Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Karrolina79
Do Es!!:) Nie martw się na zapas. Ja podejrzewam u siebie gruczolaka, na rezonans mam się umówić, ale jestem dobrej myśli, nawet jak będę miała gruczolaka to są dwa rodzaje mikro i makro, więc głowa do góry. To nie jest wyrok! Trzymaj się, trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dziewczyno nie przejmuj się na zapas... Ja mam pytanie do MMKK... pisałaś coś o dr. Zielińskim, czy to jakiś specjalista w tej dziedzinie...?? I gdzie i w jakim mieście on przyjmuje?? Z góry dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka28
do karrolina 79 co do aparatu ortodontycznego to niestety musisz zdjąc aparat do rezonansu ja miałam aparat i dlatego musiałam mieć przełożony rezonans... nikt ci nie zrobi rezonsu z aparatem - zresztą pożadny lekarz od razu Ci powie że trzeba go najpierw zdjąć powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolina79
Do Izka28 Dzięki za wiadomość. Kucze!! Czy TY zdjemowałaś aparat do rezonansu czy czekałaś aż zdejmą Ci w planowanym terminie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka28
do karrolina79 zdejmowałam aparat po roku noszenia specjalnie na rezonans bo najpierw zrobili mi tomografie i ona ukazała makrogruczolaka, jak zrobiłam rezonans okazło sie ze tomografia była niedokładna bo mam mikrogruczolaka aparat nosiłam tylko rok - cos podziałało, teraz nosze na noc aparat który sie sciąga pewnie ortodonta Ci go zaproponuje ale nie daje już tego co stały, nosze go żeby ząbki nie wróciły na swoje miejsce powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ulenncji Jeżeli cofniesz się kilka lub kilkanascie stron, to przekonasz się, że tu prawie wszyscy piszą o dr Zielinskim z Warszawy. Tak , to neurochirurg - specjalizuje sie w guzach przysadki mozgowej, doskonały fachowiec, o ile nie nawet najlepszy w Polsce. Super gośc, warto pojechac do niego, ale musisz miec wynik rezonansu. Przyjmuje prywatnie na Mokotowskiej 6 w Przychodni Lekarzy Wojskowych tel do rejestracji: 0-22 8258599 ( wizyta kosztuje 210 zł), a pracuje w Wojskowym Instytucie Medycznym we Warszawie na Szaserów, tam wykonuje operacje. Tel kom. do dr: 603 122 822 Ja osobiscie polecam go wszystkim.....jestem przypadkiem nad ktorym inni lekarze nie mogli sobie dac rady...leki, leki, leki....i nic, guz ani drgnął. Inny pan profesor zresztą, chciał mi usunąc guza w połowie, a resztę naswietlic, kto wie co by ze mną teraz było. Pojechałam do Warszawy prywatnie ( dowiedziałam się o Zielińskim z tego forum), on zdecydował o operacji, podał termin i jakie badania mam zrobic. I dawno mam to za sobą. Miesiaczkuję teraz regularnie ( właśnie dziś dostałam okres-dlatego dwa dni wczesniej bolała głowa). W inne dni mnie nie boli wcale.... a co do wagi...jak wczesniej tyłam...teraz chudnę....mam już 12 kg mniej od czasu operacji...(i naprawdę nie stosuję żadnej diety. W moim przypadku wszystkiemu winien był makrogruczolak. Dziś mija dokładnie 5 miesięcy od operacji!!!!! Moje samopoczucie przed i po operacji jest nie do porównania, jest o niebo lepiej. Pozdrawiam wszystkich, głowy do gory...skoro ze mną jest OK, to Wam też musi się udac!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MMKK
jak duzy był Twój gruczolak i czy rósł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomografia komputerowa jest nie miarodajna-ja też to przerabiałam a sobie. Karrolina tak mi sie właśnie wydawało ze niestety aparat będzie trzeba zdjąć. Trzymamy kciuki aby gruczolaka jednak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolina79
Do Lusia!!! Dzięki wielkie. Teraz 12 czerwca idę do ortodonty to się spytam jak długo będę nosiała aparat, ale obawiam się, że to jeszcze potrwa. Założony miałam w październiku:((. Och, szkoda gadać. A tak już się cieszyłam (dziwnie to zabrzmi), że zrobią rezonans i się dowiem czy coś jest na przysadce czy nie a tu aparat, no nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srednia
