Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Dotka 82
Do marcin_szczecin Czy miałeś robiony rezonans przysadki? jak nie to sobie szybko zrób. Możliwe, że takie wyniki wskazują na gruczolaka przysadki. Jeśli się okaże to prawdą to nie ma co się zastanawiać i trzeba sie decydować ma operację . Im wcześniej tym lepiej przy takich dolegliwościach jak Choroba Cuchinga. Nie ma co czekać. Ja miałam mikrogruczolaka przysadki wielkość 5 mm , zdiagnozowali u mnie Zespół Cuschinga ACTH zależny z mikrogruczolakiem przysadki i jak tylko dowiedziałam się o gruczolaku od razu zdecydowałam się na operację, miałam ją miesiąc po zdiagnozowaniu choroby. Teraz wracam do życia i zdrowia :) budowa ciała powraca do czasów jak byłam kompletnie zdrowa, wyniki jak na razie mam dobre , to dzięki temu że zdecydowałam się tak szybko na operację. Marcinie głowa do góry , wierzę że wszystko przetrzymasz jak niejedna z nas. Musisz mieć wiarę we własne siły , i w to , że nie tylko ty jeden sam przechodzisz to wszystko :) Życzę Ci i wszystkim dużo zdrówka :) Pozdrawiam Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana29
Mam 32 lata. Lekarka stwierdział u mnie początki menopauzy, ponieważ nie mam miesiączki juz od kilku lat i poziom hormonów-progestron i estradiol jest bardzo bardzo niski. Czy mogę mieć gruczolaka przy prolaktynie - 4,39 ng/ml. źle się czuje , mam częste bóle głowy, pogarsza mi się wzrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka75
Dzięki wszystkim którzy dali mi namiary na endokrynologa, bo mam zamiar działać w tym kierunku (jestem w 40 dniu cyklu? bo już nie wiem jak to liczyć i dalej nie mam okresu) na razie jestem po rentgenie okolic siodełka tureckiego, wszystko ok, wiem, że to badanie nie jest wystarczające, ale tak sobie myślę, że gdyby było coś dużego, to chyba by mi tam wyszło (tak się przynajmniej pocieszam, jeśli jestem w błędzie, to mnie sprostujcie :-( ) Diana29 a jak Ci się ten wzrok pogarsza? Normalna wada typu krótkowzroczność, czy ograniczenia w polu widzenia? Sorki za może niedorzeczne pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana29
Wzrok mi sie pogarsza lewe oko to niedowidzenie, krtkowzroczność. I jeszcze bóle głowy. lekarka twierdzi że to przez menopauze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
Diana 29 natychmiast wybiez sie do innego lekarza,popros o robienie rezonansu,podziel sie z nim swoimi obawami,zycze powodzenia i napisz konoecznie co powiedzial lekarz buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia a jakie Ci wyszły wyniki teraz? Bo Ty masz 75 teraz tego Norprolacu od czerwca tak? Mnie jak wprowadzono Norprolac to miałam prl 384,0 ng/ml a norma 2,0-23,5. Dostałam starter a potem dawkę 75 norprolacu. Po miesiącu miałam prl 124 ng/ml a po dwóch miesiącach nagle prl 639 ng/ml i wtedy rezonans wykazał gruczolaka. Lekarz wtedy miał mi zwiąkszyć dawkę norprolacu, ale coś go tknęło i położył mnie do Kliniki i jeszcze raz magiel od stóp do głów, bo taki wynik był podejrzany. Okazało się że jestem w ciąży. Dla wszystkich to było ogromnym zaskoczeniem i wtedy Pani prof z Kliniki powiedziała, że ona się spodziewała takiego obrotu sprawy, bo stwierdziła, że norprolac był jakoś tak podany w dobrym momencie cyklu i rozhuśtał prl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana29
Ale czy zawsze o gruczolaku przysadki świadczy wysoki poziom prolaktyny? Czy można mieć niski poziom prolaktymy i chorować na gruczolaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łizzy88
Witajcie!! moja prolaktyna wynosi 256 i jestem po REZONANSIE a mikrogluczolak ma wymiary 15x13x18!! w opisie mam destrukcje siodełka tureckiego i naciek zatoki jamistej po prawej stronie! czy któraś z was takie coś miała??jak długie jest leczenie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana29
Moja prolaktyna ma wartość 4,39 i moja lekarka nie chciała mnie skierować na rezonans, bo uznała że nie ma takiej potrzeby. Przepisała plastry systen cotri na menopauze. Mam wszystkie objawy dotyczące menopauzy. Mam nadzieję że będę się lepiej czuła po nich. Mam szczęście że 9 lat temu urodziłam syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łizzy88
