być objawem gruczolaka? Czy tylko spóźniające się? W poniedziałek wypadnie 3 dzień cyklu, poniedziałek mam akurat wolny..pójdę i zrobię to badania na prolaktynę, choć strasznie się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki ;) Jak zyjecie? Co tam dobrego u Was słychac? Dawno mnie tu nie było. Mąż bierze Bromergon, ale nie czuje sie po nim za dobrze - szczególnie wieczorem gdy przyjmuje 1,5 tabletki to go potem \"muli\" na żołądku :( Zrobil sobie teraz badanie prolaktyny i po miesiącu przyjmowania leków wciąż grubo ponad 200 :( Cholera myslałam, ze jej poziom szybciej spada.... Jak to jest? Chyba tutaj czytałam ze jednej kolezance spadło prawie do normy, ale w jakim czasie??? Za tydzien wizyta kontrolna u dr Zielinskiego w Wawie. Ciekawe co powie... A ja jeszcze 3 tygodnie i zostanę mamą :) No o ile Niunia zechce wyjśc ;) Pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muli, muli-trzeba sie przyzwyczaić a to trochę trwa, niestety. A bierze leki tuż przed snem?Ważne są tez odstępy godzinowe-ja na początku nie ustaliłam sobie konkretnych równych odstępów i było bardzo niedobrze. Teraz biorę pod zegarek i jest dobrze-ale to lata praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilusiaa ja też wczoraj robiłam badanie kontrolne -po pół roku od ostatniego i dziś odbiorę wynik. Tak więc trzymajmy za siebie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yielonooka
Witam wszystkich Przez dłuższy czasu przyglądam się waszemu forum i zdobyłam się na odwagę napisać,czytając wasze wypowiedzi to każda z was ma gruczolaka ,chciałam wam opisać mój przypadek może któraś miała i mi podpowie co mam dalej robić bo do końca to jest nie wyjaśnione.,więc mam 43 lata u mnie zaczęło 3,5 roku temu zaczął zanikać mi okres doszło do tego ze miałam co pól roku plamienie i straszne pragnienie picia,zaczęłam więc dużo pic wiąże się z tym moje przytycie ,bóle głowy i osłabienie a także zaburzenie widzenia ale znikome,podejrzewałam ze to od kręgosłupa. Czas mi pokazywała się znikoma ilość krwi w lewej dziurce nosa,myślałam ciężko pracuję więc może to osłabienie,ale kiedy okres się całkowicie zatrzymał więc udałam się do ginekologa to bylo2006 r,przepisał mi luteinę na wywołanie okresu,owszem udało się,kiedy dostałam okres zaczęłam zażywać tabletki anty koncepcyjne na uregulowanie ,i tu po 1 miesiącu stosowania zauważyłam mletotok,udałam się do ginekologa ,skierował mnie na PRL,okazała się ze ma 70 coś tam a norma jest od 3-30 w zależności w jakich symbolach jest pisana,przepisała mi bromergonm2 razy dziennie i nawet było trochę lepiej,tzn dostałam okres na dwa miesiące no i wzrok mi się poprawił,ale po 3 miesiącach odstawił i za dwa tygodnie kontrolne PRL,skoczyło na 189 po tym czasie znów brak okresu i powraca wszystkie objawy ,wysłał mnie do endo, dawkę bromka 2razy dnia ,i tak ciągnęłam przez 3 miesiące nic mnie nie leczył tylko miałam robić kontrolna PRL,owszem spadała,ale brak okresu złe samopoczucie więc wybrałam się do innego endo.Ten podwyższył dawkę bromka i dał skierowanie na rezonans,wykonałam go 30.11 2007r.Owszem wyszedł mikro gruczolak o wielkości 5mm w części bocznej lewej,ucieszyłam się bo czyając, a wszędzie jest napiane ze one nie są takie złe i można je wyleczyć ,no i oczywiście okres pokazał się znów na 2 miesiące .Po następnej wizycie u endo zwiększył dawkę bromka na 5 tabletek znów okres pojawił się na 2 miesiące i wszystko wróciło z powrotem osłabienie półpasiec ,potem ,kanał nadgarstka,i inne dolegliwości,w tym czasie oko prawe zaczęło mnie bardzo bolec i zaczęłam widzieć niewyraźnie,a także bóle głowy nad okiem,wiec zgłosiłam to endo,ale on nic poszłam więc do okulisty okazało się ze mam defekt prawym oku w tym czasie tak samo dostałam skierowanie do neurochirurga ,po konsultacji orzekł ze mikro gruczolak jest zbyt mały na operacje i skierował mnie s powrotem do endo,ten dodatkowo przepisał mi Spironal trochę jest mi lepiej ale okresu nadal mniemam okresu tylko plamienie się pokazało a w dodatku krew z lewej dziurki nosa pokazuje się częściej mam uczucie jak bym ta dziurkę miała zatkaną i dalej stoję w kropce co mam robić czy to miro gruczolak jeżeli PRL spadło do 3a oko nadal boli i głowa nad okiem ,może któraś pomoże mi i podpowie co ma robić i gdzie się udać jestem z Krakowa może jest dobry endo w tym mieście,trochę tego dużo ale musiałam opisać wszystko po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Lusia79 Mąż zazwyc zaj zażywa Bromek przy posialkach - śniadania, kolacja... a wiadomo jak się je - raz śniadanie o 8mej, a raz o 10tej.... W takim razie spróbujemy tak jak mówisz - o stałych