witam Wszystkich:) MMKK - bardzo sie ciesze, ze rezonans wykazal to co wykazal, czyli nic;) GRATULUJE!! i z niecierpliwoscia czekam na taki sam opis mojego wyniku rezonansu:) U mnie minely 2 miesiace po operacji. Czuje sie dobrze, glowa mnie nie boli a po 2 latach dostalam miesiaczke :) Niestety ostatnio zrobilam badania kontrolne i prolaktyna znowu jest powyzej normy- ok38;(((( Bardzo sie zmartwilam i nawet powtorzylam badanie w innzm labolatorium ale niestety nic nizej. Zaznacze tzlko, ze zaraz po operacji PRL z 400 spadla do 18.... Rezonans kontrolny mam dopiero pod koniec lipca wiec nic innego nie pozostaje mi jak tzlko czekac. Ale staram sie myslec pozytywnie. Pozdrawiam Was cieplo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MMKK ;) Wielkie dzięki za info... Chyba tam się zgłoszę, muszę przejechać pół Polski ale może warto :) Chociaż lekarz neurochirurg w Krakowie powiedział, że mogą mi tam zrobić operację. A jeszcze jedno... płaciłaś coś za operację, czy pokrywa ją w całości NFZ?? Mam podobny przypadek do twojego... leki, leki a gruczolak ani drgnie... jaki był taki jest. Tylko PRL się zmienia, jak odstawiłam Naprolac, to po około pół roku znowu PRL idzie do góry. Jeszcze raz dziękuję za informacje :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traaadeus
Witam, Moja siostra pare lat temu miala gruczolaka przysadki mozgowej. Usunieto go, brala tabletki, lekarz uznal ze wszystko jest ok, pozostalosci po guzie mialy sie zasuszyc. Tymczasem mamy prawie 6 rok od operacji a mojej siostrze opuchła prawa skroń, opadła prawie calkowicie prawa powieka. Rezonans glowy nic nie wykazal. Lekarz twierdzi ze to niby zatrzymanie wody w organizmie, a mojej siostrze zaczyna pojawiac sie bol pod oczodolem? Co to moze byc? Znacie adres jakiegos lekarza ktory by mogl pomoc:( Czekam niecierpliwie na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie wszystkich a w szczególności: gaga2, Ewa2007 i Tu_Kasia W piątek opuściłam szpital i czuję się naprawdę dobrze po operacji. NIe powiem,że było ok.Ból jest nie do opisania ale podobno każdy inaczej to przechodzi. Ja wyglądałam jakbym miała 3 razy większą twarz... Na szczęście minęło i teraz wszystko powoli wraca badź już wróciło do normy. Niestety leczenie jeszcze potrwa, bo to dopiero początek ale najważniejsze, że guza nie ma... Wszystkim tym, coprzed operacją życzę powodzenia. Tym co w trakcie leczenia- wytrwałości. Tym, co po - wiary!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Karolinko, bardzo Cię przepraszam ale nie zapytałam lekarza o rezonans. Widzę jednak, że dziewczyny dały Ci odpowiedź. Powinni jakoś rozwiązać ten problem bo trochę osób nosi aparaty a nigdy nie wiadomo co kogo spotka. Mam nadzieję, że u Ciebie nic jednak nie znajdą:) Przy akromegalii powiększają się dłonie, stopy, język, nos. Do tego może dojść cukrzyca, nadciśnienie, powiększone narządy wewnętrzne, nadmierna potliwość, owłosienie. Na szczęście u mnie \"w środku\" było wszystko w porządku. Srednia, ta prolaktyna to może tylko taki chwilowy wyskok. Trzymam kciuki żeby tak było:) Ulencja86, do dr Zielińskiego naprawdę warto pojechać. Do niego zgłaszają się pacjenci z całej Polski i napewno nie żałują. Ja przynajmniej nie żałuję a też mam spory kawałek do Warszawy. Za operację nie płacisz, tylko przed musisz zrobić trochę badań z których część jest płatna. Ale naprawdę warto:) Traaadeus, a co na to okulista? Skoro rezonans nic nie wykazał to dobry znak. Powodzenia. Moje wyniki w normie. Co prawda muszę poczekać na najważniejszy wynik, testu obciążenia glukozą, ale jestem dobrej myśli:) Pozdrawiam wszystkich gorąco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciwciałko, SUPER, że jesteś już po wszystkim cała i mam nadzieję, że zdrowa. Bardzo się cieszę, że dobrze się czujesz:) Teraz musisz dużo odpoczywać i dbać o siebie. Wskazane nawet rozpieszczanie:) Mam jeszcze pytanko. Czy któraś z Was miała może obniżone TSH po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