do Diana29 a tą prolaktynę miałaś przed czy po urodzeniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana29
To wynik z przed miesiąca. Po mniej więcej roku czasu po urodzeniu dziecka i zaprzestaniu karmienia piersią miałam robione badania hormonalne bo zanikła mi miesiączka i wtedy juz sie okazało że mam początki menopauzy, był bardzo niski poziom estradiolu i progesteronu. Do tej pory nie mam miesiączki, mam nocne poty, jestem drażliwa i ogólne złe samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łizzy88
ja nie mam miesiączki już przeszło rok!! jak byłam trzy lata temu pierwszy raz u ginekologa to miałam miesiączki 3 razy w roku i ten powiedział że to normalne i do 21 roku życia mi sie to unormuje!! szkoda że nie zaczęłam się wcześniej leczyć!! teraz boje się że to będzie nieodwracalne w skutkach że tak długo czekałam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dian29
Nie ma co czekać tak długo bo potem tylko większe problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana29
Odkąd paietam zawsze miałam z tym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okres dostałam w wieku 11lat, od tamtej pory nie mam regularnego,a mam 23. Przez przypadek dowiedziałam sie o swojej prolaktynie bo poszłam po anty. Dopiero zaczynam chodzić po lekarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana29
Przy wysokim poziomie prolaktyny ciężko jest zajść w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin_szczecin
Witaj Doti_82. Dzieki za wiarę we mnie :-). Badania zrobiłem prywatnie i niestety nie miałem robionego rezonansu, bo dopiero dzisiaj dostałem skierowanie do endokrynologa. Dopiero jak pojdę do niego to się wszystkiego dowiem. Pozdrawiam Cię serdecznie Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin_szczecin
Sorki za pomyłkę. Miało być Dotka 82 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann teraz wyszła mi 91, miesiac temu 79, w maju na Bromku(10 mg) jeszcze 64.Norprolac biorę 3 miesiace-w dawce 75. Nie chciałam się sama leczyć i zwiększać dawki.Zobacze co powie lekarka ale ona jest mocno nastawiona na Bromek. Od 3 lat prowadze obserwację temperatury- w sumie po to aby przewidzieć okres bo cykl jest dość rozregulowany. Kilka dni temu miałam śluz o cechach płodnego a teraz tempka skoczyła. Poprzednie badanie robiłam przed okresem i pomyślałam sobie ze może jednak w II fazie jest ona większa- ale w takiej nadwyżce to chyba nie ma większego znaczenia. U Ciebie poziom był strasznie wysoki jak na guza w skali mikro.Przynajmniej tak mi siew ydaje w odniesieniu do innych. Lizzy Ty nie masz mikro tylko makrogruczolaka. Guzy jakie powstaja na przysadce zazwyczaj odrazu przyjmują cech albo mikro albo makro(czyli powyżej 1 cm). Nie wyrzucaj sobie że wcześniej nie zaczęłas się leczyć. To akurat nie jest Twoja wina. Leczeniem pierwszego rzutu jest farmakologia, ale pogadaj z lekarzem nt konsultacji neurochirurgicznej. Jest jeden wspaniały neurochirurg-dr Zieliński. Na forum jest wszystko opisane-kontakt, jak dojechać i wogle. Absolutnie nie chcę Cię straszyć operacją ale czasem w przypadku makrogruczolaków im szybciej tym lepiej. Dr decyduje czy farmakologia czy zabieg-jest naprawde wyśmienitym fachowcem, najlepszym od przysadki. Niejedą pochwalna pieśń tutaj o nim czytywałyśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia ale zeby bromek
na Ciebie zadziałał musiałbys go brac juz końskich dawkach np 5 tabsów albo wiecej. Gdzies na forum prolaktyny było ze dziewczyna 9 bromergonów zazywała, wiec mozna i tak jak dobrze sie go znosi i lek działa. Ja bym zastanowiła sie w porozumieniu z lekarzem (oczywiscie) zwiekszyc dawke norprolacu i tak dla wspracia ;-) pozazywała Castagnus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka75