porach. Kurde, troche sie zmartwiłam bo pierwsze badanie prolaktyny jakie mąż robił jakies 1,5 mca temu wykazało poziom ponad 200 - bo nie bylo to badanie z dokładnym oznaczeniem poziomu prolaktyny... Dr Zielinski zalecił ponowne badanie po miesiącu przyjmowania Bromergeronu - tym razem zrobilismy z dokladnym oznaczeniem i wyszło 700 :( Martwie się, bo pomimo, iż nie wiem ile mial wcześniej /byc moze duzo wiecej/ myslałam, ze prolaktyna spadnie mu poniżej tych 200 :( Nie znam sie wieć nie wiem czy ten spadek powinien byc juz bardzo znaczny po 1 m-cu zazywania leku? Lusiu79 a Ty bierzesz Bromergon i pierwsze kontrolne badanie miałas robione dopiero teraz - po pól roku? Nie ejstem w temacie i nie wiem czy robiłas badanie prolaktyny czy moze byłas na rezonansie? W kazdym bądx razie 3mam kciuki za dobre wyniki... i jesli mozesz daj znac jak ta prolaktyna ksztaltowała sie u Ciebie podczas brania leków. Wielkie dzieki i pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edi Lusi to weteranka w
leczeniu (jesli moge tak Lusua napisac;-) - dawno mnie tu nie było wiec cie serdecznie pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMZ
w Krakowie jest klinika na Kopernika i najlepszymi endykrynologami są doktor Gołkowski i doktor Huszno !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Madziuuli witaj odebralam swoje wyniki i po 3 miesiecznym leczeniu dostinexem prolaktyna spadla mi z 5 tys do 88 (nie znam sie na tych jednostkach ale podobno teraz mam ponizej normy...) pozatym jak wczesniej pisalam mój gruczolak zmniejszyl sie o polowe. jestem dobrej mysli i łykam dalej tabletki. kolejny rezonans mam robic w lipcu - ciekawe co na nim wyjdzie. pozdrawiam was wszystkie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Yielonooka, widzę, że jesteś \"kolejnym przypadkiem\", który lekarze traktują chyba jak zło konieczne. Przede wszystkim nie poddawaj się:) Niestety nie pomogę Ci w znalezieniu dobrego endokrynologa w Krakowie ale mam nadzieję, że takiego znajdziesz. Poszukaj na forum, gdzieś powinny być namiary. Trzymam za Ciebie kciuki:) Edi29, Ty kobieto nie zamartwiaj się teraz prolaktyną męża, jest w dobrych rękach:) Zostały Ci tylko trzy tygodnie \"spokoju\", powinnaś wypoczywać bo później możesz nie mieć na to czasu:) Czekamy na wieści. Beatko, byłaś u lekarza? Ustalił coś? Pozdrawiam wszystkich papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yielonooka
dzięki byłam tez i na Kopernika ale nie zostałam przyjeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yielonooka
do MMZ może znasz ewentualnie adres do gabinetu prywatnego,z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Tu Kasia A no ja juz taka jestem, że nie umiem sie nie martwić.... Szkoda, ze nie zrobilismy dokładnego badania prolaktyny wtedy - wiedziałabym chociaz czy spada, a tak? Dupa :( Ale tak sobie myślę, że niecały miesiąc to troche mało jak na ocenę działania Bromka.... Jutro dzwonię do Zielińskiego i zobacze co powie... Bo lurde bez sensu, żeby mąż jechał do Wawy tylko po to, aby uslyszec, ze ma zwiekszyc dawkę... Zobaczymy.... A mała juz gotowa na wyjście, ale niech tam sobie jeszcze posiedzi ;) Oczywiście poinformuję jak już bedzie nas troje :) Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi ja biore Bromka juz 3 lata. Na początku efekt był super z 85 spadło na 29(norma 25) po 3 miesiacach na 2 tabletkach dziennie. teraz biore 4 tabletki i niestety wczoraj zobaczyłam na wyniku ze prl stoi w miejscu od grudnia 62. Mało to pocieszające.Gruczolak 5 mm. Więcej napisze koło południa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupełniając Na początku miałam powiedziane ze na noc mama brać tuż przed snem, a rano brałam podczas śniadania. Wyglądało to tak ze całe przed południe mnie muliło.Dopiero ktoś mi powiedział ze powinnam sobie ustalić 12 godzinne odstępy aby poziom leku we krwi tak sie nie wahał. I tak brałam o 22 i spać, a potem o 10 . Inaczej nie dało sie funkcjonować. Potem jak prl poszła w góre dorzucili mi jeszcze trochę więc było tak, 8 rano pól tabletki, o 12 całą i o 22 półtorej. Tak sobie ustaliłam i organizm wtedy pięknie sie przyzwyczaił. Moja prl huśta sie na tym leku a teraz nawet pomimo zwiększenia ilości nie spada. Na szczęście są inne leki z inną substancją czynną. Ktoś jeszcze-chyba na tym wątku namawiał do zażywania leków bardzo regularnie-praktycznie pod zegarek. Ale i tak nie widzę w tym większego efektu. A co do posiłków to podobno jak bierze sie podczas posiłków mniej muli-tak, ale ja na noc biorę na pusty żołądek i jakoś nic mi nie dolega. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×