witam wszysrkich po dlugiej nieobecnosc.nie pisalam gdyz myslalam ze w mojej sprawie cos sie rostrzygnie moze.Poszlam prywatnie do lekarza(floryda) zapytac sie o cene operacji mial mi odpowiedziec za tydzien mija juz 3 i dalej sie nie dowiedzial nie mnial czasu niestety.Wybieram sie w poniedzialek do szpitala do NY prosze napiszcie mi koniecznie jakie mam zadac pytania na temat wynikow?nigdy mi nic nie mowiano teraz sobie przetlumacze wszystko zanim wyjade i moze cos wiecej sie dowiem pozdrawiam cieplo-adekwatnie do pogody+29:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój gruczolak był na : 2,5 cm na 1,8 cm, na 1,4 cm, nie rósł od czasu jak mi go zdiagnozowali, czyli przez 3 lata mniej więcej taki sam. Wymiary minimalnie różniły się na rezonansach, ale dr Zieliński powiedział, że to jest bez zmian, zalezy pod jakim kątem jest przekrój. Operacja nic nie kosztuje wszystko przez NFZ. U mnie leki nie działały, nawet dostinex ( na początku prl była 700, po 2 miesiącach 400, po kolejnych 2miesiącach 200....i potyem już nie chciała spadać, wahała się od 170-220 nl/l. Dlatego musiała byc operacja. Ale widzę duże zmiany: bo okres wreszcie mam regularnie, bez leków, a przedtem gdyby nie tabletki na wywołanie to nie było by wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_kika
Hej, od dwoch tygodni chodze po lekarzach i robię badania. Od roku mam zwroty głowy, mdlałam silne bóle głowy. Byłam u neurologa i mnei olał i powiedział ze mam ćwiczyć to to przejdzie, dwa tygodnie temu robiąc kontrolne badania u okulisty okazało się że mam ciśneinie w oku. podejrzewano jaskre i zrobiono i badanie pola widzenia. Okazało się że mam bardzo ograniczone i tracę wzrok. Badania na jaskrę ją wykluczyły. Podejrzewają guza przysadki zrobiłam badania na prolaktynę i mam 186,5 mlU/l przed obciązeniem i 3845 mlU/l po obciażeniu (norma 72-511). w piątek miałam badanie MRI ale czekam na wyniki. czy to moze być guz przysadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_kika
chciałam jeszcze dodać ze mam 2 dzieci i zadnych problemów kobiecych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZKA28
Witajcie! odebrałam dzisiaj wyniki i szok - prolaktyna poniżej normy :-0 reszta hormonów również.... ciesze się niezmiernie :-) bo staramy sie o dzidziusia (już 1,5roku) i mam nadzieję że w końcu się uda :-) hmmm chociaż nie chce zapeszać ;-) jutro jade na kontrole do Gliwic.... pozdraiwam Wszystkich forumowiczów i zycze takich wyników jak moje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
Przeciwciało. To świetna wiadomość, juzmasz tego dziada z glowy i w przenośni i w rzeczywistosci. Bardzo się cieszę.Teraz tylko dobrać odpowiednio leki i świat stoi otworem!!! Powodzenia! Wracaj szybciutko do kondycji. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
Nie wiem czy to ważne... ale nad moją działką lataly bociany;) Nie jestem przesądna, ale... może w końcu coś przyniosą ;) Pozdrawiam serdecznie wszystkie kobitki starające się.. i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Witam po przerwie, Tu Kasia, Kasienko jak sie czujesz? bo jak patrze po zdjeciach to mi piekniejesz w oczach ;-)))) Beata, ciesze sie ze Cie slysze ale zmartwilas mnie, ze nadal czekasz na operacje. Beatko, w Polsce przed operacja trzeba bylo sprawdzic grupe krwi i krzepliwosc krwi, prolaktyne, gh, mocz, morfologia, OB, antygeny HBS, HIV, mocznik, kreatynina, sol potas, ekg serca i rtg klatki piersiowej. Daj znac co powiedzieci ci lekarze, Karrolina 79 akromegalia jest rzadka choroba ale jak widzisz my obie Kasie dzielnie z nia walczymy. jest to nadmierne wydzielanie hormonu wzrostu przez gruczolaka przysadki czyli nie rosniemy w zwyz ale nadal nam rosna organy wewnetrzne co bez leczenia by grozilo nam zaduszeniem, sa problemy ze stawami, problemy kobiece, nadmierna potliwosc, rosna nam stopy i rece, mamy bujne owlosienie, sa problemy ze wzrokiem i bole glowy. ale operacja dala nam szanse na nowe zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolina79