Diana29 - nie każdy gruczolak podwyższa prolaktynę, są takie c działają na inne hormony, a są też nieczynne hormonalnie (zobacz na pierwszy link poniżej) Napewno większość z Was przetrząsnęła już internet w pogoni za informacjami, ale dla tych którzy zaczynają szukać i chcą sobie jeszcze poczytać: tu o gruczolakach http://pl.wikipedia.org/wiki/Gruczolak_przysadki (można podejrzeć jak to dziadostwo wygląda) http://neurochirurg.pl/przysadka/ o zaburzeniach miesiączkowania http://www.mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=19&s_id=1&ss_id=3 (dość dużo informacji) http://www.babyboom.pl/rodzina/zdrowie/brak_miesiaczki_najczestsza_przyczyna_obaw_kobiet.html tu o hiperprolaktynemii http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=446&Itemid=35 a tu o endometrium http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/inne-choroby/klopoty-z-endometrium,947_385.htm a tu o hormonach – tak w ogóle http://www.bryk.pl/teksty/liceum/biologia/człowiek/17162-hormony_i_gruczoły_dokrewne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko czy ja wytrzymam. Przy 4 tabletce bardzo ciężko było mi sie przyzwyczaić choć funkcjonowałam w miarę normalnie.Ale teraz widzę ze to było sampoczucie do którego niezbyt chętnie chciałabym wrócić.Czytałam o takich dawkach jak 9 tabletek-ale za jaką cenę-ciągłego helikoptera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
ajaga tak ja juz mialam operacje kilka lat temu potem ciaza i tak wszystko bylo nawet ok a tera nic nie biore juz od ponad 4 lat i zaczyna sie chyba od nowa dlatego tak bardzo zalezy mi na rezonansie czy tam cos jest czy nie opisywalam o sobie na stronie 8 i 9 i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
ja bralam 10 tabletek bromku dziennie i czulam sie strasznie dlatego teraz tak duzo bym nie chciala brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka28
mam pytanko dla kobiet, które miały zdiagnozowanego mikrogruczolaka brały norprolac i zaszły w ciąże czy miałyście odstawiony norprolac? ja gdzieś wyczytałam że jeżeli to jest mikro to powinno się odstawić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Lusia Lusiu ja na Twoim miejscu jeszcze bym poczekała z tą zmianą, chyba, że lekarz już Ci zwiększy dawkę norprolacu. Mnie lakarze mówili, że z hormonami na reakcję organizmu czasem czeka się od 6 do 12 m-cy chyba, że coś bardzo drastycznie się pogarsza i badania trzeba robić co miesiąc- wtedy jest prawidłowy obraz. A Ty starasz się o dziecko? do izka ja zaszłam na norprolacu w ciążę i miałam odstawiony, ale mój lekarz prowadził ciążę na norprolacu- ja dostałam informację, że jak prl przekroczy mi 1000 ng/ml to wprowadzą norprolac. Brałam luteinę tylko do 8 m-ca. Zdarzały się bóle głowy nie do wytrzymania i od razu miałam w karcie ciąży zaleconą cesarkę. Pod koniec ciąży już prawie nic nie widziałam. Synuś urodził się jako okaz zdrowia- 10 pkt dostał. Teraz skończył 3 lata i nigdy jeszcze nie brał żadnego antybiotyku- kilka razy miał gorączkę, katar i kaszelek Dziewczyny i Chłopaki- ważne jest trafione leczenie w naszym przypadku, ale wiara i optymizm jest nam do tego niezbędny. Ta choroba może pozostać już do końca życia. Musimy nauczyć się z nią żyć- uszy do góry i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka28
dzięki ann123 - a jak z Tobą było po porodzie? wróciło wszysto do normy? gruczolak nie powiększył się? sorki ze tak zaracam głowe ale w sumie od 2lat się staramy o dzidziusia - wierze że w końcu się uda - i chciałabym byc troche obeznana w temacie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety wróciło, ale ja już się nauczyłam z tym żyć. A Ty nie myśl teraz o tym czy wróci czy nie, bo Ty masz przed sobą przyjemny etap starań o maleństwo i podkreślam słowo PRZYJEMNY. Trzymaj się tego i marzenia się spełnią- Życzę Ci tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka28
ann123 dzięki bardzo za wsparcie i życzliwe słowo wszystkiego dobrego p.s. staram się nie zamartwiać ale czasami przychodzi taki dzień. . . ;) jak tylko marzenie się spełni dam znać na forum :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×