witajcie!! Ostatnio byłam u nowego lekarza-endokrynologa. Powiedziałam jej o moich przypuszczeniach o guzie przysadki. Ja mam cykle 35dniowe, pani dr powiedziała, że nie mogę mieć gruczolaka, bo mam jednak miesiączkę. Poza tym moja PRL, może okazać się nie taka wysoka, muszę tylko zrobić badanie makro-PRL, to takie bardzo dokładne badanie PRL, robić mają mi je w szpitalu, bo mają lepszy, bardziej dokładny sprzęt. Ta makro cząsteczka PRL niby podwyższa poziom PRL, ale nie świadczy o wysokim poziomie samej PRL. Jakby zaburza właściwy jej poziom. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłam. Wczoraj zrobili mi też biopsję tarczycy, teraz czekam na wynik, nie lubię tego czekanie to jest najgorsze, już samo badanie nie jest straszne jak to oczekiwanie. Cieszę się, że u wielu z Was wszystko idzie ku dobremu, mam nadzieję, że mnie też w końcu ktoś dobrze zdiagnozuje. Bo teraz szukam lekarza, byłam już u jednej pani dr, ale nie wzbudzila mojego zaufania, wczoraj u innego lekarza, a 17 czerwca idę do pani prof.która zajmuje się wstrzykiwaniem etanolu w guza tarczycy. Zobaczymy Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karrolina chodzi tutaj o big big prolaktynę-czyli cząsteczki prolaktyny związane z przeciwciałem które nie są aktywne. Prolaktyna aktywna biologicznie ma masę ok 27 kDa a ta big big nawet do 150 kDa.Jest jeszcze pośrednia. Ostatnio była o tym mowa w topiku prolaktyna. A ja porzucam Bromka na rzecz Norprolacu-będę próbować na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Kasiu, czuję się rewelacyjnie:) zmiany były mi potrzebne. Karolina79, obecność miesiączki wcale nie wyklucza gruczolaka. Ja nie miałam żadnych problemów kobiecych a jednak guz był. Oby jednak u Ciebie go nie było. Napisz proszę po co ta pani prof. wstrzykuje etanol w guzy tarczycy? Basia_kilka, objawy które opisałaś mogą wskazywać na obecność gruczolaka, ale czy jest, czy go nie ma, pokarze rezonans. Napisz jak będzie wynik. Trzymam kciuki:) Powodzenia. Beatko, domyślam się że to całe oczekiwanie nie jest dla Ciebie łatwe. Pamiętaj jednak, że jesteśmy z Tobą:) POZDRAWIAM WSZYSTKICH:) Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolina79
Hejka Tu Kasia! Wiem, że to, że pani dr może nie mieć racji, ale teraz i tak nie mogę zrobić rezonansu, bo mam aparat i noszę go od października, więc teraz nie mam co się martwić czy tam coś mam czy nie. Etanol się wstrzykuje by nie rósł, a dokładniej by zmalał, bo etanol powoduje denaturacje bialka guza. Metoda ta jest znana od 15 w PL, ale żaden lekarz do tej pory mi tego nie powiedział, dla nich najlepiej dać się pociąć. A dla mnie to ostateczność. Najpierw muszę spróbować innych sposobów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolina79
Czy ktoś miał takie objawy jak ja, że okres był (ja mam 35 dniowy cykl), ból głowy, z bólem oczu, lenistwo, PRL wysoka. A dr powiedziała, że to wyklucza gruczolaka przysadki. Dla mnie lekko to potraktowała. To nie znaczy, że bym chciała go mieć, NIE, ale samo podejście lekarza wkurza. Jak można tylko na podstawie takich wyników PRL odrazu wykluczyć moje przypuszczenia. Zrobię te badania co mi zleciła ta dr, czyli Makro-PRL, już jestem po biopsji, czekam na wynik jak już pisałam, mam też zrobić RTG, bo mój guz tarczycy skierowany jest do tchawicy. Oj już bym chciała by było wiadomo, sukces to TRAFNA DIAGNOZA, będę powtarzać to do znudzenia:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa2007
Pezeciwciaiko Cieszę się że jeż jest po. Opuchlizna zejdzie trzeba trochę czsu. Zobaczysz o wszyskim zapomnisz najważniejsz że po :) teraz tylko do przodu. Ja wczoraj miałam kontrolny rezonan ale oczywiści na wyniki muszę czekać i mam nadzieję że będzie taki jak MMKK :) Tu -KASIA Jakie masz TSH? Ja mam też obniżone TSH 0 .061 . Mój endo powiedział żebym tym się nie przejmowała ale ja brałam LETROX 100 to zmniejszył mi dawkę o połowę i zrobić mam badania pod koniec czerwa. Operację miałam w listopadzie, w styczniu TSH miałam w normie a teraz takie niskie ;( A co tobie mówi lekarz? też ok???? Mnie się wydaję że mnią zajmuje się dobry endo u niego leżałam przed operacją i po operacji też leżałam na oddziale w celu badań kontrolnych. JEst to dr wskazany przez dr Zielińskiego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×